Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte?

elischka
26. led 2010

Milé dámy, také vás otravují tyto dotazy? Jak na ně reagujete?

S manželem jsme spolu 4 roky, 7 měsíců jako manželé, je nám 29, veškeré zázemí pro dítě je "zajištěné" a asi proto se tyto otázky z našeho okolí ozývají stále častěji. O to víc mě mrzí, že dítě skutečně chceme, snažíme se, ale zatím pořád nic....Některé "kamarádky" se mě ptají každý týden jestli jako "už". Začínám být podrážděná a i zlá...ale mám pocit jakoby jim to snad dělalo dobře.o( = > začínám se uzavírat do sebe, ale prostě nemám chuť a náladu každému vysvětlovat co a jak...

Nemáte nějaký jasný a všeříkající slogan, který by říkal starejte se všichni o sebe?

elischka
autor
2. únor 2010

Tak nás se kupodivu na svatbu nikdo neptal - ale zato hned s oznámením svatby to začalo - nikdo nevěřil, že se bereme "jen tak", že "nemusíme" (no teď skoro 8 měsíců po svatbě už tomu věří 😀), takže teď si to o to víc "užívají"☹

potvorka88
2. únor 2010

My sme sa brali lebo sme "museli" ale bohuzial to skoncilo MA takze okolie a blizka rodina ktora o tom vedela sa nepyta a nepytala za co som velmi rada, ale bohuzial kopec ludi to nevie a nebude vediet tak rypu. Pre tento pripad sme sa s MM dohodli, ze budeme hovorit, ze sme este mladi, este deti nechceme a dali sme sa na cestovanie, co bola pravda, tak nam dali pokoj. Ja som sa zacala venovat peceniu tak to tiez vsetci chapu ze nemam na deti cas. To ze sme si presli 3 spontannymi potratmi, centrom, preplakanymi dnami, trapenim a neustalym snazenim to vie malokto. Konecne sa nam po troch rokoch od prvej straty podarilo a chceme to tajit co najviac. Ani rodicia to nebudu vediet skor ako po troch mesiacoch, lebo aj mamina obcas do mna rypne ze by rada vnucatko. Vtedy sa na nu usmejem a poviem ze aj to raz bude.

rimmel
2. únor 2010

ahhh potvorka! drzim palce! 🙂

mamutka
2. únor 2010

potvorka, tak sa drzte a vela stastia drobcekovi v brusku 😉

aleachim
2. únor 2010

potvorka, držím pěsti, ať to dobře dopadne a můžete si užívat malého človíčka. 🙂

elischka
autor
2. únor 2010

potvorka: také se přidávám a přeji už jen šťastné dny s rozrůstající se rodinkou.o)

adina22
2. únor 2010

potvorka - pridavam sa a velmi drzim palce,aby ste onedlho toho drobceka drzali v naruci 😵

elischka
autor
3. únor 2010

dneska mi přišly do mailíku fotky dvojčátek od bývalého kolegy, kterému se "zadařilo" po 12 letech, tak mě to tak zahřálo u srdce, že je třeba nepropadat depresím a skepsi, zázraky se skutečně dějí...

potvorka88
3. únor 2010

dakujem vam dievcata 😉

anta
3. únor 2010

Lidi jsou svým způsobem bezohlední, taky znám páreček, který se už 4. rokem pokouší o děťátko a jsou stále neúspěšní, to člověka zamrzí pak takové otázky. Proč se každej stará jen o druhý a ne o sebe? Chápu, že se nikomu nechce odpovídat stylem "co je vám do toho", no ale žádná jiná kujónská a odrazová odpověď mě fakt nenapadá 😅 😉

e.k.t
3. únor 2010

Potvorka gratulace a držím pěsti ať máte štěstí.

Eli nejvíc as bolí tyto otázky od nejbližších. my Se snažili 8 let a po sérii vyšetření nám dr řekli že spolu děti mít bez jejich pomoci prostě nemůžeme. I po tom co jsme nejbližším tuto bolest svěřili s tím, žeopravdu mi jejich dotazy ubližují, přes to máti mm pořád jako kafemlejnek, tak jsme k nim skoro přestali jezdit až na výjimky, koupili jsme si na hypo byteček, na úvěry z holobytu vyrobili byt a najednou děsně zahřmělo, my zadlužení na dva platy a já najednou těhule na neschopence.

Stalo se to až jsme vše vzdali, koupili ten byt a začali si zjišťovat možnosti osvojení.

Eli věř že pokud vás dítě čeká, tak přijde v ten správný čas. Takže držím pěsti aby brzo nastal, posílám energii aby tazatelů bylo co nejméně, na blbou otázku prudší odpověď - já pak říkala až Bůh uzná za vhodné snad i dá, ale není ještě jeho čas 😔

Těm kterým věříš bych řekla na rovinu, že jsou problémy a že tě jejich otázky bolí, že až se povede tak jí to povíš, nebo to pozná sama - protože budeš zářit.

Vydrž vydrž vydrž 😉

hadassah
3. únor 2010

Ahojte, tak s otázkou typu " a kedy bude dieťa" začínam mať problém aj ja. Ako keby sa na mňa všetci dohodli, alebo čo. Ja viem, že už to prirodzene okolie očakáva, keďže mám 33 rokov, nový zariadený byt a stáleho partnera, ale čo koho do toho? A nehovoriac o tom, že som na svoje súkromie vyslovene háklivá. A aj keď sa o dieťa veľmi snažím, na tieto otázky radšej odpoviem: "ešte nechceme..., neplánujeme..., beriem antikoncepciu..., najskôr o 2 roky..." a mám od všetkých pokoj, lebo keby vedeli, že na tom pracujem, tak ma každý týždeň bombardujú otázkami no úúúúž???? Prečo sa ľudia nestarajú sami o seba a pchajú nos doslova až do cudzej postele? Snáď si nemyslia, že keď si nájdem na teste 2 čiarky, tak to pôjdem okamžite vytrúbiť do ulíc.

elischka
autor
3. únor 2010

e.k.t.> krásná písmenka! ....PS: a ještě krásnější holčička! Ať vám dělá jen a jen radost.o)

dneska jsem se taky dozvěděla, že moje mamka všude chodí a vykládá svým kamarádkám (samozřejmě všechny zasloužilé babičky) jak jim závidí!!! Au au.o(

cimlik
3. únor 2010

Ahoj holky, já jsem si dítě vždycky přála brzy a zadařilo se nám na 1. pokus. Druhé dítko jsme plánovali cca po 3 letech, místo toho přilšla 2 zamlklá těhotenství ☹ . Taky jsem si vyslechla otázky, kdy bude druhé miminko. Nakonec se zadařilo a po 6 letech, na den přesně, se nám narodil další klučina 🙂 . Akorát teď pořád poslouchám, kdy bude holčička 😠 . Je tohle vůbec možný?

len
3. únor 2010

Eli, pořád lepší, než když já tuhle zjistila, že moje matka vykládá, že my děti mít nemůžeme, že jsem potratila, že jsme strašný chudáci a musíme čekat na darovaný vajíčko, což trvá děsně dlouho, ale ona, spasitelka, nám dá spoustu peněz, abychom si mohli dovolit jít do soukromého centra a to darovaný vajíčko mít dřív. Kromě toho, že to všecko totálně překroutila, jsem ji neskutečně seřvala už jen za to, že se s kýmkoli baví na téma my a děti 😝 A pak se svěřujte těm údajně nejbližším - rodičům 😖 Já už vlastně ani nemusím lidem nic vykládat, tipuju si, že všichni v našem okolí vlastně naši situaci znají, pěkně dramaticky přikrášlenou 😀 Já budu nakonec vděčná, že jim to můžu popravdě odvykládat a uvést na pravou míru 😀 Měli jste někdy sto chutí zastřelit vlastní matku?

mimkao
3. únor 2010

😀 No vidíte, a nás sa zase každý pýta, kedy mienime s deťmi skončiť... 😀 😀 Tak stále hovorím, že keď sa minú finančné prostriedky... 😝
Alebo, keď sa raz nikto sproste pýtal, že čo budeme s toľkými deťmi robiť, tak som neodolala čiernému humoru a povedala som, že ich predáme na orgány do zahraničia... 🙄 Ten človek hneď pochopil a už viac ohľadne naších deti ani nepípol... 😀

Tiež mi to strašne lezie na nervy, tieto otázky, ale chápem, že to neni tak veľmi na psychuku, ako keď sa naopak s detičkami nedarí... 😒 Všetkým chtivým držím palce. 🙂

zuzana76
3. únor 2010

mimkao, obdivujem velke rodiny a velmi sa mi to paci , ludia su cudni, ked niekto nema deti, tak sa pytaju kedy bude, ked ma niekto vela deti, tak kedy s plodenim skoncia. No my asi skoncime pri cisle 2, ak teda pojde vsetko ok, pretoze vek a ani sekcie asi nepustia.

