Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

staninka77
30. srp 2010

@lankavano-A v jakých novinách to je děkuji já si to najdu díky.
To jsem taky v šoku ☹ .

lenkavano
30. srp 2010

@staninka77 stáni je to Středočeský magazín ale není prodejný dává se do schránek...

lojzina
30. srp 2010

jak to tak sleduju tak sou tady porad ty stejne tvare,nikdo novy...

lenkavano
30. srp 2010

http://www.kr-stredocesky.cz/portal/stredocesky...

ale jsou tam jen 1 a 2 tohle je 3.

lenkavano
30. srp 2010

@lojzina snad se chytne druhý dech... 🙂

sarinkam
30. srp 2010

To je strašný, co se tomu malému Matějovi stalo, ale nějak nerozumím tomu, že by kolaps organismu zpusobilo lékařské pochybení. Tímto se vůbec nezastávám neprofesionalniho pristupu lékařů.

rioko
30. srp 2010

já to taky sleduji, moje kamarádka se s nimi zná osobně - s rodiči Matýska, hodně na něho myslím, kéž by se stal zázrak

lucenek
30. srp 2010

sarinka já tomu rozumim kolaps mohl nastat v případě že malej pooperačně krvácel..mikroskopicky, za tu dobu je to již znatelná část objemu krve kolující v oběhu, na pulsu to poznáš posléze tachykardie, hypotenze )malému asi tlak neměřili), centralizace oběhu, tichá aspirace do plic krví s následnou komplikací pneumonie....klasika, mě vyplívá, měl být na pooperáku...tam by se tlak projevil hned následně saturace a pak puls...ten kterej kontrolovala údajně sestra.....

lenkavano
30. srp 2010

@lucenek já si taky myslím že z měření tepu by to poznali 😒

misicka455
30. srp 2010

Dneska jsem nedala VErunce drobné z nákupu do pokladničky, ale poslala Matějovi kdo dál má zbytečných 30 kč? 😉

lalial
30. srp 2010

@lojzina Ono se dost lidí třeba nezapojí do diskuze, ale peníze pošlou. 😉

lalial
30. srp 2010
dexin
30. srp 2010

ahoj holky, dneska jsme s manzelem prispeli na povodne v CR, pak na povodne v Pakistanu a nakonec i na Matyska...

lenkavano
30. srp 2010

@dexin jste zlatí 😵

lalial
30. srp 2010

@dexin Chybí tu smajl s palcem nahoru... 🙂

dadka2
30. srp 2010

Hopla zase nahoru

lojzina
30. srp 2010

a jeste jednou

lojzina
30. srp 2010

@lalial to jo

lojzina
30. srp 2010

je videt ze svet je malej,nektery znate Matejovy rodice...jsou nekde od Brna?

tetes1
30. srp 2010

Poslali jsme DMS už dřív a díky za názor,že poslat na účet třeba i stovku je fajn,měla jsem blbý pocit z toho,že nemůžeme poslat tisíce,že je to snad i trapné posílat jenom 1000 Kč,ale nakonec jsme poslali u tuto směšnou částku,lepší než nic. A jenom je člověku líto,že může pomoct akorát tak penězi a vírou. ☹

Na mandlích jsem jako dítě byla a taky s komplikacemi a taky mě dali pak na normální pokoj,vlastně kromě císaře jsem po každé operaci ležela na normálním pokoji. Tak nevím,jak by to mělo být správně. Akorát bych asi byla trochu zdrženlivější v soudech,že sestra byla někde na cigárku. Ona mohla lítat po jiných pokojích a to že je tam sama není opravdu její vinna,ale vinna zřizovatele nemocnice. Přišlo by mi možná trochu nefér,aby to nakonec odnesla i přes média takováhle malá figurka jako je sestra,když hlavní vinna je někde jinde. Ležela jsem s dcerou na dětském na noc tam byli tři sestry a stejně jsem je v noci naháněla po chodbě,protože fakt měly pořád co dělat. 😉

butanek
30. srp 2010

lucenek,děkujeme za vysvětlení,takhle se to dá dobře pochopit....

marecek4
30. srp 2010

dadka,ano máš pravdu,maminky by spaly i na zemi-ale to personál nemocnice nedovolí s tisícem výmluv,my jsme zvyklé spát na zemi,pod širákem,tak nějaká noc v nemocnici ve spacáku by nás nerozhodila,ale to je právě pro nemocnici problém-a určo pro žádnou maminu

dadka2
30. srp 2010

@marecek4 No jo, je to boj s lidmi, kteří by měli mít zájem pomoci...... Člověk si taky nechce v nemocnici vyskakovat, že se mu pak nebudou věnovat.....ach jo, je to těžké...

sacvi
30. srp 2010

Zdravím všechny,
také jsem už poslala DMS a na Fb sdílím a posílám odkazy na stránky tak snad to taky aspoň malinečko pomůže 😔
Je to opravdu hrozné a Matýska a rodičů je mi moc líto ☹ Přála bych Matýskovi, aby se stal zázrak a zase mohl chodit po venku s rodičema a bavit se o měsíci 😔

nesetrilek
30. srp 2010

od DMSkováno 😉

lenkavano
30. srp 2010

@sacvi krásně napsané dojalo mě to...

dadka2
30. srp 2010

www,promatej.cz

dadka2
30. srp 2010

www,promateje.cz

sacvi
30. srp 2010

@lenkavano snad se to tak opravdu stane 😔

lojzina
30. srp 2010

holky me by treba zajimalo jak na tom Matej je a jak na tom treba bude ,placnu,za mesic atd...Tim myslim,jestli bude treba nekde napsano jak na tom momentalne je,jestli dela pokroky-a ja doufam ze to tak bude,proste bych to rada sledovala,chapete