Profi úklid - jak často si necháváte uklízet a za kolik?

gabadan
7. led 2012

Zvažuji si po mateřské udělat živnost na úklid. Zajímá mě (klidně i do vzkazů), jak často necháváte uklízet Vaši domácnost paní na úklid a za kolik.
Zdá se vám cena 350 Kč za koš prádla - myslím tím, odvezení, vyžehlení, přivezení, malá, vysoká nebo přehnaná?
Znáte někoho z Vašeho okolí, kdo si nechává uklízet byt a jak je spokojený?

Děkuji, Vaši důvěru nezneužiji, informace slouží pouze k mému osobnímu posouzení, zda by mě tohle uživilo natolik, abych měla čas na děti, koníčky a donesla domů to, co za devět hodin v kanclu.

elvira
24. led 2012

Úklid za peníze si nenechávám dělat - tedy ani zadarmo.
Jsem ten typ blbce, co bych před úklidem uklízela, aby si paní neřekla, že jsem prase...
No a teď na to prostě nemám.
Ale v okolí je pár důchodkyň, k nimž paní na úklid chodí, co dva týdny - vypulíruje jim hlavně koupelnu a wc, umyje jednou za čas okna, jindy vyčistí koberec a čalounění a většinou platí v rozmezí 300-500 Kč.

evulka25
24. led 2012

Necháváme se umýt okna 2x do roka + na mokro vyčistit sedačku. Celý úklid vyjde na cca 500 Kč.

1983hr
24. led 2012

Mě by těch kč bylo líto,vše stíhame i s 3malyma dětma🙂

crca
24. led 2012

Upřímně,aspoň jednou za rok bych si klidně nechala pořádně uklidit,ale zatím o tom jen opravdu uvažuji a nějak se to vždycky stihne udělat i při dětech,spíš by mě šlo o to,že bych to aspoň jednou nemusela šůrovat já a bylo by to líp udělané než s dětma,ale špínu doma nemám,jen bordel a taky žijeme 😀

ikarkulka
24. led 2012

momentálně nikoho na pravidelný úklid nemáme, protože máme malý byt a jeho úklid zvládnu zatím sama. s větším bydlením bych si ale určitě občas někoho na úklid pozvala, minimálně na ta okna nebo nějaký větší např. předvánoční úklid.
místo úklidu bych se mohla věnovat dětem. nevidím na tom nic špatného. kromě toho tím dáte práci zase někomu jinému.

Kč 350,- za vyžehlený koš prádla mi přijde trochu vyšší cena. není nutný ho ani odvážet a přivážet, koš prádla se dá vyžehlit za hodinu na místě.
na druhou stranu - pokud někdo chodí uklízet jednou za týden do nejméně 4členné domácnosti, tak ono je těch košů rozhodně víc 😉

s úklidem domácnosti mám zkušenost v rodině, jak tím, že nám někdo chodil uklízet, tak i tím, že teď třeba sestřenice vlastní úklidovou firmu.
pokud vím, tak si účtuje asi 150,-/hodinu. přibližně. přesně to nevím.

a jenom vzkaz pro @hhranolka - vím, že nemůžeš reagovat, nedávám to sem jako k diskusi, jen moje zkušenost - dům o 160 m2, pokud chceš fakt kompletní úklid (tj. vyluxovat, vytřít, utřít všude prach, umýt koupelnu/y, wc, umýt pořádně kuch. linku, někdo třeba i vč. trouby a lednice, často chtějí lidi i převlíknout postele atd.), tak to se fakt nedá stihnout za dvě hodiny. pokud to někdo dělá pořádně.
co znám paní na úklid, tak pro ně je to fakt práce min. na celé dopoledne. plus to žehlení.

kaci1
24. led 2012

Bydlíme v domku 5+1 a musim říct, že občas bych si přála žít v malém bytě! Nejhorší jsou podlahy! Hlavně vytírání. Občas si řeknu, že bych snad i někomu zaplatila. Nejde mi ani tak o peníze jako o to, že si nedokážu představit pustit do baráku někoho cizího a už vůbec si nedokážu představit, že by se mi měl hrabat v prádle!
350,-Kč za koš prádla? No, tak to je opravdu moc.
Letos jsem si ale poprvé nchala umýt okna a docela jsem byla spokojená. Máme jich opravdu hodně a byla to úleva. Možná to zase před vánoci zopáknu .-) to je ale jediné.
Naštěstí mám báječného manžela, který vždy rád umeje nádobí, vyluxuje, nebo i vyžehlí .-)

sariky
24. led 2012

nevim, jestli je 350 kc malo nebo moc, ale ja bych si rozhodne nenechala pradlo zehlit od nekoho ciziho a ani bych nechtela, aby mi po byte/baraku chodil nekdo cizi a uklizel. nastesti mam skveleho manzela, kt. mi v domacnosti strasne moc pomaha, takze toto fakt resit nemusim 🙂 a osobne ani neznam nikoho, kdo by vyuzival sluzeb "pani na uklid" nebo uklidove firmy.

