Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

jojka120
17. říj 2009

Ahoj, ja tiez zacinam byt fanusikom tpw, ale ja si tiez vzrobky kupujem na aukciach, opravdu to vyjde o polovicu lacnejsie, a ked ma clovek stastie na dobreho predavajuceho je to super. 😉 zatial som v kazdom balicku dostala aj darcek 😀

frcka
18. říj 2009

Mam otazku - ked je predaj cez internet (vratane aukcii) nelegalny, tak preco si to niekto na ustredi neskontroluje?

Moj prvy vyrobok - parak - som kupila cez internet. Znacku som nepoznala. Neuverite, ale napriek tomu, ze som predtym precitala vsetky dostupne navody a dokonca diskusie, tak som si myslela, ze je to normalny hrniec urceny na plynovy sporak. Viete si potom asi predstavit ten sok, ked som mala doma cosi z umelej hmoty? 😀 Tovar som vratila postou naspat (bez problemov). Take smiesne nedorozumenie - ale pesne to je dovod, preco treba uprednostnit osobny predaj. Keby ta poradkyna vedela, ze to chcem najma na pripravu brokolice na pare, mohla mi poradit napriklad Profi misu a obe strany by boli spokojne. Ale o tomto to je - to je predaj cez internet!

Ako velke minus internetoveho predaje je podla mna aj to, ze k vyrobku nedostanete ziadny NAVOD na puzitie. Ako sa o vec starat, ci moze alebo nemoze do mikrovlnky, ci ju mate chytit diagonalne pri prenose, alebo ci sa veko neda nahodu pouzit z oboch stran... Preto su lepsie poradkyne. Ved tovar na aukciach a na bazaroch je vlastne len dopredu nakupeny tovar v akcii a ponukany mimo casu akcie aj neskor. Tak preco sa neporadit s poradkynou a tovar nekupit v akcii u nej? (cim jej vlastne podakujem za cas, co so mnou stravila). Ak sa niekomu nechce absolvovat prezentaciu, tak nech si dohodne iba osobne stretnutie - najlepsie u poradkyne v kuchyni, kde najdete vsetko 😉

Teraz si radsej necham poradit osobne cez poradkynu a potom si pockam na akciu. Kupim to cez nu a viem, ze ked sa nieco stane, tak mi to vyreklamuje, resp. ked nebudem spokojna, tak to dokonca vie predat aj dalej niekomu inemu...

Napriek mojej prvej neprijemnej skusenosti som vsak uplne internetovy nakup neopustila. Chcela som si napr. kupit polovicnu cerstvu vezu v mensom rozmere, ktora sa uz neda zohnat - ziadny navod som k nej vsak nedostala...

lotty
19. říj 2009

Ahoj Frcka,
stat sa poradkynou ti odporucam. Ja som sa nou stala iba teraz v auguste, a zatial som absolutne nadsena! To ze si vegetarianka a celiaticka (dufam ze som to napisala spravne) myslim nie je ziadne minus. Urcite to vyskusaj ( a dam ti tip, ak mozes, zapoj sa do tpw. tento tyzden, dostanes krasny darcek!!!).myslim, ze v kuchyni je priestor pre vsetky druhy diet a filozofii jedenia! A este jedna motivacia, ako poradkyna dostanes kopec darcekov - a zadarmo - iba za to, ze si aktivna a mas obrat. A v kolektive poradkyn sa vzdy dozvies nieco nove a zaujimave. 😉
Ohladom internetoveho predaja - je to na zvazeni kazdeho z nas, ako si danu vec kupime. Ja v tomto pripade som za osobny kontakt s poradkynou. Ta mi naozaj poradi, ukaze, vysvetli a ak mi to nefungovalo tak ako ma, tak sme urobili znovu ukazku a vysvetlila a ukazala este raz...toto ti internet neposkytne. a este je tu dozivotna zaruka. Neviem ako to riesi predavajuca caz internet...
kazdopadne tpw odporucam aj ako prilezitost si zarobit, alebo privirobit. ja som teraz na materskej a je to skvela prilezitost, ako si bez namahy prilepsit aj financne 😀

keby si chcela vediet este nieco viac, cez ip.

