Prostě pokec

uztotakbude
20. srp 2013

Kdo má zájem stát se kamarádkou a mít někoho, kdo s ním bude sdílet radosti i strasti, kdo ho psychicky podpoří a s kým si pohodově pokecá, tak šup sem. Ráda si zde najdu kamarádky, se kterými si zkrátím čekání na těhotenství a klidně i těhotenství jako takové. Můžeme pokecat o čemkoliv...od rodiny, dětí, těhotenství, práce, koníčků....jen ať nám to spolu rychleji uteče...

eeen
21. srp 2013

@kronecka007 Nerada bych z toho udělala honbu za miminkem... 🙂

kronecka007
21. srp 2013

@eeen Tak četla jsem, že spermie mají relativně "dlouhý" život (až mě to překvapilo), takže to určitě nevadí a aspoň se na sebe pěkně těšíte 🙂

kronecka007
21. srp 2013

@eeen Jo přesně to také nechci, ale už teď se hrozně těším, až se budeme snažit 😀 😀

eeen
21. srp 2013

No asi 5 dní,ne? Teda myslím 🙂. Takže by nějaká mrška prežít mohla. 🙂

lasirena
21. srp 2013

@kronecka007
@eeen taky jsem to slyšela, ale já mám na to takový názor, že je to prostě chemie, tělo je naprogramované na umělou menstruaci a proto jsem raději počkala pár měsíců 🙂

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kronecka007 Všechno co má být krásné a dokonalé chce svůj čas. Takže bych byla v klidu. Jen si to všechno nezapomeň užívat plnými doušky. Od snažení přes první trimestr, druhý trimestr, třetí trimestr, i ten bolestivý porod. Prostě vše si užít na plno a myslet pozitivně, protože nikdy nevíš, jestli to ještě někdy zažiješ.

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@ladkaspackova Jistě, vítáme tě mezi námi...

kronecka007
21. srp 2013

@lasirena Jo tak určitě na to má každý jiný názor, takže nic proti ničemu a hlavní je, že výsledek se dostaví 🙂

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kronecka007 Já se ještě snažit nezačala, ale myslím si, že jak se začneme snažit, tak mne z toho bude bolet podvozek. Já mám totiž manžela, kterému říkám, že se divím, že mu z toho překrvení ještě neupadl 🙂 Takže pak už to bude v jeho režii a obávám se, že to bude několikrát denně 😅

kronecka007
21. srp 2013

@eeen Jj myslím, že tak nějak, to mě hrozně překvapilo 😀

kronecka007
21. srp 2013

@uztotakbude 😀 😀 No my jsme právě takový dost lenoši 😀

lasirena
21. srp 2013

@kronecka007 nakonec já užívala 10 let Diane 35 a až před nedávnem vyšlo najevo že je nebezpečná... ono farmafirmy potřebují vydělat...

eeen
21. srp 2013

@lasirena tak určitě to nic dobrého neni...taky ještě vůbec netuším,jak teď budu fungovat bez té umělé MS, jestli přijde další sama, bude pravidelná...no uvidíme... To je jasný co člověk to jiný názor 🙂

kajalka
21. srp 2013

@uztotakbude Před ovulací neotěhotní ani panna Marie. Pokud není vypuzené vajíčko, nelze ho oplodnit. 🙂 Může ale dojít k oplození, pokud byl styk před ovulací a nějaké spermie v hlenu přežijí. Teorie o pohlaví vychází z toho, že spermie nesoucí "klučičí pohlaví" jsou rychlejší, tudíž se mohou dostat k vajíčku dřív, za to ale i dřív chcípnou. Za to "holčičí" spermie jsou pomalejší a dýl přežijí. Takže teoreticky, dojde-li ke styku před ovulací, přežijí pravděpodobně holčičky.

A s HA je to složitý. Dr. jí předepíše všem bez ohledu na vlastní hladinu hormonů. Pokud si s ní tělo poradí, jde otěhotnět hned. Nefunguje to na principu žádnýho hnojiva, velmi pravděpodobně by ta žena otěhotněla hned i bez předchozího braní. Bohužel víc žen má po HA narušen vlastní cyklus hormonů, a to je pak problém, který se vleče i celý roky.
Osobně mám na HA názor, že nikdo neví a ani nezjistí, čeho se HA na ženách a dětech dopouští. O přírodě ani nemluvě. Mě stačilo vidět pár holek a čerstvých maminek po mozkový mrtvici a věděla jsem, že HA do pusy nevezmu už do konce života.

