Proč bydlíte tam, kde bydlíte? Doma nebo v cizině

tlapicka
15. říj 2008

Inspirovala me odbocka v jednom tematu pro toto tema... Lide jsou ruzni, kazdemu vyhovuje neco jinyho a mne by zajimalo, jestli opravdu hlavnim duvodem, kde kdo bydli jsou penize nebo jestli i v dnesni dobe zalezi na jinych faktorech 🙂

kristi
15. říj 2008

myslis v zahranici nebo i ty, co ziji stale v CR jen se treba prestehovali jinam?

zanett
15. říj 2008

a jaky je tvuj duvod, tlapicko?

tlapicka
autor
15. říj 2008

obecne 🙂 vsecky 🙂 nekdo ma duvod, proc jde do ciziny, nekdo zase proc jde z ciziny domu nekdo zase nikdy cr neopusti a mne zajimaji ta vsechna proc 🙂

kristi
15. říj 2008

ja jsem zila jinde dohromady tak 4 roky, chtela jsem jet pryc, poznat nove prostredi, vydelat si vic penez a odejit od rodicu...vratila jsem se proto, ze jsem se rozesla s tehdejsim pritelem a zamilovala se do meho muze....ale jeste jednou jsem mela v planu odjet, ale pak z toho seslo....

tlapicka
autor
15. říj 2008

zanett: zvedavost nestaci?

ninule
15. říj 2008

Ahojte holky, tak ja taky prispeju...
Zijeme s rodinkou v Bonnu.Odesla jsme z Cr kvuli manzelovi, pac je Nemec.Musim rict, ze mi trvalo desne dlouho zvyknout si bez rodiny a kamosek, nekdy to byl kruty boj..Ale musim uznat, ze je tady nadherne.Cely mesto plny stromu, parku, pred kazdym panelakem travniky, kytky, vse pravidelne udrzovany, cisto vsude..Lidi desne mili, sousedi resp. lidi z panelaku nam po porodu chodili gratulocat k dcerce, pani od vedle s enabidla na hlidani, jeden deda z baraku mi nosi postu-netusim, zda to tak funguje i v CR ve velkych mestech, ale mela jsem spis dojem, ze tam je to dost anonymni..Pokud jedu MHD, tak se me lidi sami ptaji, zda potrebuji pomoct, vsechny busy se naklanenji,a by maminky mohly lip najet, pokud jede v buse napr. vic kol, tak je ridic poprosi vystoupit, aby mohla jet maminka...Mozna jsou to malickosti, ale prave ty prispivaji k tomu, ze se tady citim vazne super..A uplne nejvic me fascinuje ta zelen, kam se podivas, vsud zeleno.Za barakem mame pastviny pro kravy, nekdy by clovek neveril, ze zije ve velikanskym meste...Tak tak...Ovsem, ze je mi smutno, to nepopiram, to nepomuze ani sebekrasnejsi prostredi a lidi 😅

zanett
15. říj 2008

tlapicko, ja jsem myslela duvod, proc zijes tam, kde zijes? 😉

len
15. říj 2008

Já si vyzkoušela život v cizině a na základě toho se rozhodla, že jsem asi srab a z ČR se mi nějak dlouhodobě nechce. Pak jsem podědila byt, což jaksi určilo to, kam jsem se přestěhovala, ani jsem o tom moc nepřemýšlela... A čím déle tu žiju (malé město kousek od Prahy), tak zjišťuju, že jsem tu naprosto spokojená a neměnila bych ani omylem 🙂 Vlastně si uvědomuju, že tady mám všecko, co jsem chtěla - kousek do přírody, pohodové dojíždění do Prahy (kde se, přiznejme si, slušná práce v ČR hledá nejlíp), přijatelné služby... 🙂

tlapicka
autor
15. říj 2008

🙂 prechodny stav... privala nas do nemecka manzelova prace, na dobu, nez z mimi bude batole a my se vratime do kanady. Jenze se nam tu zalibilo, takze se nam uz stehovat za more nechce...

caira
15. říj 2008

v zahranici, kvuli manzelovi.. V CR se mi porad libi, ale treba ve meste odkud pochazim se mi fakt libi jen na dovolenou, asi bych tam uz zit nemohla.. Tady jsem spokojena, ale presne jak pise Ninule: chybi mi rodina a kamaradi, tady sice mame zname, ale takove to prave pratelstvi to mi fakt chybi ☹ Ale porad me laka zkusit jeste neco dalsiho, treba spanelsko, francii nebo treba i ameriku, kadanadu ci Australii abych si treba mohla ozkouset jak se zije tam nez se na tvrvalo usadime na jednom miste { s nejvetsi pravdepodobnosti se usadime tady v UK}

tlapicka
autor
15. říj 2008

duvodu je moc. jsou to takove male veci, ktere v globale delaji zivot prijemnejsim 🙂 krasna hriste na kazdem rohu, vsude usmevavi lide s chuti zabavit vase dite v mhd. nekuracke restaurace s vsudypritomnyma zidlickama pro deti a ochotnym personalem... bezbarierovy pristup vsude. Poradek na ulicich s minimalnim poctem ho*en od psu. Levnejsi vybaveni pro deti atd.

do cech se ale tesim na svuj domov, zacleneni se do komunity a konec vecneho stehovani. Jazykova bariera castecne zustane, ale nebude tak silne znatelna...

len: mne cizina bavi od malicka, ale vzdycky jsem mela jasno v tom, ze az jednu budu nekde na trvalo, bude to cr 🙂

zanett
15. říj 2008

tlapicko, ja jsem to asi spatne pochopila 😅 , takze hodlate zustavat v Nemecku, nebo nakonec skoncite v CR? Pochopila jsem to dobre, ze do CAN se uz vracet nebudete?

tlapicka
autor
15. říj 2008

ninule: to je presny... na tu zelen jsem zapomnela... nedokazu to tak hezky vystihnout, jako ty 🙂
jeste se mi libi, ze se tady nespecha! ty kravataci vsichni chodi pomalicku s tema kafickama do tech mrakodrapu 🙂 Prahu jsem uplne nenavidela! vschni zkloneny hlavy a v behu nekam. kdy sel nekdo pomalu, bo proste nespechal, tak o nej vsichni brkali a syceli, co prekazi.... co jsem si vyslechla buzerace v metru na jezdicich schodech :(

caira: kanada je krasna, ale vsude je daleko :( socialni system nic moc a megalopole z betonu :( Bydleli jsme v Torontu a znova by se mi tam uz nechtelo... Vadilo mi, ze delal manzel v FCP (nejvyssi mrakodrp v kanade) kdyz jsem byla v USA tak spadly dvojcata, takze z tech vyskovych budov mam strach. Kdyz uz jsme byli tady, ta chytli kanadani bandu, co osnovala na FCP utok... ach jo. tedka taky sedi v mrakodrapu, ale neni nastesti nijak stezejni...

zanett: nez pujde mala do skoly, tak uz budeme mit svoje doma v trinci. 🙂

caira
15. říj 2008

tlapicka: ty nekuracke restaurace to je pro me taky + pro zahranici, v cechach me to desne depta, ze s malou nemuzeme vubec nikam,teda ted nastesti udelali jednu cukrarnu, kde se nekouri- v celem meste jedina!

tady si jdeme sednou kazdy vikend do starbucksu nebo coffee republic, malou tam nakrmime, dame si v klidu kafco, pohodlne sedacky,takove domaci prostredi-child friendly 🙂 ..to mi v ceskych kavarnach chybi 😒

zanett
15. říj 2008

ach jo, tlapicko, kanada je moje vysnena destinace 😔 Porad uhanim MP, at se tam prestehujeme 😀 , on o tom pochopitelne nechce ani slyset. Ale prekvapuje me, ze jejich socialni system je nic moc? 😕 Ja myslela, ze je prave na urovni...

