První Vánoce s miminkem 🙂

limin
4. lis 2008

Ahoj holky, možná je brzy myslet na Vánoce, když je venku skoro 20st 😀, ale při dnešním kočárkování jsem si všimla, že u nás v Olomouci jsou už vánoční výzdoby 🙂 . Já teda Vánoce nikdy moc nemusela, ale letos se na ně hrozně těším. Budou to naše první Vánoce s Terezkou.
Jaké byly vaše první Vánoce s miminkem??? Nebo jak plánujete Vánoce s miminkem poprvé?

janeyzelvicka
4. lis 2008

nás čekají první vánoce s kristýnkou... myslím že budou přibližně stejné jako ty minulé... akorát nevím, jesi si dávat hrachovku, aby psk mslá celý večer neproprděla...

andy80
4. lis 2008

Ahoj limin,

taky jsem se těšila na první vánoce se synem. Ale nakonec jsem z toho byla zklamaná. Bylo mu 11 měsíců a žádný velký ohlas na dárky a ani na stromeček nebyl. Ale vynahradil mi to 25.12.2005 kdy začal sám chodit. Jo o rok později to bylo o dost lepší.

barusha
5. lis 2008

Souhlasím s andy, první Vánoce nebudou až takové, jak se na ně my, maminky s prvním mimi těšíme a dostatečně asi neocení naše snažení... Ale i tak se jich nemůžu dočkat. Koupila jsem nové ozdoby na stromeček, klasické baňky, ať si jich ještě užijeme. Příští rok už budou radši slaměné, až na sebe bude strhávat stromek 🙂 Ale těším se neskutečně! Konečně jsem vymyslela i dárek pro manžu, který ho, doufám, nadchne, tak to bude super.

ivulinda
5. lis 2008

Taky budeme trávit letošní první Vánoce s Adélkou,ale vůbec nevím jaké to bude.spíš jsem zvědavá co bude dělat až uvidí stroměček a jestli už bude chodit 😀 což bych si moc přála 😀 😀 😀

iira
5. lis 2008

ahojky my taky budeme mit prvni vanoce s malou , jsem zvědava jak se ji bude zamlouvat stromeček až bude svítit... 🙂

berynka
5. lis 2008

Hedušce při prvních Vánocích bylo půl roku a snažili jsme se to užít v rámci možností 🙂 . Chvíli jí bavily prskavky a docela dlouho krabice a papíry. Hračky šly kupodivu stranou 😅 . Letos věřím, že to bude super, jen stromek se bude muset zavěsit někam ke stropu 🙄 😀 .

ivulinda
5. lis 2008

jj Adélku taky zajímá jen papír a to,že to může trhat takže si myslím,že u nás taky hračky budou na posledním místě a papír jako první 🙂

lenkabu
5. lis 2008

Já se těším hrozně 🙂 Vanda to určitě vnímat moc nebude,to nečekám,ale bude krásný oslavit první Vánoce už ve třech 🙂

ivusakos
5. lis 2008

My se taky těšíme, počítáme, že na sebe malej zvrhne všechno co půjde. Tak to zase zvedneme🙂) Mám výbornej tip na dárky pro prcky od kamarádky. Prý se jí to osvědčilo 😉 Vzít teď nejaké hračky a dát je stranou a zabalit je pod stromeček. Dárků je pak víc a také je víc rozbalování a malá mimča (samo že ne dvouletý prcek) do roku a půl mají velikou radost, že ty své hračky zase vidí! Oblbovák, ale dobrý ne???? 😀

lenkazdenek
5. lis 2008

nám byl na první vánoce měsíc ,takže o njákým užívání se nedalo mluvit,po dobu večeře byla v autosedačce a uprostřed večře se rozplakla takže sem jí pak musela furt chovat 😅
Letos tipuju že budou lepší,minimálně jí budou bavit balící papíry 🙂
Jinak stromeček plánujem letos njákej v květináči aby nebyl tak nestabilní 😉

artemiss
6. lis 2008

Ahoj holky, u nás budou vánoce fakt zajímavé!!! Mám tp 21.12. takže buď rodím před vánocema a na svátky jsem doma, nebo rodím na štědrý den a bude to ten nejkrásnější dárek, který nám kdy ježíšek nadělí....nebo budu celou štědrovečerní večeři počítat minuty a kontra nebo rodím po vánocích a doma jsem na nový rok....... v každém případě to bude letos fakt hooooodně netradiční 😀

ssaara
6. lis 2008

Artemis : tak to budete mít vánoce plné očekávání 🙂 Mám 2 kamarádky,co taky mají TP kolem vánoc,tak jsem zvědavá,jak jim to dopadne 🙂

Já se na první vánoce s prckem taky moc těším. Pár dárečků už mám připravených. Je mi jasný,že to ještě moc prožívat nebude,ale světýlka na stromečku se mu budou určitě líbit 🙂

petra.vavra
6. lis 2008

Ahoj, my jsem tenhle krásný zážitek za sebou z loňska a Terezce byly dva měsíce, tak jsem jí oblékla nové šaty a položila ji do lehátka, které jsme měli u stolu a tak byla celou štědrovečerní večeři s námi. Stromeček nevnímala a dárky dostala spíše sporadicky a jen samé potřebné, ale i tak to byly naše první vánoce, kdy jsme byli TŘI. Letos už to bude jiná legrace... 😀

maakule
7. lis 2008

Ahoj, já se taky přidám. Taky budem mít první vánoce s malou a moc se těšíme. Jen nevím jak se stromečkem. Vždycky máme velký strmek až ke stropu a když vidím tu naší aktivistku, tak asi zvolíme variantu malinký a hoooodně vysoko 😀. Už se začíná přitahovat, aby viděla víš a myslím, že do vánoc bude stát. Ale už se fakt těším. Souhlasím, že nejlepší dárky budou krabice, papíry - nejlépe hodně šustivý a igelity. Tak všem přeji co nejkrásnější vánoce a co neméně katastrof po zásahu miminek. Jo a kdyby měl někdo nápad na nějaký dárečky, tak napište. Pa

pattie
7. lis 2008

Vzhledem k tomu, že jsme poslední dvoje vánoce strávili pod palmama (a z těch minulých si dovezli "dáreček"), tak se na ty první s naší malou docela těším, i když z toho mít rozum nebude a předpokládám, že štědrý večer prospí 🙂) Spíš vymýšlím, jaké dárečky, asi nějaké hračky a něco praktického, co pro ní potřebujem 😀

many
7. lis 2008

ahoj 🙂 tak já se na ty první vánoce moc moc těším 😀 už na to jak budu doma dělat výzdobu a Ladíček bude zvědavě koukat s otevřenou pusenou 😀 a pak jak bude hledět na ten svítící stromeček,to si myslím,že se mu to bude líbit 😀

minea
7. lis 2008

To, že štědrý večer prospí, je lepší varianta 😀 . U nás to bylo tak, že malá měla měsíc a zrovna o vánocích byla v růstovém spurtu. Štědrý večer tedy neprospala, ale prořvala - neplakala jenom u prsa. Večeřeli jsme totálně ztrhaní, řvoucí dítě jsme měli v zavinovačce ve vaničce vedle stolu a partner ji během jídla houpal nohou 😀 😀

kim
7. lis 2008

Jé Artemis, taky jsem měla TP na Vánoce 20.12.a u smažení řízků mě začaly chytat buď silné poslíčci nebo nepravidelné kontrakce - k čemuž se víc přikláním, rodila jsem až 27.12. ty tři dny byly šílený, nespala jsem, pořád stahy po 15-20 min....ale tím Tě nechci vůbec strašit, to jsem jen zavzpomínala 😀
Na letošní Vánoce se těším, malýmu bude rok a bude to fajn, stromek dáme do ohrádky, aby na něj nemohl 😎 😉

timbouctou
7. lis 2008

ahoj, tak našemu malýmu bude na vánoce skoro 11 měsíců, už teď se snaží chodit takže je mi jasné, že stromek na stole a bez ubrusu bude nutnost 😀

xsuzzi
8. lis 2008

já se taky strašně těším na Naše první Vánoce ve třech 😅 😅 😅 😅 😀 juch 😅
akorát vůbec nevim jak to bude vypadat a probíhat s devítíměsíčnim mimčem 😅 😅 😅 😀

poup
9. lis 2008

hojky, Markétce bude na vánoce půl ročku, tak jsme taky zvědaví, jestli z toho něco bude mít.....Dárečky už máme skoro nakoupené, ale stejně si myslím, že NEJ bude právě ten papír, krabice atd....Určitě bude vnímat prskavky a světýlka a vůbec celá ta atmoška, že už jsme tři.....jak já se těším 😵

limin
autor
11. lis 2008

ahoj holky, dík za vaše příspěvky, zdá se, že první Vánoce s miminkem jsou ve směs stejné 😀. Mimísek toho ještě moc vnímat nemude. Starší miminka už asi ano, ale ty menší budou asi jen koukat na světýlka 🙂
Ale i tak to bude hezké 🙂 Holky, budete vašim dětičkám vykládat pohádku o tom, že chodí ježíšek a nosí dárečky nebo i stromeček? Já znám totiž pár rodin, kde nosí dárky i stromeček ježíšek a v některých rodinách si stromeček strojí děti samy a ježíšek jim tam dá jen dárečky.....

iris
11. lis 2008

náš první Štědrý den ve třech byl hektický...Tomíkovi byl měsíc akousek, trápily ho prdíky, takže strašně plakal, museli jsme chovat...no, moc jsme si to neužili, ale jinak jsme byli šťastní, že jsme tři 😵 Jsem zvědavá, co se mu bude letos líbit, sázím na světýlka a balicí papír 😀

konja
11. lis 2008

limin: u nás to je tak, že stromeček strojíme den před štedrým dnem a syn nám při tom pomáhá ( to teda začal až tak ve třech letech 😉 ).Říkáme si, že až Ježíšek poletí kolem našeho okna a uvidí svítící stromeček, tak bude vědět, že na něho čekáme a přinese nám dárečky 😀 . Je to hlavně z praktického hlediska. U nás je tradicí obrovský strom až do stropu a spoustou ozdob (s mamkou je zbíráme 🙂 ), takže ho chceme ozdobit v klidu a beze spěchu, což by se na štědrý den asi těžko zvládalo a navíc nevím jak by jsme to před synem utajili.

maakule
12. lis 2008

limin: u nás jsme strojili stromeček s tátou a bráchou a mamča si v klidu chystala v kuchyni na kubu a obalovala řízky, no a co se bráška odstěhoval a má svojí rodinu, tak strojíme jen s tatkou. Od malička nás to strašně bavilo a když je hotovo, jdem pomoct mamče. Myslím, že děti zdobení stromku baví a když jsou větší, tak má i máma díky tomu klid na práci v kuchyni 😉

moncicak77
12. lis 2008

Ahojky vsem,
ja si minuly rok take neuzila Vanoce,termin porodu jsem mela 16.12. a malej se narodil 28.12.,ale letos bude malemu rok a ja se na ne nesmirne tesim,budeme se snazit si je uzit a take doufam,ze stromecek to prezije ve zdravi,jelikoz nase ditko neda nicemu pokoj 😝
Darecky uz mame nakoupene,tak uz muzou vanoce zacit 😉

Kim,ahojky,jak se vede,co Danecek?? 😉

alishia
12. lis 2008

ahoj,

ja se na vanoce tesim strasne, budem tri. vim ze to nebude zadny zazrak, protoze Vojta je jeste maly, ale i tak.) Pristi rok bude lepsi, to uz se mu snad i darky budou libit.) ja se spis tesim na tu atmosferu, cukrovi a navstevy.) dakru moc kupovat nebudem, protoze kupujeme prubezne. jen tak symbolicky, stejne z toho ma prd rozum🙂 hlavne ze dostanu darky ja.)))

motol
13. lis 2008

Ahojky,já se na vánoce taky moc těším loni sem byla těhotná a termín sem měla na unor,ale malej se narodil v lednu,sice je ještě malej takže moc dárků nebude spíš si myslim,že to zaspí protože chodí spát v 5,ale už sme konečně rodina,tak o to víc ty vánoce budou krásný 🙂

mpad
13. lis 2008

Ahoj,

já se také na Vánoce těším, těšila jsem se vždyky, miluju je a ted, když budeme 3, tak to bude nádhera, at to bude jakkoliv. Martínkovi bude na Vánoce již skoro 8m, tak myslím, že už to bude zajímavé, světýlka, papír,..........🙂 letos si stromeček ještě užijeme, ale příští rok to asi budeme řešit malým a na stole 🙂 máme 2+1 :( kdyby bylo místo, tak se mi líbí nápad s tou ohrádkou jak psala KIM 🙂
dárečky nevim,.,............bude jich hoooooooooooodně od babiček, dědečků, tetiček apod, takže koupíme spíš potřebné věci napadla nás jídelní židlička 🙂 ale stejně neodoláme hračkám apod. jéééééééééééééé jak já se těěěěěěěěěěšíííííííííííííím 😀 😀 😀

abinka
13. lis 2008

Nazdárek úžasný téma,
Já miluju vánoce a vánočná atmosféru 😵 Sice ten zhon předtím je hrozý ale ta odměna za to stojí a hlavně aspoŇ chvilinku se mají všichni rádi a jsou na sebe milý a hodný.Ty pohádky dobré papáníčko no prostě pohodička aspoň pár dnů 😀

Loni jsme už malého měly ale měl cca Týden.Měla jsem termín 21.12. ale musel dřív narodil se 6.12.
Už chodí a je to pěkný rarach takže vánoce budou skvělý 😵 Akorát teda co s tím stromečkem to bude horší 😒