Přítel u porodu ANO či NE. Vás názor?

strasidelko
12. črc 2019

Ahojky děvčata jsem 24tt a přemýšlím zda vzít přítele k porodu.
Vaše názory a zkušenosti?
Vím ze je ještě čas, ale tak nudim se a zajímalo by mne jaké jste měla kdo prožitek s partnerem/manželem či bez.

Přítel se k tomu stavi tak, ze tam nemusí, ale pokud bych ho tam vyloženě chtěla a chtěla podpořit, tak půjde.

Takže nevím.
Děkuji všem. 😊

barulina
12. črc 2019

Ano pokud chce. Me osobne by vadilo kdyby partner nechtel. Nastesti otec dcery chtela spucasny partner az se podari chce taky

sudylichozrout
12. črc 2019

@strasidelko Za me urcite ano. Manzel se mnou byl u porodu 2x a bylo to skvele. Moc mi pomohl a i pro nej to byl uzasny zazitek. Takze pokud s tim on nema problem, vzala bych ho stopro. Pokud by ale problem mel, netlacila bych na nej.

strasidelko
autor
12. črc 2019

@sudylichozrout Děkuji. No on je takový, ze má strach, ze by mě vnímal hůř. Má strach z toho ze by se mu to nějak mohlo zkazit názor na mě nebo na dítě. Říkal ze když uvidí jak mě to bolí a nemůže mi pomoct aby prý neměl dítěti něco za zle nebo prý nedej bože, aby viděl něco tam dole 😀😀😀

sister05
12. črc 2019

Před osmi lety se mnou byl. Podpora od něj sice na pěst, ale byla jsem vděčná, že tam nejsem sama. Teď tam nikdo nebude, při sekci to zde není zvykem. Ale kdybych rodila normálně, tak nevím. Už nám jiného partnera a ten těžce nese, když mi nemůže pomoct. Ale zase na druhou stranu jsem na druhém konci republiky než je zbytek mé rodiny, tam by to měl asi befelem. Sama bych tam byt nechtěla

martiniquest
12. črc 2019

Ano, pokud chce matka i otec. My si to do posledního okamžiku nevykomunikovali a nechali to plynout. Manžel tam byl a jsem za to ráda.

sudylichozrout
12. črc 2019

@strasidelko Manzel mi stal za hlavou, mezi nohy nevidel. Kdyz budu uprimna, uporodu jsem zvracela, muz mi trebaa drzel misku pred usty, omyval mi celo, pecoval o me. Pred vlastnim porodem mi pomahal prodychavat kontrakce, sprchoval me, bavil me, pomahal mi to prezit 🙂 Bez nej by to bylo daleko tezsi. A jemu doslo, co vsechno jsem musela vytrpet, aby mohl mit deti. Rekla bych, ze jsem v jeho ocich naopak jeste stoupla 🙂
Ale pokud se na to diva takto, tak ho nenut a radeji si tam vem treba kamaradku 🙂

strasidelko
autor
12. črc 2019

@sudylichozrout Prave no. Nechci ho nutit. Jen řekl pokud si ti vyloženě přeju tak to dá.
😊😀

sudylichozrout
12. črc 2019

@strasidelko Hm, tak to bych asi couvla a nehrotila to. Vem kamosku a nech ho uzivat tu otcovskou roli jinak 🙂

vita_
12. črc 2019

Za mě určitě ano, ale musí chtít otec i matka. Jinak, ať se připraví na to, že může vidět dost nebo i všechno ... mě třeba chlap držel nohy, já na to už neměla sílu a viděl všechno a z první ...

strasidelko
autor
12. črc 2019

@vita_ ouu tak to je dobrý ze to takhle zvládl. 👍 prave. Řeknu mu asi ze to nechám na něm. Ať se rozhodne. Odejít z porodního sálu muže asi kdykoliv ne.