elitera
autor
20. říj 2009

Hehe, Frcka to popsala perfektně 🙂)
A ano, dát se k tuppru tenhle týden je fakt výhodný, nevím, co budete dostávat na SK, ale dárek do tašky v ČR fakt stojí za to (hodnota je přes 2000) 😉

frcka
25. říj 2009

Ahoj Babule,
ten darcek naozaj stal za to! Urcite urychlil moje vahanie - od 23kt som uz poradkynou 😀

Som milo prekvapena, kolko ludi z okolia pouziva tupp vyrobky a ako su s nimi spokojni. Je zopar takych, ktori nevedia ako to pouzivat - dala som si predsavzatie, ze ich to naucim 🙂

Prave som dokoncila prvu objednavku - esteze bola hned na zaciatok v akcii babovka... Mam aj otazku - tie recepty, co sa daju kupit su dobre? Dozviem sa tam napr. ako urobit babovku v mikrovlnke, alebo ako vn ej urobim knedlu ci aspik???

Z darcekov sa veeeelmi tesim, lebo ich potrebujem pre zakaznikov ako sol. A tesim sa aj, ze raz do tyzdna budem niekde sama, bez 2 deti na stretku a dozviem sa nieco, co ma zaujima. Asi na tom naozaj nieco bude, ze praca v tupp poskytuje dostatocny priestor na realizaciu, ale len tolko, kolko sama chcem 🙂

elitera
autor
26. říj 2009

Frcka, budu mluvit o tom, co je ke koupi u nás v Brně, možná, že u vás to je odlišný, možná stejný - nevím. My máme spešl kuchařku přímo na silikon a ultra, kde je popsaná zejména údržba a zacházení s výrobkem. Pak 2 "běžný" kuchařky, kde jsou recepty na všechno možný (mikro, mísa na míchání, mixík, šlehací odměrka, apollo vál a váleček...) a plus 1 bezlepková. Plus je jedna celostátní se šanonem, kam se dají vkládat dokupovaný recepty. To jsem ale neměla ani moc v ruce, nicméně si nemyslím, že by tam bylo něco objevnýho. Nejlíp se s tím naučíš pracovat vlastní zkušeností (jak dlouho v mikrovlnce atd.) a na mítincích, kde by se mělo vařit pravidelně. Pro neporadkyně - nejvíc se naučíte na prezentacích 🙂

luci112
26. říj 2009

Tpw je hrozne drahý, za plast dať tolko peňazí ako obdivujem ludí kolko za to vyhadzujú, kamoška má tiež tpw čiže je "obchodná zástupkyňa" tak sa nazývajú tie babenky čo to predávajú a ked si prinesiem niečo z Ikey tak povie ved to je kopia nášho produktu, lenže ja to mám za pár centov a netrápi ma ked sa mi na tom niečo poškriabe, a dokonca miska kyska jej v umývačke pustila farbu a bielu misku má teraz bledo modrú akože nechápem, ale jasné sme rôzny,papa to je len osobný názor, prosím nereagovať do IP

nnikka
26. říj 2009

no neviem ja som dostala od mamy misku rychlokysku, aj to puklo ako malo ale mne sa to cesto zdalo malo podkysnute, tak som to nechala este dojst nech podkysne na radiatore... 😖 tak neviem... marne som cakala na zazrak... 😀

lyongirl
26. říj 2009

akurát dnes som pozerala katalóg...pár vecí máme, sú to darčeky od svokry, ja som si pár vecí z katalógu aj vybrala, ale asi preriedim 😀 , to sú neskutočné ceny, že inteligentná nádoba na lasagne nejak okolo 160€ 😝
nádoba na múku 20€, no jednoducho cenovo je to hrôza...

