Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

gab7
6. pro 2011

náhodou jsem narazila na tuto diskuzi.právě jsem si pročetla Matýskovi stránky ☹ ,banální operace krčních mandlí ☹ .pane bože ☹ .je mi to strašně líto.něco takového si nedokážu představit,je to hrozný ☹

laloona
6. pro 2011

posláno...kéž by všechno bylo takhle jednoduché ☹ přejeme hodně síly a zdravíčka

hojda
6. pro 2011

Já nechápu, že jim v nemocnici nefungují ta tlačítka na přivolání pomoci!!!! Tak to mají proti dětem nějak zabezpečit, ne?

lojzina
6. pro 2011

@hojda bez komentare toto 😔

lojzina
6. pro 2011

mmch.,kdyby detem bez kecu umoznili pritomnost rodice,nedochazelo by zrejme ke zneuzivani toho alarmu detma,si myslim.

misicka455
7. pro 2011

Celkově je to hrzůza co se stalo a možná ještě někde stane 😒

petulinkaaaaa
7. pro 2011

včera jsem to zrovna viděla v televizi a chtělo se mi z toho vážně brečet ☹ ... posílám !!!

misicka455
7. pro 2011

Já řvala jako želva .

moudivlacek
7. pro 2011

vcera bezela na prime reportaz o Matyskovi v Soukromych dramatech, je neskutecny, jak se k tomu nemocnice stavi, je mi to moc lito ☹

hojda
7. pro 2011

Doufám, že oživení tématu přinese zase nějaké ty penízky.

www.promateje.cz

marty2008
7. pro 2011

poslano

zdenkaaliza
8. pro 2011

Nedávno jsem viděla na Primě reportáž o Matýskovi a po chvíly jsem přes slzy neviděla,to je hrůza co se tu děje.Ráda bych Matýskovi přispěla,poradte prosím jak.Sama mám těžce postiženou dcerku a vím jaký to je,lékaři také mnoho zanedbali a také ted bojujem z větrnýmy mlýny,ale co je to platný,těžce zničený mozek jí už nikdo nikdy nevrátí.

lojzina
8. pro 2011

@ zdenkaaliza mrkni na www.promateje.cz

ashlee
24. pro 2011

to je strašny co se matějovi stalo ☹ 😢 . sms odeslana

lojzina
24. pro 2011

DMS MATEJ 87777

misicka455
25. pro 2011

POMOZTE CHLAPCI

Matýskovi můžete pomoci zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS MATEJ na číslo 87 777. Z každé vaší SMS Matěj obdrží 27 korun. „Moc bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří přispívají. Je to účinná pomoc, díky těmto penězům dokážeme Matýskovi zajistit pravidelnou péči ošetřovatelky,“ dodal Vítek Kocián. Tahle péče totiž vůbec není levná; ročně je vyjde na čtvrt milionu…

peroli
25. pro 2011

posláno..

ashlee
26. pro 2011

DMS MATEJ 87777 pošlete sms

marecek4
26. pro 2011

@lojzina je to těžké,dětská nemocnice je v Brně narvaná,maminky chodí na noc někam naproti na ubytovnu kterou si musí platit,ale pokud je nějaký problém a dítko pláče tak stejně ji většinou zavolají,ale penízky jí nikdo nevrátí,aby je mohla investovat třeba do nějaké hračky,která prcka uklidní,děti propustí už dopoledne,ale ve většině případů čekají až do odpoledních hodin někdě na chodbě na propouštěcí papíry-je to tam především o špatné organizaci omezeném počtu lékařů,a my s tím bohužel tady nic nesvedeme a není pak divu,že se může stát takovýto velký malér,který si všichni přehazují jako horkou bramboru,myslím,že kapacita už dávno a daleko předčila potřeby této nemocnice,takže by jsme se měli ptát jinde a jinak proč se takovéto případy stávají,sice trhání mandlí je banální operace ale tahle je s katastrofálními následky díky pooperační péči,kterou možná(určitě) někdo zanedbal,ale pokud je na noční jedna dvě setry na celé oddělení tak opravdu nemůžou ohlídat všechny ty děti každou minutku,nezastávám se jich,ale spíš přemýšlím jak víceméně pomoct i těm co se o děti starají-je jich prostě hrůzně málo a bohužel lepší to nebude spíš horší,takže by se tímto měli zabývat na ministerstvu a místo prodávání,zavírání a ubírání lůžek by měli takovéto provozy rozšiřovat a zařídit tam dostatek personálu,který bude i náležitě oceněn a nebude utíkat do zahraničí,či stávkovat proto že jim zase vymýšlí nové platové tarify

jinak trošku radostná zprávička na kterou jsem tady teď ještě nenarazila,prý Matýskovi vysadili nějaké léky a začal trošičku reagovat a dokonce se rpý pousmál,takže hodně dalších zlepšení v léčbě v dalším roce a nejen pousmání do budoucna,ale i pořádný hlesitý smích přejem od nás Matýskovým rodičům,i když je to běh na dlouhou trať,už je tu první vlaštovka

lojzina
26. pro 2011
lojzina
30. pro 2011

DMS MATEJ na 87777

misicka455
3. led 2012

hopky

lojzina
9. led 2012

123123/0100-c.uctu,kam muzete i vy poslat svou pomoc 🙂

adelka21
10. led 2012

@marecek4 zajímavá myšlenka, ale co takhle neposílat matky pryč od dětí do ubytoven, ale nechat je u dětí. není lepší ošetřovatelky než vlastní mámy. Vsadím se, že většina matek by si klidne lehlo na zem na karimatku, aby mohly být se svým dítětem...ale určitě se najde milion odpovědí, proč to nejde 😒 není to narážka na tebe,ale na systém. Pak by mě zajímalo, co by dělaly s matkou, která by řekla, že prostě od svého dítěte neodejde, to by ji vyvvedla eskorta?

Matýskovi a jeho rodičům hodně sil a samozřejmě posílám penízky, bojujte!

misicka455
10. led 2012

DMS MATEJ 87777

marecek4
11. led 2012

@adelka21 to není myšlenka ale fakt ☹,naštěstí my jsme zdraví,ale je hodně dětí a maminek,které tohle musí absolvovat,je to organizaci-asi ani ne práce,ale celkové-není místo,tak se to co je využívá absolutně opravdu jen pro malé pacienty,že tím trpí jejich dušička,když nemají maminku v cizím prostředí hlavně v noci vedle sebe nějak nikoho nahoře nezajímá,hlavně že maminky zaplatí za pobyt ,plus ubytovna-kolikrát zbytečná,je přece několikrát prokázané,že i psychika je v rámci uzdravování důležitá,tak proč se nerozšíří ty oddělení,kde je to potřeba,hlavně že plno nemocnic se pozavíralo,ubírají se lůžka-no škoda mluvit tady,chtělo by to někoho kompetentního na místo odeslat a nechat ho třeba čekat jen na ty pitomý propouštěcí zprávy od devíti do čtyř s miminem v náručí na chodbě,pak by se možná něco začalo dít