První vnouče je nejoblíbenější. Je to tak i u vás?

slunicko552
11. lis 2008

Tak nevím jestli je to jen v naší rodině nebo i u vás 😒

gtver
11. lis 2008

Ahoj, tak u mých rodičů to neposoudím, protože náš synek je jejich první a zatím jediné vnouče ( a jsou z něj absolutně mimo - v dobrém slova smyslu 😀 ), pro rodiče manžela je to třetí vnouče (první manželovo) a ani u nich nevidím žádné problémy. Naopak, jako nejmladšího a přece jen ne tak často vídaného, se ho manželova mamka nemůže nabažit 😀 Částečně svoji roli bude hrát to, že asi tak úplně nedoufala, že se od nás vnoučete dočká (manžel totiž vždycky podobné dotazy, aby měl klid, utnul s tím, že dítě nechce 😀 ). Taky vzhledem k tomu, že má 3 vnuky a kluci od švagra přece jen ve svém věku (14, 10 let) moc na mazlení nejsou, tak si to vynahrazuje. Když jsme totiž ještě malého neměli, tak se muchlovala s tím mladším.
U vás s tím jsou problémy 😒 ?

slunicko552
autor
11. lis 2008

No ne že by byly drastické,ale jsou.Někdy vidím,co dovolí nejstaršímu a co ostatním.Jsou to zatím takové blbiny,děcka jsou ještě malé,ale prostě jsou.Když přijedem my prckova babička je vždycky strašně unavená,všechno ji bolí,takže kmitám já.A když tam jsou i sinovci tak je v pohodě a musí se věnovat jim,protože oni to vyžadují a s malým jsem zase já.Nemůžu říct,že by si ho vůbec nevšímala,ale prostě vidím,že hlavně nejstarší je nejoblíbenější.

eps
11. lis 2008

Tchánovci mají celkem 3 vnoučata, první Honza, skoro 9 let (ale bydlí asi 90 km daleko), pak Madla, máme to od sebe asi 10 minut pěšky a Lenička, 3 měsíce po nás (Honzova sestra)...no, z Honzy byli všichni na haluzi, tchýně už byla docela"stará", když se narodil, navíc to dlouho vypadalo, že u nich další dítě nebude...Tchánovi to bylo celkem jedno, chodil do práce...ale teď si o to víc užívá Madlenky! Dokonce ji choval, to měla půl roku ( u něj rekord!), sám si ji vzal, to u Honzíka nehrozilo. Ale jasný, když mají dojet na návštěvu, počítám s tím, že nebudou mít na Madlu tolik času. Ale třeba pociťuju, že Lence dává tchýně víc dárků, jede tam občas hlídat, takže my od ní máme nějaký chrastítko a tím to asi končí (mimo oficiální dárky k Vánocům/narozky), nám dovezou balík plínek, trošku neosobní...

Naši to mají podobně. Mají 2 kluky (4,5 a 2,5), sice oba ve vsi, jenže starší bydlel u druhé babičky (asi do 2 let) a to je prostě mazlíček druhýho dědy (hlavně-u nich sice 2. kluk, ale na tohoto měl čas) , a mladší babiččin, jejich máma chodí do práce a hlídá je proto denně... Naopak můj taťka hodně tíhne k Madlence. Myslím, že z několika důvodů: kluky mu vyfoukl druhý děda, já jsem jeho oblíbené dítko 😔 a Madla je první holka z naší strany.... Co se týká hmotných darů, mamka se snaží všem stejně...Až moc! (aspoň co blázní na Vánoce!)

Jaký je u vás problém?

lucianka
11. lis 2008

Sluníčko, u nás to vidím taky ☹ Tchýně by se teda rozkrájela pro všechna 3 vnoučata a jsou to fakt maličkosti, ale ten rozdíl tam vidět prostě je. Třeba, že si Lukáška sama od sebe nikdy nevezme. A my nejsme typy, abychom jí volali, ať si pro něj přijde ☹ A taky - tchýně chtěla u všech 3 vnoučat holčičku (dočkala se až u té zatím poslední) a taky mi se švagrovou několikrát řekli, že když má děti dcera, tak je to vždy "jiné" než když je má syn... teda nikdy to nebylo míněno o nás, vždycky, když jsme se bavili o někom jiném, ale stejně ☹ Hold má Lukášek tu smůlu, že není první, není holka a ani není od dcery ☹
U našich je to jiné - je to sice 3. vnouče v pořadí, ale všechny jsou od sebe tak 8 let, takže s každým je to prostě jiné 🙂 Všem 3 se věnuje naše mamka stejně (naši jsou rozvedení a táta si žije sám pro sebe)

