Proč tolik vadí anonymní diskuze?

caverina
13. lis 2019

Tohle by me fakt zajimalo.Je prece jedno jestli se tady nekdo zepta pod nickem,ktery vam o te dane osobe stejne nic nerekne nebo to udela anonymne...a pokud nekdo bude chtit trollit tak to bude delat tak jako tak...nikdo prece nikoho nenuti aby to cetl...jedine snad....odpada tu moznost si nekoho,s kym nesouhlasite si ho tzv.prolustrovat na zaklade minulych diskuzi...a to se tu deje pomerne casto....me vadi daleko vic to,ze si casto lide zrusi ucet a pak se tu znovu prihlasi pod novym nickem...

vitezove
13. lis 2019

@caverina Ta registrace prostě zabere stejně víc času. Pokud se chci registrovat pořád pod novým a novým, tak to do nekonečna nejde. Pokud nemá člověk systém na změnu IP adresy. Takže to aspoň trochu omezuje troly a nesmysly. Bohužel s nástupem anonymních diskuzí se tu objevují výrazně více naprosté voloviny. Absurdní věci a jasné podvrhy. Je to opravdu o dost snazší to napsat. Ta registrace alespoň pár trotlů odradí. O to jde především.
Samozřejmě pokud je diskuze podivná, přemýšlíme jestli je to vtip nebo realita, tak když se člověk podívá na nick, který se zaregistroval před minutou, tak je mu jasné odkud vítr vane.

sudylichozrout
13. lis 2019

@caverina protoze se tu pak pod nimi temer ve vsech pripadech jen trolli, coz je proste spatne. Chapu, ze nekdy je anonymni rezim dulezity, ale mel by mit nejaka pravidla.

biedronka10
13. lis 2019

Protoze tu pak troll vypousti hov..... a a vysledek je takovy, ze lidi se akorat napadaji, dohadujou misto toho, aby spolu normalne komunikovali a konecny dusledek je ten, ze kdyz napise nejaka mamina opravdu nejaky dotaz, nebo je v nesnazich nebo ma z necehp obavy, tak ji ostatni sepsujou, hned ji podeziraji z trolovani, protoze ji automaticky maji za trolla, nebot jsou uz nabrouseni a otraveni z toho, jak nekdo z nich porad dela blbce. O tom to je. A pak MK prestava plnit svou funkci...... hlavne kvuli trollingu.

caverina
autor
14. lis 2019

@biedronka10 to s tim napadanim a dohadovanim se je pravda,akorat ze to se tady delo davno predtim nez byla moznost zalozit anonymmi diskuzi...pamatuji si nejednu diskuzi,kdy byla autorka "obvinena" z trolingu jen kvuli tomu,ze mela cerstve zalozeny profil...jako by pravo zalozit diskuzi meli jen ti,kteri uz tady nejakou dobu jsou...a uprimne receno podle me uz davno MK neplni funkci nekomu pomoct....

hancazivocich
14. lis 2019

@caverina - tak třeba já včera a předevčírem pomáhala jedné mamince...a nebyla jsem sama... Za mě by to mohlo, nebo mělo fungovat - např. by mělo být u vlastního nicku možnost chci vznést anonymní dotaz a šouplo by tě to do diskuze jako uživatelka vznesla anonymní dotaz, ale je registrovaná...tímpádem pro rejpalky odpadá možnost trolení? Já potřebovala poradit, nebo se vykecat, ale jsem tak profláknutá, že jsem to buď neudělala, nebo vzápětí smázla.....

zelenaesmolda
14. lis 2019

Vadi protoze se pod nima jenom trolli nebo se lidi ptaji na totalni kraviny.Moznost zeptat se anonymne by mel jit jenom uz registrovany uzivatel,ne kdokoliv.

caverina
autor
14. lis 2019

@hancazivocich vidis,chtela jsi poradit ale mas smulu,protoze by se urcite nasel nekdo kdo by na tebe"vytahl" neco z minulosti a pouzil by to proti tobe...

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda tak trollit a ptat se tu na totalni kraviny se tady bude vzdy at uz tu bude moznost anonymity nebo ne....zaregistrovat se zvladne kazdy a klidne tu muze mit i nekolik uctu(mobil,pocitac,tablet.. )...a verim tomu,ue tu takovych je vic nez dost...

tulikiss
14. lis 2019

jenom drobnost to si jako vazne nekdo mysli, ze kdyz je ta diskuze zalozena jako anonymni tak admin nezjisti IP adresu.

hancazivocich
14. lis 2019

@caverina - spíš tu jsou kolegyně......

caverina
autor
14. lis 2019

@hancazivocich a nebo...prave proto si myslim,ze by ta anonymita pokud ji nekdo chce vyuzit mela byt zachovana. ..regulovat asi ano,ale je otazka jak...

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
hlavne by konecne mohli zacit fungovat moderatori na diskuzich a zacit bud mazat duplicitni diskuze nebo odkazovat na diskuze na stejne tema uz zalozene.proc musi mit kazda snazilka vlastni diskuzi se svym tehu testem je mi zahadou...

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda to mas pravdu souhlasim...ale to nema nic spolecneho s tim proc rusit nebo nerusit anonymni diskuze...

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
no trosku to souvisi-kdyby fungovali moderatori tak mazou jasne trolli diskuze nebo kraviny a nebylo by jich tady tolik.Tim padem by nelezely tolika lidem krkem 🙂

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda tak at funguji a hlavne at to delaji dobre,protoze zas to bude jen jejich nazor a to uz tak trochu zavani cenzurou a to snad nechce nikdo...MK ma snad nejaka pravidla pokud se nepletu....pokud tady bude nekdo nekoho urazet,ponizovat nedejboze vyhrozovat nebo k necemu nezakonnemu navadet tak az MK zasahne...a me to fakt nerozciluje...nelibi se mi...nectu...

