Průměrná spotřeba teplé vody v paneláku, 2 dospělí+2 děti

ela2
11. čer 2013

Maminky, u nás v paneláku se mezi sousedy rozvířila velmi citlivá diskuse, kolik má kdo spotřebu vody. Pramení to z velmi špatného a neodborného vyúčtování za celý rok. Několik z nás totiž mělo doplatek za vodu několik desítek tisíc a to na korunu stejnou částku, včetně spotřeby. Každý máme různý počet osob v bytě, ale stejné nedoplatky. Ale to už by bylo na diskusi, která by byla plná rad a nedorozumění, problém je obšírnější a řešíme si ho (to vyúčtování) tady v paneláku sami. Mě by jen konkrétně zajímalo, kolik kubíků TEPLÉ (tzn. ohřívané) vody průměrně spotřebuje rodina v paneláku, pokud tam jsou 2 dospělí a 2 tříleté děti. Zádná zvířata, a průměrná spotřeba za měsíc. Nezajímá mě, jestli a kolikrát se kdo koupe, sprchuje, jestli má někdo karmu, kotel nebo kolik propere praček denně. Já hodím do placu hodnotu 8 kubíků. Kolik to dělá u Vás nebo u Vašich známých?

lv
11. čer 2013

2 dospělí + 1dítě 5let, a od června mimino - 36kubíků za rok.

Problém jsem měla jednou na podnájmu, i přes reklamace a protesty jsem musela doplatit 16tis., tedy za byt, tedy na 3 lidi, i když někde musela být chyba, spotřeba se nezměnila.

pelmisek
11. čer 2013

41kubíků - 2 dospělí + dvě děti

barborka09
11. čer 2013

@ela2 dva dospělí a jedno dítě čtyři roky - teplá voda za rok - 34 kubíků, studená voda 61 kubíků.

blanka.k
11. čer 2013

2dosp.+3leté dítko ... nevím, kolik za rok, ale ze zvědavosti jsem koukla do stupaček, za necelcýh 6 let máme koupelnu 125kubíků, a kuchyň 25 kubíků teplé vody (máme novostavbu, vlastní měřáky všude v bytě)... nešetříme, často si dávám plnou vanu, nádobí myju pod puštěným kohoutkem atd... takže to vychází cca 27 m3/rok s jedním dítětem

helcenka
11. čer 2013

2 dospělí a 2 malé děti (5let a 2 roky) - 3 kubíky za měsíc

lucyhavirov
11. čer 2013

2dospělí+2děti(4r.+7r.)51kubíku tepléa 64kubíku studené,nešetřím,peru co druhý den,děcka se furt koupou.

konidana
11. čer 2013

38 m3 teplé (a i studené stejně) za rok, takže také zhruba 3 kubíky měsíčně.

petrahavlikova
21. led 2016

Dobrý den,

Byldím sama v bytě 2+kk, mám spotřebu teplé vody 21 kubíků a studené 28 kubíků Zajímalo by mě, zda to není za celý rok hodně, především té teplé vody, zda není dost. Mi osobně připadá 21 kubíků teplé vody hodně pro 1 osobu. Děkuji za odpověď.