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@eeen No vidíš, to jsou ti naši doktoři. Mne třeba řekla doktorka ať vysadím půl roku před snažením, že se tělo nějakou dobu čistí. Já tedy vysadila loni v září. No a teď se teprve po roce začneme snažit, tak jsem zvědavá. Kamarádka vysadila a za dva měsíce byla v tom. A nejlepší je, že jsem to na ní poznala a řekla jí, že je v tom a ona o tom ani nevěděla. Dělala si z toho srandu, nevěřila mi, zda dva dny si udělala test a byla myslím ve třetím týdnu 😀

macinek
21. srp 2013

Už podezřívám manžela, že je rád že jsem ještě neotěhotněla, že si to snažení může pořádně užít, už ví že jakmile otěhotním, bude sexu opět poskromnu 😀

eeen
21. srp 2013

@lasirena Já brala taky nějakou dobu Diane 35, pak jsem přišla na jinou a pak vyšel ten článek... děs a hrůza ☹.

kronecka007
21. srp 2013

@lasirena No upřímně už se těším, až HA vysadím a jsem zvědavá, jak tělo zareaguje. Beru HA už 10 let a měnila jsem ji asi třikrát. Zezačátku jsme nemohli přijít na tu pravou, protože i přes užívání jsem měla rozházený cyklus. Přibrala jsem pak 10 kg. Brala jsem Mercilon, Gracial a pak nejdéle Marvelon. Potom jsem s Dr řešila změnu a dostala jsem Esete a tu beru asi 2 roky, akorát mám po ní hrozně slabou MS, takže někdy ani nepřijde nebo trvá opravdu chvilku. Prý to ale nevadí. Takže se nejvíc bojím, aby po vysazení vše přišlo do normálu, ale žádnou pauzu dávat nebudeme. Uvidíme jak to dopadne...Chtěla jsem ji vysadit už tak před 3 měsíci, ale nakonec jsem řekla, že počkám až po svatbě, protože jsem četla, že se někomu dost zhoršila pleť a vlasy a já mám už tak problematičtější pleť tak jsem radši nechtěla riskovat, že budu vypadat jak nevěsta puberťačka 🙂

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@macinek Mám to dost podobné, sice se zatím nesnažíme, ale já jsem zdravotně vysypaná co si pamatuju. A teď když jsme se rozhodli, že se začneme snažit, tak se mi zase vrací problémy, co jsem rok neměla a bolí mne záda a já nevím co ještě. No a korunu tomu teď nasadilo to, že se mi po měsíci zase vrátil zřejmě jakýsi vaginální zánět a i když mi na to doktorka zkouší kde co, tak nic nepomáhá. Svědí to jako ďas.

eeen
21. srp 2013

@uztotakbude Jak říkám,co člověk to jinej názor. Jééé nechceš se na mě taky podívat 😀

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kronecka007 No u nás jsem na sex lenoch já. Já ho vlastně ani nepotřebuji k životu. Ale manžel ten je strašnej...on by nejradši pořád. Takže si myslím, že u snažení to bude jen dobře.

macinek
21. srp 2013

@uztotakbude A manžel se léčí taky? Já totiž bojuju se záněty co jsme se začali snažit, do té doby jsme používali kondom, manžel sice užíval stejný krém co jsem dostala já, ale mazal se jenom asi 14 dní a pak přestal, on sice žádné problémy nemá, ale mám za to že přenašeč je on, takže teď se maže a maže, začali jsme oba jíst lactobacily a uvidíme, pokud se to nezlepší tak pomaže k urologovi

kronecka007
21. srp 2013

@uztotakbude Tak ať ten zápřah zvládneš 😀 😀

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kajalka Přestávala jsem ji brát zaprvé kvůli otěhotnění, za druhé protože mám známou, co kvůli tomu prodělala plicní embolku.

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@macinek No to mi povídej. Manžel naznal, že na ostro se začneme snažit až na přelomu říjen a listopadu, tak prý je čas na ten trénink. A taky že jo 😀

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kronecka007 No já brala devět let, kolik jsem jich vystřídala nevím, ale tipuji tak pět. A můžu ti říct, že co jsem vysadila HA, tak se cítím lépe. Méně unavená, méně depresivní, méně napnutá, mám větší chuť na sex.

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@eeen No, my si s tou kámoškou dělaly srandu, že bych mohla dělat gynekologa amatéra, případně fungovat místo ultrazvuku

kronecka007
21. srp 2013

@uztotakbude No doufám, že se mám také na co těšit a že se vše změní k lepšímu. Ani jsem nezažila sex bez HA a začala jsem ji brát už v 15 letech.

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@macinek No já říkala doktorce, že mám podezření, že si to předáváme, že to mám vždy po sexu a ona mi řekla, že je to vysoce nepravděpodobné, protože manžel má obřízku a ty kvasinky apod. se prý drží pod předkožkou...

uztotakbude
autor
21. srp 2013

@kronecka007 To jsme na tom skoro stejně, já už ve čtrnácti. 😉 Každopádně sex bez HA je lepší a nejlepší bude určitě ten, kdy se budeme snažit, to dostane ještě jinší jiskru. A hlavně se manžel nebude vysunovat, aby se udělal vedle...což to dost kazí... 😎