mpavlinka
24. led 2012

Máme taky barák a ještě k tomu dva chlupatý psy 😅 😀 Hele já taky někdy vzpomínám na 2+kk, kde jsme předtím bydleli... Přijde mi, že pořád jen uklízím... O paní na úklid jsem už přemýšlela, že by třeba chodila jednou za měsíc nebo i dýl a udělala generální úklid kuchyně, koupelny apod. 😉 Ale zatím nějak stíhám 😀 tak uvidíme 🙂
A 350 Kč za koš prádla mi přijde dost.

dagina
24. led 2012

Tak když by ten koš prádla přetékal..., tak by se to dalo.
Ale vážně, já jsem na MD tak unavená, vyčerpaná...že jsem tedy ráda za pomoc, v našem případě pouze placenou. TAké bych si radši nechala vyžehlit u nás doma, ale za 350 kč aspoň za dva napěchované koše 🙂 - ale prádlo pouze skládám, na žehlení moc nemám - jeden malý koš týdně.
Určitě bych spojila více činností - žehlení, umytí oken, pohlídání dětí...prostě dle přání zákaznice. Jet např. 20km pro koš prádla a při cestě nemít nic jiného je opravdu nevýdělečné.
Už dlouho si říkám, že musím více využít pomoci, peněz mi je sice líto, ale zdraví máme jen jedno. Když je někdo fit, překypá energií, časem.....je určitě zbytečné investovat v této oblasti.
Nech si udělat ve vaší oblasti nějakou statistiku ohledně zájmu, klidně si obejdi domáctnosti....., záleží zda už nějaká taková firma u vás je atd....
Přeji hodně štěstí.

mili84
24. led 2012

Ahojda, my bydlíme v řadovce, cca 150m2. Nechávám si mýt okna a občas koupelnu nebo co je potřeba. Z mé zkušenosti to paní vždycky udělá výborně, já bych to lépe neumyla. J eopravdu pečlivá, sprcháč je po jejím zásahu jak nový. Dělá to milimetr po milimetru, nožem, nehtem, drhne...prostě všechna plíseň anečisota pryč. Znáte to. Běžný úklid zvládám sama, takže 1-2x ročně platím tuhle posilu. Nežehlím, máme sušičku. Kuchyň myju po etapách. Přijde mi, že všechno zvládám v pohodě, žádný stres. Mytí okn prostě nesnáším a dělt nebudu, tak proč bych si někoho nezaplatila, když ta možnost je. To samé ty větší úklidy. Radši půjdu s malým ven nebo se mu věnovat, Nebo sama sobě. Dříve chodila paní, který si brala 120,- - měla i prostředky, byla v tom doprava. Teď mám kontakt na novou paní, bere si 70,- Kamarádka je s ní spokojená. Přišla by pěšky, má to k nám kousek, prostředky nevím. Ale těch mám doma dost. Cenu za koš prádla nedokážu odhadnout, zkus se podívat na stránky profi firem, za kolik to nabízí oni a udělat zlatý střed 😉

petronelie
24. led 2012

Ahoj,občas nám uklízet pani za 120/hod.Dole obýváku,kuchyň,koupelna a nahoře tři pokoje a koupelna,cca 3 hod a hotovo,s oknama 5hod.

jirnov
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miladinka
8. kvě 2015

odkaz pro gabadan:
uklizim rodinne baráky a peru i zehlim.Ale urcite za koš pradla bych si 350kč nevzala.Je to málo.Spočítej si dopravu tam a zpět a elektriku,vodu,prašek, avivaž. a hlavně čas ktery na tom necháš.Vem si příklad z toho když peru ubrusy do hospod tak si učtuji 30 kc\ ks. 😉

vaclavovic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
raduska21
14. zář 2016

Ahoj, nemate nekdo kontakt na spolehlivou a peclivou pani na uklid? Kladno a okoli.... Diky

manager55
9. lis 2016
Uživatel manager55 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od manager55.

Na internetu se dá najít hodně firem nebo portálů, kde jsou uvedené ceny jiných lidí, na http://www.freelance-market.cz/c/%C3%9Aklidov%C3%A9%20slu%C5%BEby se dá i zadarmo zaregistrovat.

ala1970
11. črc 2017
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já mám raději firmy na úklid. Sice, když se kouknete jsou draží http://www.uklidhudecek.cz/ než nějaká paní na úklid. Na druhou stranu mají pojištění, když způsobí nějakou škodu. Třeba pohovku zničí nebo něco omylem shodí.

kaccistar
11. črc 2017

A doporučenie na uklid v Prahe a okolí by nebol? Bývam Praha západ. Ďakujem.

simrel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anetreznikova
18. kvě 2019

Brno úklid domácnosti vybrali jsme společnost Uman ( www.uman.cz ). Využíváme jejich služby pro pravidelný úklid domácnosti, jednou za několik měsíců necháme si umyt všechna okna. Přiští týden máme objednáno čištění koberců. Za mě nejlepší úklidová firma v Brně.