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda myslim si ze ta anonymita vam lezi v zaludku jen proto,protoze diky ni se ztraci ta moznost prolezt nekomu zed,najit si ho v starsich diskuzich a na necem ho nacapat a s radosti mu to vmest do "tvare"-)

drep
14. lis 2019

@caverina Každý asi chápe, že pokud se někdo chce zeptat na přiznaky něčeho, co vypadá jako pohlavní choroba, tak to neudělá veřejně. Ale anonymní diskuze z poslední doby jsou ppravdu jen trolling, plevelí zeď a benefit veškerý žádný

hancazivocich
14. lis 2019

@caverina - proto říkám - možnost u nicku - chci vznést anonymní dotaz....a ukázalo by se - uživatelka je registrovaná, ale přeje si zůstat anonymní..

caverina
autor
14. lis 2019

@drep taky jsem se nestacila divit kolik se tady najednou objevilo anonymnich dotazu,ktere doopravdy ani anonymni byt nemusely...ale chapu,ze pro nekoho muze byt neprijemne resit verejne i treba problemy s manzelem nebo tchyni..pro tebe treba ne...ale kdo a jak potom bude rozhodovat co jeste anonymni byt muze a co uz ne...

caverina
autor
14. lis 2019

@hancazivocich jenze to taky nevyresi vse...registrovat se je otazka par minut...

irena1111
14. lis 2019

@caverina mě třeba anonymní dotazy vadí hodně a to hned z několik důvodů. Jednak se mezi mnoha zbytečnými anonymními dotazy ztrácí ty důležité, jednak anonymní profil nejde zablokovat ani nahlásit tak jako to jde u klasického, i když nově založeného profilu a jednak si myslím, že pokud má někdo čisté svědomí a opravdu potřebuje pomoci tak nemá potřebu se skrývat.

caverina
autor
14. lis 2019

@irena1111 ale tady nejde o ciste svedomi....jsou proste veci u kterych ma clovek potrebu se vypovidat a nechat si poradit a casto jsou to veci dost osobni a nemyslim tim jen intimni....a bohuzel nikdy nevite kdo to kolikrat proti vam pouzije...ne hned,ale treba za pul roku....a ja tady taky nemam profilovku ani tady nevystavuji fotky,takze jsem taky vlastne takovy anonym...a je to proto ze nemam potrebu svuj zivot vystavovat na obdiv nebo se nechat kritizovat....jsem i presto vic duveryhodnejsi nez klasicky anonym?

cheetah_
14. lis 2019

Chjo, a to si nikdo nevšimnul, že se tu v poslední době čím dál víc rozmáhají "sponzorované" zprávy, hezky na titulce, které se tváří jako normální článek nebo příspěvek v blogu? Normální reklama, nenápadně schovaná za sousloví "vyšlo s podporou..." uvedené hezky na konci textu - houby s podporou, normální sponzorovaná zpráva, rozuměj reklama, označená až na konci (což bylo v některých státech EU soudně označeno za nezákonné). Skoro si připadám, jako by tyhle anonymní diskuze, kvůli kterým se tu strhla bitva, měly nenápadně zastřít tenhleten problém, aby na něj nebylo dost vidět. Netuším, jestli to je náhoda, nebo záměr, ale načasování obého mi přijde přinejmenším povšimnutíhodné.

sudylichozrout
14. lis 2019

@cheetah_ ty sponzorovane zpravy jsou tu proto, abys za Kone nemusela platit. V novinach musi byt komercni obsah viditelne oznacen, nejcasteji v "zahlavi" (plati i pro print), ale trochu pochybuji o tom, ze by na zajmovem foru platila take tak prisna pravidla. Nedava to ani moc smyslu. Ale komercni zpravy zde lze velmi rychle odhalit, vzdyt je to znat na prvni dobrou.
Jinak ta "vzpoura" vznikla naprosto nezavisle na zverejnovani komercnich clanku. Proste nas jen stve trolleni anonymu, tak jsme to zacaly resit.

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
tak to fakt ne,na tohle nemam cas a ani to neni muj styl prolezat stare diskuze a pak to nekomu "vmest do ksichtu".
Ja si vetsinou ani nectu kdo ty diskuze zaklada,divam se na tema,ne na zakladatele.

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda no ty mozna ale ver,ze takovych je tu vic nez dost🙂

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
ano,to verim.uz v jedne diskuzi mi bylo receno jednou uzivatelkou,ze ji "ostatni ve velkem" posilaji printscreeny mych prispevku v diskuzich.Absolutne jsem nepochopila proc by to nedko delal a i kdyby tak jaky to ma vyznam?Ja se za sve nazory nestydim tak at si s printscreenama dojde na velkou,me je to sumak 🙂

sudylichozrout
14. lis 2019

@zelenaesmolda Nebyla to nahodou jakasi marketka? 😀

zelenaesmolda
14. lis 2019

@sudylichozrout
tak to uz fakt nevim,ja ty nicky nenosim v hlave.
nebyla ta marketka ta,co nas oznacila za souputnice?

caverina
autor
14. lis 2019

@zelenaesmolda jaky vyznam? Treba s tebe udelat a ted to neber osobne je to jen primer🙂 totalni blbku,ktera poklada hloupe otazky a tak se vlastne nemuze divit ....myslis ze se nebudes divit a ze je to i tobe vic nez jasne,ze na kazda se tu chodi odreagovat a pokecat si,ale ze je tu spousta tech co jen prudi a na ostatnich si jen zvedaji sebevedomi,ktereho v realu maji hodne malo...