Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

elitera
autor
23. bře 2009

Nosit hotový jídlo? No leda něco, co trvá extra dlouho a je třeba ukázat finální produkt, ale dyť bych neukázala, jak se ty produkty používají, to pak ztrácí prezentace smysl, můžu vykládat o katalogu a lidi nakrmit koupenýma sušenkama... 😅 😀

peja
23. bře 2009

ahojte,
docitala som sa, ze su medzi vami viacere poradkyne, tak sa chcem spytat - je mozne tovar, ktory mi nevyhovuje vymenit? Konkretne som pre kolegynku objednala velkeho kuchtika, ale netusila som, ze je to take obrovske a nespratne ☹ a chcela by som to vymenit za klasicku kysku. Ja mam uz niekolko rokov doma kysku v tvare kuchtika a moja mamina naopak - kuchtika v tvare sucasnej kysky, preto ma aj katalog zmiatol ... Mate s vymenou nejake skusenosti? dakujem 😉

elitera
autor
23. bře 2009

peja, pokud to není použitý, tak by to jít mělo, kontaktuj co nejdřív poradkyni, která ti to dodala. Udivuje mě, že ti to neřekla, že je kuchtík tak velkej (před vánoci si ho u mě kupovala kamarádka a mně se zdálo divný, na co by ho potřebovala, tak jsem ji pak zanavigovala na Mísu - u vás Miska kyska nebo jak 🙂). Na objednávce dole je to napsaný, máš na to měsíc od dodání zboží. Zkušenost s tím nemám...

peja
23. bře 2009

elitera, dakujem,
je to nepouzite, ja som to min. tyzden prevzala a dnes som kontaktovala poradkynu, cez osobu, ktora mi to sprostredkovala.... tak snad sa podari s tym nieco vymysliet... 🙂

elitera
autor
23. bře 2009

Mělo by to jít, dej pak vědět, samotnou mě to zajímá 🙂

fialka76
23. bře 2009

Klasický chlebík,do rýchlokysky dáme:
700ml teplej vody
1 lyžičku kryšt.cukru
kocku kvasníc
lyžičku soli
lyžičku rasce,prípadné iné semienka
300 g ovsenej celozrnnej jemnej múky
Hladká T650 múka(podľa hustoty doplníme) a premiešame,necháme vykysnúť
dáme do kráľ.silik.formy a vložíme do studenej rúry
pečieme 15min 230°C
potom 45min 200°C
Ak chceme kôrku,chlebík vyklopíme z formy a pečieme ešte 8min na 200°C.(ja ho predtým potriem slanou vodou)
Dobrú chuť!

andrejkag
24. bře 2009

Ahojte fialka určite vyskúšam 😉

a pečieš ho aj na prezentáciach? nieje to dlho?

fialka76
24. bře 2009

pečiem,aj zajtra ho pečiem.Dnes som piekla zemiakový chlebík.
Ale kolegyne ho upečú doma,vezmú na ukážku, a tam urobia len nátierku.Musíš si to zorganizovať.Najprv začni cesto robiť,a potom keď sa pečie,tak rýchlo nátierku a popísať výrobky.

andrejkag
24. bře 2009

zajtra doma vyskúšam, lenže ja nemám ešte kráľ. silik. formu ale babovkovu mám, môžem to aj do nej dať?

fialka76
24. bře 2009

vyskúšaj,ešte som to v bábovkovej nerobila.Ale upiecť by sa to malo,myslím.Dávam to buď kráľ.silik.,alebo tortovej silik.,alebo Ultra plusu(ale tam musíš spraviť taký olejový film).
A závisí fakt od toho ku komu ideš.Keď viem,že hostiteľka má malé bábo,alebo bude veľa detí,tak ho upeč doma a prines na ukážku.Lebo je to fakt hodinu v trúbe,kým namiešaš,kým vykysne,kým sa predstavíš,kým si porobia kávičky,kým vypíšu objednávky.Deti to tak dlho nevydržia,mamičky budú nervózne.Treba vedieť,kde sa to dá.Kolegyňa to robila ešte tak,že už mala v rýchlokyske všetko nachystané,a tak šla.A nakoniec jej nevykyslo cesto,lebo je zima.A ty keď raz zarobíš cesto,tak musí byť stále v teple,inak nevykysne.
A keď ho budeš piecť,tak ho po hod vyklop z formy, a len tak polož na rošt.Treba skúšať,lebo každá trúba je iná.
Nech sa ti darí

