Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte?

elischka
26. led 2010

Milé dámy, také vás otravují tyto dotazy? Jak na ně reagujete?

S manželem jsme spolu 4 roky, 7 měsíců jako manželé, je nám 29, veškeré zázemí pro dítě je "zajištěné" a asi proto se tyto otázky z našeho okolí ozývají stále častěji. O to víc mě mrzí, že dítě skutečně chceme, snažíme se, ale zatím pořád nic....Některé "kamarádky" se mě ptají každý týden jestli jako "už". Začínám být podrážděná a i zlá...ale mám pocit jakoby jim to snad dělalo dobře.o( = > začínám se uzavírat do sebe, ale prostě nemám chuť a náladu každému vysvětlovat co a jak...

Nemáte nějaký jasný a všeříkající slogan, který by říkal starejte se všichni o sebe?

mamutka
28. led 2010

je to tazke, takym ludom nevysvetlis, ked sa niekto pyta kazdy tyzden, tak uz ma nejaky problem on sam, nie ty ..
ja uz by som im hovorila, ze nechceme deti, sme egoisti, nenavidime ich a vsetkych ludi co o nich hovoria...a budes mat pokoj 😒

chaarliizee
28. led 2010

mamutka niečo na tom bude 😒 😒 😒 😒

mamutka
28. led 2010

ale ked si tak spomeniem, tiez som sa par krat opytala kamaratok, co deti? to zenska co uz dieta ma, nevie o com inom hovorit, to uz je ako o pocasi 😅
ved im povedz - to nevies hovorit o niecom inom aj, len o detoch?
netreba to len tak vnimat, ze ludia ma deptaju, vsetci otravuju, kedy budem mat deti...vnimaj to tak, ze oni chudaci nemaju o com hovorit, ine temy akosi nevedia rozvinut...mozno malo citaju 😀

emilyz
29. led 2010

Ja len nechapem, preco si my ludia tak radi ublizujeme a chceme sa aj cez milosti, ktore nam boli dane nie vlastnou zasluhou, nad druhych povysovat. Dieta je dar od Boha a nik si nemoze urobit zasluhy, ze on ho ma a druhemu este ta milost dopriata nebola. To akoby sme sa zacali pretekat ze: "Pozri, ja som zdrava a Ty nie!". No nie je to krute? 😔

nikes
29. led 2010

Tak my jsme se našeho vytouženého miminka dočkali až po 6 letech snažení. Když jsem malou porodila, tak mi bylo 34 let, takže si dovedeš představit, jak moc jsem byla nervozní a háklivá na takové ty otázky, kdy už konečně budeme mít dítě. Když se malá narodila a já potkala některé známé, kteří se mě občas ptali, kdy budeme mít dítě, tak skoro všichni se shodli v tom, že si mysleli, že jsem taková ta dámička, která řeší kariéru a dítě by ji překáželo. Já totiž nikdy nikomu neříkala, že se marně snažíme o dítě a bohužel to nejde.Pak jsem jim to tedy řekla a byli dost překvapeni a trochu se i styděli. Tchýni mám skvělou, ale ona měla ve zvyku, když jsem tam přišli, hlásit, kdo zrovna čeká miminko a mě to strašně bolelo. Vlastně kdykoliv někdo říkal, že čeká mimi, tak jsem z toho byla hodně nešťastná a s manželem jsme se už potom dost hádali. Tedy spíš já se hádala s ním. Nakonec nám ,díkybohu, pomohli doktoři a já jsem jim strašně vděčná 🙂

tereza79
29. led 2010

nájde sa niekto kto mi poradí?Dala som si vybrať vnútromarenicové teliesko a chcela by som otehotnieť,je s tým nejaký problém?Jedno dieťa už mám, ale to má 13 rokov takže neviem,spoliehať sa na to že to bude na prvý šup ako vtedy by bolo detinské 🙂

4a
29. led 2010

No mně otazka proc jeste nemate dite prijde krajne impertinentni tykajici se meho soukromi a sexualniho zivota. Proto jsem to resila tak, ze jsem se rovnou zeptala: a jak to vam funguje v posteli? Nebo : a co vas sex a sexualni zivot? Ci jakou polohu pri sexu preferujete ci praktikujetr. Neb tento zpetny dotaz je stejne intimni jako ten jejich. Malokdo mi odpovidal a krasne se zmenil predmet rozhovoru , protoze ted ta horka brambora byla na jejich strane a vykrucovat se museli oni. Priste se uz dotaz neopakoval. Zkuste, vrele doporucuju. A jste uz velku holky, takze se stydet nemusite. Podotykam ze stejnou odpoved dostala i moje mama a byl klid.

