Prodat snubní prstýnky či ne? Co si o tom myslíte?

natalien
12. led 2009

Tak nějak tápu a nevím jestli prodat snubní prstýnky, které nám od svatby leží v krabičce. Prostě se nám nelíbí, ani mě ani manželovi, ten je pro, aby se prodali, že je zbytečné, aby nám tu ležely. Jenže... co si o tom myslíte?

ygreen
13. led 2009

pokud máte nějakou finanční tísni, tak je prodej
pokud ne, tak bych si je nechala i klidně v krabičce - on se vkus dost mění a nějak si nedokážu představit třeba 50 letou dámu s prstenem z oceli 😉
Já bych se ale s manžou domluvila, že si třeba na xté výročí necháme udělat nové, které se nám budou líbit oboum (však ty můžeš mít ze zlata a manža z oceli, když budou stejné). Tyhle prstýnky bych dala jako surovinu a bylo by to.
Já mám zase ošoupanej snubák, ale mám tam dost briliantů, tak nevím jak to půjde, ale musím si ho nechat vzadu ztluštit (tedy až ho navléknu - od porodu mi leží v krabičce). Jinak my máme tak bílé zlato, nahoře matný, dole lesklý a vypadají i po 4 letech bezvadně - od Retofy.

kacka.va
13. led 2009

já bych snubáky neprodala, i když ho manžel měl na ruce jednou, prostě je to symbol toho, že jsme se vzali. Já už ho mám dost ošoupanej. vybrali jsme takové, které se nám neomrzí ani po letech, spíš se bojím, jak ten můj bude za pár let vypadat 🙂. Ale pokud vám leží jen tak doma, tak bych z toho spíš nechala udělat fakt nějaký jiný šperk.
A rozhodně bych si nekupovala jiné, tyhle jsme si v den svatby navlíkli, a každý další prstýnek je jen prstýnek "bez historie". Takže si kup jakýkoliv prstýnek, ale ten pravý snubák, který zpečetil váš svazek už to nikdy nebude.

denduska
13. led 2009

ja som minule rozmyslala ci nepredame manzelovu obrucku 😅 , vobec ju totiz nenosi a lacna tiez nebola...zapada totalne prachom..a potrebovali sme daco kupit 😅 ale nepredali sme ju nakoniec..mozno raz budeme nuteni....
ja svoju nosim, pretoze ju chcem nosit (a dodava mi to vaznost, inak vyzeram na 15 rokov 😠 ), ale v praci sme mali prstene zakazane..takze az sa tam vratim pojde tiez asi do krabicky...
inak muz mi dal prsten - obrucku z 24 karatoveho zlata este ked sme spolu len chodili - je to po jeho babicke, nosila to jeho mamka a dala jemu nech ju da "vyvolenej" a ten prsten ma pre mna ovela vacsiu hodnotu, a to najma "duchovnu".

ale manzelstvo predsa nestoji na prstenoch, ale na ludoch.

suki
13. led 2009

Já bych je neprodávala, časem by vám to mohlo být líto 😉

sirinka
13. led 2009

bihan presne tak...aj my sme volili jednoduchu variantu a vyzeraju stale dobre. ja sice ked som tehu nenosim, lebo mi vadia akekolvek prstene, ked mi trosku opuchnu prsty, ale inac nosime. no nerobime z toho dramu. mm mi pred svadbou povedal, ze on nosit nebude, lebo je predsa chlap a nepaci sa mu to. tak som mu povedala, ze teda kupime iba jeden pre mna a o to drahsi s kamenom 😀 tak radsej poctivo nosi hehe...

moja mama po rozvode dala urobit s prstienkov pre mna nausnice, lebo vtedy leteli poprepichovane usi a ja som ine ako zlato nemohla, tak ich takto vyuzila 😀 ale do rozvodu nosili obaja a nejako nepomohlo 😨 😝

martina.d.
13. led 2009

ahojte,
tak my sme nemali obrúčky vôbec.Ani naše ani požičané.Mali sme jediný snubný prsteň - môj, ktorý som dostala, ked ma muž požiadal o ruku. 😉 😀

mikalove
13. led 2009

ja by som tiež dala niečo vyrobiť,al. by som kupila nové na nejaké vyročie svadby 😀 ,ked nenosíte daj si urobiť nejaky šperk..alebo zuby 😀 😀

natalien
autor
13. led 2009

Holky, téda, vy jste hodné🙂

tak tíseň není, to ne, spíš rozmar a začalo se u nás doma o tom mluvit, když jsem se hrabala ve svých pokladech. Tak je asi prodáme, no záleží co za ně dostanem, pokud by to byla asi míň jak polovina pořizovací ceny, tak si je zas uložíme hluboko aby na ně nebylo vidět a až bude Nellka větší, tak bysme ji z toho nechali něco udělat, ale pokud by byl prodej výhodný, tak jdem určo do nových, teda já určitě 😀 Ježucha mi donesl nový prstýnek s velkým kamenem, tak ten vypadá jak zásnubní 😀
No a svůj zásnubní bych teda neprodala, přiznávám, že ten má pro mě daleko větší hodnotu, nejen proto, že je s diamantem, sice pidi midi, že není skoro vidět 😅 ale proto, že je mi ten prstýnek bližší 😵

Holky, já taky vybírala takový, aby se mi líbili i po XY letech, ale prostě se mi přestali líbit, to se přece stává, že? 😀 😀

natalien
autor
13. led 2009

Mikalove, zuby z bilého???? 😀 😀 😀

bambusko
13. led 2009

nase su sice krasne, aj dost stali na tu dobu, no nenosime ich. ale nepredame 🙂

natalien
autor
13. led 2009

Jo a jsou od Benetu 😝 máte někdo zkušenost???
A do nového prstýnku si nechám udělat rytinu, to jo, aby to vypadalo opravdicky.

