Proč někdo nevymyslí užitečné ,,rady pro maminky,,?

2010kacenka
27. pro 2010

Ahojky , dnes jsem s hrůzou zjistila,že budeme muset navštívit neurologa a s největší pravděpodobností nás čeká cvičení. Sedla jsem tedy k netu a začala vyhledávat nejvhodnější pracoviště, kam svoje malinký zlatíčko svěřím. Po celodenním pátrání jsem získala pocit, že za to jak se prohýbáme do luku, jak zvadáme nožičky a ručičky při pasení...možná můžu JÁ ☹((( hrozné zjištění. špatný vývoj a zapojování svalů hodně ovlivňuje nošení miminka, dohlížení na ručičky atd...nejdřív bych chtěla podotknout, že patřím mezi maminky ,které neustále vyhledávají nové informace, co a jak dělat (né mezi flegmatické co nad vším mávnou rukou) ...cvičíme s maličkou na balonku masážujeme, zpíváme....absolvovala jsem dokonce 2 předporodní kurzy ☹((( (které byly oba tak akorát na dvě věci) po odchození prvního kurzu v A-centru v Praze pak ještě v Centru pro ženy druhý....v podstatě jsem se nedozvěděla nic moc....jen jsem měla pocit , že když si tu přednášející nepozvu jako DULU neodrodím a nebo odrodím ve strašných bolestech....o kojení jsem měla dojem , že prostě bez laktační poradkyně ( kterou mi nabzejí) prostě kojit nebudu... tak jsem se vrhl na samostudium ☹(
NIKDO MI NIKDE NEEŘEKL A ANI SE NIKDE NEPSALO že když nebudu nosit miminko jen v klubíčku bude se špatně vyvíjet, nikde se nepíše jak by mělo vypadat správné pasení koníčků a jak moc důležité je to hlídat (hlídala jsem, ale vzhledem k informovanosti ((tedy píše neinformovanosti)) jsem myslela že děláme správně. Na vše si holt člověk musí přijít sám....
Ach jo....proč někdo nenapíše nějakou knihu , kde budou ty nejdůležitější otázky sepsány....měli bychom se toho chopit my maminky...né nějací pisálci, co si jen potřebují napsat čárku a vyděla pár korun.
Jsem tak strašně naštvaná 😠 😠 😠 až je mi z toho do pláče. ľověk by udělal cokoli, aby svému dítku dopřál to nejlepší ....hnedka bych některý lidi pozavírala za to příživnictví na nás maminkách 😠

editah222
28. pro 2010

@2010kacenka já jsem od narození klubíčkovala, protože mě to tak naučila PA na předporodním kurzu a taky se to radí v každé, českou autorkou napsané, knížce. Hodně se doporučuje třeba Něžná náruč rodičů od Kiedroňové
Ale nevím jestli to, že neklubíčkuješ zapříčinilo něco z toho co popisuješ - já jsem ze 3 dětí a moje mamka o nějakem klubičkování neměla ani páru, prvně to viděla a slyšela až u mě a všechny 3 její děti byly bez zdravotních problémů.
Co se týče toho jestlí dítko dobře pase koníčky nebo dobře otáčí hlavičku a tak, to má kontrolovat pediatr a ten náš to poctivě dělal.

Já si spíš myslím, že těch informací je trochu moc a třeba ne netu je jich hodně špatných a pro maminku matoucích. Místo užívání si těhotenství a mateřství furt jen hledáme nějaké rady. Bohužel nejsem jiná 🙂

fim
28. pro 2010

A jak má vypadat správné pasení? Mě nikdy nenapadlo, že by malej pásl špatně. 😅

Jinak manuál k prvnímu mimču jsem v porodnici taky postrádala. 😀 Zvlášť, když jsme pak byli zapaření pod krkem a v podpaží a nebo měl šišatou hlavu z otáčení jen na jednu stranu. To pak byli všichni chytří, že jsem to přeci měla hlídat..... 😠 😉
Ale je fakt, že knížky o těhotenství a porodu a dětech mám 2, dala jsem si s výběrem záležet a otevřela jsem je naposledy asi v 30tt prvního těhu. 😎

berenika39
28. pro 2010

ahoj, zkus poprosit adminy, at ti přesunou diskusi do tématu - třeba "kojenci". Tady je to jen o provozu MK, ne o miminkách, zapadne to tu 😉 😉 😉 .

Cituji Tě: proč mi někdo neřekl a ani se nikde nepsalo, jak má vypadat správné pasení koníčků....

Zadala jsem do googlu naprosto jednoduše "správné pasení koníčků" a světe div se....milion odkazů....třeba ten první je fajn...
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=20968
Nemluvím o knihkupectvích , která praskají ve švech, knížka Něžná náruč je jedna z desítek.
Nevím, ted jsi asi mrzutá, tak je všechno špatně, ale to, že jsi informace nenašla, neznamená, že nejsou.
Co by v té knížce, po které voláš, mělo být? Pro každého je důležité něco jiného 😉 😉 😉 .

Jinak jen a jen pediatr je ten, který by měl pohlídat správný vývoj miminka!!!
Přeju, at je miminko zdravé.

2010kacenka
autor
28. pro 2010

@berenika39
Ahojky .....no vidíš právě že odkazů a návodů je dost, ale i v popisu , který jsi poslala je špatný obrázek. Špatné džení hlavičky - nožičky taky (ale né až tak moc) a ručičky asi v pořádku (to si nejsem jistá). Tak vidíš. Jak někdo může napsat že takhle je to dobře ,dát tam fotku jak by to mělo vypadat a přitom je to špatně. Knížek mám doma 5 ☹ nevím , nejsem mrzutá ,spíše naštvaná.
Co by v takové knížce mělo být ? Třeba kupříkladu to, že se po hexa očkování nesmí 10 dní cvičit, nebo jak přesně dávkovat vigantol...někde je 1 kapka, někde 5 kapek, někde píšou nedávat....tak buď to nějak je nebo není přeci 🙂
Navíc jak je možný , že vigantol se dva měsíce před tím než se stáhl z českého a slovenského trhu už dávno stáhl v Německu, Rakousku a Polsku....to že jsou v něm karcinom se nikde ani nepsalo, ticho po pěšině....to je zase chyba výrobce, já vím...ale jak píše FIN ... každý akorát řekne to jsi měla vědět , to jsi měla dělat....ale přímé a konkrétní věci ti nikdo neřekne, protože se pod to bojí tzv. podepsat. A nebo pak je jak říkáš spousta špatných desinformací. 😢
Vždyť jsou případy, kdy se chyba udělá jenom jednou. Chceš si pak do konce života něco vyčítat ? Když je vše v pořádku, člověku se zdá že je informací dost, že nic není tak těžké, automatické, vše je jasné, zřetelné...do určité chvíle než zjistíš ,že se dalo něčemu předejít.
- každá máma hledá cestičky jak uděat pro ten poklad to nejlepší. Říkám kdybychom mi maminky napsali knihu - určitě by to bylo tisíckrát lepší než nabzí současný trh. Každá by přidala svoje postřehy
Co vy na to...nechytne se někdo ?

editah222
28. pro 2010

@2010kacenka všechno má poradit a pohlídat pediatr, proto je tak důležité vybrat si toho správného. Ale zklamu tě, jsou mamky které snad všechno dělají dobře a stejně cvičí Vojtovku 🙂
Kamarádka je dokonce novorozenecká zdravotní sestra a stejně její miminko špatně a pozdě páslo koničky a od 3m až do roka chodila na rehabky.

berenika39
28. pro 2010

@2010kacenka to snad ani nejde, vždyt se všechno mění ze dne na den, všechna doporučení jsou aktuální jen velmi krátce a pak se přijde na to, že jediné správné A je ted nahrazeno ještě správnějším B.
Máš svého pediatra, svůj rozum, svůj cit, na pomoc momentálně aktuální knížky a net. toť vše. A to není málo, zodpovědnost za svoje rozhodnutí neseš jen a jen ty, v tom žádná knížka nepomůže.

Jinak ani v koutku duše nepřemýšlej o tom, že by příčinou vaší návštěvy neurologie bylo to, že jsi neklubíčkovala. Můžu tě ubezpečit, že praktiky z Něžné náruče jsou sice známé, ale pro miliony maminek zdravých dětí je klubíčko pořád jen hračka pro kotě. NIc si nevyčítej, za dva měsíce bude vše ok a budeš pomalu šílet z příkrmů, z přetáčení, z lezení, chození, vývoje řeči, puberty🙂))).
Tak se nemrač a malá je zdravá, tak si užívej.

ivasad.
28. pro 2010

@2010kacenka ahoj, každá maminka má jiné zkušenosti, každé miminko je jiné... kdyby skutečně na každé mimi platilo přesně to samé, dávají k němu v porodnici manuál 😉 Myslím že se dneska vše moc řeší (myslím třeba ten vigantol) - my dáváme dvě kapky denně, někdo jednu, někdo nedává vůbec - každý pediatr řekne něco jiného. A každá z nás se i v něčem splete - tisíc lidí, tisíc názorů ... Já jsem toho názoru, že by maminky měly víc poslouchat mateřskou intuici, ne hledat v knihách co mají a nemají dělat, když dítě není přesně podle tabulek, už jsou z toho špatné... (tím nemyslím vadné držení těla tvého mimi, to už je samozřejmě nutné řešit). Třeba jedna maminka napíše: Nesmíte dát miminku nic z flašky, dokud kojíte - dala jsem jednou flašku a prso už dítě nikdy nevzalo. A druhá dá občas, když nemůže nakojit, mlíko lahví nic se nestane, mimi umí sát z prsu, i z láhve najednou... Žádnou dokonalou knížku o dítěti napsat nelze 😉 Ale můžeme si zde podebatit o našich postřehách atd. to jo 😉

Třeba u nás na diskusi je holčina, jejíž syn dokázal v pěti měsících sám stát, když se něčeho držel - třeba kraje postýlky. Dala si to do alba a sesypalo se na ní spousta slov, jak to může dopustit, že dítě stát v pěti měsících ještě nemá... No jasné, nemá ho stavět sama, ale když mimi něco dělá předčasně samo, to ho má přivázat? 😅 Stejně tak některé pase dřív a některé později, některé se otáčí ve čtyřech měsících, některé v sedmi... a je to zdravé děťátko 😉

2010kacenka
autor
28. pro 2010

@berenika39
Děkuji moc 🙂 kousek vlídné řeči pomůže. Máš pravdu, zas tak zle není. Ach jo... ☹ holt uvidíme co nás čeká. KDyby to nebylo nikdy nic horšího. ☹ Holky díky moc. Asi jsem potřebovala to takhle rozebrat a dostat ze sebe. Snad bude líp. Přeji zdravíčko vám i vašim zlatíčkům...ať je nikdy nic nerápí.