Profi úklid - jak často si necháváte uklízet a za kolik?

gabadan
7. led 2012

Zvažuji si po mateřské udělat živnost na úklid. Zajímá mě (klidně i do vzkazů), jak často necháváte uklízet Vaši domácnost paní na úklid a za kolik.
Zdá se vám cena 350 Kč za koš prádla - myslím tím, odvezení, vyžehlení, přivezení, malá, vysoká nebo přehnaná?
Znáte někoho z Vašeho okolí, kdo si nechává uklízet byt a jak je spokojený?

Děkuji, Vaši důvěru nezneužiji, informace slouží pouze k mému osobnímu posouzení, zda by mě tohle uživilo natolik, abych měla čas na děti, koníčky a donesla domů to, co za devět hodin v kanclu.

marcelkap
7. led 2012

Já jsem si nechala jednou umýt okna - v paneláku a paní za to chtěla 400,- což mi přišlo docela málo. Pak mi žehlila 5 sad ložního povlečení za taky 400,- myslim. A pak koš normálního oblečení za 300,-. To mě "vyléčilo" a od tý doby povlečení nežehlim vůbec a ostatní prádlo si vyžehlim radši sama, moc se mi nelíbilo jak to poskládala a košile taky nebyly úplně nejlepší. A ještě mi vlastně jednou myla koupelnu - dělala to 2 hodiny, řekla si o 250,-. Jako umytý to bylo dobře, ale když se na to vrhnu já, tak to mám do půl hodiny hotový. A takovou službu si objednávám abych ušetřila svůj čas a ne abych tý pani stála za zadkem a kontrolovala jí. Záleží asi na koho člověk natrefí.
Ale já jako obyčejnej, ne příliš majetnej člověk, říkám, že už bych takové služby nevyužila.
Víc toho asi využijí lidé, kteří mají velké domy, víc dětí, víc peněz. Nebo naopak jsou v důchodu například a chtějí svůj čas a energii věnovat svým koníčkům a ne úklidu.
Moje sestřenice se tímhle živí v Holandsku a jde jí to tam, ale protože tam má kontakty právě s těma majetnějšíma lidma. Myslim, že to je otázka právě peněz, kdo takovou službu využije. Obyčejná "holka z paneláku" nebo "ze vsi" si radši uklidí sama.

lucifereeek
7. led 2012

nevím ale v dnešní době, kdy má většina lidí hluboko do kapsy tak bych s takovou živností teda nezačínala. Ano určitě se najdou i tací, kteří si to profesionálně nechají umýt, vyžehlit, uklidit, ale není jich zase tolik, aby se na tom dalo vydělat. Když si spočtu za měsíc by mě to vyšlo nejméně na 1.500 Kč a to jen za žehlení, tak vím, že si toto určitě nikdy neobjednám. 🙂

misi78
7. led 2012

Ja si teda nechavam uklizet, jsem hodne v praci a radsi se o vikendu budu venovat malemu nez pobihat s hadrem. Pani si bere 350 czk, je to komplet uklid bytu ma to asi za dve hodky hotovy, je v tom i myti oken a tak, ale zehleni ne.

weri1
7. led 2012

jediný co bych si nechala v bytě udělat je vyžehlit. to bytostně nesnáším. za koš prádla-to je relativní, jak velkej. za ten náš bych dala tak 200

karmenta
7. led 2012

Znám pár lidí, kteří by takovou službu uvítali a také ji i mají. Co je nedostatkové zboží je spíš hlídání dětí (např. čekání po škole, zavedení do kroužku, tam počkat, z kroužku domů, udělat úlohy, případně uvařit večeři..) taková celodenní, nebo spíš celoodpolední chůva.

