Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

lojzina
4. říj 2010
dadka2
4. říj 2010
butanek
4. říj 2010

DMS MATEJ 87777

misicka455
5. říj 2010
misicka455
5. říj 2010

hop

butanek
5. říj 2010
cocoska
5. říj 2010

jdete se uz vycpat

betuse
5. říj 2010

☹ nemusíš pomáhat když nechceš?! a proč taková zloba???

cocoska
5. říj 2010

dms jsem poslala, ale myslim si, ze uz by to tady stacilo. je tolik jinych vazne nemocnych deti, ktere nebyly "prodany" mediim a rodice se nesnazi vytriskat vse.
pokud jste takove svetice rozsirte ty sve nadacni snahy o jine deti.

betuse
5. říj 2010

Vím jak to myslíš. Ale kde kdo a komu pomůže, tak ať si každý rozhodne sám. A jak víš, že ostatní nepomáhají i jinde?

misicka455
5. říj 2010

Však kdo ti brání založit tady diskuzi o jiném dítěti? A kdo chce tak at přispěje nechápu , že lidi nemůžou nechat něco bez povšimnutí naschvál jsem čekala kdo bude první a řekně něco podobného jako jste trapní už by stačilo apod. Tak gratuluji jsi to ty 😉
@cocoska

lojzina
5. říj 2010

@cocoska uplne souhlasim s Misou.tak sem nechod kdyz je to tak trapny.

misicka455
5. říj 2010
lojzina
5. říj 2010

www.promateje.cz
a poslano 😉

butanek
5. říj 2010

DMS MATEJ 87777

misicka455
5. říj 2010

DMS MATEJ 87777

dadka2
5. říj 2010
tetes1
5. říj 2010

Omlouvám se,ale už mi to nedá.Sama jsem poslala peníze na účet a stejně tak několik DMS a často si i na Matýska a jeho rodiče vzpomenu a tak mi zajímá kolik peněz se vybralo,jestli to rodičům pomůže apod. A již víc jak měsíc nebyl stav účtu aktualizován,chápu,že rodiče nemají moc času,ale když rozjížděli tuto mediální kampaň,tak si čas našli,když se na stránkách dotazovala paní nebo je nařkla,že jejich finanční požadavky jsou přehnané,čas na reakci si také rodiče našli a ani se mi nechce věřit tomu,že by víc jak měsíc neměli představu kolik se jim již sešlo peněz,protože v této situaci jsou pro ně logicky důležité a kolik času může zabrat aktualizace na webových stránkách?5 minut? To si myslím,že tolik času se určitě najít dá a přišlo by mi to hlavně i vůči těm,kteří se jim neustále snaží pomoc,a't to jste vy tady nebo jinde minimálně slušné. Není v tom žádná zloba,zášť nic takového,ale prostě se mi toto jednání nelíbí.

smudlinka10
5. říj 2010

souhlasím s @tetes1 taky jsem posílala DMS a zajímalo by mě kolik se už sešlo penízek... pokud si pamatujete na Diny a Klárku, stav konta byl stále přístupný k náhledu ...

cocoska
5. říj 2010

@tetes1 neni to jejich povinnost - priznat kolik vybrali a jak s temi financnimi prostredky vynalozili, nicmene na trh s kuzi ditete sli. 😎 no nic prisypavejme dal... 😅 .
hop

cocoska
5. říj 2010

@smudlinka10 a diny a jine osoby taky dolozily, co za vybrane penizky poridily. takze z toho maji darci radost, ze opravdu pomohli a penizky se neztratily nebo neprosustrovaly.

smudlinka10
5. říj 2010

@cocoska přesně, jako nejsem sv*ně ale ráda bych věděla kam těch 30 DMS šlo 😅

tetes1
5. říj 2010

Já to ale ani tak nemyslela na to,že bych chtěla,aby nám skládali účty a ani je vůbec z ničeho nepodezřívám,to fak t vůbec nic takového.Ale když se třeba poprvé objevila částka kterou vybrali,tak jsem z toho měla radost a myslím,že to spoustu lidí i motivovalo.....Mně by to prostě hlavně přišlo slušné vůči lidem,kteří posílali,posílají a posílat budou!Vím,že to není jejich povinnost,ale přesto......

misicka455
6. říj 2010

I já doufám, že se co nejdřív dozvíme kolik penízků na účtě už je.

butanek
6. říj 2010

také budu ráda,až uvidím aktualizaci nebo si přečtu nové info o Matýskovi,všechny nás to potěší,yslíme na něj

misicka455
6. říj 2010

hop

dadka2
6. říj 2010

Když jsem na začátku mluvila s tatínkem, tak říkal, že stav DMS mohou kontrolovat denně a stav účtu cca jednou za týden. Taky jsem čekala, že se objeví aktualizace za září..... Jinak tady najdete, alespoň ty DMS
http://www.darcovskasms.cz/projekt-559/konto-ma...

dadka2
6. říj 2010

Ještě tohle jsem našla:

Popis aktuální situace:

Matěj absolvoval v pondělí 26.4.2010 standardní operaci odstranění krčních mandlí. Několik dnů po operaci došlo u Matěje k silnému krvácení, které se lékaři pokusili opět operativně zastavit. Dvě hodiny po operaci začal Matěj opět náhle silně krvácet a zkolaboval. Následovalo dlouhé oživování.
Po této události byl Matěj udržován cca 5 dní v umělém spánku a po této době lékaři rodičům sdělili, že šance na změnu stavu je: „0,00000… nic %“ (citace dle Matějova otce), a že předpokládají v nejbližších hodinách Matějovo úmrtí. Ještě tentýž večer však nastal obrat a Matěj začal sám dýchat, otevřel oči a začal se i trošku hýbat. Ihned byl podroben náročné neurologické operaci (3. v pořadí), při níž mu byly odebrány vrchní kosti hlavy, aby stále otékající mozek měl místo a neutlačil životně důležitá centra. Poté byl opět na čtyři dny uveden do umělého spánku. Po Matějově probuzení byla rodičům sděleno, že u Matěje došlo k silnému poškození mozku v důsledku nedostatku kyslíku a nachází se v tzv. vegetativním stavu.
Operativně (4. operace) mu byla provedena díra do krku na dýchání a další 5. operací pak i díra do žaludku pro výživu. Následně postoupil třítýdenní léčbu v hyperbarické komoře a terapii bazální stimulace. V nejbližší době ho čeká 6. operace, která by mu měla ulevit od volné tekutiny v mozku. Během dalších několika měsíců se předpokládá 7. operace, při níž mu budou vráceny kosti lebky a potom 8.operace, kdy mu bude odstraněna dýchací trubička z krku. Žaludeční sonda pak musí zůstat do doby, pokud se nenaučí sám polykat.
Zdravotní stav Matěje vyžaduje nepřetržitou 24 hodinovou ošetřovatelskou péči, jejíž výkon aktuálně na rodičích požaduje zdravotnické zařízení, ve kterém je Matěj hospitalizován (poskytuje matka, případně babička). Rodiče Matěje se připravují na to, aby si ho ve chvíli, kdy to bude možné, vzali do domácí péče. (Otec uvedl: „Nechceme-li, aby Matěj zemřel, budeme si ho muset vzít do domácí péče. Již několikrát se po mnohaleté domácí péči podařilo vrátit tyto pacienty do běžného života nebo alespoň dosáhnout toho, že začali komunikovat s okolím.“) Pro domácí péči je nezbytně nutné zajistit základní podmínky.

misicka455
6. říj 2010

Organizace: Nadace rozvoje občanské společnosti
http://www.promateje.cz
http://www.nros.cz

Celkový počet přijatých DMS
O začátku projektu ke konci měsíce srpna 2010 získal projekt celkem 13525 dms, tedy 365.175,- Kč.

DMS MATEJ 13525 dms

Aktuální NEOFICIÁLNÍ stav za poslední dva měsíce
[ DMS MATEJ ] říjen 98 dms
[ DMS MATEJ ] září 2630 dms

Děkujeme