První noc mimo domov s ročním dítětem

yelowangel
21. črc 2016

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat jak zvládali vaše děti spánek mimo domov o dovolených? V září jedeme na 3 dny pryč, malej je takovej konzervativec, má rád svoje, rituály jsou u nás jasná věc, bohužel je v tomto po mě. Je mu dneska rok, trochu se bojím že je na to ještě malej, ale zas když vidím že jezdí i maminky s menšími dětmi...není to do ciziny je to tady u Pardubic na Boxer sraz takže žádný letadlo, jenom 3 hodiny vlakem a pak autobusem (dohromady) a pak ještě cesta pěšky. Ale bojím se ty první noci, a jak pak bude vyvádět zas doma. Máte nějaký rady? Jak to zvládli vaše děti?

gracinka7
21. črc 2016

S malým jezdíme různě po republice od 3 měsíců a bez problému. Akorát se v cizím prostředí víc budí.
Vezmi mu jeho oblíbenou hračku a snaž se o stejný rituál před spaním jako doma.

yelowangel
autor
21. črc 2016

děkuju za typ s hračkou 🙂

zarecna
21. črc 2016

Maly je tiez konzervativec, ale uz smeboli 2x na predlzeny vikend a ideme v auguste do Chorvatska. Vzdy beriem jeho deku, mojkaca a oblubeny dudel, dodrziavam cas spania a jedenia, uspavam rovnako ako doma...mimo domu zaspava tazsie, ale nic tragicke..rozumej uspavam 15 minut, nie 5...

horsiee
21. črc 2016

@yelowangel našemu je teprve půl roku, ale jezdíme od dvou měsíců a je mu jedno kde je. Tak doufám, že mu to vydrží.

yelowangel
autor
21. črc 2016

Děkuju za zkušenosti

slimacikmia
21. črc 2016

Ahoj, my sme boli 1x v 9 mesiacoch a nebolo to nic strasne (tiez som sa obavala, ako to zvladne, lebo je dost konzerva...) Proste oblubene hracky, resp.vsetko, co pocas dna potrebuje (dudlik, flasu, pitko...), ritualy nemenit, snazit sa vsetko dodrzat a presne v tu jeho hodinu ho ulozit spinkat. To zvladnete ;)

suzina08
27. črc 2016

Nejvíc pomáhá dodržovat rituály a časy, abys mu nerozhodila režim. A jak píšou ostatní, oblíbený hračka, deka, klidně povlečení. Asi počítej s tím, že budit se bude častěji, já se v cizím prostředí taky budím víc a malý to má po mně, takže se sice moc nevyspíme, ale žádný řev ani další komplikace jsme nezažili 🙂

hanih
27. črc 2016

@yelowangel My jsme s dcerou poprvé někde byli v jejích 2,5 měsících a od té doby občas vyrazíme. Bereme s sebou oblíbené hračky a hrací deku, na kterou je zvyklá. Dodržování režimu neřešíme, protože dcera žádný nemá (ač jsme se o něj fakt snažili), ale ve vašem případě bych ho dodržovala co nejvíc to půjde, pokud to tak má rád. My máme třeba výhodu v tom, že je dost zvědavá, takže když někde jsme, všechno pozoruje a zkoumá, hezky se unaví a v noci spí líp, jak doma 🙂 Dokonce na výletech i líp baští 🙂

yelowangel
autor
27. črc 2016

Děkuju moc všem za rady, vezmeme mu s sebou usínacího slona a asi aji mantinely co má v postýlce a snad to bude dobrý. Při nejhorším se s pratnerem u něj budeme střídat. Jednou zabrat musí.