Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte?

elischka
26. led 2010

Milé dámy, také vás otravují tyto dotazy? Jak na ně reagujete?

S manželem jsme spolu 4 roky, 7 měsíců jako manželé, je nám 29, veškeré zázemí pro dítě je "zajištěné" a asi proto se tyto otázky z našeho okolí ozývají stále častěji. O to víc mě mrzí, že dítě skutečně chceme, snažíme se, ale zatím pořád nic....Některé "kamarádky" se mě ptají každý týden jestli jako "už". Začínám být podrážděná a i zlá...ale mám pocit jakoby jim to snad dělalo dobře.o( = > začínám se uzavírat do sebe, ale prostě nemám chuť a náladu každému vysvětlovat co a jak...

Nemáte nějaký jasný a všeříkající slogan, který by říkal starejte se všichni o sebe?

eveluska
11. bře 2010

jj, ja byla taky zarucenen tehotna, kdyz jsme se meli brat a to jsme svatbu hlasili pul roku dopredu 🙂 pak tihle kecalisti koukali, kde mam v tech uzkejch satech ten osmej mesic 😀

monana
11. bře 2010

j

monana
11. bře 2010

Ja som vydata rok a pol a babo sa nam nedari - nesnazime sa celu dobu - boli rozne ine okolnosti - statnice, zdravotne problemy...
Ked som sa vydavala, tak moj otec vsetkym z rodiny nakecal ze sa asi "musim", tak ma pekne nastval, ked som pocuvala od rodiny otazky, ze sak ty si tehotna nie? a kde mas brucho? a pod.
Manzelovmu bratovi sa narodila dcerka a v maji maju krstiny, rozhodla som sa ze tam ani nepridem, poviem, ze som bola chora. Mam hrozu z tej predstavy - ako tam budu vsetci okolo malej behat a mna sa vypytovat, ze kedy vy budete mat?
Je to pre mna dost tazke 😒

srdcko81
12. bře 2010

Eveluska-ved mi sme si svadbu tiez naplánovali 10 mesiacov predtým a dokonca ked sme sli na faru za kňazom v januari tak sa ma opýtal,ze ci musime 😀 Som sa nanho pozrela a mu hovorim no do septembra to by ste ma hádam aj v porodnici sobásili. 😀
Monana-mna teraz caká to iste-moja birmovna porodi na zaciatku aprila a svagrinná v auguste-no ale musim sa nad tým povzniest-len sa modlim aby si ma svagrinná nevybrala za krstnu 😖 Nemám s nou dobrý vztah a o tom svojom malom co nosi v brusku vedie take sproste reci ze toho babatka mi je luto uz teraz. 😔
Musime byt silne a povzniest sa na to-ved ked tam nepojdes -vsetkým ukazes kde je tvoje slabe miesto-a do maja vymyslíme nejaku vyhovorku co vsetkých odrovná.....

eya
12. bře 2010

boze niektory ludia su totalne pripeceny stale musia pchat rypaky do takych veci ,do ktorych ich nic nie je.Mna minule dorazila otazka ze kedy budeme mat stvrte dieta? skoro mi oci vypadli na zem.ja ziadne deti uz nechcem tesim sa uz len na vnucence.ja som si svoje odkrutila pri detoch a teraz s drahym planujeme si uzivat zivota na dovolenky chodit a tak.Bola to taka starsia pani nechcela som jej vynadat,tak som sa jej len povedala ze ak hlada pracu ako opatrovatelka tak nech si pocka na svoje vnuca alebo nech sa popytana urade prace.povedala som jej to takym drzejsim tonom ale aspon som mala od nej pokoj,ja som sa potom len usmiala a ona sa urazila a mne to bolo uuuuplne fuk 😀
moja kamoska po dlhych rokoch snazenia porodila synceka,ktory po dvoch tyznoch umrel,totalne ju to polozilo aj jej manzela,a tot niektory ludia sa jej po nejakom kratsom case zacali pytat ze kedy bude mat dalsie. tak na toto som nenachadzala slov!!

bellada
12. bře 2010

ja sa zatial nachadzam v stadiu, ked som este nikomu nevynadala, vzdy si len zahryznem do jazyka, milo sa usmejem a snazim sa to zahovorit alebo to prekrutim a poviem akoze nejaku vtipnu poznamku 😎 ale v duchu nadavam a mlatim dotycneho po hlave kladivom 😀 😝 😀 obavam sa ale, ze miera mojej trpezlivosti pomaly konci, som zvedava kto bude moja prva obet... 😵 😀

srdcko81
12. bře 2010

Mna najviac vytáča svokra-uz som jej aj nadala-ale u nej je to asi tak ako keby si hrach o stenu hadzal 😝 😠

