Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

ajciatko
16. led 2011

@mizulienka my mame doma chlebnik a sme velmi spokojni 🙂

cervena_ciapocka
1. únor 2011

Prosím vás neviete koľko bežne stojí Špecle haluškár keď nie sú žiadne akcie ani nič?

pipi123
1. únor 2011

@cervena_ciapocka 17,50 je katalogova cena...

cervena_ciapocka
1. únor 2011

@pipi123 ďakujem 🙂

fiona8
6. bře 2011

ahojte babenky, viete mi prosím povedať kto to robí niekde v okolí ZM? mala by som záujem to robiť a chcela by som nejaké dalšie info, dakujem 😉

mandelinka1
16. bře 2011

ahoj, tak já patřím mezi milovníky všeho od Tupperware a určitě doporučuji 🙂 mají to promyšlené do posledního detailu, vše je hodně univerzální a také celoživotní záruka je super!!!! tento týden je v akci váleček na válení těsta 🙂

lucinecka.cz
17. bře 2011

prosím kuchtíčky o rady. Koupila jsem si tento rýžovač a sbírám rady a zkušenosti. Můžete mi poradit co a jak dělat? Prý se v něm dá dělat i čočk, hrách, brambory, brokolice..., ale nevím jak postupovat, kolik vody, jak dlouho.... prosím o zkušenosti

zuzana0612
17. bře 2011

@lucinecka.cz my robíme iba ryžu. iné sme neskúšali. ale ryža sa robí: 1 hrnček ryže, 1 1/2 hrčeka vody (zohriatej v rychlovarnej konve) a soľ prípadne vegetu, podľa chuti. dáš na 4 minuty, potom vytiahneš, pomiešaš a zase dáš na 4 minuty. potom už uvidíš, či ti treba ešte 2-3 minuty pridať. záleží od mikrovlnky a od ryže.

mandelinka1
17. bře 2011

Tak tipy co a jak s rýžovačem by jsi měla dostat od své poradkyně, která ti rýžovač prodávala 🙂 každopádně je to přesně tak jak píšeš, je to sice "Rýžovač", ale vhodný i na vaření brambor, brambor ve slupce, zeleniny atd. rýži vařím jednoduše následovně: nasypu 1 hrnek rýže, zaleji 1a3/4 hrníčkem vody a dám do MW na 750 W na 12 min....samozřejmě každá mikrovlna je trošku jiná, takže ze začátku je potřeba vyzkoušet.....solím a ochucuji kořením až po uvaření.....vaření oloupaných a nakrájených brambor probíhá bez vody, tzn. všechny vitamíny zůstávají a nevyvaří se.....brambory ve slupce vařit s 1 lžící vody....brokolice, květák také bez vody.....jo a dobrý je jablečný kompot, nakrájet jablíčka, přidat trochu cukru a citronové šťávy, cca 1/2 hrnku vody a dát do MW na 3-4 minuty....rychlovka 🙂

fiona8
8. dub 2011

ahojte babenky,
máte niektorá MICROPLUS konvicu? čo v nej robíte a ako? budem vdačná za všetky recepty 🙂

p3tra11
9. dub 2011

@fiona8 ahoj Fiona, my ju doma mame uz asi druhy rok, a pravdu povediac, viem na nej len jednu tortu urobit, tak ak budes vediet nieco viac, podel sa, oki?

recept: 100 g cokolady na varenie, 100 g palmarinu das na minutu do mikrovlnky, aby sa rozpustilo, potom pridas 100 g muky, trochu kypriaceho prasku, 1 sacok vanilkoveho cukru a 3 vajicka, poriadne premiesas, a das na 6 minut do mikrovlnky... torta je hotova 🙂 ja ju este rozrezavam na dva, alebo tri casti, naplnim dzemom, najlepsie ceresnovym alebo cucoriedkovym a posypem kokosom... 🙂 a minule som narezala na pekne osminky, ozdobila zavarenymi visnami a poliala cokoladovym pudingom...to bola bomba...mnam 🙂

fiona8
9. dub 2011

@p3tra11 zevraj by sa mali robit aj polievky, ale to netusim ako este nemam tolko skusenosti.....popytam sa 😉 ja som s TW zacla robit len nedavno....ale viem,ze napr. sa v nej da robit cibulka - opražiť...bez oleja 😉 na minutku do MW...

xkacatkox
17. kvě 2011

ahojte holky, začale jsem patřit mezi nadšence Tupperware, chtěla bych se zeptar zda máte někdo Microgourmet?uvažuji o jeho koupi,stejně tak zvažuji rýžovač, stojí za to si je pořídit

madonnka
17. kvě 2011

@xkacatkox Ahoj,ja mám microgourmet uz dlhsiu dobu,som rada ze som si ho kúpila,dá sa vsestranne vyuzit.
Maská vsetkého druhu varím vtom aj s prilohou,je to super vec,jedlo hotové za 30.min.
Ryzovac tiez velmi casto vyuzívám,nielen na ryzu,ale aj na zemiaky ,cestoviny.Urcite budes spokojná ak si ich objednás a poradkyna Ti ukáze na prezentácii presny postup ako sa tieto vyrobky pouzívajú,lebo aj to je dolezité vediet ako a na co vsetko vies vyuzit dany vyrobok. 🙂

