Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

elviie
3. led 2011

@blka Nám zase váha ukazuje méně než u doktorky, ale zkoušela jsem vážit různě během dne, a jsou to výkyvy - jak je napapaná, nakojená, vykakaná, vyčůraná 😀 Tak to vážení mám hlavně pro můj klid, že přibírá 😵@winii Také nosíme velikosti menší 😉, ale už to neřeším...Nel je prcek, ale aktivní, už ťapeme za ručičky 🙂

brusinka.pusinka
3. led 2011

Holky my v létě nosili jěště 6-9 a teď už máme tu 12-18 a kombinézku 92 hihi strašně se vytáhla a zesílela . Ale byla rozkošná jak lítala a byla tokový ten malý špuntík , teď my připadá strašně dospělácká a velká 😉

winii
3. led 2011

jo jsou roztomilý když jsou to takový špunti malý 😵

@blka naše je teda gurmánka zbaští všechno 😅 😀

@elviie jéé tak to je šikulka 😵, naše je taky aktivka, pořád někde leze, nejvíc jí baví lézt po výškách z toho jsem napalici 🙄 ona je už tak vychytralál, že kam nedošáhne tak si přitáhne židly

blka
4. led 2011

@winii Tak to je dobře 🙂

takyna
4. led 2011

Ahojte 🙂
Tak ja sa pripájam do diskusie o drobcoch, naša malá sa narodila v 38tt ale mala 3720g a 54cm, z pôrodnice sme odchádzali 3400g, teraz máme 6 mesiacov a 1 týždeň a máme iba 69cm a 6700g, priberáme pol kg za mesiac, sme kojený a už aj príkrmy skúšame 🙂

ivasa
4. led 2011

Ahoj holky. Koukám, že to tu docela žije 🙂
@winii ahoj winii, ty si mě asi nepamatuješ, ale chodily jsme spolu chvíli do podzimek... Koukám, že máš taky prcka 🙂
Eli taky nosí vel. 6-9 měsíců a 9-12, pár věcí má už 80vel., ale to jsou spíš body přes látkovky 😉

@takyna Tak to má pěknou váhu, Elis měla na 6. měsíci 5kg 😀 ale teď to fakt pěkně dohání 😉 Za to výšku má krásnou, bude to asi modelka 🙂 Eli je prcek, tolik měřila v 11 měsících 😀

@brusinka.pusinka teda, koukám na tu tvoji Karamelku. Od té doby, co jsem tu nebyla, tak je z ní pěkná slečna 😵

Musím se pochlubit, že už váží 9 kg, výšku nevím přesně, něco kolem 75cm 🙂

winii
4. led 2011

@ivasa ahojky to víš, že si tě pamatuju 😉 , já jsem přes půl roku nebyla, měla jsem pořád co dělat, stěhování a takže na koníka nebyl čas, no jo je to náš prcek, pamatuju si, že vaše byla taky vždycky drobounká, taky máme sem tam i nějakou 80, ale tu dávám výjmečně když už má všechno zamazaný 😀 tak to máte teďka krásnou váhu 😉

@takyna tak to malá byla teda velká když se narodila 54 cm 😵

ivasa
4. led 2011

@winii no jo, jde to nahoru ale až poslední 3 měsíce. Do té doby byla pořád kost a kůže a doktorka nadávala, že je jak podvyživená 😀 Ale jí pořád hodně, nevím, čím to, že z ničeho nic začla krásně přibírat, ale jsem za to ráda 😉 Pořád je to ale drobís oproti ostatním. Ale myslím, že má na svojí výšku váhu akorát, tvoje taky, je malinká, tak zas lepší, když má tolik, kolik má, než kdyby na tu výšku měla 11 😀

ivasa
4. led 2011

@winii jé, teď koukám, že na 13 měsících 8,5 kg, tak to je fakt nastejno s Eli, ta měla taky na 13 měsících tolik a teď na 15 má 9 😉

brusinka.pusinka
4. led 2011

@ivasa Děkujeme no jo je to kus baby už to není mrňousek 😉 a supr že malá ti nabýrá , u nás to bylo také tak z nieho nic šup a bylo tam kilo a pak kilo a půl, jsem zvědavá kolik bude vážit na konci měsíce pujdem na rok a pul prohlídku 😉

winii
4. led 2011

@ivasa jo na váhu to má pěknou i se mi zdá, že je taková obalenější, ale je to tím jak je krátká, takže kdyby se vytáhla aspoň o 3 cm tak by to taky hned bylo lepší 😵 , ale jsem ráda, jsou takový roztomilý, když jsou menší 😀

no my jdeme teďka na konci ledna na ko tak jsem zvědavá kolik bude mít, třeba sme i něco vyrostli 😵

ivasa
4. led 2011

@winii mě se taky hrozně líbí, jak je malinká. Tu výšku fakt tipuju, možná tolik ještě nemá 🙂 A přesně jak píšeš, že je malinká, tak je taky taková obalená 😀 Není silná, ale taková oproti dřívějšku tučnější 😀 😀 😀 Přesně, mít o pár cm víc, tak je to vyžloun 😉

