První vnouče je nejoblíbenější. Je to tak i u vás?

slunicko552
11. lis 2008

Tak nevím jestli je to jen v naší rodině nebo i u vás 😒

kristi
12. lis 2008

presne tak, jsem rezignovala.....a jsem v klidu a nemusim se nervovat.... 😵

vachovka
12. lis 2008

A zase ja som najstarsie vnuca v nasej rodine a ked som sa vydavala tak mi moja babka povedala, ze som jej najoblubenejsia vnucka, ze mam ma najradsej.Potesila ma, lebo aj ona moja oblubena babka ale zase to neni fer voci dalsim 6.
Tchyne mi narovinu povedala, ze Vaneska bude pre nu na prvom mieste aj ked budem mat dalsie deti.Tak toto mi uz vadilo ved sa jedna o moje deti a nechcem aby robili medzi nimi rozdiel.

gtver
12. lis 2008

Maart: Ríša děkuje za projevenou poklonu 😉
ještě musím dodat, že Ríša má i prababičku, která ho zbožňuje a musím říct, že tu má nejradši

gtver
12. lis 2008

vachovka, neboj, možná si to jen teď nedovede představit 😉

slunicko552
autor
12. lis 2008

Tak teď to vypadá jako bych měla úplně hroznou rodinu 😀 .Mají prcka samozřejmě taky moooc rádi,myslela jsem spíše ty menší rozdíly.Malý si toho ani nevšímá,je zatím ještě malý,ale já to vidím,i když jsou to jenom blbiny.I když s tím hlídáním už je to trochu divné 😒

olise69
12. lis 2008

baby, uvidíte ako to bude keď budete babky 😀 😀 😀 😀
Ja si to užívam neskutočne, pri vlastných deťoch bolo oveľa viac stresu, starostí..., menej času.Aj keď mám do dôchodku daleko, vždy sa teším na každú chvíľku s drobcami. ( To si zas nemyslite, že len sedím doma a bavkám sa ) Babkovské povinnosti, či radosti kompenzuje študentským životom( chodím externe na VŠ) Takže robím všetko, na čo niekedy nebolo času alebo možností. