První pohyby mimča

janelane
2. led 2017

Holky..jsem ve 22tt tehotenstvi..cekame nase prvni mimi a porad si nejsem jista jestli uz vlastne citim pohyby toho drobecka v brisku😊😊...Nekolikrat denne uz par tydnu citim v brichu takove jakoby bublani..nekdy jakoby tukani ze vnitr..vetsinou to citim navecer kdyz si lehnu k telce nebo vcera jak jsem se ulozila ke spani tak jsem mela v brichu docela veselo..i ted kdyz sedim a pisu tento prispevek tak sem tam me tam neco ve vnitr ťukne😊😊ale nejsem si jista jestli to treba nejsou jen streva a jestli je to mimco..kopance zatim zadne rozhodne necitim...jsem z toho obcas trosku rozhozena jelikoz vsude ctu ze kolem 20 tt iz by meli byt pohyby docela zretelne...Na UTZ se miminko vzdycky pekne sije a hybe i doktori se smali jake mame zive miminko ze ho kolikrat ani nemohly teba vyfotit jak se vrtelo😊😊tak doufam ze jse vse v poradku..Holt je to prvni mimi a clovek ma mozna blbe dotazy..ale i tak budu rada za jakoukoliv reakci😍

yerry
2. led 2017

@janelane to co cítíš jsou pohyby. První pohyby jsou popsány jako třepot motýlích křídel nebo i bublinky. U nás to v obou případech byly bublinky a pak ťukání. Kopance prijdou pozdeji. Jak bude mimi rust a silit budou na intenzite ziskavat i kopance. A ke konci se to zklidni. Mimi nebude mit tolik mista tak ucitis jen přebalování a uvidis boule na brise. Je to docela srandovní 😊 To že to cítíš když jsi v klidu je ok. Když chodíš miminko s pohupuje a spinká. Ale když si lehne ono se probudí a začne fotbálek ⚽

swizz
2. led 2017

@janelane to jsou jednoznačně pohyby, nemusíš mít obavy. Jak bude těhotenství pokračovat, budeš si čím dál více jistá, že jde o pohyby😉

astyna
2. led 2017

Ja jsem si prvne vsimla skytani syna v brise 🙂 cukalo mi v podbrisku a jednou se to delo i primo pri nataceni uzv. A prvni pohyby byly opravdu takove tukani zevnitr.

janelane
autor
2. led 2017

Diky holky...😊tak snad je to opravdu to nase miminko😚

fitzyk1987
3. led 2017

Určitě to bude mimčo, vůbec pokud je to ke středu břicha od pupíku dolů... A těš se, každým dnem to začne naplno. Já měla taky pořád jen takové bublání a najednou, je to deset dní zpět, to začaly být regulérní kopance a pořádný pohyby. Prostě z ničeho je to najednou úplně na max 🙂

medulinek
4. led 2017

ja cekam druhe a stejne jsem dlouho premyslela,jestli jsou to streva nebo mimco,opravdu bych to prirovnala,jak kdyz o stenu briska zevnitr praskne mydlova bublinka 🙂 a ted uz budou jen silit a my budem v noci nadavat,ze nespi a budi nas 🙂

maca2607
5. led 2017

Ja u prvniho rozeznala pohyby az ve 24.tt jelikoz jsem mela problemy se zazivanim a zacpou. Ted u druheho jsem je prvne citila uz koncem 16.tt spis takovy prevalovani. Ted kdyz jsem v klidu tak uz to jsou takovy tukance...nejvic je citim kdyz sedim a mam nohy nahore 😅

houmles
6. dub 2020

holky a ve kterem tydnu jste zacly citit pohyby u tretiho tehu?dekuji

eithelwing
6. dub 2020

Ze začátku je to velmi jemné, u mě to tak bylo i u druhého těhotenství, i když mi každý slíbil, jak to bude divoké hned ze začátku, nebylo. 🙂 Ale užívej si to, po 30tt se třeba kvůli pohybům nevyspíš. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru