Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

blanches
30. srp 2010

@lucenek no něco podobného jsem řekla doma manželovi, že bych se snad zbláznila a šla je tam postřílet, tohle je prostě horor ☹ ☹

aleachim
30. srp 2010

@lucenek omlouvám se za drzost, ale psala jsem tatínkovi Matýska nějaké info a dala mu tip na tebe, že bys případně mohla poradit. Nevím, jestli se ozve, ale kdyby, tak abys o tom věděla. Vím, že jsi hodně pomohla aninam, tak proto.

marketa137
30. srp 2010

@lalial bohužel je to o lidech a teda za mě by to měli dělat lidi co je to baví. ta sestra asi ěmla blbej den protože se blbě chovala k Tomíkovi přede mnou a další den byla už ok 😉 ale modlila jsme se at už má volno a brzo ho přendají na jiný pokoj. Za 2 dny byl na druhém konci místnosti a tam už byl zase jiný personál a za další 3 dny jsme šli na jiný pokoj 😉 , kde byla zase jiná sestra, pro nás v pohodě ale na jednu matku teda byla hustá, ale je fakt že jsme se ani nedivila. A pak za 3 dny už mě tam s nim ubytovali a hned další den sjme šli na pokoj spolu a tam už jsem si vše hlídala ale asi sjem byla jediná která se ptala na vše co se s malym děje 😲 . všechny to nechávaly na sestrách a doktorecha mě teda když někdo odnáší dítě na vyšetření tak se ptam na co a proč.

dracek
30. srp 2010

@mystique
Poslali jsme s manželem oba. Rodině a blízkým přejeme hodně sil a samotnému Matýskovi moc držíme palce, aby si na něj sedlo štěstí a mohl zase svým rodičům dělat radost.

lucenek
30. srp 2010

@aleachim jj jasně....ale víš nejsem lékař....

lalial
30. srp 2010

@marketa137 Já mám dojem, že tady by si to asi nikdo nedovolil už z toho důvodu, že by nerad přišel o práci. 😉 Myslím si, že zdejší nemocnice si dost stojí za tím, aby tam byli pacienti v pohodě. Ležela jsem tam v porodnici, s mladším dítětem na dětském já, se starším manžel, já tam ležela také na interně. Všichni super.

petra.v
30. srp 2010

Poslána DMS ☹

marketa137
30. srp 2010

@aleachim to určitě, já pak ležela na pokoji s holčinou co rodila chlapečka ve 25tt 😖 a pak sjme leželi spolu což ted abyl nepoměr, ona tam byla 3m a malej měl necelý 2k a ten náš přes 4kg 🙂 a právě jí občas vypadnul monitor tak to tam furt houkalo a stačilo otevřít dveře a zavolat a sestra tam byla během pár vteřin takže tohle nechápu a 1 setra na celé odd je teda taky málo. V tom případě by pooperační stavy měli být na JIP, protože 1 sestra tohle ani zvládnout nemůže i když tady si ymslim sestra byla někde jinde- jiné oddělení, cigáro apod 😖

aleachim
30. srp 2010

@lucenek vím, ale každá rada je dobrá🙂

makak21
30. srp 2010

Posláno....je až šílené si představit, jak se během chvilky dokáže život sesypat jak domeček z karet ☹

marketa137
30. srp 2010

@lalial tak to máte fajn, u nás teda jediné odd je porodnice ta je nová a dětská JIRP a JIP, bohužel všude to je o lidech takže se tu a tam najde vadný kus ale taky jde o to že třeb nikdo jiný si na ní nestěžoval 😒 takže je pak těžké něco napravovat. Možná jsem byla víc přecitlivělá po porodu, navíc že malej bud epotřebovat kyslík jsme netušili 😒 a přišlo mě že je sestra hrubá, je fakt že jak jsme si postěžovala tak už k Tomíkovi nesměla 😉. Ale jinak na co sjme se zeptali lékaři vysvětlili, i nám ukazovali výsledky kdejakých testů a navíc i nás pamatovali ejště se staršim synem, prý si pamatují extrémy- ty nejmenší a největší děti 😉

lalial
30. srp 2010

@marketa137 Ale důležité je, že došlo k nápravě. Že nad tím nemávli rukou. 😉

aleachim
30. srp 2010

@lalial a ta vaše nemocnice je kde? 🙂

lalial
30. srp 2010

@aleachim Ústí nad Orlicí

aleachim
30. srp 2010

@marketa137 já mám podobnou zkušenost jen sestra nebyla zlá na děti - k těm byla zlatá, ale deptala matky a závěr stejný - sestra ke mně a k Lucce nesměla a měla nás na starost jiná. Dokonce mi jedna sanitářka říkala, že jsem udělala dobře, že takhle deptá všechny matky a je třeba jí plesknout přes prsty. K ostatním pak byla moc milá.

aleachim
30. srp 2010

@lalial aha, tak to mám trochu z ruky ☹

lalial
30. srp 2010

@aleachim Odkud jsi? Já mám fakt zkušenost, že čím větší nemocnice, tím méně osobní přístup a tím větší průser v komunikaci atd...

aleachim
30. srp 2010

@lalial z Benešova, bydlíme tu ale krátce, takže ještě neumím posoudit. Nicméně teď jsem tu byla na operaci a byla jsem s přístupem spokojená. S Luckou jsme tu byli na pohotovosti, když měla laryngitídu a též byli moc hodní. Slyšela jsem ale dost špatného na zdejší odbornost, tak nevím... 😒

mystique
autor
30. srp 2010

Pracovala jsem několik let na chirurgické JIP a take na ortopedii. Lidé po operaci se na standartní oddělní dostali nejdřív za 24 hodin a to museli být fakt v pořádku. Na JIP to bylo jiné, ale to jsem měla na starosti 2-3 pacienty.
Myslím, že v dětské nemocnici byl zásadní problém, že se Matěj dostal po operaci na standartní oddělení a ne na JIP.
Podle mě počítali, že to je banalní operace a maminka se o něj postará.
Já jen pořád vidím před očima ten rozhovor s primářem a ten debil má usměv na tváři. Ikdyby nic nezanedbal nemůže tohle přece oznamit s usměvem. 😠

mystique
autor
30. srp 2010

Jinak já jsem dneska radši peníze převedla přímo na konto. Proč zbytečně ubírat těch něco malo korun ještě nějakým zprostředkovatelským firmám. Ikdyž díky za to, že jim toto konto DMS umožnili.

aleachim
30. srp 2010

@mystique ono jde spíš o to, že když někdo nemůže poslat větší obnos, tak posílat těch 30,- kč na účet, tak se to díky ban.poplatkům moc nevyplatí. Ale souhlasím než poslat 3x dms, je lepší poslat 100,- Kč přímo na účet.

lalial
30. srp 2010

@mystique Šlápla bych mu do ksichtu... 😠

mystique
autor
30. srp 2010

@aleachim ja vím a jsem ráda za každou dms kterou tady holky pošlou. Ale když už třeba chtěji posílat 100 a víc tak asi na konto.

aleachim
30. srp 2010

a po celkové narkoze se dávají pacienti na JIP vždy? Já jsem byla v celkové narkoze 4x a vždy jsem šla hned na standartní oddělení, na jip jsem vůbec nebyla.

lalial
30. srp 2010

@mystique My ještě něco pošleme i na účet, bohužel nemáme internetové bankovnictví, takže až se nějak dostaneme do banky...

aleachim
30. srp 2010

holky, nemá cenu se pohoršovat nad arogantním blbem. Sebrala bych mu diplom a ať jde dělat něco, co ho bude bavit. Součástí přísahy určitě bylo i ohleduplné jednání vůči pacientům a jejich rodinám.

mystique
autor
30. srp 2010

Když jsme se bavili s přítelem jak by reagoval na tuhle situaci řekl, že by klidně primáře zabil i za cenu, že by šel sedět.
Tohle samozřejmě není řešení a musí se to řešit ofiaciálně a zabránit dalším takovým to osudum a nedělat z někoho mučedníka.

aleachim
30. srp 2010

@mystique a mš nějaké info, kolik se vybralo? Ta částka, která tam je, je hnusná.

mystique
autor
30. srp 2010

@aleachim nene bohužel info nemám. Zkusím se zeptat.

aleachim
30. srp 2010

jenže uvažuj rozumně, když ti zmrzačili dítě! Ale ať sama nejdu pro ostré slovo daleko, nedokážu si představit, že bych se s někým prala. Rozhodně by ale mělo být zveřejněno, jak se k nim chovali i na těch ostatních odděleních, protože z toho mi je fakt špatně, jak k sobě lidi umí být hnusní a krutí!