A chcem povzbudit vsetky snazilky na dlhe trate, tiez som bola jednou z nich, ja som take otazky pustala jednym uchom dnu a druhym von, my sme sa dockali po 7 rokoch manzelstva.

cimlik
3. únor 2010

jé mimkao, koukám, že tvoje holčička je o den starší než náš chlapeček 🙂

mimkao
3. únor 2010

Zuzi, máme rovnaký termín... 😵 😵 😵
Cimlik, 7.marec...? 😀 😀

zuzana76
3. únor 2010

mimkao, vsimla som si 😵

cimlik
3. únor 2010

jojo, 7. 3. - oba kluci, jen ten starší je ročník 2002 😵

zuzana76
3. únor 2010

cimlik obe deti 7.3,? 😅

aj ja mam maleho 3.8. a teraz mam termin 5.8. 😅

cimlik
3. únor 2010

jsme šikovné holky 😎 . A já mám 3. 8. svátek 😀

sarinkam
3. únor 2010

Umíte si představit ty drby maloměštáckých babek, když jsem se vdávala v 19-ti, pak jsem několikrát potratila( nešířili jsme se o tom) a první dítě jsme měli va 3O ti a druhe v 35 ti? A ještě jsem byla taková mrcha vypočítavá, že jsem před snažilkováním chtěla abychom měli auto a udělala jsem si řidičák a až potom jsme se vrhli na věc! 😀

Jo o po těch potratech jsem si pořídila psy. To byl ohen na střeše! Ona radši psy než děti..Dneska mám pocit, že mě ženský záviděli tu svobodu a uvědomělou volbu později.

emilyz
4. únor 2010

holky drzim vsetkym palce.
Najhorsie je, ked sa to zbehne na viacerych miestach. nielen v rodine, ale aj v praci. Ja som prisla s jednym problemom, ze ho chcem vyriesit, a bolo mi povedane: "Ale ja som slysela,ze vy chcete jit na materskou!" No parada. Takze uz ziadne problemy v praci tym padom riesit nemozem. A ked pojdem o 7 rokov, tak 7 rokov som vo firme odpisana "na zanik", ze sak zo mna vlastne nic. Rozsirila to pravdepodobne jedna kolegyna. A tak ked som prisla z dovolenky, tak si ina kolegyna myslela, ze som sla na matersku, hoci som ani tehotna nebola 🙄 . no vrchol. a s tymto treba bojovat kazdy den.

grettka
4. únor 2010

emilyz...no klebety su najhorsie... 😠 to by som asi v zurivosti poslala hromadny mail vsetkym, aby som uviedla veci na pravu mieru...

len, mas skutocne "zlatu" mamicku... necudujem sa, ze si mala chut ju odstrelit.... 😝

mimkao...ved je to cisto vec tvojho muza a teba kolko mate deti, dokazete ich uzivit, maju sa dobre, mate sa vsetci radi, tak co 🙂

ono sa fakt nezavdacite nikomu.... mam niekedy dojem, ze pokial clovek nezapada do sablony "svadba, potom prve dieta... rozumny odstup-druhe dieta" tak si ludia vzdy najdu nejaky dovod na to, aby rypali....

mywiel
4. únor 2010

Viete co? Je to jednoduché ludia vam zavidia vase stastie, proste ked vidia, ze ste stastni, ci uz s veeeela detmi alebo bez deti, vrta im to v hlave ako mozete byt taki stastni. A ked vedia ze mate problém pocat tak su skodoradostni a budu do vas vrtat ale sa pochvastali, ze oni su na tom lepsie. 😠

elischka
autor
4. únor 2010

len: tak to máš taky "zlatou" maminku, ale co já vim, jak pokračuje ta moje s monologem...jedno vím jistě, určitě se to ke mně taky donese....

mywiel: souhlasím s Tebou, také mám ten pocit..."hlavně jim to jejich zatracené štěstí pořádně okořenit!" 😠

elischka
autor
9. únor 2010

včera dovolená, doma jen den pro sebe a stejně dva nečekané telefonáty a zase ta prokletá otázka: "Hele, a co děti?" ach jo:(

petruna
9. únor 2010

já bych řekla něco ve smyslu, až budeme nějaké dítě mít, však se to dozvíte.
Tohle je bohužel hodně častý, že se lidi pořád starají.
Já byla ze sester poslední svobodná a to bylo pořád : a kdy ty d toho praštíš ? a seš na řadě apod..
Když jsem byla sama, tak to taky občas bolelo.
pak se nás ptali na miminko. Po svatbě jsme byli na svatební cestě a hned všichni : nepřivezli jste si z Itálie miminko ? jako ptali se v době, že kdyby jo, tak to stejně ještě nevim... 😅
naštěstí jsem otěhotněla brzo, takže pak to na chvíli ustalo (ale chápu, že když vám to nějakou dobu nejde, že tě to o to víc trápí).
Pak jsem přenášela a lidi mi volali : ještě jsi celá ?

no a teď se nás ptají kdy druhé....

tyhle otázky prostě neustanou...kdbyy chtěl bejt člověk drsnej, tak se třeba na oplátku zeptá : a co vy už jste v přechodu ? nebo tak, ale já zatím jen odpovídám a myslím si svoje..
taky né od každého mi ty otázky vadí.