Prostě pokec

uztotakbude
20. srp 2013

Kdo má zájem stát se kamarádkou a mít někoho, kdo s ním bude sdílet radosti i strasti, kdo ho psychicky podpoří a s kým si pohodově pokecá, tak šup sem. Ráda si zde najdu kamarádky, se kterými si zkrátím čekání na těhotenství a klidně i těhotenství jako takové. Můžeme pokecat o čemkoliv...od rodiny, dětí, těhotenství, práce, koníčků....jen ať nám to spolu rychleji uteče...

uztotakbude
autor
18. zář 2013

@macinek No já doufám, že jo. Kamoška si udělala rekvalifikační kurz a do týdne měla práci. Ale to mohla být třeba vyjimka. Každopádně je to možnost, jak si udělat nějaký kurz a něco se naučit zadarmo. A je škoda to asi nevyužít. Protože stejné kurzy, když nejsi na ÚP stojí majland.

noas
18. zář 2013

Ahoj. Jsem tu nová a vůbec se tu nevyznám. Dá se tu najít fotky s 3D či 4D ultrazvuků? Ani nevím, jak se tu hledá. Děkuji Kristina

uztotakbude
autor
18. zář 2013

@noas Ahoj. Nahoře máš v tom modrém poli Fórum, Fotoblogy, Bazar apod. Tak ve fotoblozích. Do okýnka nahoře vpravo napíšeš 3D ultrazvuk a vyjede ti vše, co o tom zdejší maminky kdy psaly a i fotky.

uztotakbude
autor
21. zář 2013

22.9.2012 jsme se s manželem vzali. Slavíme první výročí. Včera manžel přijel z práce s kyticí v ruce a dal mi šampaňské. Já dneska udělala slavnostní oběd - kuřecí skleničky s broskví a křupavou bagetkou, slavnostní špízy, brambor a medová zálivka s rukolou a francozské palačinky se zmrzlinou meruňkou a šlehačkou. K tomu to šampaňské. Odpoledne měl manžel nachystané ještě překvapení a vzal mne na radniční věž na rozhlednu. Ptal se mne, zda nechci večer ještě na večeři do restaurace a zítra jdeme plavat. Já mám skvělého chlapa!!!!! 🙂

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude No tak to mas opravdu skvělého chlapa 🙂 Ten muj to ma v sobe trosku jinak takze by radsi postavil barak nez by prines kytku :D Ale tak na prvni vyroci bych se ji taky mohla dockat 🙂
Jo jinak jdu dneska n úřad práce, mají tam nějakej program pro mladé do 30ti let. Když se najde firma, která si tě na rok zaměstná a v podstatě zaučí tak úřad práce jim na to dává ten rok peníze takže vlastně nemusej rok toho zaměstnance platit a pak tam zůstane - plně zaučenej a už dostává normální mzdu. Firmu bych měla a teď jestli budu naplno vyhovovat těm jejím podmínkám. To se dneska dozvím. Je tam nějakej limit jak dlouho musí být člověk na úřadu práce atd. atd. Tak uvidíme.
Bohužel bychom, ale museli odložit snažení se o mimi :( V tom roce by asi nebylo dobré odejít na mateřskou a nevím jak potom...
Moc se mi nechce nechat to až na 30tku... Proč ten život není jednodušší že...

macinek
25. zář 2013

@uztotakbude Mě muž nosí kytky i mimo výročí 😵 , je moc dobře že chlapi tohle dělají i po x letech vztahu 😵

@kakamilca Já jsem tak podobně začínala s prací taky, přes dotaci od pracáku, tak přeju ať to výjde 😉

U nás celkem v pohodě, malej do školky chodí tenhle týden rád, mají novou učitelku, jeho oblíbená šla na operaci a naštěstí dostali novou mladou učitelku a Kuba je nadšen, navíc díky nemocnosti je jich ve třídě 6, takže to mají jako soukromou školku 😀

Já tak pořád zvažuju jestli chci teď otěhotnět nebo ne, ale asi to tak nějak odsuneme, hormony neblázní tak toho asi využiju, manžel od prvního nastupuje k nám do firmy a já bych mu ráda co nejvíc pomohla a představa že mi bude zase 3 měsíce blbě a budu pořád unavená 😒 , no uvidíme

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca Sakra, to se tam taky musím stavit!

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude Já jsem si říkala, že by tě to mohlo zajímat :D A nenech se odbýt. Nesmíš mít praxi jak 2 roky a musíš být aspoň 4 měsíce zaregistrovaná na ÚP. Potom je to brnkačka 🙂 A dotace na plat jsou jako průměrnej plat takže paráda... fakt by to stálo za to!