eya
12. bře 2010

kto vie cim to je ,ze svokry su take vadne? 😀 samozrejme cest vynimkam 🙂

severaseptima
12. bře 2010

Moja svokra je nahodou vyborna🙂 Nemozem na nu povedat ani jedine zle slovo 🙂 hoci by uz tiez chcela mat vnucatka, moja svagrina nemoze mat deti ☹ tak zostava vsetko iba na mne, no aj tak nerype ani nic...neviem ci to nebude tym ze byva 3000 km od nas 😀

eya
12. bře 2010

seve- nooo tak to asi bude tyyyym 😀

severaseptima
12. bře 2010

eya neviem si vynachvalit 🙂

eya
12. bře 2010

tak to mas super,ja mam svokru salamistku byva kusocek od nas a ani si nepride vnucku kuk a o nic sa nestara,tiez to nie je ziadna vyhra ked potrebujem postrazit malu tak sa musim chodit doprosovat 😠

srdcko81
12. bře 2010

Tak to je sila-Ja som sa smiala,ze aj keby sme byvali na Marse tak za nami prileti-samo ze na metle 😀 Ona sa robí tak strasne dobra ze je to az nechutne.Odchádzame odtial tak bezi za nami az na cestu ku autu-tam nas "vyolizuje"aby susedia videli aká je ona mamicka. 😝 Jeden vikend by sme neprisli ze chceme iný program tak sa dovali ona hoci aj v nedelu o 21.00-pretoze ona piekla kolácik. 😠 Ja uz si ani neviem predstavit aká by to bola nedela bez svokry.Vyvoláva tak 5krat do týzdna-no co uz-na vsetko si clovek zvykne aj na sibenicu.
Manzel jej povedal ze nech ma nebozkáva ze to nemám rada-tak ma neolizovala 1vikend a ten dalsi s usmevom na perach sa ku mne plizi a hovori-"viem ze to nemás rada"a cmuk smuk-no co by ste jej spravili?
Inak ja som uz povedala ze ja mám normalne strach z toho mat dieta-lebo ked si predstavim ako mi ho oblizuje-tak uz mám nozik v ruke a asi ju rovno prizabijem.Ale toto by sa hodilo asi do inej témy ze? 😅

severaseptima
12. bře 2010

nebud taka kriticka....raz aj ty budes svokra, ktoru budu neznasat 😀

bellada
12. bře 2010

ja som tiez rada ze svokrovcov mam 400 km od nas, lebo inak ma uz isto slak trafil 😀 svokra by nonstop u nas vysedavala a do vsetkeho sa starala a kazdu chvilu by asi chodila kontrolovat ci sa poctivo snazime robit deti, lebo sa uz nemoze dockat vnucat 🙄

elischka
autor
12. bře 2010

příbuzné si bohužel nevybíráme, tchýničku mám fajn, za to mamka se mi dnes skoro rozbrečela do telefonu, že dcera její kamarádky (o 5 let mladší než já) čeká druhý

srdcko81
12. bře 2010

severaseptima-ked budem taká ako moja-tak uz som povedala manzelovi a mame nech ma zastrelia 😀 😀 😀
Je to fakt dost dramaticke-lebo moja mama tiez nechape ako svokra moze byt az taká trafená 😀
A ako by si sa citila-keby sla za tvojim dokym s dvojkilovou sunkou a flasou alkoholu-pytat sa na tvoj zdravotný stav?
Chápes ako keby som bola soplave dieta-moja mama by si toto nedovolila a nieto este svokra.......
Elischka-a nech caká aj piate.Aj Ty sa dockas.
bellada-moja svokra by bola najradsej keby mohla pri svojom synkovi aj spávat.Raz ked mal teploty a lezal tak sa ku nám dopratala a normalne sa vyvalila na postel a polozila si hlavu na muzovo plece-ludia ja som sa skoro povracala-to bolo hrozne trapne a ponizujuce.........

kacenqa
12. bře 2010

babule - rozmyslam tak nad vami, ako vam pomoct...a napada ma, ze v dnesnej dobe ma predsa kazdy druhy hypoteku, tak ked sa vas niekto zas b ude pytat, skuste zautocit protiotazkou v style, ze a co vasa hypoteka, zvladate platit? ked uz je ta kriza...

a drzim vam palceky, nech vam vyjdu veci podla planu a nech okolie prudi co najmenej

monana
12. bře 2010

Jaj srdcko81 som sa pobavila, ja som mala tiez take podobne problemy so svokrou, stale sa do nas starala, chdila nam do bytu kukat ci mame upratane a navarene - ci je v podstate o jej synacika postarane. Po pol roku som to nezvladla sadla som si s manzelom, ze ak to neprestane tak sa odstahujeme do ineho mesta. On jej prehovoril do duse a ona sa urazila a odvtedy bola u nas len raz za pol roka a to predtym zavolala ze k nam ide - mne to ale nevadi ja mam aspon svaty pokoj. Ale ine som chcela, raz mi povedala, ze mozem zostat uz tehtonta, ze ak chem stale pracovat, ze ona pojde za mna na matersku 😀 , tak to bol gol.