sabuse1
7. led 2012

já třeba platím 100,-/h ať je do úklid nebo žehlení, paní má koš prádla vyžehlený cca za hodinu a tak za 2h hotový úklid bytu takže to komplet vyjde na 300,- což mi tedy ve srovnání s jedním košem prádla za 350,- přijde super, takovýhle peníze bych za to nedala...
Ale jak píše @karmenta takové to odpolední vyzvedávání dětí by asi uvítalo víc lidí, myslím, že hodně lidí řeší jak dopravit svoje děti na různé kroužky nebo jen bezpečně ze školy domů. Pro nás to zatím není akutální, ale časem bude - buď obětuju svojí kariéru nebo to budem muset řešit něják takhle...

berenika39
7. led 2012

Hodně záleží na tom, odkud jsi, protože jiná situace je ve velkých městech a jiná mimo. Kamarádka zkoušela něco podobného na malé vesnici, v okolních měnších městech (ne jen úklid, ale komplet pomoc v domácnosti), a nic moc. Pokud měla náklady s cestou a pod., nebyli lidi ochotní dávat tolik, aby to stálo za to. Ale třeba pán, co nám chodí mýt okna, je rezervovaný 😉 😉 na xx týdnů dopředu a na vánoce jsem ho prostě ani neuhnala, byl tu ted první lednový týden 😀 😀 (dělá prahu a blízké okolí). Takže je to kupní síle🙂. Ale rozhodně bych se toho nebála, tohle je jedna z nejchytřejších variant podnikání - nulová investice, jen tvůj nápad a energie, čas. zkusíš to - kdyby to nešlo, není konec světa, vymyslíš něco jiného. Držím palce, mě se to líbí, lepší než si stěžovat na vládu☹(.

anetka1701
7. led 2012

Tak nevím, 350 za koš prádla bych rozhodně nedala - u nás je praní v rámci úklidu - platíme taxu za kompletní úklid. V tom je i praní (2-3 pračky+věšení, u nás doma se nežehlí :oD), vytírání, luxování, prach, plochy v kuchyni, koupelně a tak - prostě co je potřeba. Stojí to 350, chodí jednou tejdně a stačí to. Má to za dvě a půl, tři hodinky hotový.

germaine
7. led 2012

Tak já si taky myslím, že je to dost, ale je to relativní...a samotný by mi nejspíš přišlo líto těch prachů. Žehlím většinou po večerech a jen to nejnutnější.

arianka
8. led 2012

Nevím, z jaké jsi lokality, ale kupodivu jsou ještě místa, kde s s tím dá dobře živit, a to hlavně díky satelitům, kde smaa dobře od známých vím (z různých lokalitú, že je po téhle službe poptávka a není nabídka. Prádlo nwm, tam ceny neznám, ale jinak 120-150Kč za hodinu úklidu se pohybují ceny kolem Prahy i v Praze např., k nám chodí paní jednou týdně na hrubý úklid na nějaké 3 hodinky, ale je to taková ta universální paní, kdy jsme dohodnuti, kdyby bylo třeba, postará se i o děti, což je obrovská výhoda.

anysek85
8. led 2012

Já bych neradila spoléhat na to jako na živnost... 😔. K nám občas chodí mladá důchodkyně-dávám 100 na ruku za hod.

Vždy jí řeknu co chci udělat a že třeba za dvě hod. odcházím a paní svědomitě pracuje, co stihne, to stihne, přijde kdykoliv - na zavolání. Jsem spokojená, ale vím, že jsem měla štěstí při výběru.

Kdybych ale nepracovala při půlročním dítěti, tak si to nikdy neobjednám - sama uklízím ráda 😵 a když vidím, v jakém fin. srabu dnes lidi jsou, tak bych na toto nespoléhala, že mě to uživí.

liz1
10. led 2012

Ahoj,já tuto práci dělám brigádně na MD.Jezdím dvakrát týdně ke dvěma babičkám na 3_4 hodinky denně-běžný úklid plus co je potřeba.Mám 80,- na hodinu.Jako přivýdělek fajn,ale myslím,že v dnešní době se tím uživit nedá..

brisalek
10. led 2012

Taky platim 100,- za hodinu na uklid a zehleni. Zalezi na cloveku. Jsou pani, ktere za hodinu vyzehli kose 3 a jini jen ten jeden . 350 je asi opravdu hooodne.

jeudi
10. led 2012

tak muj nazor je ze v dnesni dobe kdy lide nemaji moc penez si uklid na doma neobednavaji mozna v nakem vetsim meste ,a hlavne ja bych si asi domu nikoho ciziho nepustila a aby mi pral nekdo spinave pradlo to bych se asi stydela ,takze pro me jsou takovehle sluzby k nicemu,jinak verim ze ve vetsim meste se najdou lidi ,kteri si nechaji cas od casu poradne vygruntovat

benjik
10. led 2012

Já si teda zatím ještě nenechávala udělat profi úklid,ale po přestavbě domečku to zvažuji hlavně před velikonoce a vánocemi. Přeci jen při dvou dětech se mi nechce dělat generální úklid. No ta cena za prádlo,když si vezmu kolik těch košů člověk dokáže naplnit,když jsou doma malé děti,to by mě asi zruinovalo. Příjde mi to hodně.

nanyska
10. led 2012

Většinou se domlouvá částka za čas. Jinak v Praze znám několik lidí co si nechávají uklízet, ale ty paní nejsou na živnost. Platí se jim na ruku, jsou buď v důchodu nebo to řeší jinak. Jinak v čistírnách žehlí košile za celkem rozumné peníze, takže je lepší si spíš udělat průzkum v místě bydliště...Situace bude všude jiná....

laloona
10. led 2012

Ze zkušenosti práce v úklidové firmě v Praze vím,že paní,které pro naši firmu uklízely si na moc nepřišly a bohužel často práce nebyla, tedy nebyla taková,aby se jim vyplatilo být pryč cca 6 hodin. Jenže to jsou už dva roky a dnes,kdy je to ještě horší si myslím, že by se ti to asi moc nevyplatilo ☹
paní na úklid si jinak domů zvu jen na Vánoce, protože jak bylo už napsáno, žehlení by mě taky dostalo na hůl 😀 při třech dětech je toho prádla kolikrát tolik,že se mi zdá, že žehlím celou skříň 😀

leena24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saminomimino
23. led 2012

zkušennost nemám,ale já uvažuji na jaro objedna si je na mytí oken,to je pro mě mor aještě budu s mega pupkem,jinak prát a žehlit bych si je asi nezvala,ale je to asi o zvyku

monivo
23. led 2012

Já jsem potřebovala loni v září udělat generální úklid bytu, který jsme chtěli pronajmout, byl po předchozím nájemci v hrozném stavu. Byl prázdný, pouze nábytek. A spousta úklidových firem mi řekla, že jednorázové úklidy již nedělají, že mají hodně stálých zákazníků. A když jsem na firmu narazila, tak měli hodně plno a já to potřebovala ihned. Nakonec jsem na nějakém slevowebu narazila na paní - živnostníka. Byl to byt 2+kk, v Praze. Naběhla tam sama paní majitelka a další dvě mladé holky. No, úplně super to nebylo, našla jsem "pár much", ale to jsem až tak neřešila. Cenově nemám zkušenosti. Ale svůj byt, kde mám věci atd. bych si nenechala nikým uklízet. Radši si to udělám po svém sama.

lena5
23. led 2012

já paní na úklid mám,dostává 100 kč na hodinu,uklízí jednou týdně celý barák.trvá jí to 5 hodin a na žehlení jí nechávám menší koš prádla ale jen oblečení miminek.

kamaradicek
23. led 2012

Ahoj na uklid nikoho nemam, takze nevim, ale chodi mi zehlit jedna studentka...platim ji 80 Kc na hodinu...350 korun za kos pradla se mi zda tedy dost 😒

hhranolka
23. led 2012

350kc za koš prádla bych nedala .... Paní na úklid asi ano, max 100kc za hodinu a očekávala bych ze za 2 hodiny bude komplet uklizeno - dum 160m2 + koš prádla, práce tak na hodku...

