Proč srovnávat, co kdy které dítě umí?

bereninka
30. kvě 2009

Ahoj holčiny,

všimla jsem si, že trendem naší doby je porovnávat děcka. kdo už leze, sedí, stojí, kolik kdo přibral a jak jí. Přímo to nesnáším!!!! Každé dítko je jiné, jinak se vyvíjí, někdo umí dříve mluvit, ale později chodí a naopak.
Mám kamarádku, která se od doby, co porodila, naprosto změnila.
Děcko má o tři dny mladší, ale od začátku se nebaví o ničem jiném, než že soutěží, co už její kluk umí a co umí náš.
Píše i sms s výpisem, co umí a chce, abych jí napsala, co umíme my!
ne jednou mne mrzelo, že náš kluk ještě neumí to, co její. I když úplně ji to nevěřím (např, že jí ve 4 měs. lezl i seděl atd.),a le i tak mně to vždy vyvede. Už jsem jí napsala, aŤ mi to enpíše, že rozhodně nechci soutěžit a že jsem ráda, že mám zdravé dítě.

Jak vy zvládáte soutěživochtivé mamky, které srovnávají a také si vymýšlejí.

Jinak mi taky vadí, když maminky děto drezurují, aby už jim lezli, chodily atd. Co vy?

krembonzur
1. čer 2009

ahoj, nedavno mi psala znama a zacala,otazkou typu-Co uz umite??tak jsem ji na takovou debilni otazku odepsala-Jako ja?? nebo Jenik??? 😝 ona ma o 3 mes. mladsiho syna nez ja a pak o 8 let starsiho, takze ten maly je popredu diky tomu-ale to ji jaksi nedochazi...fakt pakarna... 😉

aponchie
1. čer 2009

soan nemam idelani dite v noci pije i 8x a pres den mrcha chrape jak zabita a musim ju budit a presto pribira jak buclik 😀 me nasrala v porodnici sestra jedna pac sem male dudlika tim jak ty prvni dny ona porad hleda a vrci a breci u toho jako nedam ji na kousani a zuzlani prso navic me bradavka bolela jak cyp jeste i ted ale tam to byl brutus proste sem ju nakojila a ona furt hystericky hledala a sla sem domu cekala na chodbe a jedna sestra sla kolem a prej paneboze dudel???blaznite tak brzo rikam no a co jako a ona hned ze nebudu kojit ajsem hrozna kreatura a ja nevim co sem ji rekla,z eprvni dcera mela dudel od narozeni a kojili sme rok a pul tak sklapla ale kroutila hlavou a komentovala to jeste za chuze ..fakt me zacali srat s tim precenovanim kojeni.. 😲 ja kojim rada a doufam ze budu zase dlouho pac je to velmi pohodlne a celkem i zdrave,ale aby me nekdo tankoval uz v den porodu s kojenim a strasil jestli prestanu a jestli dam dudel a jine sragory..no netroufli si na me tolik jako na prvorodicky pac mi po porodu malou donesli omytou smrdela johnsonem sem malem liskala..na druhej den mi sla ukazat koupani rikam dekuji nechci mala neni spinava a ona urazena jak prase..chjo 😝

ad predvadeni kocarku ...kapitola sama o sobe..nesnasim tohleto..ne vsecky to delaji,ale co vidim ve meste ty skupinky IN kocarku chodici jak stado vedlesebe ani to neuhne mysli si jak neni stred sveta s kocarem a jeste se kouka kdo se na ne kouka a pak si sedne do nejdrazsi kavarny na meste a ucucava jedno kafe dve hodiny 😀 a do toho hystericky ginglaji kocarkama ze strany na stranu a delaji ssssssss to me omejvaji..ja si vemu kafe do kelimku v automatu a chodim na prochazky..za prve sem mela dite co mi nespalo v kavarne bez houpani a za druhe me nebavi srovnavat kdo jakej ma kocarek a kterej je vic vymakanej a jezisi ty masobycejne vlozky do podprdy ahaaaa no a pak se dozvidas jaka jsi socka pac nemas znackove a jine kecy no proste pakarna 😀

olina.s
1. čer 2009

Ahoj mamky, tak tohle na nás zatím nikdo nezkoušel 😀 Líbila se mic jedna odpověď jednoho tatínka kdesi v časopise, který právě psal o tomhle "tématu" maminek na pískovišti. Jeho odpověď zněla: ne, to my ještě ne, ale včera jsme dočetli Dostojevského. 😀 Co víc dodat.

