Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

blka
4. srp 2010

@ibamy2 Krásně jste přibrali, super 🙂

jojina11
5. srp 2010

@ibamy2 krásny prírastok, gratulujem

blka
10. srp 2010

Dnes jsme byli u dr. a vážíme 7050g 🙂

mata1
10. srp 2010

ahoj, můžu se k vám přidat? Dnes jsme byly se Štěpou na 10 měsíční prohlídce a vážíme 6,9 kg a měříme 66 cm. Jsme malé 🙂

mata1
10. srp 2010

@ibamy2 my máme na 10 měsících 6900 g a 66 cm. Porodní byla 2,450 kg a 45 cm 😉

blka
10. srp 2010

@mata1 Ahoj 🙂 . Prve jsem myslela, že máte chlapečka, jak jsem si přečetla "Štěpou". Jako holčičí určitě není tako moc dávané, jako na chlapečky. Krásně jste vybrali 😉 . A Štěpánka je taky moc krásná holčička 🙂. Škoda, že máš v albu jen 2 fotky.

mata1
10. srp 2010

@blka tak to budu muset napravit 🙂 Nějaké zase vložím

jojina11
11. srp 2010

ahojte, dnes sme sa boli premerať a prevážiť , takže 4,70 a 59 cm od narodenia narástla 12 CM
a tiež sme prežili prepichnutie ušiek, celkom dobre , síce plačkala ale teraz je už dobre 😉 🙂

zuzkat1
12. srp 2010

ahojte🙂..neviem ci sem patrime,lebo mne sa moja nezda az taka krpata,ale vsetci si myslia ze ma tak 4 mesiace a pritom jej uz taha na siedmi... jej miery su cca 66cm a 6850g...co poviete? je mala? dr nikdy nevravela ze by nebola v pohode... priberat pribera ale tak pekne pomaly🙂 ked sa narodila mala 50 cm a 3760g takze bola dost velka...

blka
12. srp 2010

@jojina11 Vladunka je krásná panenka 🙂

@zuzkat1 Ahoj, já myslím, že Hanička vůbec není malinká. Řekla bych tak akorát 😉

zuzkat1
12. srp 2010

@blka ahoj🙂 ved aj mne sa zda..len ti ludia furt ze aka je drobna... ze to ma len 4 mesiace? a ked poviem ze skoro 7 tak neveria...asi su zvyknuti na tie dnesne velke babatka🙂

murch
12. srp 2010

Ahoj, naše Barča měla porodní váhu 3,620 a 50cm. Dneska na prohlídce v 10m. měla 8,250 a 67,5cm. Takže váha v pohodě ale délka nám spadla pod graf, doktorka se na to moc netvářila, prý by to mohl být i problém. Za měsíc jdem opět na vážení a měření. Doufám že to bude ok. Nemáte někdo podobný problém a nevíte jak se to řeší?

blka
12. srp 2010

@zuzkat1 Asi jsou zvyklí na velké děti, máš pravdu 😉 .

@murch To vůbec nevím, jak se to řeší ☹

zuzkat1
12. srp 2010

@blka 🙂 ja som rada ze patri medzi mensie, ja som pozerala tabulky viem ze spadame do tej casti co je spodna hranica normalu...ale stale je to norma🙂 tak dakujem za nazor🙂 len aj ja som sa zamyslela ked som stretla kamosku z porodnice s dcerkou rovnako starou ako moja a ta uz ma 10 kil🙂

blka
12. srp 2010

@zuzkat1 10kg v necelý 7 měsících 😕 ? Buď ráda za vašich necelých 7kg 😉 .

misa.ottovka
12. srp 2010

no Síma měla dneska na prohlídce 8kg přesně, a je jí 15,5 měsíců. Délka 76cm, a doktorka nic neříkala. Takže pokud s tím doktrorka nemá problém,já to neřeším.