mirka1308
29. led 2010

No, my deti tiež nemáme, ale z existenčných dôvodov. Sme spolu už 10 rokov a svadbu tiež neplánujem. Myslím si, že keď dieťa má prísť,tak príde aj bez plánovania. Spočiatku sa ma pár "primitíviek" vypytovalo prečo nemám bábo a na hlášku, že mi tikajú biologické hodiny som odpovedala že mám digitálky 😀
Neskôr som sa ich ja pýtala protiotázkou prečo sa vyzvedajú a na to moc nemali odpoveď 😝
Podľa mňa správne to vyriešila 4a - a mala pokoj!!
A teraz máme malého psa, tak ak sa náhodou nájde nejaká zvedavá koza odpovedám, že mám psa či jej môžem nejako poradiť 😉
eli držím ti palčeky 😵

len
29. led 2010

Jsem si na tuhle diskuzi vzpomněla, když se mě teď paní na pracovním pohovoru zeptala (stylem - já vím, že se ptát nesmím, ale...), co já a děti a proč si je nepořídím (vůbec spojení pořídit si děti mi přijde jako pořídit si novou sedačku do obýváku, proces: chci - vyberu si - zaplatím - odnesu si). No co na to říct, že se opravdu ptát nesmí? Bych si akorát koledovala, že si mě zařadí do kolonky "potenciálně do roka skončí na mateřský, nebrat!" Tak jsem popravdě odpověděla, že děti mít nemůžu. Paní, do té doby značně suverénní, lehce zalapala po dechu, omluvila se a byl klid 😀 Vlastně mi ještě poradila, že to nemám vzdávat 😉 Na což už jsem neodpověděla, protože jak se to vzdává, leda tak brát antikoncepci, což pochopitelně neděláme, ale tohle opravdu s nikým rozebírat nebudu 😀
Dnes mě na dalším pohovoru vyzpovídala těhule, tak to jsem se opravdu modlila, ať mi tuhle zakázanou, ale přesto obligátní otázku nepoloží, naštěstí ne 🙂 Ale je to síla, hledat práci v plodným věku 😝

mamutka
29. led 2010

ma napadlo, kolko ludi vlastne nema zaujem o to aby niekto mal dietatko, len si chcu tych druhych podat a otravovat...vid priklady, kedy po rokoch otazok, "kedy uz", ked par sa marne snazi, tak si dietatko adoptuju a ti isti ludia co stale zistovali, kedy uz bude babo potom krivo kukaju, ze "to mate adoptovane? a ciganca?" tak o co im potom vlastne ide, magorom? o deti a rodinny zivot asi v poslednom rade....
ale berte to tak, oni proste nevedia o nicom hovorit a toto je rovnaka otazka ako reci o pocasi. viem, mne sa to povie....
treba to riesit ako 4a 😀

janula2008
29. led 2010

Nik, jen trošku mimo diskuzi, malá je nádherná, za to čekání stála 😉 a trochu mi připomíná naši Simču, taky ji lotroviny koukají z očí 🙂 holky, máte recht, až se nás ostatní příště zeptají kdy bude druhý, tak budu říkat, že až oni půjdou do druhýho kola, třeba se taky přidáme 😝 😀 (nevím proč, ale zvlášť ty bezdětné kolegyně mi tyhle otázky kladou nejradši 😝 😅 )dobrou noc!

ianitka
29. led 2010

🙂 mamutka uplne mi vravis z duse

neznasam otazky o detoch .... co im povedat, myslim si svoje... ale preco z toho vyjdeme my ako tie precitlivene, tie divne, ked ti ludia su netaktni a neslusni...
neviem v dnesnej dobe je to dost odvazna otazka od tych ludi

mamutka
30. led 2010

nech idu ti otravni ludia do r.... poznam tri baby co minuly rok potratili ☹ poznam jedinu ktora je tehotna a dufam ze to uspesne dobojuje! v dnesnej dobe je proste strasne zlozite donosit dieta. to nikto z tych somarov nevidi, ze to nie je len tak, idem, vyberiem si a kupim si...