A co mě ještě překvapuje, tak my za vyrytí datumu zaplatlili za každou číslici 100,- 😝 a ať jsem se bavila s kýmkoliv, tak to měli buď za smbolickou cenu, nebo zadara 😝

natalien
autor
13. led 2009

http://www.snubniprsteny.cz/snubni-prsten-vzor-649

tak takhle nějak vypadali 😅 jen celé z bílého zl. A dnes? HRUZA 🙄

kacka.va
13. led 2009

my máme hodně podobné

sirinka
13. led 2009

aj my mame podobne, len su oble.

lucianka
13. led 2009

Já osobně bych je neprodala 🙂
Už před svatbou jsem věděla, že manžel ho nosit nebude. Takže máme prstýnky stříbrné... právě z toho důvodu, že jsem nechtěla zlaté, drahé, aby mi ležely doma v krabičce... Nevím proč, ale prostě bych je prodat nemohla 😀

sakura77
13. led 2009

ja som robila v zlatnictve a vela parov k nam chodilo doniesli stare obrucky a dali si z nich urobit nejake ine,novsie,modernejsie,ako fakt,dost casto

a natalien,ver tomu,ze je to menej ako polovica ceny 😉

miresta
13. led 2009

natalien - ak vám ležia odložené doma v krabičke, tak určite by som ich predala, alebo by som si z nich dala urobiť nové- iné, ktoré by sa mi páčili. Mne sa osobne nepáči zlato, a ak tak len biele. No a pred svadbou sme nemali veľa peniažkov, tak sme si kúpili len strieborné, a som veľmi rada ,lebo nie je deň kedy by som si obrúčku nevzala, a viem že ak by bola zlatá, určite by ležala v šperkovnici. 😉

natalien
autor
13. led 2009

Tak mi to nedalo a prstýnky vzala do kapsy a vyrazila do klenot 😅 Cena kterou mi nabídli za výkup byla tak směšná, že mám problém vyřešený a krabička putuje na dno šuplíku s tím, že ji tam necháme, až budem chtít Nellce udělat nové naušnice, třeba než půjde do školky 😀 Cena za gram zlata ve výkupu se pohybuje (u nás) 220,- 🙄 což mi teda příjde hodně málo a nakonec by to byl celkem drahý špás, takže asi tak. Moc vám díky, našla jsem odvahu to zkusit, zkusila a nakonec díky i za tipy na předělávku.

S paní byla dobrá řeč, tak jsme se bavily, sama nedoporučuje snubní prstýnky z bílého zl. v kombinaci jakou máme my. Že kdybych u ní chtěla nechat tenkrát takový peníze, tak bych pořídila jinak 😀 😖

natalien
autor
13. led 2009

Sakura, není to ani čtvrtina 😢 😠

matica2
13. led 2009

ja by som ich nepredávala. bud by som si dala spravit niečo čo budem nosit alebo by som nehala pre baby aby si dali spravit niečo alebo ktorá by sa prvá vydávala nech si dá s nich spravit obrúčky 😉

binki
14. led 2009

natalien: tak to nech roztavit a nechejte si udělat jiné nebo nový šperk, zaplatíš pak jen rozdíl v gramáži a práci zlatníka. akorát mi nejde do hlavy, jakto, že se vám nelíbí až po svatbě, to jste si je nevybrali sami?

danulka2
14. led 2009

kludne ich predaj a kupte si take, ktore sa pacia vam. Mne sa nase tiez uz moc nepacia, lebo pred 16rokmi bola ina moda ako je teraz a aj sa nam trochu zmenil vkus. Ved na vyrocie sobasa sa mozete ,,znovu zobrat,, a ak ste mali sobas v kostole, tak vam ich farar aj pokvapka svatenou vodou/neviem ako sa tomu hovori. Vysveti? 😅 /

hupcza
14. led 2009

já mám dotaz: proč jste si koupéili prstýnky, které se ani jednomu z vás nelíbí? 😅

25ka
21. bře 2014

a prečo ste si vybrali snubni prstynky co sa vam nepacia ci po case sa vam zunovali? šperky s amaju nosit a nie zapadat prachom no keby som ja nenosila snubak a nepacil by sa mi a partner by proti tomu nic nemal asi by som ho predala ale kedze mame krasne (Luxusní snubní prsteny chirurgická ocel OC1044) snubne prstene z chirurgickej ocele ktore sa nam pacia tak ich nepredam ani za nic.

ivular
21. bře 2014

@natalien Tak pořád je to zlato, tzn. investice. Teď bych určitě neprodávala, protože cena zlata je dost nízko a jsem si jistá, že půjde nahoru.

rozulka8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emilka555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barulina
13. lis 2018

prodala bch, nebo nechala udeat nove