aponchie
1. čer 2009

no to ja neco podobneho rekla tudle pac mala si vybrala Kytici na cteni a cetla sem ji nejake mene drasticke pasaze a maminka mi rekla ze z meho ditete bude hruza hruzostrasna ze takove veci nesmim detem cist 😀

krembonzur
1. čer 2009

my cteme porad velkou knihu o matce a diteti 😀 uz ji znam malem zpameti 😝 😵

petruna
1. čer 2009

aponchie : ja dala dudlik taky uz v porodnici z uplne stejneho duvodu jako ty a kojim jeste ted... 😉
ani nevim, ze se rika, ze kdo da dudel nebude kojit... 😀 co to je zase za kravinu? 🙂
nerodilas nahodou na Bulovce ? Nektere sestry a sanitarky meli podobny pristup... 😝 😝

boglarca
1. čer 2009

Ahojky,
děkuji zadavatelce za téma a přispěvatelkám za diskusi 😉
Se všema mi nezbývá než souhlasit. Já měla navíc výčitky, protože když už se mně na prvního prcka někdo zeptal a já nezištně popsala jak je hodný , tak jsem byla ještě za tu co si vymýšlí. Nikdy mne ani ve snu nenapadlo srovnávat své dítko s jiným, ale teď jsem se dostala do bludného kruhu 🙂 Máme 15ti měsíčního syna a dvou měsíčního syna, takže srovnávám ty dva 😀 Kalamita Mimochodem, chodit jsme začali teprve teď a na nočník zdaleka nepomýšlíme, víte co to je pro vševědoucí tchýni 😀

consti
1. čer 2009

dagina samozřejmě, že si to budu myslet, ale nebudu tím krmit ostatní matky. Je mi jasné, že pro každou mámu je její dítě to nej. 😉

soanpe
1. čer 2009

apon
já jedný mamince taky řekla, že sofi ještě neumí to a to, ale že už recituje básně 😎 😀 😝

jo porodnicový zážitky jsu taky fajn 😝 konkrétně johnson kosmetika. já mám na ní alergii jako svina a v porodce nám ji dali, at tím mejeme děti 😠
jsem ji mrskla do koše 😀

consti
1. čer 2009

aponchie tak Kytici mi četla babička a všechny pasáže 😀 . Uměla jsem ji snad i nazpaměť 😀. A troufám si říct, že ze mě hrůza hrůzostrašná není 😀. Mně se to líbilo 😉 .

lenkabu
1. čer 2009

Ty bláboly o dudlu mi taky cpali..........kravina, s kojením to nemá nic společnýho.Vanda dudel nechtěla a s bídou sem odkojila 7 měs 😉

soanpe
1. čer 2009

naše ratolesti jsou osobnosti a sami vědí, co je pro ně dobré 😎

aponchie
1. čer 2009

nahodou kytice je uzasna a aspon nas to nuti u cteni predvest nejakej ten recitalni prednes 😀

ja si taky myslim,ze dudel nema s kojenim nic spolecneho..ale je to trendy kojit tudiz vsecko kolem je strasne zverstvo pachane na detech..kuwa kdyby nestacilo v dnesni dobe,ze sou zdrave a vitalni to ostatni je sumak a hlady je nikdo nenecha tak co 😝

beruska2x
1. čer 2009

me tato otazka naser... koukam sem, protoze jsem po x mesicich potkala znamou a jeji 1. otazka - a co uz umi??? vytyci vas to taky tak?? mam dite a ne cvicenou opici a nevim proc by se mel predvadet zrovna ji 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

skurinka
1. čer 2009

super tema 🙂 🙂
zneni teto otazky me dovadi k silenstvi,nastesti jsem to neslysela od mych kamaradek ale od tchyne.
jakto ze jeste nesedi,uz by mel chodit a proc ma jeste pleny??????????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠
neni nejakej zaostalej?????? 😠 😠
nas dom,ca byl takovej lenoh sedet zacal oklo 9mesice lozit v11mesicich a chodit v 15 mesicich no a,je normalne vyvojove zdravi a neuci se to pozdeji .
a ze ma tchyne vozila meho manzu do 6let na kocarku ?na to me nikdy neodpovedela.a aby se nahodou neumazal tak ho privazovala do rohu v postylce.jako holky kdyz jsem se tohle dovdela tak jsem byla v soku a ona me bude neco vykladat.
ja jsem se na to nikdy holek neptala jestli umi to a nebo ono.bylo me to jako jedno hlavne ze jsou deti zdravi a nauci se to ,kazde dite potrebuje cas.
joo a moje skoro trileta dcera jezdi uz na kole umi to taky nekdo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kejka
1. čer 2009