lotty
2. lis 2009

Ahojte, TPW je naozaj pomerne drahy, ale su vzdy zaujimave akcie, a oplati sa nakupovat vtedy. Ja som to vzdy tak robila... a nikdy som nelutovala. Rada s nadobami pracujem a niektore vyuzivam naozaj denne. S niektorymi nadobami sa treba "naucit" pracovat. A potom to je na nezaplatenie...
nnikka - s tou kyskou - aj mne sa stane, ze mi nepukne, ale to neznamena, ze mi cesto nevykysne. Je to miska idealna na 1/2 kg muky, a ak mas dobre drozdie (to je asi najdolezitejsie), tak ti vykysne plna miska a aj pukne. Ale ak tam mas iba malo cesta, tak vtedy nemusi vzdy puknut. Skontroluj, ci mas vypukly vrchnak a ak je, tak by uz mohlo byt cesto vykysnute. A tiez musis mat ten vrchnak poriadne zatvoreny, ja si to vzdy este pre istotu skontrolujem...

elitera
autor
13. lis 2009

Holky, nevím, jak v jiných střediscích, ale u nás je do konce víkendu sleva na nože 15 %. Pokud máte zájem, pište! http://www.tupperware.cz/cps/rde/xchg/czsk/hs.x...

frcka
15. lis 2009

ahojik - tak na Slovensku mame zlavu 25% 🙂

ianitka
15. lis 2009

ahojte, no zopar veci mam... ale skor take na uskladnenie, nejake ultima, a nadoby na slahanie a tak...
Ja moc nemusim mikrovlnku (radsej ohrievam normalne) a dostala som ako darcek Horucu vlnku - a akosi neviem co s nou - ona je hlavne na ohrievanie v mikrovlne urcena, nemate nejaky tip ako ju inak vyuzit?

elitera
autor
15. lis 2009

jo, u nás je taky 25, ale v pátek jsem se přeslechla, tak jsem to pustila do éteru chybně. Takhle je to aspoňs příjemným překvapením 😀

ianitka, no popravdě nevím, švagrová říkala, že její malá (tehdy asi 3/4 roku) měla děsnou radost, když mohla vyndavat ten špuntík z toho 😀 Ale to je trochu drahá hračka. Já v HV třeba vařím brambory nebo právě ohřívám, ale jestli je ti to nesympatický, prodej to nebo podaruj dál.

ianitka
15. lis 2009

dik 🙂 odlozim zatial

agness02
16. lis 2009

ahojte,
moje poradkyně mi poslala emailem jen seznam nějaké mimořádné vánoční nabídky a je tam v akci 2L tiptop konvice, nemáte náhodou někdo obrázek nebo letáček, jak vypadá? prý je žlutá, díky moc 😉

martina46
16. lis 2009

agness, na letaciku je zlta.

martina46
16. lis 2009

dievcata, este sa chcem opytat, naco je RAKOSNICEK?
a este otazocka, zaujali ma tie pohariky, kde sa da strcit slamka. kde tam nie je slamka, nevytecie mi tekutina z poharika, ak ju mam aj v taske ci kabelke?

agness02
16. lis 2009

marti - díky a má prosím tě obrázek na víčku?

monikajan
16. lis 2009

Ahojte,
rada by som si kupila nieco z twr, precitala som skoro celu tuto diskusiu, pisete, ze je to drahe. 😲 Ja vobec nemam predstavu, kolko tieto veci stoja. Mohla by mi niektora z Vas poslat cennik, prosim? - nie iba akcie. Do IP. Je mi trapne ist na nejaku prezentaciu a potom nic nekupit, lebo to bude prilis velka palka pre mna. 😠 Predajkyna minie cas a peniaze a nic zo mna mat nebude - tak aby som mala predstavu o cenach vopred.
Ja by som chcela rychlokysku a nieco na uskladnenie navareneho jedla do chladnicky - ktore krabicky su na to najvhodnejsie a kolko dni mate skusenost, ze to v nich vydrzi?
Dakujem za rady!

