Prodat snubní prstýnky či ne? Co si o tom myslíte?

natalien
12. led 2009

Tak nějak tápu a nevím jestli prodat snubní prstýnky, které nám od svatby leží v krabičce. Prostě se nám nelíbí, ani mě ani manželovi, ten je pro, aby se prodali, že je zbytečné, aby nám tu ležely. Jenže... co si o tom myslíte?

etuska
12. led 2009

😕 😨 ja by som ich nepredala-je to pamiatka na "Vas" den.Ak sa vam nepacia-co tak dat z nich spravit dcerke nejaky "rodinny sperk"??? 😉

sirinka
12. led 2009

natalien jasne, ked sa vam nepacia a nenosite ich... alebo z nich dajte urobit pekne nausnice pre dcerku alebo pre teba...

jabber
12. led 2009

já bych měla strach, že to přinese smůlu 😅

natalien
autor
12. led 2009

Jabber, slyšela jsem o nějaké pověře, ale už nevím.

Holky, já nevím, MM ho nosit prý nebude, krom toho je takový nic moc, prostě mu nesluší. A to jsem ho po svatbě reklamovala, že ho udělali o číslo menší a nechávala přidat gramy...ach jo. Já ho nenosím, pže nosím jeden a střídám to, aby se mi to hodilo k náušnicím a řetízku.
No, už tu leží přes dva roky a nic se neděje. Ta předělávka na něco jiného, nevím. Nebylo by lepší místo toho koupit nějaké jiné, hezčí...? Nechat tam dovyrýt datum jakože...?

pietra
12. led 2009

ja by som ich tiez nepredavala. to skor ako uz bolo napisane, nechat z nich spravit nieco ine. A nesli by prerobit tak, aby sa vam pacili?

yenn
12. led 2009

Nat, nebo nechat udelat ty nove tady z tech...to jde 😉 Jen si treba pridate zlato, kdyby ty nove byly vetsi

natalien
autor
12. led 2009

MM chce z oceli 😅

Po porodu jsem nosila taky z oceli, koupila jsem si uplně stejný jako máme orig. (z bílého zl.), cena teda max. rozdílná a samo i velikost 😀. No a když jsem se v tom včera přehrabovala to MM ani nepoznal, že který je ten pravý??? 😅

yenn
12. led 2009

aha 😅

Tak ja bych se pover nebala, ale asi by mi bylo lito je prodat...nechala bych si je jen tak na pamatku

sirinka
12. led 2009

natalien ja tiez na tieto povery neverim...ak ich chcete vymenit, tak to proste urobte... 😉

elise
12. led 2009

dať si z nich spraviť prívesok alebo iný prsten podla tvojich predstáv 😉 ale nepredávala by som ich

natalien
autor
12. led 2009

Yenn, tak přesně takový názor jsem říkala taky, že si je necháme na památku 😀 ... Docela drahá památka, tak jsem si říkala, že by si MM nechal uděla z oceli podle svých představ a já taky.
Nevíte za kolik se asi dá prodat bílé zlato? Když jsme jej kupovali, tak gram byl asi za 1000,- , ale pochybuju že dostanem min. půlku zpátky... 🙄

caira
12. led 2009

Natalien PRODEJ!

na povery se vykasly, jste to vy, kdo by je nosil, tak je prodejte, kupte si treba jine, ktere budete chtit nosit a budete mit klid..
My taky planujeme, ze si casem poridime nove- mame ciste bile zlato, krouzek bez rytiny nebo tak, ale dost se uz za ten rok a pul osoupaly a v porovnani se zasnubnim uz je dost zazloutly, takze ted pomalu setrime abysme si treba za rok mohli koupit platinove 🙂

Moje mama si nechala z tatovo prstynku udelat dva prstynky pro sebe, jelikoz ho tata nikdy nenosil a bylo jim lito ho nechat jen tak lezet..takhle z "nej" ma mama uzitek i ted 😀 😉

bihan
13. led 2009

Keby sa nám veľmi nepáčili, tak by som asi tiež predala 😀 Obrúčky sú drahý špás na to, aby len tak ležali v krabičke a pre mňa je obrúčka len hmotným symbolom nehmotného puta, nie nejaký fetiš, na ktorý sa musím upínať celý život a keď sa nahradia niečím iným, tak v tom osobne nevidím problém 😉

anta
13. led 2009

No já bych je taky asi prodala, ale přiznám se, že nechápu, proč jste si tedy kupovali ošklivé prstýnky? 😀 😀

martinka79
13. led 2009

Natali já bych si prstýnky nechla použila na něco jiného jinou výrobu. Nebo pro děti a jim něco vyrobila.
Když už jsi do nich investovala tak proč je pordávat a kidně si kupte nové.
Já mám třeba druhý snubák, jelikož jsem první ztratila. hele já mám ze svých zl řetízků a šperků co se mi od mládí nahromadily super náramek dle mých představ přímo od zl. mistra.

susik77
13. led 2009

my tiez obrucky moc nenosime-ja mam od jesene do jari atopicky ekzem na rukach a nemozem nosit vobec. Je zo zlteho zlata, trochu sirsi a koza mi pod tym normalne mokva ☹ Manzel ma z toho tiez kozne problemy. Zaujimave, ze mam zasnubny-tenky, z bieleho zlata a ten mi vobec nerobi problemy. Myslite, ze to moze sposobovat to zlte zlato?

