Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

mystique
autor
30. srp 2010

@aleachim no já jen ted jistě vím, že bych malou ve špitále nikdy sama nenechala ikdyby tam místo fakt nebylo.

lalial
30. srp 2010

@mystique Přesně, i kdyby si měl člověk ustlat na zemi.

artuse
30. srp 2010

ahoj,

já jsem taky něco poslala a ještě přispěju, je to tragédie...jen ještě k té jedné sestře na oddělení - moje kamarádka je zdravotní sestřička v dětské nemocnici Brno, ale na jiém oddělení, a jedna sestra na noc je tam bohužel prý standardem na více odděleních, je to v rámci úspor, je to hrůza ☹

aleachim
30. srp 2010

to já bych nenechala ani před tímto případem. Víš, kdyby se aspoň po tomhle neštěstí něco stalo a odpovědní za to byli odpovědní, ale mám obavy, že to za pár dnů vyšumí a nic se nezmění. ☹

lenkavano
30. srp 2010

@artuse to je síla... 😖

aleachim
30. srp 2010

@artuse aspoň to by se mělo změnit, když pacienty nedávají po operacích na jip, tak musí zařídit, aby bylo dostatek personálu na oddělení.

mystique
autor
30. srp 2010

@aleachim i u Svaté Anny bylo bežné, že na noční byla jedna sestra. To už platí řadu let a nezmění se to.
Ono s tím, že bych tam malou nenechala by mě ani nenapadlo, že je možné, že by mi to řekli. Ale vím od kamaradky, že se jim to stalo a mamina spala na ubytovně vedle nemocnice a její malá měla rok. Já bych prostě neodešla. Ikdybych měla lhát a říct, že kojím.

aleachim
30. srp 2010

TAKHLE SE k TOMU STAVÍ PERSONAL V FN BRNO, KDE K NEŠŤASTNÉ UDÁLOSTI DOŠLO:

Po operaci (odvod přebývající tekutiny z mozku do žaludku, kde se vstřebává) jsme (pokolikáté už...) na vlastní kůži pocítili, že systém našeho zdravotnictví je silně zvrácený a naše negativní zkušenosti z oddělení ORL nemusí být onou pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo.

Bylo nám totiž několika nezávislými odborníky doporučeno, aby se u Matěje pokračovalo s terapií bazální stimulace. Na to jsme v nemocnici dostali odpověď „Nejsme tady na to zařízeni.“ Budiž. Sehnali jsme si tedy odborníka sami a po oddělení chtěli pouze, aby tyto procedury umožnilo. Personál to ale bral jako invazi na své výsostné území (ač proceduru sám nebyl schopen zajistit), což nám dával dostatečně najevo. Odborníka na bazální stimulaci se nám podařilo „prosadit“ až po několika dlouhých diskuzích a setkali jsme se i s odpovědí „Chtěli jste bazální stimulaci, tak si ho přebalte sami…“.

Dalším klackem pod nohy bylo, že přestože stav Matěje stále vyžadoval intenzivní péči, byl bez našeho souhlasu (než jsme se vrátili z oběda) přesunut na standardní oddělení. Jako důvod uvedli, že se on i my musíme připravit na pobyt v lázních, kam by měl odjet už za 3 dny. Spoustu věcí jsme museli narychlo během dvou dní zařídit sami. Domníváme se, že pravým důvodem odjezdu do lázní bylo nastávající malování na oddělení a jiné oddělení JIP „horký brambor“ v podobě Matýska nechtělo. Byl na nás vyvíjen tlak, abychom souhlasili s přeložením do lázní – s jednotky intenzivní péče rovnou do nezdravotního zařízení, kde by celá 24 hodinová péče byla ze dne na den na matce. Samozřejmě, že střízlivě uvažujícímu člověku je jasné, že se podobná akce chystá s určitým předstihem. To jen dokládá „vstřícnost“ a „profesionalitu“ , kterou jsme však i zde u několika sestřiček našli.

dadka2
30. srp 2010

Dnešní článek v MF Dnes mě velmi zklamal, vůbec tam není info od DMS a účtu, kam je možné Matějovi zasílat penízky☹((. Ještě se chystám napsat do redakcí Maminky, Betynka a Máma a já o Matějovi, třeba se toho někdo ještě chytne. Po dohodě s jeho tatínkem, jsem také zaslala tip na článek do Blesku - je to hrozná drbárna, ale opravdu to čte mraky lidí a určitě jich pak hodně pomůže. Už se mi taky ozvali kvůli Pamprskám z P&G, ale vypadá, to že moji žádost ani pořádně nečetli, protože si mysleli, že chci peníze, ale já psala o plínky, což si myslím, že by nemusel být takový problém darovat alespoň pár balíku plenek. Napsala jsem jim znovu, tak to sem pak hodím, co mi odpoví.....

aleachim
30. srp 2010

@dadka2 zkus napsat do haguies. Mamka pracuje v domově důchodců pro mentálně postižené a dodávají jim plínky pro pacienty a vždycky jin dávají nějaké jako sponzorské, takže darovat nějakou krabici plínek by pro ně nemusel být problém.

lenkavano
30. srp 2010

@aleachim ježiš to je strašný já bych se dala přeložit do jiné nemocnice okamžitě nebo já nevím...to je šílený ten výnatek rodičů.je mi z toho uzko.

aleachim
30. srp 2010

@mystique a je běžné nedávat pooperační pacienty na jip, když na standart oddělení na noční je tam jen jedna sestra?

lojzina
30. srp 2010

DMS MATEJ 87777

mystique
autor
30. srp 2010

@aleachim pokud třeba na ortpedii byla plna JIP, tak vyjimečně to udělali, ale to bylo fakt minimálně a to jsem musela pacienta kontrolovat co hodinu. Měřit tlak apd.

lenkavano
30. srp 2010

to určitě běžné není spíš mi to příjde nenormální a nebezpečné...ale jak jsem psala já i mystique hřeší na banalitu(podle nich) a na to že je s dítětem maminka.

dadka2
30. srp 2010

Tak koukám, že na Blesku se to objevilo hned dneska ráno, ale taky bez DMS a účtu☹......

mystique
autor
30. srp 2010

Já myslím, že opravdu brali, že je to banalní operace a ještě matka u dítěte, takže se nemůže nic stát. Mě podivuje, že nesehnali doktora co měl pohotovst.

dadka2
30. srp 2010

@aleachim díky za tip, ale klidně můžete psát se mnou🙂

butanek
30. srp 2010

běhá mi furt mráz po zádech,pořád na Matýska a celou rodinu myslím,doufám,že penízky na účtě přibývají a budou moci díky tomu vše potřebné zajistit a koupit,je tu spousta hodných lidí,co se snaží pomoci a těm patří velký DÍK!!

vlastovka385
30. srp 2010

No já mám z FDN Brno taky negativní zkušenost, jednak z gastro, kde si nás doktoři taky přehazovali, na výsledky vyšetření na alergie jsme čekali nekecám 8 týdnů, během té doby malej jedl pouze jablko a bramboru + kojení, prej dokud nebudou výsledky, tak mu nemám nic jinýho dávat. Nemít známý, který nás protlačili k primáři, tak to možná jí dodneška.
Pak jsem tam byla ještě na neurologii, malej má jednu nožičku tenčí než druhou, tam ho doktorka zběžně vyšetřila, že se jí zdá normální, ale že by ještě udělala další vyšetření, jako magnet, ultrazvuk mozku atd. a že na to ho musí hospitalizovat, prý tak na týden. To jsem odmítla a jak vidím, dobře jsem udělala. Byli jsme pak ještě u jednoho neurologa, kterej si počkal, až se dítě uklidní, vyšetřil ho pořádně a řekl, že je to v pořádku, že se pravděpodobně jedná o vývojou záležitost, která se časem srovná. A taky jo, jak malej začal lítat, tak už je ten rozdíl mnohem menší. Doufám, že nejsem úplně mimo téma.
Ještě jsem psala rodičům na www stránky, že rehabilitační pomůcky se dají i půjčit, jeden hospic v Brně má půjčovnu, třeba by se jim tam něco hodilo, i když je to pro dospělé, a nemuselo by to vyjít tak draho.

dadka2
30. srp 2010

Jsem moc zvědavá, až budou aktualizovat údaj o vybraných peněžích!!!! Kež už by bylo vybrány všechny peníze, co potřebují. Já myslím, že tímhle by se rodiče Matěje vůbec neměli zaobírat, měl by to všechno řešit úplně někdo jiný, aby se mohli soustředit pouze na Matěje, ale podle toho, co mi říkal včera tatínek Matěje je to všude ohromná byrokracie.....samé papírování a reálné pomoc nikde.....

butanek
30. srp 2010

dadka,plně s tebou souhlasím,rodiče potřebují teď veškerou sílu,aby byli s Matýskem a ne,aby sháněli vše potřebné,je mi z toho nanic,jak to tu funguje ☹

aleachim
30. srp 2010

jak jsem psala, já jsem byla po operaci vždy daná na normální pokoj, ale vždy tam bylo i v noci víc sester a když jsem něco potřebovala hned byly u mě.
@mystique

lalial
30. srp 2010

@butanek Proto jsem včera psala, že pokud chce někdo poslat raději balík plenek než peníze, že to určitě nevadí... Každá pomoc je dobrá.

aleachim
30. srp 2010

@dadka2 myslela jsem, že když jsi ve spojení s tatínkem, můžete kroky lépe koordinovat. Když budeme všichni zběsile rozesílat maily, nebude to působit důvěryhodně.

lenkavano
30. srp 2010

já si pamatuju že v Jičíně byla taky jedna sestra na odd.a jeden doktor na gyndu i porodnici...takže když by byl u porodu a některá ženská na gyndě měla problém tak by měla prostě smůlu....

lalial
30. srp 2010

@dadka2 To má aleachim pravdu, je zbytečné aby maila poslalo 30 lidí... Každopádně jsi hodná, že píšeš na všechny strany. 🙂

butanek
30. srp 2010
dadka2
30. srp 2010

Taky jsem dneska na blesku objevila jeden článek s dobrým koncem🙂

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-osudy/1...

boobinka
30. srp 2010

Tak tohle je teda otresne. Moc se me to dotklo. Vubec si nedovedu predstavit, ze predam zdrave ditko na banalni zakrok a vrati mi ho v takovym stavu jako Matyska. Tu silenou beznadej, uzkost, bolest... 😢
V Brne na detske mi operovali syna na chirurgii. Po operaci mi ho vratili na standartni pokoj bez pristroju s silenym revem, pry se probudil driv nez zacal pusobit tisici lek proti bolesti. Behem prevozu ze salu na pokoj si stihl vytrhnout kanylu z rucicky,takze podlozka co mel pod sebou byla cela od krve jak sebou sil, az jsem se vydesila... Rekli,ze operace se povedla tak jak si predstavovali a odesli. Po 15min chodila sestra kontrolovat tep. To asi tak 5x pak uz jsem si musela chodit vyzadovat lek na bolest a antibiotika sama. Jedine co chodila pravidelne bylo vypustit moc z pytliku. Na noc taktez jedna sestra 😖