Přivýdělek focením na mateřské - rodičovské dovolené

ji_tuli
29. říj 2014

Ahoj ženy. Mám takovou všeobecnou otázku ohledně focení jako výdělku nebo přivýdělku při mateřské. Zajímá mě, jak je to s úřady, živnostenským listem a daněmi, nemám s tímto zádné zkušenosti, ale chtěla bych se focením zabývat nejen amatérsky, pokud čas s mimčem později dovolí. Zatím fotím jen formou TFCD (zadarmo), proto jsem peníze neřešila. Poradíte někdo? Co je třeba vyřídit a kde, atd...Díky všem za radu 🙂

misadan
29. říj 2014

Co se živnosťáku týče, tak na kterémkoli živn.úřadě by ti měli vyřídit oprávnění (tuším 1000kč) Focení je živnost volná tže nejsou žádný další požadavky...krom toho si za ten jeden poplatek můžeš zařídit těch volných živností kolik chceš...Živnosťák už by pak měl sám obeslat ZP, sociálku a finančák...No a pak vždycky na začátku roku se dělá přehled pro ZP, sociálku a finančák....no a podle toho jak to vyjde se odvíjejí platby a zálohy....Prvně živnosťák...a je i ročně částka, kterou si můžeš vydělat bez ŽL...ale přesně nevím jaká....a záleží, kolik tak si chceš vydělat...

ji_tuli
autor
29. říj 2014

@misadan děkuju 🙂 a ten přehled na začátku roku, to bych šla na každý ten úřad zvlášť a podávala nějaké formuláře? Chápu to dobře? Tak to nevím, kolik by se našlo zákazníků, tolik by byl výdělek, to nedokážu dopředu posoudit, tak by to chtělo někde najít ty sumy, co si můžu vydělat bez něj a na co už mít ŽL.

misadan
29. říj 2014

@ji_tuli Ono to myslím jde posílat poštou...Mně se o to teda stará babička, ale zajímám se o to a není to nic složitýho;) Jsou tři formuláře, jde to vyplnit i v excelu...jsou u toho nápovědy...co se týče těch sum, tak ti to řeknou buď na živnosťáku nebo na finančáku a myslím, že by stačilo třeba i telefonem se poptat...;) ono se to pro letošek myslím měnilo...nedávno jsem to řešila, ale zapomněla 🙂))

ji_tuli
autor
29. říj 2014

@misadan super, tak moc díky ještě jednou 😉