srdcko81
12. bře 2010

No Ty vole.Moj manzel uz ju normalne poslal aj do p...,aj ked je to skor na plac ale ona normalne nechape-otrase sa sa a za dvatýzdne robi to iste 😠 To je normalne na nepochopenie 😠 A dieta by som jej do ruk nedala ani za nic 😠
Dam Ti priklad co mi urobila na svadbe.
Nechcela som odpytávanie lebo ocino bol tri roky po smrti a tak som nechcela aby sme s mamou plakali.Tak mi prikývla ze dobre-ze ako chcem
Prisiel den D a moja svokra zorganizovala svojho brata nasla mu nejaký trápny versik a napisala na papier.Ten taký domýlený ze ma pýtal od mojho brata s manzelkou-ktorých mimochodom poznal a svagriná vyzera pomaly mladsie ako ja 😖 No a tak ho bracho usmernil-tak potom to zacal odriekat pred mamou a ani ma nepomenoval mojim menom ale iným-no trapas jak hrom-pokazené videoi-no horor.A to je so vsetkým tak-na niecom sa dohodneme a ona si urobi aj tak po svojom.
Jej dat dieta a ist do prace-v zivote aj keby som mala zobrat-ved ona by ho bola schopna aj kojit-lebo by nevedela pochopit preco by nemala mat mlieko ☹

srdcko81
12. bře 2010

monana-inak to je super-ze Vas aspon akceptovala-po tomto ja tuzim-nech akceptuje moje rouhodnutia ako moja mama,a nier ze ona si bude robit co jej vyhovuje a organizovat nás ako soplave deti 😠

monana
12. bře 2010

to hej aspon ze sa trosku stiahla 🙂
sak sme si zobrali nasich manzelov, nie nase svokry 😀

kacenqa
13. bře 2010

ozaj kocky - este vas chcem upozornit, ze az sa vam podari otehotniet, tak vas cakaju este 2 fazy vypytovania - prva, ked vsetci budu otravovat, ze co to bude (a mudrovat nad menami) a druha tesne pred porodom, ked vas budu bombardovat otazkami ze a ty si este cela? pripadne este si sa nerozsypala? takze aj na to sa pripravte a obrnte sa, lebo posledne 2 tyzdne pred porodom som myslela, ze vysmarim telefon von oknom, alebo ho vypnem a zapnem az po porode....

bellada
14. bře 2010

kacenqa - s tou hypotekou je to inak super napad, tusi to zacenem praktizovat, ze namisto odpovede sa ja opytam nejaku hovadinu co viem ze bodne do ziveho 😵

elischka
autor
14. bře 2010

hypotéka nepomáhá.o( - hned totiž následuje otázka: "to budete čekat 25 let?".o)

kauculacek
14. bře 2010

elisch, vykašli se na ně.. klidně už jim odpověz tvrději, stejně to nepomůže..

eya
14. bře 2010

fiha babenky tak to vcul zacinam tuho rozmyslat ci som predsa len nie na tom aspon o trosku lepsie ako vy,aspon mam od mojej svokry pokoj,keby mi mala obchendovat stale u nas doma a do vsetkeho pchat nos tak ju asi vystrelim na mesiac.prajem vam pevne nervy a suhlasim s kacenqou a belladou,treba si nacvicit nejake tie trefne otazocky aby zatali do ziveho.tak drzim palceky

elischka
autor
15. bře 2010

kauc.: kašlu na ně!.o) a ve volných chvílích trénuji "trefné" odpovědi.o) Už mám vyzkoušeno, že nacvičená verze je 100%ně účinná.o)

elischka
autor
25. bře 2010

tak dneska byste na mě byly holky pyšné.o) jedna bývalá kolegyně, kterou jsem asi 2 roky neviděla se mě po ICQ dost "přímo" dvakrát ptala, jak to s námi a mimi je, když jsem jí dvakrát odpověděla neurčitě, tak se na férovku zeptala, že jsem jí pořád neodpověděla - tak jsem jí odpověděla, že to je naše "interní záležitost" a víc jsem to nerozebírala - a kupodivu to zafungovala, dokonce se dvakrát omluvila!.o)

elischka
autor
18. čer 2010

minulý víkend jsme oslavili 1. výročí a od vlastní matky jsem si vyslechla, kdo kdy čeká mimčo....jinými slovy jakoby si řekla, že od tohoto dne si nebude brát servítky a přitvrdí v nátlaku....ach jo.o(