@macinek No já doufám, že to vyjde. Pán by mě do práce chtěl a úřad práce taky není proti takže to asi klapne. 😀

Jsem tak ráda, asi z toho půjdu žehlit 🙂 Jinak co se týče těch kytiček tak manžel mi je moc nenosí. Hlavně v tuto chvíli držím kasu já takže má příděly a za ně kytičku asi nepořídí a navíc je v nové firmě takže maká od rána do večera.
Ale dnes snad vyjedeme večer se podívat do jedné obory jak troubí jeleni - mermomocí chce, abych to slyšela bez toho prý nemůžu být. 🙂 Ale tak spoň budeme chvíli spolu. Vztah nějak stagnuje. Hlavně tedy kvůli mě, protože jsem nervózní, bez práce, tlustá a bez peněz 😀 No klasika 😀

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca Hele kočko, tak už mám veškeré informace a mám na to nárok, splňuji naprosto všechny požadavky. Okamžitě jdu rozesílat nové žádosti o místo a budu to všude psát. To je super!!!! Sakra já chci místo! Chci práci! Prosím prosím prosím osude!

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca Koukám jsi na tom jako já, nervózní, tlustá, bez práce a bez peněz 😝 😀 😝

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude Taky se jdi na úřad zaregistrovat. Musíš absolvovat 14ti denní školení, aby tě zařadily do toho programu a oni mají taky nějaký nabídky od zaměstnavatelů, který mají o tohle zájem. 🙂 Jsou to hlavně firmy co třeba výhledově hledají nové zaměstnance a ty se tam můžeš za nějaký ten měsíc proškolit tak, že budou platit už pak zaměstnance, který je jim platný. Byla jsem taky na pohovoru, kde mi řekli, že přes zkušebnu dostanu 10tis. Tak se mě ptali co na to říkám tak říkám, že peníze to jsou nic moc a že bych chtěla spoň 10tis čistýho a oni: no jo, ale ve zkušebce v podstatě nejste pro nás plně funkční zaměstnanec a bla bla bla... A z čeho pak má člověk asi žít.... Kdybych byla sama tak bych se za 8tis měsíčně fakt neuživila.... no jo je to boj.
No jsme na tom podobně, ale vztahu s manželem to moc neprospívá. Je z práce unavenej a první co na něj manželka doma vybafne je, že je mi hrozně. Chudák 😒

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca Mě nic o školení neřekli. Mám si najít někoho, kdo mne vezme na rok na dobu určitou a pak hned se jen vyplní papíry a hotovo.

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude Tak mě zase řekli, že se musí podepsat smlouva na dobu neurčitou jinak ten zaměstnavatel ten bonus na toho zaměstnance nedostane!!!

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca Nee, stačí na dobu určitou na rok. Prý prostě musí vytvořit pracovní místo na rok! A žádné zaškolení v rámci 14 dnů tam není. Když si dáš http://portal.mpsv.cz a dáš tam na té mapce tvůj kraj, tak ti vlevo v té nabídce najede mimo jiné i "odborné praxe". A to je ono. Tak si to prostuduj 🙂 Mne si dokonce dali do databáze zájemců a pokud se najde vhodné místo, tak prvně předávají těm zaměstnavatelům, co shání zaměstnance jména těch, kteří jsou přiřazeni do toho projektu. Což já ode dneška jsem : 🙂

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude Jojo tam jsem taky v tom seznamu zájemců. Každopádně je možný, že si to tady úřad práce to školení dělá samo. Třeba je velkej počet zájemců takže pro ně dělají takové všeobecné školení jak se chovat ve firmě a takový ty věci 🙂 Jojo prostuduji si to neboj...
Jsem ráda, že jsem mohla pomoct...

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude Bohužel u Jihočeského kraje tam žádná záložka "odborné praxe" není :(

uztotakbude
autor
25. zář 2013

@kakamilca zvláštní, u Jihomoravského jo.

kakamilca
25. zář 2013

@uztotakbude No jo koukala jsem. No nevadí optám se přímo té paní co tu zajišťuje ten program 🙂

uztotakbude
autor
26. zář 2013

Holky jsem nejpyšnější ženská na světě! Představte si: Manžel začínal ve firmě kde pracuje v patnácti jako brigádník. Dělal tam zednickou, když se stavěla dílna, kopal strouhy pro vodu, uklízel dílnu apod. Postupně začala pomáhat při střední škole i v dílně. Pak studoval VŠ a stále tam chodil brigádně a byl k ruce modelářům. Byl šikovnej a hodně se toho naučil. Po VŠ, kterou nedokončil tam nastoupil na HPP. V tu dobu majitel koupil své první CNC a manžel se ho učil obsluhovat, naučil se a dělal u něj obsluhu. Pak koupili druhé CNC, mnohem modernější, větší a složitější. A manžel se naučil pracovat i na něm. Pak začal pro CNC kreslit resp. projektovat modely dle technické dokumentace. A poslední rok se učí i programovat. A víte co? Včera přišel domů, že z něj majitel udělal vedoucího výroby. Přestěhovali ho do kanceláře, nebude už s ostatníma klukama. Má v kanclu vlastní skříň, bude tam jíst a všechny ostatní kolegy má na povel! Vypracoval se doslova od pohunka až po vedoucího jen vlastním úsilím a šikovností. A to má vystudovaný naprosto jiný obor. Je to můj šikula. Jen má z toho teď trošku nervy. Bojí se jak na to budou reagovat chlapy. Jsou kamarádi a najednou jim má dělat šéfa a říkat: Pánové sváča skončila, jde se makat. A: Hele, dneska budeš muset být déle apod. Snad to vezmou v pohodě, doufám. Nemám já to šikovného chlapa????? 🙂

kakamilca
27. zář 2013

@uztotakbude Tak to upřímně gratuluju a pokud zvládl tohle všechno tak určitě zvládne i komunikaci se svými podřízenými...

kakamilca
27. zář 2013

Holky jelikož máme teď s manželem takové těžší období, stresy, nervy, peníze, žena bez práce atd. Chtěla bych to dneska večer prolomit nějakou tou romantikou. Zarezervovala jsem 2 lístky do kina, ale co dál. Jak manžela přivést na jiné myšlenky než na práci a únavu? Máte nějaké tipy co chlapovi udělá radost? Jediné co mě napadá je sex, ale o tom si může dnes nechat jenom zdát 😀 😀 😀

uztotakbude
autor
28. zář 2013

@kakamilca Já bych šla do lázní, bublinková koupel, vířivka, sauna. No před chvilkou jsme přišli, co víc chceš slyšet 😝 🙂

kakamilca
29. zář 2013

@uztotakbude No když ty tady bohužel nemáme 🙂 Každopádně můj manžel dostal zelený zákal takže vyrazil do lesa a já jela k našim takže z romantického večera nic nebylo 😀 😀 😀

uztotakbude
autor
29. zář 2013

@kakamilca My byli v lese dneska - vařím zrovna hřiby.

uztotakbude
autor
29. zář 2013

Holky v budoucím týdnu mi prosím moc držte pěsti. Od zítřka začíná náročný týden - pohovor v pondělí, pohovor v úterý, ve středu mi budou vysekávat na sále zub moudrosti (nevylezlý) a pak následná rekonvalescence. Už teď mám srdíčko v kalhotách.

kakamilca
3. říj 2013

@uztotakbude Tak jak jsi zvládla týden? Jak dopadly pohovory? Já mám v příštích dvou týdnych vždy po dvou dnech v týdnu ty školení na úřadu práce a od 1.11. nastupuju do práce :D Tak jsem ráda - konečně! Teď už jen v klidu odstátnicovat, něco našetřit a můžeme založit rodinu a budovat budoucnost 😀 😀 😀

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@kakamilca Ty se máš! Na prvním pohovoru mne nevzali, na druhém mi řeknou dnes. A co budeš dělat? A za kolik jestli se můžu zeptat? Jde mi o porovnání platů ženských. Chci vědět, s čím se mám spokojit a s čím ne. Jinak mi včera vysekali ten zub, mám antibiotika, tak ležím. Manžel je se mnou ještě dnes doma. Chodí venčit psa, abych nemusela ven a nenafoukalo mi na to...

kakamilca
3. říj 2013

@uztotakbude Tak to máš dobrý, že se o tebe někdo stará 🙂 Budu dělat ekonomku a asistentku panu ředitelovi. No je to přes tu dotaci takže plat je lepší. Z dotace může zaměstanavatel čerpat až 24tis měsíčně na zaměstnance, ale myslím, že tolik na pásce mít nebudu. Detaily ještě pořešíme, ale spokojila bych se s 15ti čistýho. Každopádně když jsem byla normálně na pohovoru na celkem pěknou práci nabízeli mi 10tis hrubého na zkušebnu a pak 12tis... takže asi tak...

uztotakbude
autor
3. říj 2013

@kakamilca Tak to máš krásné. To bych brala ani nevíš jak. A jak jsi tu práci sehnala? Přes známé?

kakamilca
3. říj 2013

@uztotakbude Ne přes ten úřad práce a ten program od EU. Jsou do toho přihlášení zaměstnavatelé, kteří mají zájem o zaměstnance přihlášení do toho programu a s tou paní na úřadu jsme tu firmu vybrali a pán souhlasil 🙂