tlapicka
autor
15. říj 2008

zanett: urcite lepsi nez amerika! ale ve srovnani s nemeckem a cechama 😔

zanett
15. říj 2008

Tlapicko, mne se prave v USA moc libilo, lidi byli velmi v pohode a prijali me mezi zebe pomerne rychle, ale mi americti znami me predstavili nekolika jejich kanadskym znamym + MP znami se loni prestehovali do Kanadi (jsou Anglicane), a tak jsem si o cele veci udelala jakys takys obrazek + mam moc rada snih (tady v UK zadny neni 😒 ), takze pocasi tam by mi mimoradne vyhovovalo (narozdil od UK, kde maji vsichni po zime nalade na nule 😝 ) (a jeste na sebe prasknu, ze jeden chlap, ktery mi uz pred lety ucaroval a stale me nejak drzi 😅 , je Kanadan - moc prima chlapik), takze suma sumarum; kdybych mohla, uz tam jsem 😀 A jak je to s tim jejich soc. systemem? Ja jsem prave zadny stiznosti neslysela... 😕

zanett
15. říj 2008

Jo a tlapi; jeste jsem chtela napsat; ja teda na Nemce pohlizim tak nejak s odstupem, protoze mam zkusenosti s Holandanama + Svycarama (jak z prace; v NL jsem pred lety zila, tak ze soukromeho zivota) a nejak mi proste nejde prijmout tu jejich germanskou primost a takovy ten 'hrrrr pristup' a jakousi despotickou povahu ci co (tim myslim nejenom Nemce, ale i Svycary, Rakusany, Holandany atd)...

tlapicka
autor
15. říj 2008

Uz si to moc nepamatuju! Ale problematicky je zdravotnictvi. Nejak se to deli na statni a soukromy. To statni je dost nic moc, strasne dlouho se ceka atd. a to soukromy je zase moc drahy... co jsem zaslechla, tak tam nejsou vubec zadne davky na dite a ani nevim, jestli ti vubec pojistovna pokryva porod...
Ale konkretne fakt nevim... nastesti jsme to nepotrebovali vyuzit, takze mam jen kuse informace z doslechu...

nechci aby to vyznelo blbe, nemyslela jsem to tak, ze kanada a amerika je hrozna, to vubec ne! jen ze v evrope je o lidi postarano lip...

zanett
15. říj 2008

😀 tak v tom pripade mi ten kanadsky zdrav. system pripomina ten britsky - to je totiz presne taky tak; statni zdravotnictvi je teda na povazenou a soukromy je sice lepsi, ale drahy... 🤐

tlapicka
autor
15. říj 2008

co nas taky iritovalo byly 3 tydny dovolene a 3tydenni vypovedni lhuta, takze jistota veskera zadna. Ajtak je tam normalni delnik, kterych jsou vsude mraky, takze zadny evropsky hyckani zamestnancu a teambuilding atd...nelibi se ti to, tak di, mame za tebe dalsich 200, kteri tu praci radi vemou...

myslim si, ze bydlet v zemi, kde se clovek boji jit k doktoroj, kdyz mu je blbe, bo ma strach, ze ho to zrujnuje je bydleni docela hazard, ale jsem zhyckana...

