Proč mám pořád hnusné nádobí z myčky?

berenika39
29. črc 2009

ahoj, žádný závratný prolém, já vím, ale....denně mě to deptá...nastěhovali jsme se před rokem do bytu, kde byla kuchyně už komplet hotová, používaná cca 10 měsíců, moc hezká...s myčkou. Před tím jsem myčku nikdy neměla. Je tu super tvrdá voda. Používám všechn ty geniální tablety a kapsle a tak, ale komplet všechno sklo je zašedlý, flekatý, jakoby mléčný. Ostatní je sice čistý, ale nehezký 😝 😝 . Normálně třeba před návštěvou přemeju sklo ve dřezu v Jaru. Uf. Co s tím?
Někde jsem vyčetla, že takhle hnusný je levný sklo, obyčejný skleničky, ale já mám i pár nových, kvalitních skleniček, a ty jsou taky tak šedivý.....

soanpe
29. črc 2009

bereniko,
já kašlu na calgony a všelijaký drahý tablety z reklam
kupuju tablety v DM denk mit revolution (myslím ,že jsem to napsala správně,maj několikery) 40ks za 109,- nevybalují se z folie jako jediný, no a ty mi vyhovují nejvíc

berenika39
autor
29. črc 2009

tak já je zkusím, ale myslím, že mám něco nějak blbě nastavený v tý myčce....to není normální....to bys musela vidět.... 😀 😀

soanpe
29. črc 2009

hele my máme aeg a v návodu je napsáno, že se má někde na dně myčky nastavit tvrdost vody jsou tam stupeň 0,1,2

berenika39
autor
29. črc 2009

hm, tak my máme stupeň 15 😀 😀 . mám tam nastavený ten nejvyšší...máme vlastní vodu, ale ted tu kopou přívody a od září budeme mít vodu normální, pražskou, tak jestli to potom nebude lepší, budeme jíst z papíráků...fakt.
díkes za soucit 😀 😀

editah222
30. črc 2009

Bereniko - dost důležité je myčku jednou za čas pořádně vyčistit (filtry), jak se to dělá nevím, protože to dělá manžel. Já vždycky poznám, že to udělal, protože nádobí je mnohem lépe umyté. No a co se týče sklenic, já přidávám do myčky ještě leštidlo na sklinky - ne vždycky.
Pokud myčku čistíš, tak se omlouvám za radu na nic. 😉

berenika39
autor
30. črc 2009

neomlouvej se, dík za odpověď, jen tak jednou za tři týdny nechám proběhnout program s tím čistícím přípravkem od calgonitu, ale výsledek - krásná čistá myčka, hnusný bílý nádobí 🙄 🙄 🙄 . Zkusím asi někde sehnat nějakýho opraváře myček, aaby se na to kouk a vyčistil nějaký ty vnitřnosti, protože jinak mě klepne pepka.

Leštidlo mi ted kámoška radila, zkusím....

hezkej den!

len
30. črc 2009

Bereniko, je možný, že když tam máte nastavenou nejvyšší tvrdost vody, tak myčka programově uvolňuje mnohem větší množství té soli a právě ta ti tam dělá ty fleky 😉
Jinak já zcela kašlu na tablety - kupuji zvlášť prášek, zvlášť sůl a zvlášť leštidlo, myčka si to nadávkuje sama dle potřeby a nádobí je nádherně čisté 🙂

ygreen
30. črc 2009

mě ta pos...aná myčlka meje blbě i nádobí. Mám kuchyń po našich a je tam mrňavá myčka, která myje úplně na ho.no. Jedno jaký tablety. nechali jsme ji i prohlídnout, vyčistit dali jsme nové čerpadlo a furt stejnej hnus. Jenže nová kuchyň bude až v létě a nádobí v ruce mejt nenávidim 😝

mauska
30. črc 2009

to vypadá na špatné dávkování soli, ta přece řeší tvrdost vody, ne? Já mám na myčce možnost nastavení právě podle tvrdosti vody. Máš tam někde nasypanou sůl nebo používáš fakt jenom ty tablety?
Jinak já umývám sypaným práškem (Calgonit, Somat) je to daleko levnější, protože stejně tam mám zásoibník na sůl a leštidlo který nemůže být prázdný, a jsem spokojená 🙂

ygreen
30. črc 2009

tady v tý myčce není ani zásobík na sůl ani na leštidlo ☹

berenika39
autor
30. črc 2009

používám jen ty tablety....tak že bych zkusila to tam dávat zvlášť? holky jste hodný, odpo to koupím. a co vlastně? 😀 😀 (nesmějte se mi, jsem stará, ale v tomhle nezkušená...

takže: prášek, sůl, leštidlo?

a je jedno jakou značku?

jeudi
30. črc 2009

tak ja mammycku kratce a mame zrovna ten calgonit a stalo se mi to parkrat a mam i stare sklenicky a bylo to tim ze mi nevyskocila tableta do mycky ..jinak nevim 😕 muze byt porouchana mycka i kdyz je nova a nebo to muze byt tou vodou coz mi ale moc neprijde..a to jste v pronajmu??reknete to majitelce a jestli ji ma v zaruce at ji reklamuje a zeptejte se treba jestli ty pred vama to tak nemeli

jeudi
30. črc 2009

lestidlo mam nebo co to je proste to smrdi jak ocet naleje se to do mycky a nadobi po umyti je pak uplne suche doporucuji super vec

mauska
30. črc 2009

a máš tam teda zásobníky na sůl a leštidlo zvlášť? Jestli ne, tak nevím, jak bys to míchala 😅

len
30. črc 2009

Bereniko, přesně tak - prášek, sůl a leštidlo, mohou být i od různých značek. Prášek se dosypává pokaždé, leštidlo tak jednou do měsíce a sůl dosypávám tak dvakrát do roka. Pokud by to dělalo fleky, zkus ubrat při nastavení tvrdosti vody, té soli by to dávkovalo méně (pokud to dělá fleky, soli je moc a pořádně se nerozpustí).

aponchie
30. črc 2009

bereniko za sebe co me se osvedcilo a zas tak drahe to neni aspon za zakousku ..