krnazuzka
25. bře 2009

Ahojky,
včera jsem se dozvěděla mailem, že moje distribuční středisko plánuje za dva dny nějakou předváděcí akci v kulturním domě v našem městě. Mám pozvat lidi. Nemáte s tím některá zkušenosti, jak taková akce vypada?
Musím tam být? Mám malé děti a nemohu plánovat tak narychlo. 🙂
Dejte vědět jak to probíhá budu ráda díky

elitera
autor
25. bře 2009

to si musíš domluvit s vaší distributorkou, jestli je to povinný... my to povinný nemáme, rozhodně se o takových akcích ale dozvídáme dřív než 2 dny předem, třeba 14 dní předem na mítinzích.

peja
25. bře 2009

ahojte,
ja by som len chcela doplnit info ohladom vymeny/ vratenia tovaru,
dnes som volala na distribucne stredisko a povedali mi, ze nie je problem tovar vratit, ak este nebol pouzity
😉
ja som sa dohodla s mojou distributorkou, ze to skusime vymenit, cenovy rozdiel medzi kyskou a kuchtikom je cca 4 eura, tak vymenime za kysku + dokupime nieco v tej rozdielnej hodnote...
takze som rada, dufam, uz len dufam, ze sa to vsetko uspesne zrealizuje 😉
pekny dnik vsetkym.

vedvies
25. bře 2009

ahojte babenky, ja sa chcem opytat, ci mate niektora mlyncek na syr a cokoladu ...

krnazuzka
25. bře 2009

Elitera,
je mi to taky divný, přitom jsem na mítincích byla. Jinak mi nic dalšího nepřišlo tak uvidím, a prosím tě jak to probíhá? Bojím se, že tam stejně n ikdo nepřijde...

andrejkag
25. bře 2009

Ahoj vedvies ja mám mlynček už dlho a som veľmi spokojná, syr a orechy meliem už len na ňom 😉

vedvies
25. bře 2009

andrejka dakujem za odpoved-ja som si ho objednala, tak sa tesim az pride...syr struham casto 🙂

fialka76
26. bře 2009

aj surovú mrkvu som strúhala na mlynčeku,aj rožky na strúhanku,aj syr,čokoládu,orechy 🙂

elitera
autor
26. bře 2009

Peja, super, díky za info 🙂
Krna, to záleží, co to je za akci. Zejména bych tam asi nikoho nezvala, pokud nemůžu jít sama (taky bych nešla). My máme takových akcí několik a každá má jinej průběh - škola vaření, den otevřených dveří, káva pro hostitelky, tematický večery...
Vedvies, doporučuju ho všema deseti 😵

sestri
26. bře 2009

na mlynčeku sa dajú strúhať aj zemiaky na placky....

fialka76
26. bře 2009

skúšala som aj cibuľu na mlynčeku.To teda neodporúčam.Na to je lepší krájač,ručný šľahač.Len som robila nátierku na ten chlebík a chcela som všetko na mlynčeku. ☹

elitera
autor
26. bře 2009

sestri, na to bych se pěkně vyprdla, to je lepší ruční šlehač.

fialka76
26. bře 2009

aj podľa mňa zemiaky na ručný šľahač 🙂

sestri
26. bře 2009

nie sú na ňom tak pekne nastrúhané

elitera
autor
26. bře 2009

no to rozhodně, jsou nasekaný 🙂 Ale asi by mi hráblo jednak si předkrajovat brambory, aby se mi vešly do ústí toho mlýnku, a jednak z toho, že bych co druhá brambora musela vysypávat tu spodní misku 🙂

andrejkag
26. bře 2009

ja zemiaky strúham jedine na elektrickom mixéri 😉

elitera
autor
26. bře 2009

ten nemam, ale zas je nestrouham tak často, abych si ho kupovala 🙂

sestri
26. bře 2009

tak to je jasné, ale nerobím placky denne...zvyknem zemiakmi zahusťovať polievky a to mi stačí jaden malý zemiačik 🙂

elitera
autor
26. bře 2009

to pak jo. A dej tip na polívku, kterou zahušťuješ bramborem, to jsem nikdy neslyšela 🙂 Celej recept prosím 🙂

andrejkag
26. bře 2009

to som tiež ešte nepočula, ja mám rada polievky kde plávaju zemiaky 😉