mozno to suvisi s tym, ze sa tehotenstvo odklada, ale to nie koli kariere ako si blazni myslia, ale koli potrebe dakde zit, nemoze sa kazdy nastahovat k rodicom, ked ti maju len maly byt a pod....
volakedy s mladomanzpozickami to slo, clovek sa zadlzil v pomere k platu ovela menej, mohol to za par rokov splatit, teraz sa zadlzuje na 20-30 rokov 😒

karieristka vyslovene tvrdi ze deti nechce, ma sluzobne auto aj mobil uz ked ma 25 rokov a medzirocne ak jej nezdvihnu plat o 500 eur, tak meni firmu. a samozrejme uz v tom veku sefuje timu ludi, to je karieristka, neznasam tie kecy, "ze ty riesis karieru a dieta odkladas?" nie, nikto z beznych ludi neriesi karieru, len maka na zivot a aby dieta malo kde v bezpeci spat a rast.... 😔

ianitka
30. led 2010

presne tak... 😒

nechapem, kde ludia beru odvahu riesit inych a ich zivot, ked najdete nejaku vhodnu odpoved, tak dajte vediet, ja vzdy na chvilu onemiem 😠

nikes
30. led 2010

janulko, moc děkuji za pochvalu. Však Vaše Simonka je také slaďoučká a podle fotek mi připadá, že je podobná naši Verunkce 🙂

janca.k
30. led 2010

Ahoj, tak tyhle šílené otázky znám taky, přes dva roky jsme se snažili o mimi a pořád nic a těch otázek, už jste spolu tak dlouho, vy děti nechcete a tak...lezlo mi to krkem, naštěstí kamarádky to dokázaly pochopit, v rodině a u známých to bylo horší, protože kdykoliv jsem někoho po delší době potkala, tak první otázka byla...už jsi těhotná??Nikomu bych takové debilní dotazy nepřála a taky jsem pak už byla pěkně hnusná...a víte co je nejlepší, že teď když jsem konečně těhotná, tak se každý ptá, jak je to možné, že tak najednou....!!! takže nevím co je lepší, jestli vyptávání na to, zda jsem těhotná , nebo proč jsem těhotná...hrůza...takže se holky držte a lidi s podobnými dotazy posílejte do patřičných míst, protože o tom ví houby a nic jim do toho není....

mamutka
31. led 2010

dobra odpoved by mohla byt aj - "no uz som sa bala, ze sa aj na nieco ine vies opytat" - a s velkym znackovym usmevom na tvari 😎

elischka
autor
31. led 2010

mamutka - určitě to vyzkouším (určitě to nebude dlouho trvat).o)

elischka
autor
31. led 2010

tak jak řikám, netrvalo to moc dlouho - kopíruji "konverzaci po chatu s holkou, kterou jsem 2 roky neviděla":

Marika
Čus Elííí jak je???? Kdy bude mimi???

20:22Eliška
čauky, až se rozhodne k nám přivítat

20:22Marika
a jak dlouho ho už voláte???

20:23Eliška
proč to chceš vědět?

20:27Marika
jen tak nic mi do toho není, ale napadlo mě to, že už to máte nějaký čas po svatbě a jste štastní tak do toho to mimi tak nějak patří, a mám kolem sebe nyní všechny co se snažej a většině to mocc rychle nejde....

20:27Eliška
takže o tom máš přehled

janula2008
31. led 2010

Eli, tak to je fakt mazec,prý jak dlouho ho už voláte 😨 někteří lidi si opravdu nevidí do huby 😠 😠 můžu říct,že nedávno jsem na to vlastně taky nevědomky narazila, tak nějak z druhé strany, když jsem si psala s jednou svojí celkem dobrou kamarádkou po chatu o práci, mateřské,o mojí dcerce atd. A protože už dřív mi říkala, že se nedávno stěhovali s přítelem do většího bytu, pořizovali si před několika měsíci pejska, tak jsem jen tak mezi řádky napsala se smajlíkem, že už jim taky chybí taky jen ta holčička jako je naše Simča...ale v okamžiku, kdy mi napsala, že by moc chtěli,ale zatím to nejde, tak každý normální člověk se přece dál už na takový věci neptá a maximálně popřeje, ať se brzo dočkají nebo něco v tom smyslu 😝 😔

mywiel
31. led 2010

Tak ja som mala kamaratku co sa snazili 2,5 roka samozrejme sme to netusili, ze sa tak dlho snazia, boli aj na vysetreni a nic im nie je su obaja ok. Teraz uz cakaju druhé mimco. Takze raz pride len trpezlivost. Tiez by som asi povedala, pride ked ma prist. 😉

