Problém s mladší sestrou

andryyysssek
10. zář 2016

Ahoj holky,mám problém s mou sestrou,a jsem už z toho nešťastná ☹ Je ji 19let,vždy jsme si rozuměly,i když byla vždy komplikovaná povaha,urážela se kvůli kravinám,ale přičítala jsem to pubertě.Teď už nevím,co si mám myslet:pár měsíců zpátky se pohádala s mamkou mého manžela,začala do ni rýpat,atd.,nikdy si ale nesedly,i můj manžel se se sestrou několikrát pohádal,pak se zas udobřili,ale po té hádce s tchýní se s ní už nebavil,sestra ještě se snažila s ním bavit,ale on nechtěl.Nedávno se sestra rozešla s přítelem,a pak to začalo:od té doby tvrdí,že je můj manžel stejný hajzl jako její bývalý,že mě ovlivňuje,atd.Nevím,podle čeho usuzuje,asi podle toho,že si manžel s jejím bývalým sedli,a jsou stále v kontaktu,a to,že mě ovlivňuje,asi podle toho,že mu někdy dám za pravdu ohledně jí.Přitom se ji zastávám dost,a ona to ví.Když jsem se dozvěděla,že sestřin bývalý celou naší rodinu špiní a pomlouvá,zároveň mi bylo řečeno od manžela,že je to právě naopak,jak mu řekl ten její bývalý.On věří jemu,já věřím své rodině,a takhle jsem ji to vysvětlila,a pochopila to.Dnes mi ale zničehonic napsala na fb,že ji nemám brát do huby,že až se s tím kok...m rozvedu,tak pak můžu,a blokla si mě.Bavila jsem se o ní nedávno s bráchou,jen jsem ale vysvětlovala,proč se můj manžel s naší sestrou nebaví.On možná něco blbě vysvětlil,nebo ona blbě pochopila,nevím.Ale každopádně mě štve,že mi zničehonic napsala toto,a že se naváží do mého manžela ☹ Poraďte,co mám dělat,a proč se takto může chovat? 😔

brunetka11
10. zář 2016

@andryyysssek Nech ji být, nijak jsi jí neublížila. Neřeš ji, vyčkej, až přijde sama a pak zvaž, nakolik si ji ještě připustíš k tělu.
Kope kolem sebe, neshodne se s ostatními.
Její povahu za ni samotnou nevyřešíš. A je už dospělá, musí si být vědoma důsledků svého jednání.

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@brunetka11 děkuji za příspěvek 🙂 Já ji nechávám být,ale štve mě to ☹ Právě nevím,proč se tak chová,jestli žárlí nebo závidí...☹

messias
10. zář 2016

@andryyysssek
Ahoj, asi bych ji neresila. Mozna chce byt nejak zajimava, treba zarli.. netusim, neco ji k tomu vede. Takze bud si promluvit se sestrou proc to dela, ale v klidu a nekde mimo domov, treba se jit projit do parku a tam si sednout.. nebo ji proste ignorovat a az se vzpamatuje a dospeje, tak za tebou prijde sama. Ono ji to casem dojde.. muze to trvat mesic, ale taky treba dva roky. Ja jsem se sourozencema nevychazela, s bratrem jsme se nebavili, jen okolo sebe chodili beze slov.. pak jsme si po x letech popovidali a od te doby si davame i pusu na tvar nebo se obejmeme, kdyz se po dlouhe dobe vidime.. proste to chce ji nechat dospet.. teda alespon si to myslim.. kazdy clovek je jiny.. drzim pesti 🙂

brunetka11
10. zář 2016

@andryyysssek A není to jedno?
Prostě se jí nedaří ve vlastním životě a není schopna přijmout odpovědnost...
Důležité je, že si umíš stanovit priority ty a akceptuješ rozhodnutí tvého muže, když víš, že je v právu.

lv
10. zář 2016

je teď asi vysazená na všechny chlapi a tvého zvlášť, protože se přátelí s ex..

