Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

butanek
30. srp 2010

koukám,že dětská nemocnice v Brně se má stále čím "chlubit" ☹

butanek
30. srp 2010

DMS MATEJ 87777

dadka2
30. srp 2010

@lalial Já si zase nemyslím, že tolik lidí se akčně zapojí a bude někam psát......takže klidně pište a pokud se vám ozvou s kladnou odpovědí, tak jen stačí dát vědět Matějovým rodičům, nebo dát těm dobrodincům přímo kontakt na Maťějovi rodiče a ani už si domluví podrobnosti.

Koukám na ten seznam, co potřebují a snažím se vymyslet, kde by se co ještě dalo sehnat. Nemá někdo nějaké známé, kteří třeba vlastní autosalon a mohli by nabídnout auto za nějakou hooooodně zvýhodněnou cenu????? Vše jde určitě odečíst z daní jako dar. Jen je otázka, jaké auto přesně potřebují....Zkusím to od nich zjistit.

Momentálně pro Matýska potřebujeme:
■Ošetřovatelská výpomoc: cca 800,- Kč na den
■Plínky pro Matýska: cca 1.400,- měsíčně
■Dojíždění do nemocnice: cca 2.500,- Kč měsíčně
■Pomůcky a zdravotnický materiál: cca 4.000,- měsíčně
■Kurz bazální stimulace: 4.165,- Kč
■Doplatek na odsávačku: 5.129,- Kč
■Regulační poplatky Matěje a jeho doprovodu : 8.258,- Kč
■Částka za doprovod Matýska do lázní: 13.480,- Kč
■Speciální polohovací pomůcky: 14.620,- Kč
■Lůžkový pulsní oxymetr: 32.100,- Kč
■Doplatek na speciální kočárek 35.141,- Kč
■Speciální koupací set: 41.300,- Kč
■Přizpůsobení bytu: cca 300.000,- Kč
■Auto pro přepravu Matýska: 517.300,- Kč

butanek
30. srp 2010

zkusila jsem napsat do radia Blaník,jestli by éteru nemohli říct info o DMS a www.promateje.cz uvidíme,co odepíšou....

dadka2
30. srp 2010

@butanek super nápad🙂, určitě vymyslíme i něco dalšího. Taky mě napadlo sms na Óčko, kde běží ty zprávičky na obrazovce, ale nevím, kdy to přesně dávají.....moc na óčko nekoukám, nevíte někdo???

aleachim
30. srp 2010

poslala jsem článek na www.rodina.cz Uvidíme, jestli to tam dají.

dadka2
30. srp 2010

@aleachim supéééér!!!

marecek4
30. srp 2010

už nevím která jste tu psala,že se spoléhají na to,že je u dítěte maminka-ale u kolika dětí tam je,když pro ně nemají postele,a když je problém tak volají maminku z ubytovny,kterou si maminky platí-tuším200,-korun na noc,a než maminka přijde tak s prckem nedělají nic,nechají ho křičet,kamarádka tam byla na vyšetření,pravda výsledky jsou nad očekávání,ale k horšímu,a i když věděli jaký je chlapeček problematický,tak teprve na upozornění,že jim ho tam nechá tak ta postel byla-výsledek je ten,že chapeček nesmí prožívat žádný stres,má špatnou hladinu hormonů atd.doživotně bude na lécích a ani v tomto,natož v jiném případě neudělají lékaři výjimku a nechají je čekat na propouštěcí zprávu do čtyř hodin na chodbě-jen podotýkám,že kamarádka je babička s vnoučkem v péči a má před operací obou kolen a kyčlí,takže si musí na každou cestu sjednávat auto,a dělá jí problém dojít i z parkoviště na oddělení-prostě lékaře v Brněnské dětské nezajímá nic po lidské stránce věci-aspoň na těch odděleních,s kterýma máme zkušenost,vím,že příběh je jiný,jen se snažím nastínit chod nemocnice

marecek4
30. srp 2010

dadka napíšu kamarádce,taje na óčku pořád,třeba se mi ozve

lenkavano
30. srp 2010

@dadka2 jak měla ta holčička encefalitidu tak to měla přesně moje Klárka....vše se učila od znova,mluvit ,chodit,......postupně ji ustávaly oční panenky....bylo to hrozné období.ale dostala se z toho bez úplných následků.a jsem za to štastná.

lenkavano
30. srp 2010

@marecek4 já to myslela tak jako že my to vidíme sz pohledu matky jako že víme že naše dětátko nás chce mít u sebe....a my chceme být s ním...ale tam se na to kouká jinak....prostě ta druhá strana.

lojzina
30. srp 2010

@lenkavano hruza 😒

Kdo jeste pomuze Matejovi? 🙂

dadka2
30. srp 2010

@lenkavano Jsem ráda, že je tvoje holčička v pořádku! Nedávno jsem četla nějaký článek o tom, když jdete s dítětem do nemocnice.,...na co máte právo atd. zkusím to najít, myslím, že tam přímo bylo, že vás od dítě nesmí oddělit pokud s tím nesouhlasíte, jiná věc je, že třeba pro vás nemají lůžko, ale myslím, že snad každá máma bude spát i zemi, když to bude nutné.....

lucy.l
30. srp 2010

dadko, ten článek byl v Máma a já,taky jsem ho četla !!!

milama
30. srp 2010

Pridala jsem odkaz i sem:http://postizenedeti.cz/content/pomozte-prosim-matejovi

butanek
30. srp 2010

milama jsi hodná 😉

dadka2
30. srp 2010

@lucy.l asi v předminulém čísle, že?

butanek
30. srp 2010
butanek
30. srp 2010

dívala jsem se na Matýskovy stránky a ještě tam aktualizace DMS a konta není,jsem zvědavá,kolik jich od poslední aktualizace přibylo 🙂

lojzina
30. srp 2010

Za 30 kc koupite:2 lipanky,15 rohliku,pastelky,dvoje omalovanky,listek do Brna,3 kopecky zmrzliny....ale take triceti korunami pomuzete Matejovi..........

butanek
30. srp 2010

lojzina,to jsi napsala hezky 🙂

aleachim
30. srp 2010

lojzina...........moc? nebo pomoc🙂!

butanek
30. srp 2010

🙂 jasně,že pomoc 🙂

lenkavano
30. srp 2010

holky ted jsem četla otřesný článek ze Středočeského magazínu,jak tam ředitel mluví o nemocnici v Brandýse nad Labem,klidně tam řekl ,že se nemocnici vyplatí jen mrtvolky tzn.lidi na LDN,protože na normální pacienty jim stát dává 700kč denně a na mrtvolky 1200kč denně a když jim dají jednu pemprsku denně a přesnídávku tak je to pro ně prostě výhodnější.ještě tam řekl že se kolem nich nemusí lítat.zřídil tam luxusní porodnici s pokojema pro bohaté paničky ,takže ostatní nemají šanci.uplně je mi blbě z toho článku,ale ten primář tam fakt mluví jak dlaždič,bez citu,empatie...prohlásil že to je byznysová nemocnice a ne žádná charita.no hnus.

lenkavano
30. srp 2010

omlouvám se za odbočení od tématu,ale musela jsem se o to podělit.článek je dost dlouhý jinak bych ho sem opsala.

staninka77
30. srp 2010

@lenkavano-To je teda pěknej humus jak se dr.přiznal a jak mlluví o tom prstě je to vulgarita pro mně tak proč to dělá ten svuj obor když chce jen peníze a díval se jak lidičky umírají nebo jak si to jako myslí.
Já raději pomužu nemocnej lidem kdybych ten obor dělala.

lojzina
30. srp 2010

@lenkavano to je pravda??? 😲

lenkavano
30. srp 2010

mám vám sem napsat celý ten článek?jinak vychází to i na netu..ale jsou tam jen starší čísla ,tohle tam bude asi později....

lenkavano
30. srp 2010

je to pravda jsem z toho v šoku...

lenkavano
30. srp 2010

taky tam psal nějaký pán že tam vezla rychlá jeho ženu napojenou na plno hadiček,a oni ji nevzali že tam není nikdo kdo by ji ošetřil...doktor prý na ně řval,bylo to prý strašný...