Skuri tak to tě potěším,páč můj 4letej synátor se kola bojí jako čert kříže.Asi je teda taky zaostalej.Jednou z něho spadnul a už na něj nevlezl.A můj nejstarší se na kole naučil asi ve druhý třídě 😀 😀 😀
A přesně moje řeč,každý dítě je jiný,má jiné zájmy,baví ho něco jiného,má jinou potřebu spánku,jídla,jinak si hraje,je divoký,nebo pecka,uřvaný nebo pohodový,umí malovat,neumí malovat atd atd atd........,hlavní je,že jsou zdravé a spokojené.Asi tak. 🙂 🙂
Apo gratuluju k miminku-je krásná. 🙂 🙂

petruna
1. čer 2009

consti a spol : taky mi Kytice cetla babicka. Teda myslim, ze necetla, ale ze to umela z pameti....
Z Vodnika mam podobny trauma jako ze Stundy v Majoru Zemanovi 😀 😀

petruna
1. čer 2009

opr..Kytici

petruna
1. čer 2009

jeste k tematu, co me teda jeste dokazen nas...kdyz se me nekdo na neco zepta, treba : uz chodi ? a ja odpovim, ze ne , tak me vadi, jak me ty lidi zacnou uklidnovat, utesovat, ze to prijde a at sem rada, ze az zacne, ze zacne ten pravy hukot atd...
jako maj kecy, jakoby mi snad vadilo, ze jeste nechodi.
Ted teda chodit zacal , takze uz snad v tomhle smeru budu mit od sousedu a rodiny klid, ale myslim, ze ted zacne obdobi : uz mluvi ? 😠

moje neter hrozne brzo mluvila a hrozne brzo umela basnicky, tak se segra vzdycky silene divi, jak to, ze Tonik umi jen 5 slov...
no booooze, se nepo...

jako me to ani netrapi, kdyz nekdo srovnava, spis mi to pride k smichu a kdyz to dela nejaka "kamoska" tak se s ni moc nestykam, pac je to pro me ztrata casu se s nekym takovym schazet.

soanpe
1. čer 2009

petru
major Zemaj je dobrej 😀

petruna
1. čer 2009

ale musim rict, ze od nekoho mi dotaz, jestli uz chodi nebo mluvi nevadi...zalezi na tom jak to ten clovek rekne a co pak nasleduje...
a taky "ten tóóón" 😎

mysinka
1. čer 2009

Jéééje 😀 Super téma 😀
Otázka "A co už umí"...poslední dobou spíše "co umí (od minulého týdne, od včera, ode dneška ráno 😝) nového? mě dokáže rozžhavit do běla 😝 😝 😝 😝 Odpovídám, že nevím a ať se přijedou podívat 😅

soanpe
1. čer 2009

petru
bych se na ně vy... a řekla bych, že znakujeme a spolu se domluvíme a ostatním je do toho h... o čem se bavíme 😎 😝

petruna
1. čer 2009

soa : presne, ja se s nim domluvim a jako fakt k zivotu nepotrebuju, aby uz drtil basnicky...

neter ve 2 letech (tusim) umela z pameti text pisnicky z Pojistovny stesti... 😅 😀
a v roce a pul rvala na cely kolo " Vyvoleny"..... 😀

jako s ni se fakt nehodlam srovnavat...a jeste toho trochu, aby mi tu Tonda zpival znelky k serialum... 😝 😝

soanpe
1. čer 2009

petru
si mi připomněla jednu situaci.
v letnanech venčím Sofinku a na hřišti zblblá holčička ny celý kolo vykřikovala úryvky z reklam 😝

eliotka
1. čer 2009

Ahoj holky, mně připadá, že je to pořád dokola, nejprve se ptají, jestli už pase koníčky, pak jestli se přetáčí, sedí, leze, chodí, mluví. Prostě furt se nacházejí nějaký otravové! Já to teda nesnáším a nevím, co odpovídat. Jak blbá vždycky ještě odpovídám tak poctivě...

felina09
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
byyz
3. čer 2009

ha, o srovnávání něco vím, protože naše dítě stále nechodí....jediný, čeho srovnávači dosáhli, že začínám uvažovat, jestli není opožděná 😅 no ale napad mě argument, že čím dýl děti lezou, tím maj lepší záda, tak to Márinku asi záda nikdy bolet nebudou, už leze 9 měsíců 😕 😀

mysinka
4. čer 2009

Felino, naše dítě takové srajdy jako Hamánek nebaští 😀

mysinka
4. čer 2009

A nespamuj 🙄