Proč srovnávat, co kdy které dítě umí?

bereninka
30. kvě 2009

Ahoj holčiny,

všimla jsem si, že trendem naší doby je porovnávat děcka. kdo už leze, sedí, stojí, kolik kdo přibral a jak jí. Přímo to nesnáším!!!! Každé dítko je jiné, jinak se vyvíjí, někdo umí dříve mluvit, ale později chodí a naopak.
Mám kamarádku, která se od doby, co porodila, naprosto změnila.
Děcko má o tři dny mladší, ale od začátku se nebaví o ničem jiném, než že soutěží, co už její kluk umí a co umí náš.
Píše i sms s výpisem, co umí a chce, abych jí napsala, co umíme my!
ne jednou mne mrzelo, že náš kluk ještě neumí to, co její. I když úplně ji to nevěřím (např, že jí ve 4 měs. lezl i seděl atd.),a le i tak mně to vždy vyvede. Už jsem jí napsala, aŤ mi to enpíše, že rozhodně nechci soutěžit a že jsem ráda, že mám zdravé dítě.

Jak vy zvládáte soutěživochtivé mamky, které srovnávají a také si vymýšlejí.

Jinak mi taky vadí, když maminky děto drezurují, aby už jim lezli, chodily atd. Co vy?

aurecon
4. čer 2009

Tak mě se taky ptají, co umí moje dcera. Odpovím a je klid. Upřímně nechápu, proč vám tyto otázky vadí. Já se taky zeptám, co kdo umí a nevidím na tom nic blbého. Když navštívím svou kamarádku, která má dítě o 4 měsíce starší, tak se ji taky poptám, co umí, protože mě to zajímá a taky aby řeč nestála.

Když se mě na mou dceru někdo zeptá, tak jsem spíš ráda, že má o ní někdo zájem.

Ovšem něco jiného je, když někdo řekne: Hele, moje děcko už leze a jakto, že tvoje ještě ne? To by mi taky vadilo. Naštěstí jsem se s tím ještě nesetkala.

gabka32
4. čer 2009

mi to teda vadí u těch, co se na malou vůbec nepřijdou podívat, ale kdykoli je potkám, tak co umí nového?
a tchýně ta je zas překvapená, jak vnučku vidí, co už všechno neumí - no bodejt, když ji vidí jednou za 3měs 😖
ale i tak neopomene připomenout, že MM už chodil v osmi měsících, zatímco Saška začla teprv v 9měs. sedět 😵 a a naši zas připomínají, že já v 8měs skoro tvořila věty.... no chtěla bych nás vidět 😀 😀

ale co mě štvalo více, jak se každý ptal jestli kojím! dokonce i chlapi 🙄 první otázka jak se máme a druhá jestli kojím... dudel jsme bojkotovali 3týdny a stejně se kojení nezdařilo, prostě to nešlo, ale aspon jsem odstříkávala.

no a taky zuby bych asi měla malé nějaké nalepit, protože to je téma č.jedna 😀 když už teda nějaké pokroky ve vývoji dělá, tak zas blbé dotazy na zoubky... vypadá to, že roček oslavíme bezzubí,ale hlavně že jsme zdraví!!! a to jde ne 😀

skuli
4. čer 2009

gabka32-To naše Martinka měla v 6 měsících 5 zubů,heč 😀 Né,to heč tam samozřejmě nepatří 😉

Mě takové otázky nikdy nevadily,ale asi proto,že moje děcka byly před svými vrstevníky vždycky trochu po předu.Takže když se mě někdo zeptal,co děláme a jak jsme daleko,tak jsem odpověděla,ale nikdy by mě nenapadlo se tím chlubit.Každé dítě je jiné a každé se vyvíjí úplně jinak.Každé dítě je originál a tudíž nemohou být děti v ničem stejné,ani v tom v kolika měsících chodí nebo mluví.Buďme všechny rády,že máme děti zdravé a živé 😉

barmborka
4. čer 2009

soanpe viz tvůj odkaz na téma na začátku. Eli je mé třetí dítko narozené s dosti odstupem po dětech (12,15).Jsem už asi dost stará na chlubení se co už umí,ale na ty stránky zajdu i napíšu.Né proto abych se chlubila,ale přestěhovali jsme se do jiného města,ještě tady nikoho neznám a někdy mi nevystačí (když pominu své záliby knihy,filmy,focení,internet atd....) se o radost podělit s mm a s dětmi.
Spíš srovnávám s mými dětmi i když paměť je ,,sfińa" a už si s manžou ani na spoustu věcí nevzpomenem.Ale baví nás a šíleně se řehtáme když někdy večer sedíme a vzpomínáme co nám ty děcka dělali, když byli malí.A nejlepší je když to tvrdíme každý jinak 😀 😀

soanpe
4. čer 2009

bramborka,
o paměti mi něco povídej 😅
dávno už mi není 20 ani 25 ale už mi bylo 30 😲 😝
já když se ptám mamky, jak jsme na tom byly my (já a sestry), tak mi pokaždý tvrdí něco jinýho.
Připadá mi, že dnešní děti jsou tak nějak napřed oproti těm narozeným před 20-30 lety 😉

mikulka
4. čer 2009

Major Zeman, Studna, to se nedá zapomneout. 😀
Mně taky přijde, že jak je zrychlená doba, i dnešní děti jsou zrychlené. A tyk míň spí, mám pocit.

pajmis
4. čer 2009

Tak já se připojím 😀 "měla sem kamarádku" říkám "měla" protže to je pipka, se kterou už se ani bavit nemůžu 😝 má o 3 dny mladší dceru než je náš malý... když měli oba 3 měsíce, u nás to vypadalo na zuby... (do ted mu ještě žádný nevylezl 😀 ), ale jak sem to řekla, tak kámoška druhý den vykládala, jak se malé dere zub a musí honem do lékarny pro gel na prořezání zubů... děs, její malá nebrala ve 3 měsících hračky do ruky, což náš malý už ano a začal s tím brzy... tak ona honem hone ji cpala hračky do ruk, aby se měla zase čím chlubit... pak začala, že její malá ji ve 4 měsících řekla mama 😀 😀 táááák sem ji to věřila... malou měla na sunaru už od 1. měsíce a já pořád kojila... když sme byli venku tak sem mu dala lahev s čajíkem... a když sem mu dala láhev asi potřetí tak si ji sám bral a držel si ji sám ve 3,5 měsích a to měl tu lahev potřetí... ona jak to viděla, tak hned začala, že malá už si taky chytá flašku... jenže nechytala, že 😝 nejsem zákeřná, ale prostě proč neřeknu, jéé, tvůj malý drží pěkně flašku... to naše malá pije z flašky skoro od narození a ještě to neumí... tohle bych se od ní fakt nedočkala... já ji malou i pochválila, jak je šikovná a td... už se s ní nebavím dlouho.. ale vsadím se, že malá už určitě sedí, protože už ve 3měsících ji posazovala 😠 vsadím se, že už začíná chodit, pač ji určitě cpe do chodítka, aby předhonila všechny... podle mě to je něco psychyckého a snaží se o něco, o čem vědí, že zrovna v tom její dítě nevyniká... prostě neumí tohle a já si ulevím tím, že řeknu že to umí a ono se to možná naučí... 😠 😠 😠