Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

renka9
1. pro 2008

danae,v katalogu su vsetky ceny.

danae
1. pro 2008

A katalog získám jak? 🙂

bambusko
1. pro 2008
graziela
1. pro 2008

Ahojte babenky, viete niekto poradit, na co vsetko sa da pouzit tato zazracna miska?
Manzel si ju kupil este za solobodna, uz takmer 10 rokov nam "zavadzia" v kuchyni a este ani raz som ju nepouzila...dajte psm nejake tipy...tu je foto (nahodou som na tuto foto natrafila na MMB):
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4561821

sestri
1. pro 2008

profi misa ja na rýchle varenie cestovín, párkov,zeleniny....je to starší tip... dajaké recepty by mali byť na stránke Tupperware.

kocurik16
1. pro 2008

ak je to tá čo mám ja je v nej ešte niečo ako sitko ale ak aj nie ja používam hlavne na varenie cestovín.cestoviny nasypem do nádoby zalejem vriacou vodou,osolenou +lyžica oleja. nádobu zavrem a podľa druhu cestovín po 10-15 minútach otvorím a zlejem 😀 treba po 10 minutach otvoriť a skúsiť ako sú uvarené. Ja ju mám 2 mesiace ale od vtedy cestoviny robím iba v nej. mala by aj udržovať teplo neviem ako dlho.

sestri
1. pro 2008

kocurik...máš pravdu, na cestoviny je najlepšia..

elitera
autor
1. pro 2008

danae, na www.tupperware.cz je seznam distribučních středisek, napiš do toho, které je ti nejblíž, ať ti pošlou katalog, nebo si tam rovnou zajdi na výrobky se podívat.
graziela, většina podstatného byla řečena 🙂 Jen oprava: není to starší typ, je to standardní katalogový výrobek. Thermo verze, která byla teď ve vánočním katalogu, je jen akční zboží.
Kocurik, díky za osvětu 🙂 S udržením tepla to ale není tak žhavý - já teda nemam tenhle typ, mám to thermo, ale tohle na to není stavěný. Udržovat to bude jako běžná mísa s poklopem. V thermu jsou těstoviny po uvaření (a slití) v jídelní teplotě i po 1,5 hodině (odzkoušeno) 🙂

dievca
1. pro 2008

Dievcata,nepotrebujete niektora usilovnu lizu od Tupperware?Ja ju nevyuzijem,je to struhadlo na jablka,mrkvu a pod,s nadobkou a vrchnakom,v katalogu uz tusim nie je,stala okolo 500sk.

janette4
1. pro 2008

ja v nej rozmrazujem potraviny, alebo používam ako sitko, alebo,keď robím rezne,ukladám ich do nej.zvyšný olej mi stečie dole a rezne mám navrchu.

elitera
autor
1. pro 2008

holky Slovenky, slovenskej název "usilovná líza" je táááááááááááááááááááák krásnej 😀 😀 😀 Naše Pilná líza je teda dost nudná 😀

kocurik16
2. pro 2008

graziela fajn je na ryžu alebo tafhoňu.Klasicky opražiť na oleji,zaliať vodou ochutiť nechať zovreť a preliať do tej nádoby perfektne zmäkne,a nelepí sa.Teraz som si objednala haluškár,už sa teším. 😀

graziela
2. pro 2008

Babenky, dakujem za rady a tipy 🙂
A zeleninku v tej miske tiez varite? Je to vhodne aj na kysnutie cesta, vraj rychlejsie vykysne? 😕
Inac, tarhonu som nerobila este nikdy, sa musim priznat, a ani nejedla..akosi na to nie som naucena, doma sme to nikdy nerobievali...s cim ju pripravujete?

kocurik16
2. pro 2008

tarhoňa je dobrá kmäsu tak ako ryža.Na kysnutie je iná misa aj zelenina sa v nej dá varíť ale to som neskúšala to viem z prezentácie. 😎

lekno
2. pro 2008

elitera 😲 😉

sestri
2. pro 2008

na cesto je rýchlokyska...