@brusinka.pusinka tak pak schválně juknu, kolik bude mít 😉 My ve čt jedeme na kontrolu na nefro, tak doufám, že tam těch 9kg taky naváží, aby zase doktor neremcal 😉

takyna
4. led 2011

hej bola dost dlha, nato , ze ja mam len 164 🙂 , ale ona od malicka menej papkala, a este sme boli aj zlty mali sme zltacku a bola spava, aj niekolko hodin, a tym padom papkala menej, nesla som ju zobudit, ked spala spala a nic nezaberalo 🙂

winii
4. led 2011

achjo ženy, tak jsem si dala chvilku cvičení a stou naší prdolkou to nejde pač se mi začala tak šíleně tlemit, že jsem musela sní 😀 asi jí rozesmály ty moje skřeky a funění 😅 😀

jasmia
4. led 2011

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, ale nějak mi nevycházel čas, navíc byla Justýnka znovu nemocná, takže jsme celé svátky byly doma a o zábavu bylo postarané. Minulé úterý jsme byli u doktorky na kontrole a Justýnka váží 8800g, takže za měsíc přibrala 800g, což je naprosto neuvěřitelný, taky má pořád něco v pusině. Už si děláme legraci, že z ní bude tlusťoch 😀 .
Za to prostřední dcera mi přestala jíst ☹ a to byla vždy oplácaná, teď vypadá jak kostlivec. Byla jsem s ní u doktorky, zatím jí vzala krev a uvidíme, ale asi ji čeká nějaké vyšetření 😒 . Holt stále musím řešit jídlo, buď u jedné nebo u druhé nebo u třetí 😀 .

winii
5. led 2011

dobré ránko 🙂

včera zase byla noc, Gabča teda usnula v pohodě, ale v půl desáty se vzbudila a řvala, že chce hami tak jsem jí musela namazat chleba se sýrem 😅 , pak jsme šli spát a v posteli dělala bordel, takže jsem jí musela několikrát okřiknout a usnula až v půl dvanáctý hrůza

marcelkap
6. led 2011

Ahojky, zaujalo mě vaše téma, tak doufám, že nebude vadit, když se tak trochu přidám 🙂
Máme doma taky takovýho drobečka...Linda se narodila v 39+0 a měla 2680g a 45cm. Teď má přesně 6 měsíců a včera u dr. měla 5700g a 62cm. Jsem docela ráda, že je takovej prcek, aspoň je to takový hezký malý miminko. Jen se doktorce nějak nezdálo, že má malou hlavičku (38cm), ale co s tim chce dělat, to fakt nevim 🙂

lucie.krajcarova
6. led 2011

ahoj holky, dlouho jsme tu nebyli. bylinkářka u malého našla alergii na lepek, tak to zkoušíme s dietou. zatím se to projevuje na jeho apetýtu, jí víc, než obvykle a večer je vše snězené 🙂))) tak snad to bude k něčemu 😀

blka
7. led 2011

@marcelkap Ahoj. Dívala jsem se do papírů a Mareček měl v půl roce hlavičku 40cm a při první kontrole měl 31,5.

@lucie.krajcarova A jak na to bylinkářka přišla? A dr. vám na lepek testy nedělala?

@jasmia Tý jo, 800g, to je výkon, super 🙂 . Tak teď, aby se spravila i prostřední dcera s jídlem.

@winii No co, hlavně že jí chutná 😀

adriana7
8. led 2011

@danabel ,
ahoj, som rada, že som našla túto tému, tvoj článok je aj o nás.miuška mala pri narodení 3 kg/50 cm, teraz má 4,6 kg a 62 cm, tiež reflux, ale našťastie sa to už upravuje. lekárke sa tiež nepáči, ako málo priberá, doporučila mi večer dokrmovať, ale večer sa malá dlho a dobre nakojí a spí takmer celú noc, tak si myslím, že keby bola hladná, budila by sa...
...ja som vegetariánka aj vitariánka, tak je to možno tým, inak je malá veľmi čulé, pohyblivé a spokojné bábätko, len ma štve, že všetci hovoria, že je strašne malá, teraz sme boli na lyžovačke, a pri raňajkách mi recepčná hovorí, či by si mohla toho novorodenca popestovať, keď som jej povedala, že má malá 4 mesiace, tak ma kuchárka okríkla, že to nie je možné, a to preto, že nič poriadne nejem (mala trošku problém pripravovať nám bezmäsité raňajky) ☹

ibamy2
9. led 2011

ahojte
objavila som sa tu znovu tusim az po mesiaci, tak vam vsetkym aspon takto dodatocne prajem krasny novy rok plny zdravia, stastia, lasky a radosti zo zivota 🙂 a este kazdy den aspon jeden dovod na usmev 🙂

