Problémy s rodiči, jak to zvládáte?

maxinkaa
10. čer 2013

Ahoj holky, mám problém s rodiči, s nevlastním otcem už nekomunikuji a s mámou už skoro také ne. Pořád mi jen lže, je hrozně nezodpovědná, neřeší splátky, které má platit atd. Jak zvládáte, že vlastně rodiče nemáte a jak se přimět žít jen život se svou rodinou a nestresovat se pořád, když to stejně nikam nevede? 😒

zamilovanadonej
10. čer 2013

@maxinkaa Tak mi to máme obdobné, spíš horší, Manžel se se svými rodiči nestýká vůbec už s matkou cca 8 let vůbec a s otcem 15 let vůbec. Ani jednoho nezajímá že mají vnoučata, nic. Jeho matka alkoholička co se na ně ještě jako na malé děti vykašlala a otec je prostě nechce. J8 s rodiči- matka bývala taky alkoholička, přes rok jsem se s ní vůbec nebavila- už se z toho dostala, tak jsme se kvůli těhotenství daly do kupy, a už jsme ok, ale nevlastní otec- přes dva roky s ním nemluvím vůbec a vím, že už nikdy nebudu. Nemá smysl se stresovat. Pokud jsou rodiče nezodpovědnější než děti, je to hrůza. Takže za mě- nestresovat se, nechat tomu čas. Bud se to srovná, nebo ne. Jsem dospělá, mám svojí rodinu, a tohle nikam nevede. 😉

maxinkaa
autor
10. čer 2013

@zamilovanadonej Já nevím, co ti rodiče blbnou! Můžu se zeptat, proč máma pila a přestala sama, protože chtěla?

lv
10. čer 2013

já nemám "problémy s rodiči" podobného rázu, ale spíš mi vadí, že nerespektují, že jsem dospělá. Chtěli by třeba všechno řešit za mě, tedy i za sestru, které je 44let, takže je už sakra dlouho plnoletá. Řeči typu" "řekni té doktorce.., měla bys to udělat takhle..., mělas to udělat jinak.." 😅

zamilovanadonej
10. čer 2013

@maxinkaa Pila cca 20 let...takový ten putovní alkoholismus, že to nepotřebuje každý den, ale jednou za čas si koupí flašku (vodky¨). Někdy pila týden v kuse, někdy měsíc vůbec. Protože je v životě neštastná. Do jistý míry jí chápu. cca 5x byla v léčebně co je přidružená k nemocnici, chodila ambulantně do poradny. Přestala sama, prý si to srovnala v hlavě a už přes rok nepije.

maxinkaa
autor
10. čer 2013

@zamilovanadonej tak to je dobrá teda!!!! Snad se to povede i mojí máme....