eleonora
13. led 2009

Natali ja bych na tvym miste prstynky prodala nebo jak radi holky nechala bych z nich udelat nejaky jiny sperk. Manza dostal od svy mamky privesek a obe svagrovy taky nejakou drobnost nechala jim to udelat ze svych ulomku zlata co doma schovavala 🙂 .

natalien
autor
13. led 2009

Holky díky 🙂

Ant, prstýnky před dvěma roky vypadali báječně (ale jen v obchodě!), jsou dělané od známé firmy, vyhověli nám, že jsme chtěli bílé zlato, když ve vzorníku byly ze žlutého, jsou fakt dělané podle mých představ, lesklá proužka nahoře i dole u prostřed matná, jenže to je ten problém, po svatebním dni jsem nevěřila, jak rychle se něco takovýho může zničit, poškrábaný, ztmavlý, no fakt to vypadá jako lepší kroužek na klíče. Jak už jsem psala, od začátku byli problémy, že pro mm udělali o číslo menší, tak jsme přidávali gramy, mě ho potahovali nějakou specialitkou (fakt nevím čím🙂) proti poškrábání a stejně to nepomohlo. Tak ho nenosíme, mm proto, že se mu prostě nelíbí a mě se nehodí 😅

Tak asi vyrazím do města a pojukám, kolik by asi za ně mohlo být. Už jsem včera večer koukala na prstýnky z oceli a fajné, určitě si vyberu🙂

andy80
13. led 2009

já bych je neprodala ani náhodou. MM svůj prstýnek ztratil na dovče v přehradě, tak ten už nikdy nenajdeme, normálně jsme to oba obrečeli. I kdyby byl sebeošklivější, je to památka na náš svatební den.

johanda
13. led 2009

natalien, taky bych je prodala. Nač mít doma drahý krám, který nedělá nikomu radost. Nějaké peníze přidáte a koupíte si prstýnky podle svých představ.
Susik, zlato by nemělo dělat problémy, - není to nějakou příměsí? Zkus zjistit, co všechno ten prstýnek obsahuje. Myslím, že ve zlatnictví (ne v prodejně, ale ve výrobně) by ti poradili.

titkovamiriam
13. led 2009

ja by som ich dala prerobit na nieco coby sa mi pacilo a hotovo 😀

roasha
13. led 2009

tiez by ma povery netrapili,mojej mamina si uz pred x rokmi z nich dala urobit prstene.. 🙂
..........ozaj,my ich tiez nenosime,budem ich musiet pohladat/tiez z toho dost vyjde../.... 😀

tilly
13. led 2009

my ich tiež nenosíme... nie sme na šperky, aj tie prstene sme dali robiť, len preto, že sme museli, inak by sme ani prstene nemali...

kajacz
13. led 2009

mm stratil prsten asi 2 roky po našej svadbe...ja moj nosím stále. Tento rok budeme mat 10výročie svadby a chceme si kúpit nové...možno si ich dáme i posvatit knazovi, ktorý nás sobášil...
Predat by som ich nepredala ale urobit z nich niečo iné, to ano...

roasha
13. led 2009

kajacz na to som uplne zabudla, ze sme tiez povedali ze po 10rokoch si kupime nove....no na figu by nam boli.. 😅

slnieckova
13. led 2009

tak my sme zase s manzelom od svadby prstene z prsta dole nedali. Manzel vobec, ja ked si kremujem ruky a potom sup ho naspat na prst 😀 takze je to o prioritach... pre niekoho je to len prsten, pre niekoho symbol manzelstva 🙂

Ja by som ich v zivote nepredala, aj keby sa mi neviem ako nepacili. Ale hovorim, je to o pocitoch kazdeho cloveka....a kedze sme sa brali v kostole, tak su aj posvatene... takze to sa uz duplom predaj konat nebude 😀 ale uz ked uvazujes tak ako uvazujes, tak ja by som na tvojom mieste to radsej riesila tak, ako ti radia dievcata... dat z toho urobit nejaky sperk pre dceru... ale prstene pre vas dvoch 😉 take, ake sa vam pacia.... v obruckach je zlata dost 🙂

ukana
13. led 2009

moj muz stratil a ja nenosim, osuchal sa mi a nepaci sa mi a ja sperky nenosim...moji rodicia ich tiez nenosia a su spolu uz 30 rokov....ja by som predala, mne sperk nic nesymbolizuje, nemam k tomu vztah 🙂

bihan
13. led 2009

My sme si práve kvôli tomuto objednali najjednoduchšie a najklasickejšie obrúčky, ktoré vyzerajú po 2r permanentného nosenia (nás oboch) stále rovnako 😀

Moji svokrovci sú manželia už 40 rokov, svokor obrúčku nikdy nenosil, lebo bol elektrikár a bolo by to pre neho nebezpečné a stále majú krásne manželstvo.. na tom kúsku kovu to fakt nestojí ani nepadá 😉

skuli
13. led 2009

Já jsem prodala oba,když jsem se rozvedla 😀 Ale být na tvém místě,tak je asi prodám a nechám udělat něco jiného.Na co by vám to mělo ležet v šuplíku,když víte že to nikdy nebudete nosit?

lucenek
13. led 2009

nat.....já bych neprodala.....prostě jak písšou holky nezapomenutelná památky i když se ti už nelíbí...já si vybrala takový, aly se mi líbil i za 20 let.....
Jako je to pravda, že na kousku kovu to nestojí..manža ho taky nenosí, jen když někam jde....