xkacatkox
17. kvě 2011

@madonnka děkuji za odpověd, ještě bych se chtěla zeptat jak se vaření v Microgourmetu promítlo do spotřeby elektřiny, přeci jen mikrovlnka žere jak tank, a je to prioritní argument manžela 😒 ale když jedou zase min tři plotýnky tak to asi vyjde nastejno, poradkyni si objednám, jen jsem se chtěla poptat abych pak to neměla jen na okrasu 🙂 ale jestliže využíváš i na brambory tak to je fajné, máte ještě někdu ty misky na uchvávání salámů (diplomat se to myslím jmenuje)

madonnka
18. kvě 2011

@xkacatkox nemás za co rado sa stalo 🙂
K tej spotrebe elektriny no zálezí aj od toho ze co pripravujes aké jedlo,niektoré je hotové za 20 min.iné potrebuje aj 30.min.A aj od mikrovlnky vela zálezí,ze akú majú spotrebu.Ale ked si to porovnás s klasickym varením na sporáku tak podla mna usporís nielen energiu a cas ale hlavne mozes mat istotu ze pripraveny pokrm si zachová svoju povodnú chut a farbu,cize príprava jedla je nenárocná a ktomu zdravá a rychlá ideálná aj na specialné diety-bez soli,nízkokalorické.Dalsie vyhody microgourmetu sú ze vsetko más v jednom:varenie v pare,servírovanie,uchovanie teploty potravín,moznost prípravy viacerych odlisnych pokrmov.Urcite treba vediet o danom vyrobku co najviac informácií ved nie preto investujeme do toho aby nám to stálo v skrini bez vyuzívania. 🙂
Ano diplomat je este v ponuke,a aj iné vyrobky na uchovávanie salámov,syrov a inych potravín. 😵

ianitka
19. kvě 2011

@xkacatkox
@madonnka
ja mam sice dost veci z TPW (a s vacsinou som spokojna), ale co sa tyka Microgurmentu - tak tam by som radsej sla do elektrickeho parneho hrnca nejakej klasickej znacky, myslim, ze cenovo to vyjde porovnatelne

xkacatkox
20. kvě 2011

@ianitka no chlap taky, už jen to že pojede mikrovlnka tak dlouho, mu trhá žíli 😀 tedka jsem si koupila ten pekáč, pak asi rýžovač, postupně se vybavým, a MIcrogourmet dám zatím stranou

ianitka
20. kvě 2011

@xkacatkox
mne sa preto zda, ze ten elektricky parny hrniec je lepsia volba,
nizsia spotreba energie ako mikrovlnka sa mi zda (neviem aku mas mikrovlnku - treba pozriet prikon) a aj Tefal sa da kupit lacnejsie ako Microgourment

xkacatkox
20. kvě 2011

@ianitka však já mám na to stejný názor, ten microgourmet pro nás asi padne, je ještě něco z Tuppewarre co by si měl člověk pořídit

ianitka
20. kvě 2011

@xkacatkox
ja len kopec krabiciek a doziciek - tie ja mozem 🙂
a milujem skrabky na zemiaky a zeleninu - ine nechcem

xkacatkox
20. kvě 2011

@ianitka tak ty také zvažuji, a ještě ten otvírák ten je fakt super

madonnka
20. kvě 2011

@xkacatkox
@ianitka
Ahojte,pekny vecer zelám. 🙂 No ved jasné kazdy sa rozhodne ze co mu najviac vyhovuje,niekto nepreferuje varenie v mikrovlnke,je to na kazdom treba pouvazovat a sa rozhodnút.Nie je to lacná zálezitost a bola by skoda keby po zakupení stála v skrini.

Otvárák je ozaj super a bezpecny,neporeze sa ani malé dieta,doporucujem 😉

xkacatkox
21. kvě 2011

@madonnka to jo, je to dost drahé, na to abych to využívala minimálně, čekám až bude otvírák v akci, pak jen jistě koupím, vlastně budu vždycky hlídat akce a pak kupovat, když je to apon o něco levnější, tedka jsme si pořídila ten jejich pekáč a sadu 3kuchtíků, a už nevím co, brala jsem si 4 věci a pamatuji si jen 2 jo, skleroza mě trefila brzy 😀

madonnka
22. kvě 2011

@xkacatkox
UP pekác je vynikajuci vyrobok,urcite neobanujes ze si si ho kupila.Aj ja mám 2 rozne UP pekáce a vzdy su pouzívané. 🙂 Kuchtiky tiez mám,nedám na nich dopustit,ten velky 10l sa zíde aj na záhradku alebo pri príprave nejakého dzemíku. 😵
Urcite bude otvárák na konzervy v akcii,oplatí sa pockat. 🙂 Ja som si naposledy vzala utierku na sklo,zajtra ho budem mat k dispozícii tak sa tesím,chcem vyskúsat 😀 Z novej akcii si tiez pravdepodobne nieco vyhliadnem ako sa poznám 😉

smarti
22. kvě 2011

Pre mňa je naj výrobok bylinkovač, krájam v ňom všetko.

madonnka
23. kvě 2011

@smarti Ahoj,bylinkovac je uz novsia verzia,predtym bol ergologics krájac 🙂

Ja tiez casto vyuzívám bylinkovac aj vacsiu verziu -rucny slahac sú to perfektné vyrobky na vsestranné vyuzitie 😵

smarti
23. kvě 2011

@madonnka aj ja mám ručný šľahač, ale to hlavne využívam na šaláty, na krájanie, ale ten bylinkovač fakt denne.

ianitka
26. kvě 2011

rucny slahac je fajnovy, ked robim vacsie mnozstvo veci, ale na kazdodenne pouzitie pre mna nie je kvoli umyvaniu tych nozov 😝