Problémy se sousedy. Co delat?

amj
30. kvě 2008

ahoj holky....
začnu od začátku. Mám sousedy teroristy - myslim fakt!!!věčně na mě zvoní, že se jim něco nelíbí, že jim něco vadí atd atd. Dvakrát se mi je povedlo vytopit - Josefínka mi jednou vytáhla hadici od pračky... prostě běžná domácnost. co se může stát. Vyvrcholení bylo dnes - bytové družstvo mi neprodlouží nájem.smlouvu, sousedi si to nepřejí - nechtějí s nikým (mysleli mě a moji rodinu) bydlet v baráku. Celej vchod podepsal petici, že tu s námi žit nechtějí. ☹ Už jsem to tu kolikrát psala - sousedi na mě chodí zvonit, že jim vadí,že moje dítě jezdí doma na odrážedle, že si hraje, že mluví..atd. atd. a vadí jim, že ten můj chlap je afričan. a vadí jim prostě všechno.Dneska mi baba říkala, že kdybych byla sama bez dítěte, tak jim tu vůbec nevadim ale oni (manžel a moje dcera)teda jooo. když čekám třeba na výtah, tak mi řeknou, že s nima teda nepojedu, furt mě zastavujou, a at se uklidníme, že děláme nepříjemnosti, že moje dítě je moc hlasitý - dyt je to normální zdravá a temperamentní holčička!!! jsem v koncích. nájem mi končí za měsíc a já musím honem najít bydlení. obrátila jsem se o pomoc na městskou část, na sousedy asi podám trestní oznámení za rasismus, protože mi stále připomínají - bílý k bílým, černý k černým a podobný nechutnosti. Mám strach, že když nechám dítě spát na balkoně, že mu něco udělají, atd. už jsem měla ve schránce i psí ho*** ...atd atd.
co si o tom myslíte??? ☹

jabber
30. kvě 2008

To je teda hustý........to se mi ani nechce snad věřit! 😕 😠 . Trestní oznámení bych podala, jenže bys potřebovala nějaké důkazy. Když ti to jen řeknou, tak to pak samozřejmě zatlučou. Napsali to do té petice? Jaké uvedli sousedi důvody? A to tě může družstvo jen tak vyhodit z bytu? Nemusí ti náhodou najít jiný bydlení?
Teda to je fakt neskutečný 😠

amj
autor
30. kvě 2008

jooo, prosím kdyby jste některá věděla o něj. pronájmu v praze za rozumnou korunu, nabídkou nepohrdnu, děkuji předem za každou. díky moooc 😉

haluskacz
30. kvě 2008

amj,
to je silny kafe. Rasismus holt u nas je dost velkej, takze nevim, jak bys pochodila jinde (myslim v ramci CR). Mas nejakyho znamyho pravnika? Treba by ti pomohl aspon po ty pravni strance.
Mam znamy, co maji 3 deti, bydli v panelaku a sousedi jsou na ne taky hnusny, protoze deti hrajou na nastroje, hrajou si doma atd. atd. Takze kdyz se to secte - ze jim vadi hluk a ze jsou rasisti, tak je to asi maso...

Abych rekla pravdu, asi bych se to sama pokusila vyresit tim, ze bych se pokusila sehnat jine bydleni. Mozna by se povedlo natrefit na tolerantnejsi lidi. Protoze je nepredelas a takhle tam furt trpet, i kdyby se ti povedlo dosahnout toho, ze ti tu smlouvu prodlouzi, na to bych nemela. A taky bych se bala o dite.

lucenek
30. kvě 2008

amj to je byt v druřstevním vlastnictvíY? nebo jak to je? 😲

haluskacz
30. kvě 2008

na pronajem v Praze se zkusim pozeptat znamych. Je ti jedno, kde?

amj
autor
30. kvě 2008

to víš že ne, ta je podepsaná na základě porušování domovního řádu. že jsme furt samá návštěva, - a asi kdo by k nám chodil??? a v 22 hod večer, jsem ráda, že padnu do postele, po celodenním maratonu.
si to asi příště nahraju, nebo nevim. jak jim to dokázat. je to slovo proti slovu. Ne nemusí, my bydllíme v pronájmu, pronajímá nám to majitel bytu, na 1 rok, ale družštvo s tím musí souhlasit. takže ty jsou zásadně proti 😒

lenkabu
30. kvě 2008

amj:to je k zebliti...zkus je nahrat nebo si treba pozvi navstevu kt.by ti to dosvedcila...odstehovat se budes muset stejne,ale to trestni oznameni bych podala...jestli jsi odvazna, zkus to nabidnout televizi...obcansko judo,cerne ovce apod..chytli by se urcite.Bude fakt lepsi kdyz budete bydlet nekde jinde,az bude mala behat sama ven kdovi co by ji byli schopni provest 😠

lucenek
30. kvě 2008

aha...ale ten majitel má přece koupené práva na užívání bytu a tam je podmínkou že když se sousedům nelíbí i třeba ted ten majitelk tak družstvo postupuje jak??Tý jo to je hnus co se děje toto 😠

haluskacz
30. kvě 2008

hele nahrat si to mozna neni spatnej napad. Treba by ti tam nekdo mohl i nenapadne nainstalovat web kameru, jako ze opravuje sit nebo neco...

haluskacz
30. kvě 2008

a jeste me napada... zkusit to zverejnit - pekny namet na investigativni reportaz, treba by se toho nekdo chytil

nensy
30. kvě 2008

no to je teda hnus já tohle to teda nechápu podle mě je to každého věc ským žije at je takovej nebo makovej .to se ti nedivím já už bych je poslala někam.at si nejdříve zametou před svím prahem a pak někoho mužou prudit. takové lidi přímo nesnáším je to každého věc co si dělá se svým životem.je to hnusný ale určitě si najdeš bydlení kde ti bude lépe.normálně se na ně vykašli. já takové lidi přehlížím co akorát pruděj.mě by jenom zajímalo kdyby oni bydleli v jiné zemi třeba v africe a takhle se knim někdo choval toby asi koukali.ale to oznámení bych na ně podala to bych teda nenechla být jen tak je přece demokracie.hlavně že máš manžela a máte se rádi zdravou holčičku to je nejduležitější.přeju ti lepší lidi kolem sebe a by ste si sehnali bydlení kde se kvám budou chovat jako k lidem a né jako k prasátkum.drž se amj 😀

amj
autor
30. kvě 2008

haluska - to právě chci najít, protože se bojíš doma cokoliv, aby něco neudělali..atd.

v březnu nás chtěl někdo vykrást...že by omylem? no když to vidim co se tu děje ted poslední dobou, bych řekla, že žádnej omyl, že výstraha 😖

lucenek - to je pronajatej byt od soukr.majitele - ale je to v bytovým družstvu vlastníků a ty s tím musej souhlasit. protože jsou spoluvlastníci celýho domu. no sem si uměla vybrat 😲

haluska - nejradši bych prahu 8, mam tu zařízenou školku a práci 😖

lenkabu - odvážná 🙂 jsem zbuzerovala min týden poštu takovým způsobem, že mi poslali omluvnej dopis a i aršík známek 😀 😀 musim se domluvit s právničkou, co a jak, aby to zas ty pi.. neotočili proti mě

lucenek- já tu jejich smlouvu neviděla, jen vim,že ty nájemnící co tu byli před náma, tak se museli odstěhovat, protože ty kolem je taky vyštvali. byly až u soudu.

amj
autor
30. kvě 2008

haluska - asi joo, jen jak píšu - se musim poradit s právničkou, abych na tom nebyla pak bita zas já. to je hned... nejhorší srážka je s blbcem!!! ☹

nensy - dík. to potěší. no manža je nasra***, už uplně - řikal, že mu půjde rozbít ústa 😲 asi by to milí sousedi potřebovali.

nensy
30. kvě 2008

.no já bych teda byla taky muj manža je výbušnej to už by lítalo.normálně už bych jim taky teda něco řekla já si teda nenechám nic líbit jsem horší než manža když mě někdo naštve tak mu to od plic pěkně řeknu aby si na mě někdo osočoval no to né a na moje děti to jsem teda háklivá 😖

haluskacz
30. kvě 2008

nj jenze tim se nic nevyresi, ze jo... maximalne budou mit dalsi trumfy v ruce :-/

amj
autor
30. kvě 2008

no to já taky, ale oni mě vždycky odchytí, když jsem s malou ven, ta se bojí drží se mě kolem krku jak klíště a plaká. když jdu sama, tak si to nedovolí. víš jak hrdinové!!! 😅

jabber
30. kvě 2008

amj - a to je v Praze, jo? Ježiš já myslela, že tady už jsou lidi proboha zvyklí na všelijaké národnosti 😕 . Kdyby to bylo v nějaké Horní Dolní, tak bych to snad ještě pochopila....i když i tak by to samozřejmě byl teda hnus 😠
Kolik je věkový průměr sousedů? Tipuju něco mezi 60 a smrtí, co? 😒
To, že jim vadí hluk od vás a všechny ty malichernosti, to jsou jen zástěrky pravého důvodu 😒 , určitě je většina bab a dědků už hluchých 😖

Určitě to nenech jen tak, jak píšou holky, zkus nějaký reportéry ČT nebo Judo.

amj
autor
30. kvě 2008

haluska - no právě, já mu vždycky rikám at se uklidní. v zimě měl 30tý narozky, tak jsme jim šli říct, že budem mit doma oslavu, to jim to vůbec nevadilo. a to tu bylo asi 20 lidí. jinak k nám nikdo nechodí, protože my chodíme ven. co taky v bytě 2kk. Jednou tu byla kámoška s dvojčatama, to baba pak prudila asi 14 dní,že ji chudák dítě celej den nespalo! to je furt něco. prostě ji to vadí, a nemůže to říct, to se zas bojí - bych se taky bála - tak hledá důvod jak se nás zbavit 😲

lienka26
30. kvě 2008

amj - zkus to dát poptávku na Modrou střechu - tam se taky řeší podnájmy a bydlení, holky určitě pomůžou.

Jinak jsem v šoku z toho, jak se lidi dokážou chovat 😲

amj
autor
30. kvě 2008

jabber - jo Praha, to je všech Čechů ráj! no všem je řekla bych 70 a do smrti krok, jen tem pod náma co to začali je kolem 35 a maj dítě nevim - 2 roky...asi.
no ne asi, protože když na ně volám,at mi nechaj otevřený dveře, tak mi vždycky zamknou...neslyšej, neviděj ale mluvěj 😖

amj
autor
30. kvě 2008

lienka-fakt jo? jdu tam mrknout, to vůbec nevim...dík za tip 😉

lienka26
30. kvě 2008

www.modrastrcha.cz - to je odnož beremka a koníku 😉
Jsem ze Zlína, škoda, že Ti nemohu pomoct víc ☹

nensy
30. kvě 2008

jo jasně za této situace bych to prubla taky at se lidi podívaj co tady máme za inteligentní lidi.a hlavně co je komu do toho koho si bereš domu no ještě abych se chodila ptát sousedů to by byl vrchol.oni se tě taky nechodí ptát jestli k nim muže návštěva .no to jsem teda nežrala 😖

lienka26
30. kvě 2008

Tady na stránkách je na to link a přihlásíš se tam úplně stejně jako tady 😉

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, nedá mi to nereagovat, ikdyž ti bohužel moc nepomůžu 😒 . Nevěřím vlastním uším a očím, že tohle je ještě v 21. století možné 😖. Ono zase jen tak utéct a udělat těm ubožákům radost.... 😖 , no radši bych se přeci jen obrátila na Obč. judo, ať ukažou svou odvahu před TV. Vsadím se, že ani jeden nevyleze. Každopádně přeji hodně pevné nervíky a hodně sil, ať to všechno zmáknete.

amj
autor
30. kvě 2008

lienka - i ta podpora stačí. si kolikrát řikám, že jsem na psycho. mám fakt živý dítě - děkuju za to všem kteří mi pomohli!!! nebýt těch pánů doktoru s velkým D, tak tu dnes nejsme ani jedna 😲 no a prostě sousedi maj kluka, a ten není tak temperamentní - a my jim vadíme všim. to není vsugerovaný, fakt ne. dřív jsem bydlela v Libni - v pavlačovým domě - mraky cikánů - a i dost slušnejch a taky to šlo 😉

amj
autor
30. kvě 2008

dagina - jj, já to asi tak řešit budu, uteklo před náma už spousta nájemníků, na každýho si něco našli. oni prostě nechtěj, aby v bytě někdo bydlel. jen je mi divný,že rok je to v poho, a ted najednou začal bejt problém 🙄

haluskacz
30. kvě 2008

ty jo, tak to je husty, kdyz uz je li liben lepsi... ja jsem v libni pracovala a prepadeni za bilyho dne tam neni vubec vyjimkou

monkula
30. kvě 2008

amj, ta kt oje teda otrasné správanie, duj, kvôli farbe pleti... Ano to nejdem komentovať, pretože by som sa rozčúlila a takí ľudia mi za stres nestoja....
Aj ja mám otrasných susedov, to el n preto, že nie sme domáci a sme v podnájme, ale až takt onás nebuzerujú...
každopádne Ti držím palce, obráť sa ako Ti baby radili na TV, či sa im to bude páčiť, samozrejme, po osťahovaní, aby nedajbože neublížili Tvojej krásnej dcérenke...
Držím palce, daj vedieť, ako to dopadlo...

nensy
30. kvě 2008

normálně tam zavolej do toho obč.juda .to jim podle mě sklapne