zanett
15. říj 2008

tlapicko, je fakt, ze jsem si ted vzpomnela, ze ti znami mych US znamich rikali, ze premysleli o diteti, ale ze to pry byl opravdu financni hazard, i kdyz meli oba dobrou praci (z cehoz jsem pochopila, ze mit dite v CAN je snad jeste financne narocnejsi nez ho mit v UK/USA a to je teda co rict)...hele, a ty tri tydny dovolene, to je snad legrace, ne? 😲 Tady v UK je minimum 20 dni/ rok pro ty, co pracuji full time a mne to teda pripada docela malo (pac jsem pracovala prevazne pro firmy, ktery nabizely 25 dni/rok)...Sakrys, to vypada, ze ta pracovni moralka tam je povazlive vysoka 😀 😝

tlapicka
autor
15. říj 2008

neni to legrace :( jsem rada, ze stejne informace mas i z jine strany.... kanada byla pro me vzdycky NECO, trosku me zklamala :( nemam pocit, ze by se tam lidi meli nejak dobre. 😒

zanett
15. říj 2008

No ja jak to tak posloucham, tak zacnu byt stastna prestastna za to, ze jsem v UK 😎 , teda, nemuzu si stezovat, i kdyz me dokazou vytocit nekonecny byrokraticky prutahy se vsim 😠

poletucha
15. říj 2008

ahojky,tak se taky pridam...po maturite jsem odjela do USA jako au-pair, nakonec jsem tam zustala rok a pul, po navratu do CR jsem vubec netusila, co se sebou...prislo mi,ze je u nas hrozne tezky s cimkoliv zacit, ze v US je vsechno tak snadny...no nakonec jsem sedla na net a nasla si rodinu v Londyne, kde jsem byla asi 9 mesicu zase jako au-pair. Pak teda uz jsem mela deticek dost 😉 a konecne si nasla praci v Praze....ta obnasela cestovani po celym svete...od jednoho dne stravenyho na hotelu az po mesice...v tyhle praci jsem poznala myho MM, no a v prosinci 08 (po peti letech) s ni sekla a s MM se prestehovala do Spanelska, kde on pracuje a ja si zatim uzivam prazdnin. Zanedlouho nas ceka dalsi stehovani a muze to byt kdekoliv po Evrope,tak jsem jak na trni 😀 Jinak se mi skoro vsude hrozne libilo,jsem moc rada,ze mame ty prilezitosti vyzkouset si zivot ve svete, ...no ale stejne se mi vzdycky zacne hrozne stejskat po Praze, rodine a kamaradkach 😔 a nejradsi bych sla zpatky 🤐
a k otazce proc?..kvuli MM praci ale taky zvedavost, stereotyp atd. hrajou roli 😉

barunka81
15. říj 2008

tak my třeba bydlime na druhe strane republiky než odkud s manželem pocházíme
šli jsme sem po manželově vejšce, měl dobrou pracovni nabidku
A ted premejslime o zahraničí.., důvod je hlavně finanční. Manželovi tam nabídli zajímavou práci..6krat vyšší plat atd 🙂
penize neberem jako nejdůležitějsší ale tady by jsme platili hypotéku plus věci kolem a nic nam nezbyde...

barunka81
15. říj 2008

a jak pise caira tady v cechách my take vadi kuřácké restaurace a cukrárny..je to hrůza. Když chci někde malou nakojit tak hledam kde se nekouří a je toho fakt málo

kopcik
15. říj 2008

já jsem se přestěhovala zpátky do ČR po deseti letech v Londýně. kvůli mimču a manželovi. vždy jsem si myslela, že bych nechtěla vychovávat mimi někde jinde, že chci, aby byl prostě Čech. ale toužím vrátit se zpátky do GB každý den a děsně mi to chybí. žijeme tedy v česku, ale londýn pořád považuji za můj domov ☹

kitty68
15. říj 2008

ja to beru tak ze vsude je chleba o dvou kurkach, takze kazda zeme ma se pro a proti, v uk js kvuli manzelovi, do cr bych uz asi nesla

tlapicka
autor
15. říj 2008

barunko: u nasich odkud pochazim je nastesti nekurackych restauraci vetsina, hura! ale zidlicku nemaji nikde :(

poletucho, jak je to ve spanelsku se zazemim pro bydleni? doktori, atd. Co treba podpora rodiny? nejake ulevy na danich nebo davky? je tam neco?