1/pouzivam zasadne sypky Calgonit nikdy tablety/vyzkousela jsem kde co a nad praske neni/
2/sul Calgonit by se pri dennim myti mela jednou tydne doplnovat dle stupne tvrdosti vody
3/lestidlo staci nastavit na polovinu nebo mene nez polovinu ukazatele nebot prilis mnoho lestidla dela fleky
4/dulezite je i mycku pravidelne cistit jak filtr kosickovy tak ten placaty co se na dne oddelava a dukladne vycistit v horke vode a saponatu nebo bref je ta dobrej bilej
¨5/jednou mesicne pouzivat cistic mycky a pustit nevyssi teplotu programu ..nemusis Calgonit ten je zbytecne drahy stejne dobry je somat ted ho maji v akkci v Tescu mam pocit za 75Kc coz je super cena

ad fleky..tohle me udelalo ted..fleky na nadobi jakoby zaschle dobky na skle..a mela jsem spinavej filtr jak hrom a vubec tam nebyla sul v mycce dosypala sem skoro 2kg!!!a pritom to ma ukazovat display,servisman rikal kdyz sem mu volala pac sme myslela ,ze je display vadny rekl jak dlouho mi to delalo a kdyz sem rekla,te 2dny tak rekl jeste dva tri dny a zacalo by to blikat samo..a snizila jsem lestici nastaveni..a taky se doporucuje ,ale pozor hlavne ne saponatem..spis zbytkem toho cistidla mycky na houbicce omyt vsechny okraje mycky a dostupne casti..taky je tam maras celkem 😎

jinak mame AEG Electrolux a nemuzu si vynachvalit..take je mozne ,ze precpavac mycku,ale spis bych to videl ana sul a spinu ve filtru 😎

berenika39
autor
30. črc 2009

jo, zásobníky tam jsou, na sůl a leštidlo, dokonce vím kde 😀 😀 . byt je můj, v OV, takže i tahle myčka je ceeeláááá moje. paní co tu byla přede mnou dávala taky všechno asi zvlášt, zbyly tu po ní krabice, ale já je vyhodila 😀 😀

tak jedu nakoupit, pustím zatím ten čistící program a večer umeju s těmi prostředky každý zvlášť. kdybych nepsala dlouho, hledejte mě u chocholouška......

mauska
30. črc 2009

já mám sůl nastavenou na půlku a leštidlo na minimum. Myčku mám BOSCH
čistidlo kupuju taky Somat, i hezky voní 🙂

berenika39
autor
30. črc 2009

apon, děkuju! můžeš se živit poradenstvím v oboru čisté nádobí pro celou rodinu. bezva, mám spoustu inspirace, MP večer chudák bude muset nakouknout do těch filtrů.

berenika39
autor
23. srp 2009

ahoj, tak snad vám to někomu pomůže...
myčka skončila v servisu, pán byl super, ochotnej, hned věděl, která bije už mám lesklý skleničky....

v myčce je filtr na odvápnění, s pryskyřicí, dekalcifikátor 😀 😀 . když se používají tablety, nebere si myčka sůl, i když se tam dádá. ta sůl je tam právě na to, aby proplachovala pryskyřici v tom filtru a ten filtroval. protože máme vlastní vodu, hnunou, děsně tvrdou, zanesl se ten filtr totálně a museli ho vyměnit.
každopádně mi doporučil vypnout program 3v1 a nepoužívat tablety, prý by to nějkou dobu bylo dobrý, ale ne dlouho. raději prý sůl, leštidlo a mýt v prášku nebo gelu.

v tom případě prý nejsou potřeba ty úmyvače myček, že prý jen komerce, maximálně pro dobrý pocit, že mám umytou myčku, ale s tím bílým nádobím to nemá co dělat.

stálo to 2600,- ale ten pocit kdž otevřu myčku a je tam čistý nádobí....nádhera za všechny peníze... 😀 😀 😀

soanpe
23. srp 2009

jupííí
tak berenika má konečně hezký sklenice. já včera našla krabici prášku,co jsme kdysi dostali a načla jsem jí,tak ještě to leštidlo 😉

berenika39
autor
23. srp 2009

možná jsou ty lesky blesky vidět až k vám !!!!!

veet
23. srp 2009

Ahoj holky,
příští týden jdu kupovat myčku...Prosím poraďte jakou koupit???
Všem děkuji 🙂 🙂 🙂

peroli
23. srp 2009

já mám teda vestavnou, ale mám bosch-ku a jsem spokojená
kamoška ji má taky, tu stejnou a taky spokojenost 😉
http://www.elektro-partner.cz/mycka-nadobi-vest...

emamamamu
23. srp 2009

to byl napinak teda😀 ale jsem rada, ze to dobre dopadlo😀

dekola
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majanax
6. led 2021

také mě postihlo bílé nádobí z myčky. Všude sem se dočetla o příčinách, ale co s tím nikde nic. Poradí někdo?