elitera
autor
2. pro 2008

co je tarhoňa?

sestri
2. pro 2008

cestovina vyzerajúca ako ryža

graziela
2. pro 2008

Ahojte,
baby, musim sa vam postazovat, dnes som "oprasila" tu nasu zazracnu misku na cestoviny, dala som do nej varit klasicke vrtulky a poviem vam, mne sa totalne nevydarili...skusala som najskor po 10 minutach, zdali sa mi este nedovarene, potom som ich nechala este dalsie 3 min a este dalsie... a nakoniec boli ako blato...fuuuujjj ☹
Naeviem, co som urobila nespravne...kolko vody davate do misky, tak aby boli tie rezance uplne ponorene vo vode? Poradte prosiiiiimmmm

kocurik16
2. pro 2008

ja robím cestoviny hodne zaliate vodou a vždy sa mi podarili,ja môžem iba chváliť.Ale to je môj názor

elitera
autor
5. pro 2008

graziela, nech vodu opravdu hodně vařit (v rychlovarce ji klidně zapnu třikrát za sebou, pokud vaříš na sporáku, tak nechat chvíli pořádně bublat) a pak vody na těstoviny nalej co nejvíc (ale tak, aby, až to budeš vytahovat, sis nespílila prsty). Taky je rozdíl v jednotlivých druzích těstovin - dobrý jsou Panzani a ještě nám doporučujou tuším červený Adriana, ale ty nevim ani kde kupovat v ČR, natož jestli je máte na SK. Další pokus určitě bude lepší 😉

kocurik16
5. pro 2008

ja kupujem väčšinou Rosické cestoviny ešte z čias ked MM robil v Rosiciach 😀

kamiska
8. pro 2008

zdravim. tak mi dnes dosel balicek tupru od pani z mimibazaru. jsem spokojena az na misticku ultimo 500ml - nejak nejde zavrit. je to mozny? nebo to zaviram nejak blbe? zkousela jsem z toho i jako vytlacit zmacknutim vzduch a ten posledni rozek zavrit az pak, ale proste to nejak netesni a sama se otvira. je to mozny? nebo je na to nejakej figl?

kocurik16
8. pro 2008

treba silno pritlačiť na všetky strany aj ja som sa tak trápila,ked mi ju doniesli ale potom to išlo 😀

kamiska
8. pro 2008

kocurik: diky, at tlacim, jak tlacim 😀 no, donesl to postak, tak to bylo zmrzly, tak sem si rikala, jak to ztepla, tak ten plast trochu zmekne a pude to, ale zatim kulovy. a zaviras to vsechno najednou? nenechavas tam posledni rozek?

sestri
8. pro 2008

treba to postupne zatvárať kolom dokola, nakoniec pritlač viac, ono to zaklapne.ide to trochu ťažšie, ale je vodotesná.

elitera
autor
8. pro 2008

ultimo je právě jediná vzduchovodotěsná hranatá nádoba od tuppru. Nicméně pokud ji nemáš koupenou na prezentaci ale přes net, nevztahuje se ti na ni záruka 😒 Už jsem i viděla, že se to víko nedovíralo. Standardně se to řeší přes svou poradkyni...

kamiska
8. pro 2008

no, elitero, ta pani je podle me poradkyne, i kdyz nevim. a o tom sem teda vzivote neslysela, aby se na neco nevztahovala zaruka jen proto, zes to koupila takhle. tak estli zrovna ja se trefila do toho nedoviraciho vika, tak me trefi 🙂. este ozkousim a dystak kontaktuju

kamiska
8. pro 2008

si me vydesila, ale uz to jde 😀 . bud mam gramlavy ruce, nebo to fakt neslo, jak to bylo uplne studeny a nepodajny. ale hlavne, ze mam vyresino 🙂. i kdyz ta zaruka me zajima stale.

sestri
8. pro 2008

vždy je najlepšie objednávať cez poradkyňu, ktorá je s tebou vo fyzickom kontakte, nie len cez net.