Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte?

elischka
26. led 2010

Milé dámy, také vás otravují tyto dotazy? Jak na ně reagujete?

S manželem jsme spolu 4 roky, 7 měsíců jako manželé, je nám 29, veškeré zázemí pro dítě je "zajištěné" a asi proto se tyto otázky z našeho okolí ozývají stále častěji. O to víc mě mrzí, že dítě skutečně chceme, snažíme se, ale zatím pořád nic....Některé "kamarádky" se mě ptají každý týden jestli jako "už". Začínám být podrážděná a i zlá...ale mám pocit jakoby jim to snad dělalo dobře.o( = > začínám se uzavírat do sebe, ale prostě nemám chuť a náladu každému vysvětlovat co a jak...

Nemáte nějaký jasný a všeříkající slogan, který by říkal starejte se všichni o sebe?

elischka
autor
9. únor 2010

je pravda, že někdo se zeptá fakt hezky, tak jakoby opatrně, ale u někoho zase naopak vidíš, jak se celej třese, až ta otázka bude venku a čeká na reakci.o(

brundik
9. únor 2010

O nas to vedi vsichni nasi dobri kamaradi i rodina, takze se nastesti nikdo nepta. A ten kdo se zepta uz se po moji odpovedi nikdy vic nezeptal 😀 Odpovidam podle momentalni nalady a podle toho, kdo se pta od odpovedi typu: deti neplanujem, ze zdravotnich duvodu nemuzeme nebo jsem neplodna. Fakt se mi to osvedcilo. Ale samozrejme chapu, ze to chce na to mit naturu.

misi78
9. únor 2010

Tak ja se vdavala ve 23 letech. Malej se narodil ve 30. Takze otazky taky byli. Ale ja byla celkem drsna a tvrdila jsem, ze deti nechci a hotovo 🙂 Kdyz nekdo neco namital tak jsem jim rekla, ze se o tom nehodlam bavit. No meli jste videt ty vyrazi. Nejhorsi byla mamka ta mi porad vykladala, ze me manzel opusti, kdyz nebudu chtit deti. Strasny.
Az dozral cas a i ja tak jsme se zacali snazit a do pul roku to klaplo 🙂 Mame krasneho chlapecka. Ted kdyz se me nekdo zepta na druhy tak odpovim, ze jsem puvodne nechtela ani to jedno tak pak uz se fakt neptaji 😀

kacenqa
9. únor 2010

tak na otazku kedy bude svadbaje odpoved celkom jednoducha - v sobotu, ked bude pekne pocasie 😀 na otazku o detoch, to uz je horsie....tam by som odpovedala daco v tom zmysle, ze sme si zariadili momentalne akvarko a najprv vyskusame sa starat o rybicky, a ked tie nasu 'starostlivost' preziju, tak sa mozno odhodlame aj na deti 😀

kazdopadne vam kocky nezavidim a drzim palceky, nech je otravovatelov co najmenej...

elischka
autor
11. únor 2010

téměř dva dny bez zvědavců, jupííí 🙂

munu
11. únor 2010

no aj ja mam skusenost s tymito otazkami.. ked sme este neboli zosobaseni, tak sa nas stale vypytovala moja svagrina, ze kedy bude svadba? Potom neskor bola svadba a prisla od nej na rad otazka, ze kedy bude babatko? a teraz ked mame babatko, tak sa zase pytala ked sme boli doma na svk, ze kedy bude mat maly Matko surodenca? nastastie tuto otazku nezazivam tak casto, len obcas sa ma spyta aj nejaky kolega/kolegyna z prace alebo kamarati.. ale to fakt len obcas.. my im len povieme, ze bude bude.. ale kedy planujeme, to im nehovorime 😉 asi kazdej zene sa stane niekedy, ze sa jej niekto spyta tuto otazku.. mne osobne to tak neprekaza, ale viem si predstavit, ze tie, ktore sa snazite dlhsie o babatko, tak mate toho fakt dost.. aj mne by to islo na nervy, kebyze sa pri druhom dlho snazime a nic.. no uvidime ako to pojde.. clovek nikdy nevie a fakt taketo otazky niesu vhodne..

elischka
autor
26. únor 2010

včera jsem byla u kamarádky a tak krásně jsme si popovídaly přesně o tohle tématu (je na tom chudák úplně stejně), zanadávaly jsme si na hloupé, necitlivé lidi a myslím, že nás to zase na chvíli pozitivně nabilo.o)

adua
26. únor 2010

Ahoj holky.