vita_
12. črc 2019

@strasidelko Tak ono, když se to vezme do důsledků, trpím já, on to jen vidí, bolest si odžije matka ne on ;)

bucifalek_just
12. črc 2019

@strasidelko Můj chlap od začátku hrozne chtěl být u porodu, já byla proti. Nakonec jsem povolila, když o to tolik stál a jak jsem byla ráda, že tam se mnou je!😊

tulikiss
12. črc 2019

manzel byl u obou porodu a rozhodne nelituji a on taky ne. ale je to dost o povaze cloveka, on mi i hlasil zatlac uz vidim vlasky 😀. a kdyz se ho kamarad psal jaky to je ta krev a tak tak pronesl pamatnou vetu... no je to jak kdyz se kucha prase... no jo chlap s vesnice 😀 😀

melek5
12. črc 2019

Určitě ano pokud tam chce dobrovolně. Mě byl manžel 5krat u porodu a bude i teď po 6te je to úžasný zážitek a navíc strašně veliká opora se vším pomůže do sprchy že sprchy atd je to něco uzasnehooo mi t po boku manžela či přítele. 🙊🙊🙊

vikinkav
12. črc 2019

Bez manzela by to byl rozhodne horsi zazitek, hrozne ocenuju ze jsme to cele sdileli, ze jsem o vsem mohla mluvit s nim a ne jen s nejakou sestrou, rict mu kde to boli, co bych potrebovala, on to zaridil, podepiral me, doted na ty dva nejvetsi zazitky naseho zivota vzpominame. Chlubi se kamaradum, ze to tam ustal 😊 jen diky tomu, ze jsme tam byli my dva spolu, to bylo snesitelny...

strasidelko
autor
12. črc 2019

@vikinkav to je krásný. Tak radši bych chtěla aby tam chtěl být sám od sebe a ne jen proto, ze to chci já. 😊

anita003
12. črc 2019

Manžel teda u porodu byl, ale do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, že ho tam chci, ale všichni v okolí to brali tak, že otec u porodu prostě být má a že by vypadal jako slaboch, že tam být nechce... Já jsem teda ten typ, co když trpí, chce trpět sám a ne, aby ho u toho někdo sledoval... Ale na konec tam teda byl a bylo mi to vlastně jedno, ani jsem nevnímala, že tam je, ale myslím, že pro něho to musel být hrozný zážitek, hrozně jsem totiž řvala :D

g_m
12. črc 2019

Pro mě byl manžel u porodu neuvěřitelně důležitý. Taky se na to úplně netvářil, ale nedovedu si představit tam mít někoho jiného. Taky se bál, že to bude moc prožívat, když uvidí, jak mě to bolí a nemůže pomoct, ale zvládl to super a u druhého už byl ostřílený 😀 A pak rozhodně stojí za to výraz, když uvidí to miminečko a mají na krajíčku 🙂 Ale bez něj by to bylo všechno daleko horší a nevím, komu jinému bych teda mačkala ruku 😀 A kde by na tebe čekal? Při prvním porodu to trvalo 6 hodin od příjezdu do samotného miminka, tak si nedovedu představit, kde by byl po tu dobu on. Stejně by chodil nervní buď někde po chodbě nebo doma a žralo by ho, že neví, co se se mnou a mimiškem děje...

strasidelko
autor
12. črc 2019

@anita003 no prave já taky nerada když mě někdo vidí zhroucenou. Já jsem teda hidne drobná, ale když mě něco bolí nebo naštve tak strašně sprosté nadavam. 😀ještě bych ho mohla poslat někam 😀😀

strasidelko
autor
12. črc 2019

@g_m no říkal ze by byl asi na chodbě 😀

handulkak
12. črc 2019

Můj manžel tam byl a byla jsem hrozne rada. Ale ob to vidět chtěl. Přemluvil doktorku, ze chce vidět i hlavičku, to jsem moc nechtěla, ale on má zážitek na cely život. Prý to bylo dokonale, nepopsatelne.

