Prostě pokec

uztotakbude
20. srp 2013

Kdo má zájem stát se kamarádkou a mít někoho, kdo s ním bude sdílet radosti i strasti, kdo ho psychicky podpoří a s kým si pohodově pokecá, tak šup sem. Ráda si zde najdu kamarádky, se kterými si zkrátím čekání na těhotenství a klidně i těhotenství jako takové. Můžeme pokecat o čemkoliv...od rodiny, dětí, těhotenství, práce, koníčků....jen ať nám to spolu rychleji uteče...

macinek
6. zář 2013

@uztotakbude My nemáme moc kam co stěhovat naštěstí 😀 , tak dneska se malýmu do školky nechtělo, prchnul do pokojíčku do postele, už je z té změny dost unavenej, nechce bohužel spát po obědu a pak to tak vypadá. Akorát ho tam manžel vezl, chceme zkusit jak to bude zvládat beze mě, slíbili jsme mu že když bude hodnej a zvládne to tak mu odpoledne koupíme nějakou drobnost a ještě po obědu půjde ze školky dneska i jeho nej kamarádka a pojedou domů na kole, ona je bohužel o půl roku starší a chodí do jiné třídy, ale když jsou venku na zahradě tak si hrajou jenom spolu

macinek
6. zář 2013

Tak školka celkem v pohodě, napřed se domáhal trička s autem, tak mu ho manžel ukázal a řekl že to ne, že chce to druhé co má doma, že musí domů 😀 , ale naštěstí tam dneska byla ta druhá hodná učitelka a prý celkem rozdílný přístup, já jsem se včera dozvědala od sousedky (její syn chodí do stejné třídy), že učitelka - ředitelka ta si běžně odbíhá ze třídy, je jasné že jako ředitelka musí vyřizovat i jiné věci, jako sorry ale nemyslím si že tohle je úplně vhodné u tak malých dětí, které si na školku zvykají ☹

kakamilca
8. zář 2013

Tak co holky jakej byl víkend? My jsme byli u našich na víkend. Manžel lezl stále po lese (je myslivec) a já snad celej víkend prokecala s maminou. 🙂 Ale o tom, že jsem vysadila prášky jsem jí radši neřekla 🙂 Každopádně mé tělo stále čeká na nějaké hormony a myslí si, že když nepřicházejí že přijde MS 😀 Takže stále špiním 🙂 Ale hádám, že je to normální! 😀 Ve středu jdu na pohovor na úřad práce tak snad to klapne 🙂 Kéž by, pokud ano a měla bych také příjem mohli bychom zařizovat hypotéku a už opravdu vážně uvažovat o tom miminku 🙂 Taky bychom chtěli stavět tak jsem zvědavá jak to všechno zvládnem 🙂
A co vy jak jste prožili víkend? Co jste vyváděli s rodinkou a s manželi? 🙂 Zajímala by mě taková věc úplně mimo mísu. Jak často s manželem sexujete? Ráda bych navodila nějaký zajímavý téma 😅 😀 😅

macinek
9. zář 2013

Zdar ženy 🙂

@kakamilca V sobotu jsme byli v Mikulově na vinobraní, přijela k nám ségra s manželem a synovcem (19let), sice tam bylo lidí jak blech, ale nakonec jsme si to celkem užili 🙂 , večer jsme grilovali a pili burčák, akorát včera navečer jsem trochu prochladla, tak mě začalo bolet v krku, nejhorší to bylo v neděli, ale to jsme odpočívali a dneska už je to výrazně lepší 🙂

Kuba v pátek školku zvládl dobře, měli tam celý den tu druhou lepší učitelku a bylo to znát, včera už říkal že jde dneska do školky, dneska ráno teda napřed kňoural že do školky nejde a že tam nebude nic jíst, bohužel jídelníček na tento týden je teda pro něho vražda, prakticky nic z toho nejí ☹ , ale teď už řekl manželovi, že jedou. No a zrovna volal manžel, že Kuba úplně v pohodě, jakmile uviděl svoji oblíbenou učitelku tak se rozzářil a dneska bez řevu 😵 , ještě se manžel domluvil s učitelkou, aby mu na svačinu dávali jenom suchý rohlík nebo chleba, protože on to namazané prostě jíst nebude, ani vzor v dětech nezabral, učitelka říkala že jsme to měli říct hned, ale chtěli jsme zkusit, jestli kolektivní jezení nezabere

macinek
9. zář 2013

@kakamilca No a sex, záleží jak kdy, teď díky zdravotním problémům nic moc, když jsme zdraví tak v průměru 3-4x týdně, hold ty časy kdy to bylo i 3x denně jsou dávno pryč 😀

kakamilca
9. zář 2013

@macinek Jééé no vidíš do Mikulova jsme původně měli také v plánu vyrazit 😀 Nakonec mě odradila cena jak ubytování tak vstupného takže jsme to vzdali.
Tak to je super, že malej už je lepší, vždyť on si zvykne a dobré je, že dostane suchý rohlíček a všici budou spokojení 😵
No a co se týče sexu tak my jsme doby, kdy by to bylo 3x denně snad ani neměli 😀 😀 😀 Maximálně každý den, ale jelikož jsme se až do doby, kdy jsme spolu začli bydlet vídali maximálně 1x za 14dní nebo 3 týdny tak to bylo jiný 🙂 No a pak už začla práce a stresy a tak takže se to momentálně ustálilo tak na 3x týdně 😀 Což nám oboum vyhovuje, no a občas si dát půstík taky neuškodí 😅

macinek
9. zář 2013

@kakamilca Tak mi máme Mikulov 30 minut autem, takže pohoda 🙂 , loni se nám povedlo neplatit vstupné, byli jsme tam v pátek, to tam ještě nebyli skoro žádné stánky a atrakce a ochranka to nehlídala 😀 , ale my jsme tehdy jenom prošli město, koupili si burčák a za hodinu jsme jeli domů, letos to Kuba celkem zvládl, takže jsme přijeli v jednu a odjížděli jsme do čtvrté

No my jsme spolu prakticky od začátku bydleli, takže první půlrok byl dosti sexuální a 3x denně bylo minimum 😀 , to jsme nebyli líní vstát v 5 ráno a pak jsme teda ještě do 8 spali 😀

macinek
9. zář 2013

Do teď jsem si říkala, že auto nepotřebuju, jednak ranní vodění do školky, máme to 20 minut pomalé chůze, což by šlo, ale teď se pěkně rozpršelo tak doufám že kolem 12 když půjdu pro malého moc pršet nebude 😒 , kdyby v manželově současné práci drželi slovo a dostal prémie, tak jsme auto koupit mohli, ale takhle se nechce vydat ze všech peněz

macinek
10. zář 2013

Ty jo podzim je tu, jako 9 stupňů brrr, malej napřed nechtěl bundu a jak byl rád že si mohl stáhnout rukávy přes ruce 😀 , dneska jsem ho vedla do školky já, chvílema se chtěl vrátit, ale nakonec v pohodě, dal mi pusu, objímal mě a šel za paní učitelkou a pak se bohužel otočil a ještě mě uviděl mezi dveřma a běžel ke mě a slzavé údolí a maminko maminko, nebyl to hysterický řev jako minulý týden, ale byly tam zatím jenom 3 děti takže paní učitelka na něho bude mít čas. Zítra ho veze manžel autem tak to bude rychlé a v pohodě 🙂

Tak ve čtvrtek mi končí první cyklus braní gynexu, jsem zvědavá jestli to bude mít nějaký vliv na ms, zánět se zdá být vyléčen, tak další cyklus hurá do toho, teda doufám že na to bude energie, protože večer jsem většinou ko

uztotakbude
autor
11. zář 2013

Holky na rovinu. Šly byste do dítěte, když byste neměli žádnou praxi a od školy seděly rok na pracáku? Já byla v pondělí na gyndě, že mám rozházený cyklus a že tedy jako plánujeme prcka a že to asi není dobré. Taky jsem jí říkala, že i kdybychom prcka neplánovali, tak cyklus rozdílný skoro o 14 dní je masakr, že pak nikdy nevím, kdy mi přijde MS a všude s sebou musím tahat vložky a tak. Tak mi dala duphaston a řekla, ať se začneme snažit už za měsíc a kdyby se to nepovedlo, tak v březnu mám přijít a bude se to muset řešit. No a já mám čím dál větší strach. Dneska mi volali, že můžu nastoupit na brigádu do Kauflandu. Je to v místě, shání na pokladnu. Jenže já jsem na ÚP a můžu si vydělat max. 4000 Kč. No a pak můžu nastoupit na HPP do call centra do Brna. Strašně to nechci dělat, ale je to na HPP a když otěhotním při práci, tak mne přece nemůžou vyhodit. Nebo ve zkušebce můžou? Já už nevím. Jsem vyděšená a s nervama v kýblu. Strašně se to blíží a já nevím, jestli je to dobré rozhodnutí. Prcka chci, ale bojím se. Bez práce, bez praxe. Co se mnou bude?

asus
11. zář 2013

@uztotakbude ahojik upřimě ne pokud , 😉 nemáš chlapa o ktereho se mužeš opřit a ma dostatek peněz aby vas uživl

uztotakbude
autor
11. zář 2013

@asus Chlapa mám skvělého. Prcka chce a těší se na něj. Byl se mnou na gyndě řešit můj rozházený cyklus a když seděl v čekárně celou dobu si tam četl časopis "maminka" a bylo mu úplně fuk, že na něj divně koukaj chlapy, co čekali na chirurgii. Je prostě super. A furt mi říká, ať to už neřeším a natrápím se, ať se těším a že to zvládneme. Je velmi pracovitý. Hodinovou mzdu nemá nic moc, ale je připravený na to, že bude muset hodně pracovat a přitom ví, že se moc nevyspí. Dneska naznal, že by v létě s děckem přece mohl jít na zahrádku do hospůdky na jedno, po cestě, když půjde "venčit" jak on tomu říká 😀

macinek
12. zář 2013

@uztotakbude Já myslím že pár měsíců praxe stejně nic nevyřeší a je otázka, jestli když budeš po třech letech rodičáku hledat práci, bude někoho zajímat krátká praxe ať už v obchodě nebo call centru. Takže pokud máš podporu manžela a uživí vás, tak bych do toho šla 😉

kakamilca
12. zář 2013

@uztotakbude No když se nad tím tak zamýšlím tak bych šla do miminka... Jestliže máš podporu manžela a víte, že to aspoň trochu zvládnete i třeba přesto, že prcek nebude mít všechny vymoženosti tak bych do toho šla. Nevím kolik ti je let, ale čekat by se taky nemuselo vyplatit. A jak píše macinek tak praxe v kaufu nebo v call centru ti stejně moc nedá. Nebo spíš vůbec! A třeba za těch pár let už bude trh práce jiný nebo budete mít druhýho prcka a třeba se naskytne něco ve tvém oboru. To už přinese čas, každopádně bych volila prcka 😉

kakamilca
12. zář 2013

U mě je situace tak nějak podobná. Sice mám roční praxi, ale teď ještě dodělávám školu a při škole jsem měla jen nějaké brigády na které lidi stejně moc nekoukaj. Hledám práci velmi intenzivně a to jen proto, že vím že chci otěhotnět až tak leden, únor. Dřív ne kvůli škole, ale kdybych jí neměla tak neváhám a jdu do toho hned. Jestli nenajdu práci do Vánoc tak pak už do toho půjdeme a hotovo práce nepráce. S penězma na tom jsme teď jen tak tak, ale do budoucna snad bude líp až se manžel v nové práci zajede takže si myslím, že to zlvádnem. A jestli bude či nebude hypotéka a stavění baráčku to už necháme asi koňovi 🙂 Ono to nějak dopadne hlavně, že se máme rádi 🙂 😕 😀

kakamilca
16. zář 2013

Tak co holky jakej byl víkend? My jsme byli u manželových rodičů na chatě. Nebylo to špatný, ale začínám cítit, že potřebuju být o volnu taky chvíli s manželem sama, aby jsme spolu mluvili a věcech důležitých pro nás a né bát se něco říct a poslouchat názory rodičů. Nejčastěji poslouchám, že už chtějí mít co nejdřív vnoučata a né že ještě budeme stavět atd atd. Vždyť je to přece náš život. Je taky nikdo nenutil mít ve 22dvou letech 2 děti! Ale jinak to šlo 🙂 Byli jsme na houbách takže dnes jsou na pořadu houbičky a budou asi celý týden 😀

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Ty houby ti závidím! To bych si dala. Mňam!

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Tak vyraž na houby 🙂 A jak se daří? Jak jsi se rozhodla s mimčem?

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Nijak. Netlačím na pilu. Teď jsou důležitější věci. Třeba moje zdraví. No já bych na houby šla, problém je, že bych se u nás v lese asi utopila v bahně. Pořád tu leje 😒

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Aha. No tady prší tak nějak střídavě. Teď zrovna ne, ale v tu neděli bylo vcelku pěkně a v sobotu nepršelo takže to šlo 🙂 Tak držím palečky ať se zdraví co nejdřív umoudří 😉

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Snad jo. Já už fakt nevím. Nevím jestli bych neměla místo toho call centra radši nastoupit na nějaký rekvalifikační kurz. Na něj totiž můžu až po 5ti měsících na ÚP a to bude teď. Když půjdu do call centra, byť bych tam byla jediný den, zavřu si dveře k rekvalifikaci. Taky zvažuji otevření obchodu na ŽL, nebo dělání chůvy na ŽL. To jsou mé momentální možnosti a já se v tom furt plácám. Můj chlap je v tomhle laxní, řekl mi, že je mu to jedno :(

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Jo tak tohle znám. Oni mají tohle hrozně jednoduchý. Co se týče práce tak ví buď tohle ano nebo ne. Doma je to taky tak. Ale my ženský pořád přemýšlíme a řešíme pro a proti... Na jednu stranu dobře, na druhou nám rozhodnutí dlouho trvá :( Zkus si zjistit ty možnosti těch rekvalifikací, co se týče toho obchůdku s čím by to byl obchůdek? Ta chůva taky není špatnej nápad. Taky jsem o tom přemýšlela, nebo spíš o založení anglické školky, ale tady v Táboře je míst ve školkách dost, není problém dát tu dítko do školky a připlatit si za anglickou školku by se tu asi moc nevyplatilo. Jenže já na to ještě nemám vzdělání a ani moc nevím jak školka funguje, ale vím, že by mě to bavilo mít takhle něco svého, ale jak může člověk vědět, že to zrovna bude prosperovat, viď? A ty by jsi měla na tu chůvu vzdělání? Vím, že živnosťák je rozdělen podle věku dětí, do 3 let věku dětí musí mít člověk nějakou větší kvalifikaci. Myslím, že zdravotní kurz nebo tak něco. Už si to přesně nepamatuju.

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca do tří let musíš mít zdravotní vzdělání. Nad tři roky to není omezeno. Chtěla bych dělat jen s prckama nad tři roky. Mám pajdák, menší praxi v jesličkách. A nechtěla bych školku, brala bych si třeba jedno, dvě dítka jen. Obchůdek se svatebníma dekoracema, šatama apod.

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Zkus nejdřív tu chůvu třeba na černo. Po známých a tak a uvidíš jak půjdou kšefty jestli má cenu jít do živnosťáku. Svatebního obchůdku bych se asi bála, protože jich je tolik... Musela by jsi mít něco jiného než je všude k dostání a navíc určitě i internetový obchod. Já jsem třeba všechno kupovala přes net. Jen nějakou krajku v kamenným obchodě. Co se týče šatů je asi dobrý být i trochu švadlena. Hodně se šaty zužují a tak. Co jsem si kupovala šaty tak tam byla holčina i švadlena a vždycky když jsem tam přišla tak měla u stroje šaty a makala na nich i já jsem potřebovala trošku upravit a hned se do toho pustila. Toho bych se asi bála 🙂 Ale jsou to jen moje postřehy 😉

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Já bych třeba šla do nějaký příjemný kavárničky... Mít nějaký hezký místečko, nemuselo by být ani velký tak do toho jdu. I třeba s dětským koutkem a hlídat dětičky... no nevím nějak to skloubit. Taky mě tyhle věci lákají 😅

kakamilca
17. zář 2013

@uztotakbude Jo a samozřejmě ke všemu je třeba počáteční kapitál....

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Na černo nic dělat nepůjdu. To je o průser, zvlášť práce s děckama. A navíc potřebuji vydělávat na mateřskou, na důchod. Práce na černo je naprosto k ničemu. Známé nemám, takže ani z tohohle ohledu by mi to k ničemu nebylo. Svatebních obchůdků u nás moc není, já sama jezdila 50 km do Brna. A s internetovým obchodem k tomu bych samozřejmě počítala. 🙂

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Kavárniček je naopak v našem městě až moc!

uztotakbude
autor
17. zář 2013

@kakamilca Tak to vím. Však mám ekonomku. To by se nějak zvládlo.

macinek
18. zář 2013

Zdar ženy 🙂

Kuba od pátku konečně zase spí po obědě, bože to je super, doufám že mu to vydrží 😀 , školku už bere jako povinnost, já jsem mu to tak vysvětlila, že prostě my musíme do práce a on do školky, už naštěstí nebrečí, ale nadšenej ráno není, každopádně ve školce je v pohodě 🙂 , dokonce ho včera ředitelka chválila, že sám poskládal skládačku, byla z toho úplně paf protože, on u ničeho moc dlouho nevydrží, ale když chce tak je šikovnej až až 🙂 , dneska zůstal doma, má plnej nos, naštěstí už dobrovolně smrká, zítra bude taky doma a v pátek ráno jedeme ke tchánovi, takže potřebuju aby byl zdravej.

Jinak včera dorazila ms, tak doufám že až skončí tak už se neobjeví žádný zánět a budeme se moct třeba i snažit 🙂

@uztotakbude Rekvalifikační kurz by nemusel být špatnej, člověk si zase otevře obzory, jen teda je otázka jestli to pak pomůže k jiné práci 😒