Proč srovnávat, co kdy které dítě umí?

bereninka
30. kvě 2009

Ahoj holčiny,

všimla jsem si, že trendem naší doby je porovnávat děcka. kdo už leze, sedí, stojí, kolik kdo přibral a jak jí. Přímo to nesnáším!!!! Každé dítko je jiné, jinak se vyvíjí, někdo umí dříve mluvit, ale později chodí a naopak.
Mám kamarádku, která se od doby, co porodila, naprosto změnila.
Děcko má o tři dny mladší, ale od začátku se nebaví o ničem jiném, než že soutěží, co už její kluk umí a co umí náš.
Píše i sms s výpisem, co umí a chce, abych jí napsala, co umíme my!
ne jednou mne mrzelo, že náš kluk ještě neumí to, co její. I když úplně ji to nevěřím (např, že jí ve 4 měs. lezl i seděl atd.),a le i tak mně to vždy vyvede. Už jsem jí napsala, aŤ mi to enpíše, že rozhodně nechci soutěžit a že jsem ráda, že mám zdravé dítě.

Jak vy zvládáte soutěživochtivé mamky, které srovnávají a také si vymýšlejí.

Jinak mi taky vadí, když maminky děto drezurují, aby už jim lezli, chodily atd. Co vy?

bobinna
30. kvě 2009

ahoj holky můžu se přidat? 😅

mě teda straně štve jedna mamina která má holčinu o měsíc mladší než jsme my a jak mi pořád vyčítá že jejich má už 10kg ale naše sotva 7,5kg ... já jí přeci taky nevyčítám že jsou tak napucaný... 😠

soanpe
30. kvě 2009

gedren
😉 😀 😀 😀

lenkabu
30. kvě 2009

my jsme tohle na březnovkách vyřešily tak že jsem si založily klub retardů 😀

bobinna
30. kvě 2009

a gedren... my v 10 měsících chodíme za jednu ruku a kolem všeho kde se dá chytnout ... taky jsem na ní příšerně pyšná ale taky mě to prudí pže musíš být furt ve střehu... 😒 🙄

sisstin
30. kvě 2009

gedren: tys tomu zas dala korunu 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lenkabu
30. kvě 2009

ženy já mám na tohle universální odpověď,využívámji nejvíc když starší generace prudí že má Vanda ještě plíny........"znám spoustu dětí co v 6 letech neumí pozdravit,ale všechny jsou už bez plen" Poďme si ty děcka zhodnotit za 6 let.

fiallinka
30. kvě 2009

No holky, na moje plašení, že Juráš neumí to nebo ono mi řekla jedna starší kolegyně - vždycky si vzpomeń na nás, náš Ondra v roce se jen plazil pozadu, nic jiného 🙂, a teď už je z něj skoro doktor 🙂

noangel
30. kvě 2009

pripadne je dobre prudici matku upozornit ze ma spenat nebo neco na zubech a urco zmlkne 😀 (aspon do doby nez se dostane k zrcadlu)

lenkabu
30. kvě 2009

noa: 😀 😀 😀 😀

mjanca
30. kvě 2009

kdyz ctu toto tema, tak mne napadne jedna kamoska s 8mesicni holkou, ktera mi rika, "tvoje mala zacala chodit az ve 14mesicich? :-O 😠 ". Jeji mala sice uz tape za ruce, protoze ji maminka od 4 mesicu (mozna driv, nevim) dava do choditka, ted uz i do hopsadla, ale jen sedi nebo chodi, nepretaci se, neplazi se, neleze ☹, a to ja pokladam ne jako za vyhru, ale za prohru. Nutit dite delat neco, jen aby bylo nejlepsi ze vsech. Je toho mnohem vic, tohle byl jen priklad. Takhle to je i s nocnikem, jidlem ......... Takze tuhle "kamosku" radeji nezvu na navstevu . Mimochodem, rekla jsem ji, co si o tom vsem myslim (i kdyz nikomu nerikam nic do vychovy, ale male mi bylo lito) a ona na to proste jen rekla, " ja za to nemuzu, ona je proste takhle sikovna" 😖 . Co dodat.

tetes1
30. kvě 2009

Teda holky, teď jsem se docela pobavila, jsem vás dočítala a je mi jasné, že už si to jako maminy ani neuvědomujete,ale když si ty vaše příspěvky přečtete s odstupem,tak to vyznívá docela vtipně 😀
My ještě nesedíme, my ještě nepijeme šťávičky,nám rostou zuby až teď, my ještě nosíme plíny....... jak jste se najednou do toho vývoje také zahrnuly 😅

eho
30. kvě 2009

To je hezké téma 🙂. Taky mě to nebaví, to věčné srovnávání. No ale minule se to vyřešilo tak nějak samo, jedna maminka na hřišti mi vyprávěla, jak chodí na tu angličtinu a kreslení a malou to hrozně baví a že ve dvou letech už říká anglická slůvka a holčička se předváděla a říkala pořád "boy" jako že kluk, no nebylo kam utéct, jediné hřiště v okolí co bylo ve stínu, holčička najednou zrudla, brutálně zatlačila a bylo naloženo 😀. Maminka pak taky zmlkla.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
soanpe
30. kvě 2009

gedren,

fakt mě bavíš 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
30. kvě 2009

tak náhodou MP se umí přímo ukázkově vykakat 🤐 😔 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lenkabu
30. kvě 2009

MM i vyblinkat 😀 😀 😀 😀

noangel
30. kvě 2009

a MM sve svaly bohuzel srovnava ☹ 😀

soanpe
30. kvě 2009

MP umí krásně vyhřát postel 😎

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
30. kvě 2009

jsem čekala, ky přijde na řadu stříkání 😅

lenkabu
30. kvě 2009

dobrej nápad až na mně nějaká pipka něco vybalí,zeptám se jak dlouho ten její vydrží souložit

noangel
30. kvě 2009

to by ale taky tem matkam zavrelo usta 😀

soanpe
30. kvě 2009

hihihi
tak to je trefný

emamamamu
30. kvě 2009

mp ma velky penis😀

noangel
30. kvě 2009

soused ma vetsi 😀

soanpe
30. kvě 2009

noa
a jak to víš? 😅

noangel
30. kvě 2009

nevim neznam sem myslela ze princip je trumfnout jinou matku 🙂

cecil
30. kvě 2009

a černoši mají největší...pojďte se trumfovat s Afričankama! 😀 😀 😀 😀

To je prdel, kam Gedren vleze, tam to převrátí vzhůru nohama, ale řehtám se !

dagina
30. kvě 2009

Ahojky,
Gedren 😀 😀 , jsi číslo, ještě že máš holčičky 😀 .
Ale s tím příspěvkem výše máš pravdu 😒, ikdyž to tak ve skutečnosti není..

Já jsem spíš ze začátku trochu plašila, když malá neuměla to, co píší v knížce, ale naštěstí brzy jsem pochopila, že o tom to není a teď si jen užívám našeho broučka 🙂. A maminy, se kterýma se stýkám se nevychloubají, takže pohoda 😵.

soanpe
30. kvě 2009

já nečtu
protože jsem na MK a na knihy nemám čas 😀