Elischko, mně se ptali celkem 3 roky. Pak to vzdali. Ale je fekt, že jak jsme se brali, tak se všichni ptali - ty jsi těhotná? U některých lidí znamená automaticky SVATBA = DÍTĚ (čeká nebo brzy bude).
nechápu. My jim řikali, že se bereme z lásky, ne proto, abychom si hned udělali dítě. Takže nezoufej. Nic nevysvětluj a zkus být v pohodě. Ono je to přejde. Ale je fakt, že u nás to trvalo dlouho, než přestali.

Držim palce, ať máte brzy důvod říkat: Už čekáme. 😉

adua
26. únor 2010

Nás se taky pořád někdo ptá, proč (a to cituju) už nepracujeme na dalšim... Copak je to práce? Nějak jsem si na ty kecy zvykla. Nemusim nikomu vysvětlovat svoje důvody, zdravotní nebo názorový... Nikomu do toho nic neni. A pak ještě řeči - určitě budeš chtít další až půjde Barča do školky... 😠

alca85
26. únor 2010

baby tieto otázky sú mi dobre známe a mala som na ne už poriadnu alergiu...o bábo sme sa snažili 3 roky....

herminka
26. únor 2010

Měli jsme to jako Adua, taky se od nás hned po svatbě čekalo dítě a všichni se pořád vyptávali. Cca po půlroce to přestalo a začali se znovu ptát, když jsme měli asi 2 roky od svatby. Nejvíc mě fascinuje, že se neptají blízcí příbuzní (rodiče obou, sourozenci apod. - ti by na to ještě jakž takž měli nárok), ale manželky našich bratranců, známí známých atd. Tyto otázky mě štvou, protože si myslím, že by si v těchto věcech měl každý hledět svého, a že "kdy budete mít děti" už dneska není konverzační otázka, ale celkem velký zásah do soukromí. Já s úsměvem odpovídám, že na děti nespěcháme. Možná pak o nás kolují drby, že jsme kariéristi, sobci a jánevímcoještě, ale kdekoho si do soukromí opravdu nepouštím.

adua
26. únor 2010

My chtěli počkat, proč se hned po svatbě hnát za dětma? Bylo mi 23 a chtěla jsem si ještě něco užít... Vůbec jsme na to nespěchali, a navíc mě manžel nakonec musel ukecávat. Líbilo se mi bejt svobodná a neuvázaná doma. Kdybych se jednou nepohádala se šéfem, tak bychom Barču neměli. 😀 Je to krásný bejt mamkou, ale dost svazující a zavazující. S akčním dítětem na hranici hyperaktivity je to fakt záhul. Ale nelituju toho. Nedovedu si představit, že bychom se snažili počít několik měsíců nebo dokonce let. Znam se - já bych to brzy vzdala a trpěla depresema. ☹
Když už mě to hodně štvalo, tak jsem odpovídala - a vám by bylo příjemný, kdyby se vás někdo ptal? Většinou se ti dotyční omluvili, ale i tak toho bylo dost.
Odpovídáme teď různě : Teď jsou na řadě jiní... nebo - My už máme splněno... a podobně.

adua
26. únor 2010

Herminko, drby by o vás kolovaly stejně. Tomu se nevyhneš. Já dělala mezi sekretářkama a slyšela jsem několikrát že se prej rozvádim, že jsem byla na potratu a tak... A to jsme měli 2 měsíce po svatbě. Takže drby jsou i když nezavdáš příčinu.

elischka
autor
2. bře 2010

drby, to je mor.o(

elischka
autor
8. bře 2010

Tak jsem se dneska rozhodla, že snažení bez dozoru už bylo dost a objednala jsem se k doktorce ať začneme jednat.o)
Je něco, co bych u doktorky neměla zapomenout zmínit či naopak po ní určitě vyžadovat v tomhle ohledu?

len
8. bře 2010

Hlavně nech v prvé řadě vyšetřit chlapa 😉

elischka
autor
8. bře 2010

předpokládám, že si od ní donesu info kam ho poslat.o)

len
8. bře 2010

Jo, ale když ses ptala, na co nezapomenout 😉 Bohužel se i v dnešní době najde dost doktorů, který v první řadě ženskou nadopujou tunou hormonů, aby pak za rok dva zjistili, že chyba je na straně chlapa 😝

kauculacek
8. bře 2010

Já si myslím, že v dnešní době si mnozí neuědomují, jak "zázračné" je otěhotnět hned a bez jakýkoliv problémů, bohužel.. a potom nastávají ty trapné otázky, na co čekáte, proč už nemáte 🙄
NEvím co bych v tvém (či jiném) případě odpovídala, asi bych se jich zeptala: "Proč myslíte?" No a pak jim to odkejvala 😀

elischka
autor
8. bře 2010

len: určitě to byla věcná připomínka!.o) No jsem zvědavá, protože já hormony nemůžu kvůli tromboze...
kauc.: souhlasím s Tebou, taky jsem to považovala za samozřejmost, že jakmile se rozhodneme, bude to hned, ale opak je pravdou! Člověk se celou věčnost chrání a pak mu příroda ukáže, že záleží na ní a ne, kdy se nám to zrovna hodí...

kauculacek
9. bře 2010

Já už to za samozřejmost nepovažovala, máme v rodině zrovna jeden "případ", x umělých, i peníze tam jsou (stát hradí myslím pouze 3) a co jim to je platný?? 😔
Prostě se jich vždycky zeptej, proč myslej, že ještě nemáte a pak jim to odkejvej - budou spokojení a ty se jich zbavíš 😎

elischka
autor
9. bře 2010

kauc.: nějak takhle to dělám, ale když se mě ptají "každý týden" jedni a ti samí, tak někdy mám fakt dost...ale to už jsem tu psala dřív...

kauculacek
9. bře 2010

Tak to bych se na ně vždycky podívala "svým zabijáckým pohledem" a odešla bezeslova 😅

elischka
autor
9. bře 2010

jj, poctivě ho trénuji.o)

len
9. bře 2010

Eli, takovéto situace mě, dříve celkem slušné děvče, naučily s maximálním úsměvem posílat lidi nahlas do pr*ele. Řekneš jednou slušně - nestačí. Řekneš podruhý velice na rovinu - nestačí. Napotřetí nemám jakoukoliv potřebu se obhajovat před někým, u koho je mi jasné, že buď je duševně zaostalý nebo protivný rejpal. Takže když se mě někdo zeptá potřetí během měsíce, je odkázán do patřičných končin a nevěřila bys, jak se člověku uleví 😎 A počtvrtý se pak už dotyčný rozhodně nezeptá 😉

anta
9. bře 2010

Napadla mě jedna odpověď. "Na co čekáte?" a vy můžete říct "Až nám to poradíte" 😀 😀 😀

kafulienka
9. bře 2010

Ahojte,

ja som na podobne otazky typu "Preco este nemate?..." s usmevom odpovedala: "Lebo nechceme 🙂 "

Bolo celkom funny pozorovat nasledne reakcie... 🙂

poki10
9. bře 2010

no mne teraz idu na nervy otazky, typu:"kedy bude svadba?" zato, ze som tehu, tak sa musime brat? ide mi to tiez dobre na nervy

elischka
autor
9. bře 2010

Když jsem řikala, že nechceme, tak hned vzápětí jsem si vyslechla, milion důvodů, že už bychom teda jako chtít měli!!!

poki10
9. bře 2010

ale ty nie si povinna vysvetlovat, preco dieta nemate este, tak ako ani ja nie som povinna vysvetlovat, preco dieta mat budeme, ale zobrati nebudeme. v tom je cely hacik a niektori ludia to nevedia pochopit, ze je clovek spokojny tak ako je...a ked tak strasne po tom tuzia, nech si spravia dalsie dieta oni, alebo teda v mojom pripade, nech sa vezmu...a nech sa nestaraju do druhych ludi a do veci, do ktorych ich nie je nic.