janinac
31. led 2010

Tak k tomuhle tématu mám taky co napsat ☹
Když jsme se vzali, tak jsme už snad týden po svatbě pořád poslouchali : a co miminko? Bude? Na to jsem odpovídala, že jsme se nevdávala, protože jsem musela, ale protože jsem chtěla a že miminko bude až prostě bude, že to nějak nehrotíme.
Pak se nám za dva roky po svatbě narodil Adámek....a sotva mi skončilo šestinedělí tak jsem poslouchala: a co druhý? Bude? 😠 😠 😠
Bohužel jsem musela v červenci dát miminko pryč, bylo nemocný...teď v pondělí bych měla termín porodu ☹ a další mimčo neplánujeme ze zdravotních důvodů...takže ze slušnosti všem říkám, že mi jedno zatím stačí ale nejradši bych řekla, ať mi s tím políbí pr....že pokud někdy druhý bude tak až my budeme chtít a né až mě všichni vyprudí.

cuchre
31. led 2010

no pravdu povediac, som z druhej strany brehu 🙂 ja sa zvyknem pytat, ale len mojich priateliek, o ktorych viem, ze pomaly planuju a len tak, medzi recou, kedze aj ony sa vzdy pytaju, kedy my budeme mat druhe 🙂 aj ked pravdu povediac mi to niekedy pride dodatocne doterne a mrzi ma, ze som sa pytala :( mozno sa ti ini chcu len podelit so zazitkami, zdelit skusenosti a tak, ze vitaj v klube 🙂

janinac
31. led 2010

cuchre jooo já bych ten dotaz brala, ale jen tak mezi řečí a né, že se míjíme po několika letech a oni řeknou: ahoj, tak co druhý? Bude?
Jako kdyby to byl střed vesmíru a jediná otázka na světě 😅

janinac
31. led 2010

A většinou jsou to lidi se kterými se ani nějak extra nebavím 😅 Ale dobrý kamarádky vědí jak jsme na tom, takže ty se zase neptají 😀

fiallinka
31. led 2010

Já osobně jsem tyhle dotazy v okruhu rodiny a vzdálenějších známých utla prostě konstatováním, že se zatím prostě nedaří, takže to pro mne není právě příjemný druh otázek... všichni pochopili a zmlkli. Blízcí lidi věděli... Takže opravdu nepříjemné to pak bylo jen např. u lidí v práci, apod., tam jsem si vystačila s těmi neutrálními kecy...

elischka
autor
1. únor 2010

holky hlásím, že během dnešního dne, tj. do 14 h, se mě nikdo neptal!!!!.o)

chroustinka
1. únor 2010

Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte? ... na to bych na tvem miste odpovedela ... "az se nas prestanou vsichni tak blbe ptat jako ty (vy)". Verim ze je to neprijemne a v dnesni dobe si spousta lidi fakt nevidi do pusy. V zivote by me nenapadlo se takhle nekoho ptat.
Neboj az budes chodit s briskem tak zas te budou otravovat vsichni ti co se ti bez zeptani budou vrhat na bricho a budou te "osahavat" 🙂 To je taky sila.

dadis
1. únor 2010

inak dnes ma napadla taka davnejsia prihoda...moja teta ma 5 deti, vekovy rozdiel medzi prvym a poslednym je presne 20 rokov...posledne dve sa im "zadarili" po 40tke. Boli s dvoma najmladsimi krpcami na nejakej garden party a nejaki znami chceli byt "slusni", ze ake zlate deturence, ze urcite by chceli este surodenca, ci nechystaju 😀 😀 😀 . A oni: No my mame este 3 deti doma, ale dakujem za opytanie... 😀 😀 😀

sjuzi
1. únor 2010

Tieto otázky dobre poznám... pred svadbou, kedy sa už zoberiete? A kedy bude bábo? A teraz aktuálne, kedy bude druhé, hádam ho nenecháte chudáčika samého? Niektoré baby vonku sa ma to pýtajú neustále, lebo som sa raz zdôverila, že by sme si už priali súrodenca pre malého, tak pomaly každý raz, čo sa vonku stretneme, tak sa ma pýtajú, či už akože som v tom? Niekedy neprejdú ani 2 týždne, nieto ešte celý cyklus... 😀 Ale púšťam jedným uchom dnu, druhým von, prejdem k inej téme... alebo rypnem tiež... a basta... 😝 😀 😀