@danabel - ja som celiaticka... presne ako pises, je to aj dedicna zalezitost a tak aj ja tajne dufam, ze sandri bude zdrava a bezlepkova dieta bude otravovat z celej rodiny iba mna 🙂 z krvi je sice mozne zistit celiakiu, ale az potom, ako dieta jedava lepok... pokial ho este nepapa, znamena to, ze v tele sa dietatku zatial proti lepku netvoria protilatky... neviem si teda celkom dobre predstavit, ako to chce tvoja lekarka malickej zistovat... celiakia sa zistuje na zaklade pritomnosti protilatok a potom este biopsiou... no zakladom je to, aby bol v strave uz zaradeny aj lepok....

a k tym starostiam s mlieckom... skus, tak ako ti pisali ostatne kocky, pozriet do temy Dakujeme Annag... alebo skus pozriet na stranku kojeni.net .... tiez su tam skvele rady laktacnej poradkyne 🙂

danabel
9. led 2011

@adriana7
@ibamy2 Ahojte, no my sme tento týždeň pobudli na infekčnom ☹ , kde maličkej kvôli odberom krvi poriadne dopichali obidve rúčky - dostala z ničoho nič hnačky zelené, vodavé a zapáchajúce a nejaký ekzém na hrudníčku, brušku, na celej ritke z toho kakania zapareninu ( aj keď sme ju prebaľovali asi 100x denne a natierali), tak som ju už nechcela trýzniť neustálym prikladaním bez klobúčikov ako mi radila annag. Bola úplne zničená, tak som sa rozhodla, že ju budem kojiť, koľko si bude vládať vytiahnuť a ostatné ju dokŕmim odsatým mliečkom (kúpila som si medelu swing a odsávam 3x denne, aj v noci) a ak bude málo tak UM. Včera dostala prvý krát mrkvičku a veľmi jej chutila, bola by zjedla aj viac, ale ideme na to opatrne. Chcela som začať s príkrmami kvôli refluxu. V nemocnici jej aj tak naordinovali mliečko s ryžovým odvarom na zahustenie stolice, tak aj tak to už mala odskúšané, ako chutí aj niečo iné ako m.mliečko. Teraz čakáme na výsledky z krvi ( alergia na BKMalebo niečo iné) a ster z konečníka a zo stolice (rotavírus).
Inak ako sme doma, tak sa tak rozjedla,možno aj niečo priberie 🙂 a nebudú mi tiež všade hovoriť aká je drobnučká...ale čo do šikovnosti - motorického vývinu je veľmi šikovná, prevaľuje sa z bruška na chrbátik a opačne, naľahuje sa obidvoma rúčkami za hračkami, pekne si drží hryzátko a "obhrýza"ho 😉
Dúfam, že som to poriešila dobre, lebo nebudem len tvrdohlavo trvať na tom, že chcem len kojiť, keď si nevie vytiahnuť dostatočné množstvo mliečka, možno ho mám aj málo, ale prestala som to riešiť a stresovať sa a je nám obom lepšie.

takyna
9. led 2011

@adriana7 a kolko je to , že málo priberá? napr. mesačne ti kolko priberie?, lebo mne sa zdá tá váha úplne, že v pohode, a hlavne keď je spokojná, nevidím dôvod prečo ju máš zbytočne kŕmiť umelým mliekom 😒 , skus napisat Anag,

iris
11. led 2011

Ahoj holky..tak bojkot jídla zas začal, včera jsem do ní nacpala jen cca 500ml mléka + 125g skleničku příkrmu s masem..no a za 14 dnů přibrala jen 70g..doktorka říkala, že má prostě nějaké svoje období a že nevypadá na to, že by jí něco chybělo..jako je živá, hraje si, směje se, snaží se posunovat..ale minule přibrala za měsíc cca 650g a teď jen tak malinko 😔

iris
11. led 2011

Tak jsem do Emči horko těžko dostala 80ml..a všechno mi vyblinkala 😢 Já už jsem z toho zoufalá..volala jsem doktorce, pokud to bude stejné, máme zítra přijet, mám se pokusit odchytit moč 😔 Já s ní nechci do nemocnice 😔

ivarei
11. led 2011

Ahoj všem 🙂. S papáním pořád bojujeme, ale Anička konečně přibrala - nutíme jí místo mlíčka zahuštěného nutritonem mlíčko promíchané s přesnídávkou.

@iris U nás se problémy nejvíc vyhrotily, když měli prďolci zánět středního ucha - možná by bylo lepší Emičku nechat prohlédnout.

iris
11. led 2011

@ivarei u doktorky jsme byli včery a nic, jdeme tam zítra znovu a dle jezení dnes přes den se uvidí

ivarei
11. led 2011

@iris u nás to poznal až ušař. Držím palce 😉 , ať je vám líp.

iris
11. led 2011

@ivarei a plakala bolestí? páč Emča je hrozně spokojená, pase, bere si hračky..

ivarei
11. led 2011

@iris Asi den byla mrzutá, ale zánět tam podle nálezu musel být alespoň týden, kdy byli oba v pohodičce, jen měli zvýšenou teplotu a trošku pokašlávali, pak byli dva dny bez teplot a pak se to rozjelo.