bobuleam
23. led 2012

Dobrý večer,pěkná otázka.Já si uklízet nenechávám,ale jezdím uklízet.Počítám si 100,- na hodinu,mití oken si počítám 60,- za okno 80,- za střešní,žehlení za 60,- na hodinu a hlídání dětí taktéž 60,- na hodinu.Z mého pohledu si myslím,že mám hodně solidní ceny.

ferinka
23. led 2012

Mám ruce a nohy,takže i se dvěma dětma a barákem jak ..... si dělám vše sama,neříkám že je to tu vždy jak z časopisu,ale já bych nesnesla někoho cizího v baráku nebo aby žehlil moje gaťky 😀 😀 😀 😀 😀
A ty peníze bych za to ani nedala

kachen
23. led 2012

Tezko rict, zda se tim uzivis. Pritel moji kamaradky se tim pokousi zivit a muzu ti rict, ze je to velka bida. Ale on je shnilej jak ves a spoliha, ze zakaznici se mu pohrnou sami. Naklady na rozjezd jsou nula nula nic, tak za zkousku nic nedas.Mozna je i dobre si obehnout par panelaku/baraku, kontaktovat bytova druzstva, zda nechteji uklid chodeb. Osobne bych si treba zehlit nenechala, byt to nenavidim. Lozni pradlo hazu do mandlu, za kus berou 15Kc. Jinak o nekom, kdo by me uklidil, vazne premyslim. Davala bych tak 300Kc (byt 90m2) Bez oken, to bych priplatila.

mcfc
23. led 2012

To ten uklid a žehlení si udělám sama a radši za ty peníze něco koupim Maličky 🙂 .To muj nazor 😉

bambina007
23. led 2012

My mame pani na uklid, chodi jednou tydne, dela bezny uklid, ale nezehli mi. Nas byt ma cca 120 m2 a pani dostava 300 Kc. Myti oken je zvlast a za vsechny okna si rekne vzdy taky 300 Kc. my zehlime minimalne, takze pani na zehleni nepotrebujeme 😉

rozarka65
24. led 2012

Ahojky,myslím,že "obyčejní" lidé mají sotva na uživení,takže platit za úklid určitě nee...Já třeba nežehlím, jsem ráda,když zvládám pověsit a složit, kolikrát ani to ne a beru rovnou ze šňůry...když se dobře pověsí,tak není potřeba...ale žehličku mám,když potřebuji "dobře" vypadat....🙂 Okna postříkám,přetřu,vyleštím a je to...stejně je za chvilku můžu mít znova... (kamna,děti)...😀 Jinak běžný úklid...vytírám a luxuji denně a stejně je to málo...když nestíhám,tak pomůže přítel...🙂
Ale nevím, kde bydlíš...jestli v Praze,tak proč ne.....tam je víc "bohatších " lidí než na vesnici (já třeba jsem z vesnice)....ale takhle práce by se mi taky líbila,že bych si mohla organizovat čas a koordinovat to s péči o děti...
Než jsem měla rodinu,tak jsem při zaměstnání brigádně uklízela 2x týdně u jedné paní...natolik mi věřila,že mne po čase nechala v domě i samotnou a jela pracovat...Dělala jsem běžný úklid + co bylo potřeba - praní koberce,okna,mytí trouby,žehlení...dostávala jsem 50Kč na hodinu...A když jsem u ní pak skončila,začala využívat i přítele...rekonstruovala byty...dostával 80Kč na hodinu...
Jinak jak psala @karmenta a @sabuse1 o hlídání dětí...spoustu lidí dojíždí za prací a spojit dojíždění a děti je někdy problém, zvlášť když nemůžeme využít babičky,dědečky (jsou daleko a nebo taky pracující),tak o to by byl myslím větší zájem...Třeba já nevím,jak to budu dělat....takže by se mi taková služba líbila....ale zase je tu otázka peněz...neměla bych na to...☹

romcovaklarka
24. led 2012

Ahoj, žehlení bych si neplatila, pač stejně nežehlím 😀, úklid jednou týdně ano tak za 100,- na hodinu. Kamarádce takhle chodí slečna uklízet a je moc spokojená. Až budeme mít vlastní bydlení, taky do toho asi půjdu.