jojina11
13. srp 2010

@blka ďakujem, pomaličky rastieme , ja sa z nej veľmi teším, teraz si to užívam, že mám dievčatko.
@zuzkat1 Zuzka maličká Hanička je veľmi krásna, my sme tiež podľa tabuliek niekde dolu , ale ja to už neriešim, a vlasne ani doktorka, všetci v okolí sú zvyknutí na veľké bábätká, /ja tomu hovorím slaninkové detičky/ja sa teším, že tá moja je pre mňa taká akurát, vyzerá ako malý chrústik a keby aj nebola podľa tých ich tabuliek , mne to určite nevadí, keď vidím aká je spokojná, ako sa smeje a ako si šteluje pusinku, len aby mi akože niečo povedala.Buďme my len radi, že ich máme zdravých., na názore iných"skúsených a múdrych" ľudí nezáleží

zuzkat1
13. srp 2010

@jojina11 dakujem🙂 je to moj maly chrustik🙂 som rada ze je taky drobec ked som videla tu jej spolurodicku😀 tak nevravim-zlate dievcatko-ale pokojne by som jej uz rok povedala🙂 moja taky drobcek akurat na to navlacovanie,ktore od nas vyzaduje😀

zuzkat1
13. srp 2010

@blka no veru vyzerala ako rocna🙂 ale inak chutne babo

zuzkat1
13. srp 2010

@jojina11 videla som foto krasne dievcatko, tiez nevyzera ako moc male mimi..tak akurat🙂 moja bola v jej veku o 300g vacsia,ale vtedy este rychlo priberala,aj 500g za mesiac,niekedy aj viac...teraz uz je to niekedy len 40g za tyzden🙂 a bolo uz aj menej🙂

jojina11
13. srp 2010

@zuzkat1 moja priberá tak 6OO g za mesiac, ale ved uvidíme ako to bude ďalej

blka
13. srp 2010

@jojina11 Tak to je šikulka. ani nevím, jestli Mareček kdy tolik přibral.

zuzkat1
13. srp 2010

@jojina11 tak to je pekne🙂 tolko moja tusim len raz pribrala. myslim druhy mesiac ... 🙂ono sa to ale stale spomaluje🙂

miruska15
13. srp 2010

Ahojte maminy.
@blka tak ako maly ako sa riešite bez mliečka?

blka
13. srp 2010

@miruska15 Ahojky. Zatím jsme ještě pořád nebyli na gastro a ani nám ještě nepřišla pozvánka (nevím, co tam dělají, že nic nedělají 🙄 ), takže Mareček má mít vyloučené jen mléčné výrobky (skrytou formu mu můžu dávat) a já jen omezit. Takže zatím nám to jde dobře, protože toho můžeme papat dost 🙂

miruska15
13. srp 2010

@blka tak to maš dobre my sme museli uplne vyradit ale ako som ti pisala predtym vedome som nedavala a vo vareni no čo už, to sa niekedy nedalo.Mala je teraz v poho a aj Mareček bude vyrastie s toho. 😵

blka
13. srp 2010

@miruska15 taky věřím, že z toho vyroste 😉 . Já ještě uvidím, co nám zakáží na tom gastru. Jak dobereme lahvičku železa, tak jdeme na odběry a ještě tam dr. připsala i konkrétní látky k tomu mléku (ty IgE). Tak i podle toho uvidíme, co vyjde.

miruska15
13. srp 2010

@blka tak to je dobre a lepok vam robili?

jojina11
13. srp 2010

@blka @zuzkat1 viem, že sa to spomaľuje, veď uvidíme, Moja doktorka povedala, že Vladka sa jej konečne zdá ako poriadne bábätko, viem ako to myslela,ona je zvyknutá, že tam chodia deti s pôrodnou váhou do 4 kg, nie takýto drobci , ako bola moja. Ale zato *Vladka je veľmi šikovná, začína džavotať čím ďalej , tým viac, snaží sa , no bude to riadna beťárka, keď sa jej rozviaže jazýček, asi ju nebudeme vedieť zastaviť. Bude ako jej otec 😀 / ako sa hovorí... a nezastavíš, a nezastavíš/

jojina11
13. srp 2010

Ozaj a zabudla som Dnes sme boli v jednote na nákup, malá mala zážitok,manžel ju niesol v klokanke otočenú dopredu, tak mala dobrý výhľad a len vypliešťala okále 😀 ani nevedela , kde sa má skôr pozrieť, bolo to milé. 🙂