martina46
16. lis 2009

Agness, to tam žiaľ nie je vidno ☹ je len taký akoby odklopeny a z toho pohľadu vyzerá byť bez obrázku. Ináč je biely.
Monikajan, choď na mimibazar a zadaj si tam hľadať tupperware, vyskočí ti kopa tovaru, a veľa z toho je za akciové ceny. No teda asi skôr z nejakých predchádzajúcich akcií, aspoň tak si myslím.

sestri
17. lis 2009

monikajan....vôbec ti to nemusí byť blbé...inak cenník akciových výrobkov nájdeš aj na stránke tupperware.sk...nádoby sú naozaj vynikajúce...stoja za tie peniaze...

martina46
17. lis 2009

ja som prave nejako nevedela najst na ich stranke cennik ☹

elitera
autor
23. lis 2009

Tip top konvice je žlutá s bílým víkem, na něm je obrázek tuším sluníčka na pláži nebo tak něčeho 🙂
Kelímky na brčko - vytéct by to nemělo, je to na principu nekapajícího pohárku na pití pro děti. Je tam silikonová membrána.
Rákosníček je např. na 3 porce sunaru, dá se vysypat vždy jen ta jedna potřebná. Ale může tam být samozřejmě třeba sušená smetana do kafe, posypky na housky (mák, kmín, sezam)... co kdo ráčí 🙂
Ceník na stránkách není, je pouze v katalogu. Možná ti nějaká slovenská poradkyně pošle katalog poštou, když se domluvíte 🙂 A "drahé" je relativní pojem - máš v tom záruku, servis, kvalitu, tradici...
A na uchovávání - podle množství, který uchováváš. Variabilní je Trio Hitparáda nebo Zázračné mísy, Velká hitparáda jsou 3 ks po 600 ml, Malá hitparáda 4 ks po 300 ml. Jak dlouho přesně to v lednici vydrží, ti asi nikdo neřekne, ale o takový 3-4 dny víc by to být mohlo. Víc to je určitě, jen nevím o kolik 🙂

monikajan
28. lis 2009

Ďakujem za všetky odpovede, už sa pomaličky začínam orientovať, čo asi kúpim. Dík!!!! 😉

laurasuper
29. lis 2009

Co je prosím v lednové nabídce jako dárek pro hostitelku?

elitera
autor
29. lis 2009

na to je ještě trochu brzo, když ještě není ani prosinec, ne? 🙂
Ultimo s příběhem 1,3 l, Ultimo s příběhem 2,1 l, Kompaktus Chilli sada a Sada barevných ergonomických nožů, stupně jsou 2000, 4500, 6500 a 8000, všechno se bude kumulovat.

laurasuper
29. lis 2009

To je fakt. Ještě není prosinec. Já jsem už viděla na leden naskenovaný letáček s nabídkou na leden, ale bez toho co je určeno pro hostitelku.

agness02
29. lis 2009

díky za odpověď elitera 😉 , na konvici se těším, už je objednaná 😵 😵
a taky maxi pekař...
a mix fix pro tchýni na Vánoce
to zase bude manžel nadávat jak špaček 😅 , ale prostě jsem nemohla odolat...

laurasuper
30. lis 2009

Holky, co dělám špatně. Dělala jsem v Mix Fixu vaječné amolety. Dala jsem vejce, mléko, mouku zavřela a promíchala a přesto mi tam zůstaly malé hrudky a nezmizeli ani po dalším zamíchání. Takže předpokládám, že nádobu jsem zkomletovala dobře. Ta oranžová vypouklá vrtulka se snad nasazuje směrem dolů?
Takže chyba bude určitě ve způsobu míchání. Slyšela jsem, že se nemá třepat jako šejkrem, ale spíš pohyb mi poradkyně přirovnala k tomu, jako bych třeba chtěla vytřepat kečup zbytky kečupu z láhve. Takovým tahem.
Je v tom nějaký fígl o kterém nevím?