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@messias
@brunetka11 holky děkuji,ona určitě zas vychladne,a bude to ok.Jen mě štve,že mě zničehonic osočí,a já musím zjišťovat proč ☹ pak přemýšlím,co jsem udělala špatně.Jinak ohledně té zodpovědnosti,může to být i tím,že je dost rozmazlená,vše,co chce,má,hlavně oblečení a boty,v 16 normálně našim řekla,držte huby,v 17 se změnila,byla z ní super holka,a teď se chová takhle.Je to moje vysněná sestra,proto mě to tak mrzí.Doufám,že dospěje a nebude taková v povaze ☹

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@lv taky mi to tak připadá,ale to,jak o něm tvrdí,že je hajzl a ko..t,mě uráží ☹

lv
10. zář 2016

@andryyysssek to jo, chápu

misaroval
10. zář 2016

S prominutím je to rozmazlený fracek.. nechala bych ji .. ať dospěje. Třeba to je závist, máte manžela jste spokojená a jo se vztah podelal a ještě se její bývalý baví s vaším mužem.. kope kolem sebe.. ono ji to přejde. Nemá cenu si dělat ještě další rozbroje doma.😉 Bude to dobré jen to chce čas..

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@misaroval jj,to je pravda,je strašně rozmazlená.Teď už se manželovi nedivím,že se s ní nechce bavit,a jeho mamka taky :-\ Snad z toho "vyroste".

melca
10. zář 2016

Neni nahodou znameni lev,to jen tak,ze povahou by sedela na zeny lva co znam 😀 Hele,kaslete na to,nenechte si nicit rodinu a energii tam,kde je to po x te zbytecne.Ja segru taky odstrihla,vzdy nej nej spolu od mala a posledni dobou jen neco nerknu ona urazena a zacla urazet a vytahovat x veci,ktere clovek uz vytesnil,vysmesky,urazky,rekla sem dost.Mam svuj zivot,svoji rodinu a nenecham se stale srazet od ni.Ona je vlezka zkousela to a zkousi,ted po dvou mesicich sem tam neco prohodime ohledne skolky,neutralni temata,aby se decka videly chvili,ale nemam potrebu uz dal si ji poustet bliz a uz vubec ne,ji rikat veci jako driv.Az se vase segra prokope a zmatori,sama se ozve,asi to chce cas.

prostejina
10. zář 2016

Žárlí.. Nech ji vychladnout, nepis ji, ona přijde sama. Musí si nejdřív urovnat v hlavě svoje osobní boje a pak ji to bude mrzet. Chápu, ze te bolí, jak mluví o tvém manželovi. Já bych mela chuť ji dat facku 😀 ale ber to jako znak její nevyspelosti.

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@melca právě,že lev je moje mamka,pravý opak,a ona je váha,jako děda,ten se taky vždy uráží od mládí 🙂

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@prostejina to doufám,že je to jen nevyzrálost.Přesně,jak píšeš.Taky mám chuť ji dát facku,aby se vzpamatovala.

lajla
10. zář 2016

Nevsimat si, takoví žárliví nevyzralci prilezou sami...až budou něco potrebovat

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@lajla tak asi fakt žárlí,podle toho,co čtu ☹

bajuliss
10. zář 2016

Ja bych ji nechala tak...vubec bych na to nereagovala....svet se netoci jen kolem ni, zbytecne se tim budes stresovat ty a pak by to jeste mohlo mit nejake rozepre nebo bariery mezi tebou a tvym manzelem.... Ja vim ze je to rodina, ale na tvem miste bych si ji vubec nevsimala 😉

andryyysssek
autor
10. zář 2016

@bajuliss děkuji,hned,co mi to na fb napsala,mě to tak vytočilo,že jsem ji já napsala na tel.,že by se měla léčit,že mele kraviny.Ale teď ji už nechám být,však ji to zas přejde 🙂

elvira
11. zář 2016

Jak jsi napsala výše:" holky děkuji,ona určitě zas vychladne,a bude to ok.Jen mě štve,že mě zničehonic osočí,a já musím zjišťovat proč" - to je jádro pudla - ty nemusíš zjišťovat nic - to je z její strany manipulace - ona vyletí, naštve se, dupe nožičkou a čeká, že ty jako vždy budeš kolem kroužit a princezny se ptát, na které kuří oko jsi jí tentokrát šlápla.
Napsala bych jí mail, že ohledně mého muže se s ní nehodlám bavit, stejně tak nehodlám rozebírat, s kým se můj muž baví a stýká - jejího ex nevyjímaje. Pokud chce být naštvaná, tak je to její věc. Vnucovat se nehodlám.
Musí si uvědomit, že její problémy jsou její a nemůže donekonečna kopat kolem sebe.
PS: mám osobní zkušenost, chápu, že když je to vlastní krev, tak se to dělá špatně, ale v jistých případech k tomu člověk nakonec dojde sám.

andryyysssek
autor
11. zář 2016

@elvira děkuji,já už ji vlastně řekla hned na začátku,že se nebudu míchat do toho,s kým se manžel baví.Už jsem klidnější,protože jsem fakt mívala výčitky,že jsem udělala něco blbě já.Nebudu se už stresovat,a když se zas nas.re,tak nebudu na to reagovat 🙂

andryyysssek
autor
24. zář 2016

Holky,mám dilema.Sestra se zatím neozvala,pořád mě má na fb bloklou.Dnes má narozeniny.Mám ji napsat přání,nebo ne?

brunetka11
24. zář 2016

@andryyysssek Poslala bych jí sms s blahopřáním.
Občas to chce prostě čas...

andryyysssek
autor
24. zář 2016

@brunetka11 děkuji,já ji tedy napíšu 😊

lajla
24. zář 2016

@andryyysssek já jsem asi v tomhle mrcha...ale nepsala bych, zadáváte znovu příležitost rozpoutat"válku" není na Vás situaci řešit, je to problém v hlavě vaší sestry

andryyysssek
autor
24. zář 2016

@lajla no právě si říkám,aby to nechápala tak,že ji lezu do zadku.

shine2015
24. zář 2016

Podivej je to segra....mozna ma ted srac...v zivote,kope kolem sebe....nech ji byt,napis ji,ze dvere ma stale otevrene a uz bych ji vic neresila. Snaz se mit dobry vztah s muzem a nestavej se mezi sestru a neho...klidne bych mu dala za pravdu - chova se hrozne a mas pravdu,me se na to taky nekouka nejlip...ale je to segra. Na druhou stranu jen to ze jste se narodily do jedne rodiny neznamena,ze si mate nechat vse libit....drz se a pevne nervy.

andryyysssek
autor
24. zář 2016

@shine2015 děkuji,já právě ji nechávám být.Doteď se neozvala,má mě pořád bloklou na fb.Ale děkuji 🙂

brunetka11
24. zář 2016

@andryyysssek S nejmladším bratrem jsme spolu byli na válečné noze prakticky až do jeho svatby - neviděl, neslyšel... Hodně bolelo, když jsem jednou sedla k počítači a tam byla konverzace se známou, jaká jsem hrozná a jak je možné, že mu je rodina (já) tak cizí. V tu dobu jsem ho už po několikáté tahala z průšvihu...
Puberta nám to celé ještě víc zkomplikovala. Chvílemi jsem měla pocit, že mne nenávidí.
Smířila jsem se s danou situací, bolelo to ale hodně.
Kolem jeho svatby to najednou padlo, asi zjistil pár věcí...
Teď máme opravdu hezký vztah. Každý jsme na druhém konci republiky, tak si voláme, dá mne do éteru, dáme si u toho kolikrát vínko a kecáme i se švagrovou (jeho ženou).
Čas už nevrátíme, ale asi o to víc si to teď užíváme.