lucianka
11. lis 2008

co se týče dárků, tak to tchýňka žádné vnouče nešidí. Moje tchýně je fakt hodná, ale prostě mě někdy mrzí, že si třeba nevezme Lukáška ven ☹
Moje mamka dělá každý den do 16,00 nebo do 18,00 hod. a bydlí 20 km od nás... takže ta sem jezdí jen, když má volno. ale od ledna jde do předčasného důchodu, takže budu mít o vození a hlídání postaráno 😉

gtver
11. lis 2008

To teda nezávidím, není to příjemný 😖 Hlavně až si to prckové třeba začnou uvědomovat... Já možná rozdíly (ať pro nebo proti nám) nemůžu tolik posoudit, přece jenom nemáme ten každodenní osobní kontakt, takže jsou na malého natěšeni, synovce můžou vidět prakticky každou chvíli. Asi bych to možná víc poznala ve chvíli, kdy bychom my měli druhé dítě, jestli by se mezi nimi dělal rozdíl.

cazadora
11. lis 2008

tak moje rodiče mají jen jedno vnouče (natálku) a jsou z ní hotový tam neni co řešit, tchýně má vnuka 4,5 roku a natálku(má tři syny a vnuka vždy si přála holku) k oboum se chová stejně super nešidí je na dárkách na drobnostech až si někdy říkám že to přehání když koupí něco adámkovi musí i natálce a to i třeba u sladkostí když dá prostě adámkovi bonbon musí dát natálce třebas banán páč bombony zatim nejí.z babiček a z dědečků mám radost z obou malou milujou a rozdali by se pro ní ještě o to víc že ona je palice dubová a jen tak někomu se nedá nemazlí se a tak a to ani s náma 😀

slunicko552
autor
11. lis 2008

Tak mi malého nehlídal ještě nikdo.Když jsem nutně potřebovala na 2hod.pohlídat,když měl malý 14měs!připadala jsem si trochu divně,ale nebyl problém.Bráchovy děcka jsou tam pořád.A zdruhé strany je prcek jediné vnouče a vidí ho tak jednou za tři měs. a to bydlí kousek od nás.

olise69
12. lis 2008

Tak ja mám čerstonarodené 2.vnúča- obe dievčatká. A dúfam, že nikdy !! nebudem robiť rozdiely. Tak ako som nikdy nerobila medzi svojimi deťmi, ale vždy som počúvala od oboch , že toho druhého mám radšej. Možno je to uhol pohľadu,lebo naozaj mám oboch rovnako rada.

kalo
12. lis 2008

Nemyslím, že věk rozhoduje...Prarodiče mají asi blíž k vnoučeti, které vídají častěji..Když jedno vidí denně a druhé jednou za měsíc..Ale moji rodiče určitě rozdíly v oblíbenosti nemají...a to máme první děti se sestrou úplně stejně staré...

kristi
12. lis 2008

ne, u nas ne...teda mluvim o sobe..ja byla v rodine prvni vnouce, ALE holka, takze to pravy a orechovy byl az bracha....a bylo to videt, i kdyz jsme o 14 let tak mne to uz bylo uplne jedno

gtver
12. lis 2008

kalo, tohle bych taky nebrala jako časté pravidlo, jsme ten případ (viz výše) a neplatí to 😉 To bude hrozně individuální a podle mě většinou právě jen ti prarodiče ví, jak a proč to přesně je....

kristi
12. lis 2008

Mia je v poradi 8 vnouce a myslim,ze vsechny maji radi uplne stejne, i kdyz tu nasi si proste uzivaji skvele...

maart
12. lis 2008

Ne, tak u nas to tak neni....moje mamca miluje vsechna vnoucata stejne (muj tata nedava city at tak jednoduse najevo, tak obcas nevim, co si mam myslet 😅 )....moje segra ma jednu dceru, ale ta uz je velka (15 pryc) a ted moje deti - dva kloucci 7 a 4 roky a nas ruzovy "benjaminek", moje skoro 11-ti mesicni dcera....Mozna mam dokonce vyhodu v tom, ze segra nasim malou (teda kdyz byla mala) nejak extremne moc nepujcovala, porad davala nejake prudici prikazy a zakazy, takze si nasi prvni vnucky ani moc neuzili. Ja se deti zase desne rada "zbavuju", tak s klukama mamca chodi do divadel, do muzei, jenom tak na couracku Prahou...jsem ji za to vdecna a kluci to milujou. Ted v sobotu pujdou k babicce nase vsechny deti.....holky, ani si neumite predstavit, jak budu stastna, ze budu s manzelem skoro cely den SAMA 🙂 .

....od manzela matka bydli hooooodne daleko, tak ani nemuzu az tak posoudit. Je taky fakt, ze deti manzelova starsiho bratra uz jsou taky velke, tak se to ani srovnat neda. Ale rozmazlovaci babicka moje tchyne fakt neni 😒 ..... 😀 ! Je to generalka!!!!

kristi
12. lis 2008

maart, no u nas si myslim,ze tchyne si driv tech 7 vnoucat neuzila, pac furt makala atd...tedka jsou oba v duchodu a i kdyz teda nekdy pracuji, casu maji dost a je videt, jak jim proste mala prospiva, jak i deda ( co nikdy zadnyho syna ani neprebalil) tak krmi, koupe atd...je to moc hezky sledovat je 🙂

maart
12. lis 2008

Je to tak, Kristi. Kdyz nad tim tak premyslim, tak kdyz byla neter mala (bylo to nasich prvni vnouce), tak nasi oba samozrejme pracovali a ani si nejak vnucky moc uzit nemohli...ale segra byla taky lehce strelena, to jako jo 😀 ...u mych deti je to jinak, mamca je v duchodu (tata jeste pracuje) a tak na ni vidim, jak je rada, kdyz je "potrebna"....obcas vyzvedava mladsiho kluka ze skolky a vubec se jim venuje a opravdu je moc moc miluje....Moji malou prdolku i trochu rozmazluje, ale ja ji nechavam 😵 😵 😵 ...

....muj tata je stastnej, kdyz se s nim kluci divaji na znamky a na katalogy lodi...brrrrr, jak nas to nikdy nebavilo....to vis, mel 3 dcery (mam jeste mladsi segru 😉 ), ale kluky to 'zerou".

gtver
12. lis 2008

Tak u nás všichni prarodiče ještě pracujou, takže ani tohle nemůžu posoudit, ale začínám mít pocit, že případný Ríšův sourozenec bude takový "testovací králík", jak to s těmi vztahy bude (speciálně, kdyby to byla holka).

kristi
12. lis 2008

no, tak u nas je to s tim tatou presny.....mel 3 syny, pak jednu vnucku, te je uz 17, pak druhou te jsou 3,5 a pak nasi malou....a z ty je hotovej, sedi s ni na pisku, montujou spolu v dilne atd....

a mama? ta je stastna, kdyz si ji uzije, si myslim,ze ani svoje deti si tak neuzila jako tu nasi. A rozmazluje ji tak trosku, urcite ne darkama, spis tim jak se ji venuje

maart
12. lis 2008

....tak mne fakt nejaky lehky rozmazlovani od babi a dedy vubec nevadi, spis mam pocit, ze to tak proste ma byt. Ja budu rozmazlovaci baba....teda jestli se svych vnoucat doziju (jak s oblibou rika moje kamaradka, obe jsme mely deti pozdeji nez je standard 😀 ). Vis co, mne treba prijde desne roztomily, ze mamca ted moji prdolce koupila panenku, na kterou tata vyrobi postylku a mamca usije perinky, pak taky uplete a uhackuje celou vybavu, proste vsechno a az budou moji dceri tak 4 roky, tak ji to daji k narozeninam...neni to uzasny?

Gtver, neboj, budou mit Risu + sourozenecka stejne radi....myslim si, ze to, ze prarodice uprednostnuji prvni vnouce je spis vyjimka (tedy doufam, ze se nepletu 😅 )... 🙂 .

maart
12. lis 2008

Pochopitelne jsem nemyslela takove to rozmazlovani, ze deti dostanou vsechno, na co si ukazou....to neeee, ale neco s nema delat, jezdit na vylety, ucit je neco....tak to joooo, to se mi libi.

kristi
12. lis 2008

Maart, to je mile, fakt hezky od nich.

u nas je sranda, jak ji tchyne dava stary veci, usity bryndaky, vytahany teplaky snad jeste po manzovi apod. Prej aby neuspinila to nase hezky ruzovy, se vzdy musim smat.....ja ji tam na vikend beru tasku a z toho se proste nic nepouzije, vsechno je moc hezky na to,aby se to nosilo...sranda

gtver
12. lis 2008

maart, Ríša je u manželových rodičů 3. vnouče a fakt tam nic o upřednostňování prvního neplatí 😉 spíš třeba vím, že manželova mamka by byla ráda za holčičku (všichna tři vnoučata jsou kluci), tak přemýšlím, jestli by se to promítlo, ale myslím, že asi ne

maart
12. lis 2008

😀 ....Kristi.... 😀 dobry...tak heled, moje tchyne moje deti vzala v lete to hracek, pry at si neco vyberou. Kluci vybirali, vybirali, nakonec vybrali takovy malinky auticka, snad Hot wheels, nevim, ale byli maly a levny (holt jsou to jeste 2 trdla)....takze tchynka usetrila....No a pak mi povida:"Vyber pro malou nejakou panenku...", no tak vybiram a ona najednou sahne po takovy blby panence....ale co myslis - byla ve sleve!!! No nekup to za 5 Euro, ze jo? 😀 ...no ale to spis patri do jineho tematu, ze 😀 .

kristi
12. lis 2008

Maart...to nase nic moc nekupuje, spis nic....ale proste ji miluje a to mi staci, nemam problem ji tam nechat samotnou pres noc, proste v pohode. I kdyz vim, ze se nedodrzuji zasady, no 😎

gtver
12. lis 2008

maart 😀 😀 teda to je pech 😀 😀 😀

maart
12. lis 2008

Gtver, moje tchyne ma zase 3 syny a kdyz se mne narodil druhy syn, tak byla vylozene zklamana....no tak to mne teda dost naprdlo 😠 (bo muj mladsi syn je fakt uuuuuzasnej). Kdyz jsem byla po treti tehotna, tak mi porad rikala, jak by bylo super, kdyby to KONECNE byla holka a v obchodek furt koukala na ruzovy, no vytacelo me to ohromne.....Nakonec je to teda holcicka 😵 , ale jak uz jsem psala, tchyne neni rozmazlovaci babina uz tak ze zasady, takze zatim se to fakt nepromitlo.

...Holky, jsem nejak v razi, mela bych se asi odstehovat na tema "Tchyne"....fakt o ni koncim 😀 !

maart
12. lis 2008

Ja vim, Kristi, mas uplnnou pravdu...o darkach to neni, ale kdyz ja si nemuzu pomoct, kde muzu, tam ji pomluvim....fuj, jsem desna 😀 .....Mas stesti, ze u tchyne malou muzes nechat, ja proste ty moji babici neduveruju no.

kristi
12. lis 2008

hehe, to ja taky..kde muzu, tak si stezuju a pritom ji mam strasne rada, ona je proste az moc hodna a obetava, to uz se tedka fakt nevidi....

ja jsem si tu duveru musela tak trosku vsugerovat a kdyz zavru dvere, tak na Miu proste nemyslim (nebo se snazim)

maart
12. lis 2008

Gtver, ted jsem koukla na Risu, booooze - je uzasnej, fakt nadhernej kloucek....no o Mie ani nemluvim, je suprova 🙂 ...nic zeny, jdeme koupat tu nasi bandu. Jeste nakouknu.....

maart
12. lis 2008

....Kristi, ale tohle ja delam i u nasich....zavru za klukama dvere a pffffff, uz na ne nemyslim...Vim, ze se jim u nasich libi, ze tam radi chodej a to mne staci. Nejaky zasady??? Nene, at si to nasi s nima delaji, jak chteji 😉 .