urtica
12. črc 2019

Pokud má pochyby, pak bych možná volila někoho jiného. Chápu, že pro spoustu párů je to velký zážitek, že chlap může být velkou oporou - na druhou stranu, on sám neví - dokud to neproběhne - jaký to na něho bude mít vliv. Vím celkem s jistou, že jistou "neestetičnost" procesu by můj muž dal s přehledem, ale už si nejsem tolik jistá, zda by zvládl dívat se na mé "utrpení". Jsem asi jedna z mála, ale mně samotnou u porodu překvapilo, že jsem spíše vyhledávala "ženský kruh" (manžel měl být přítomen, ale nakonec to z objektivních důvodů nevyšlo a když došlo na moment, kdy jsme ho mohla zavolat, neudělala jsem to). Ani u jednoho porodu nebyl žádný muž (včetně lékařů) a naprosto mi to vyhovovalo. Pokud ale nebude manžel, vřele doporučuji jinou podporu - kamarádku, sestru, dulu nabo PA, které věříš.

pipi_puncocha
12. črc 2019

Bude to fungovat pouze pokud oba dva chtějí a nedělají to "kvůli tomu druhému." Pokud je muž vynervovaný, tak celkem snadno ty emoce přenese na ženu a může to být u porodu dost kontraproduktivní... Dula, kamarádka či někdo z rodiny pak může být mnohem lepší oporou.

urtica
12. črc 2019

@anita003 Než jsme odjeli do porodnice, měla jsme už celkem bolestivé kontrakce, manžel mě chtěl utěšit - pohladit - a já na něj začala řvát (vybranějšími slovy), ať se na mě neopovažuje sahat...takže chápu 🙂.

anita003
12. črc 2019

@strasidelko toho jsem se taky bála, že mu budu sprostě nadávat za to, co provedl :D na konec jsem teda nadávala jenom tak obecně :D

strasidelko
autor
12. črc 2019

@anita003 😀😀😀 no přesně.
Kdyžtak to nějak zvládnu sama. 😊 nebudu ho nutit. Děkuji je krasne číst vaše zážitky. 😊 je to teprve 24tt a už bych rada aby byl začátek listopadu 😊

6miska4
12. črc 2019

Pro mě byl manžel obrovská psychická podpora u porodu. Vážím si toho, že tam byl, protože z krve se mu dělá špatně.. vydržel to až do konce a pak až se šel nadýchat ven vzduchu, aby neomdlel. Pokud by ale nechtěl, tak bych ho nenutila. 🙂

barulina
12. črc 2019

@strasidelko ctu to o tom ze se boji ze by zmenil nazor. No tak za me teda vul... promin, ale tohle nejaak nechapu. Ty sw taky bojiis ze budes mit diteti neco za zle? Protoze tebe to bolet bude urcite. A ze by videl neco dolle, tak at tam necumi. Tvl zohle by me.zeda nadzvedlo ze zidle.

strasidelko
autor
12. črc 2019

@barulina 😀😀 mě to taky rozcilovalo, ale co nadělám. Chlapi jsou větší babovky no.
Tak jasný ze mě to bude bolet, ale na to nemyslím. Spis na to ze budu za tu bolest mít největší odměnu. 😊

petulles
12. črc 2019

Měla jsem manžela u porodu a rozhodně nelituji! Při kontrakcích mi pomáhal sprchovat, obléknout, dával mi napít.. a při samotném porodu taky, musel mi držet nohy, neskutečně jsem se klepala, takže viděl opravdu ''všechno'' 😖 Ale tohle jde všechno stranou, když se milujete, je mu to jedno, těší se stejně jako ty, až vykoukne ten maličký uzlíček 🙂 Pro něj to byla pocta být u toho. Hlavně po tom mě šili a šla jsem do sprchy a manžel šel s malou na vážení, takže pro mě taky + že se nám neztratila z očí.. Jo a sprostě jsem taky nadávala, sice ne jemu ale co máme na to právo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru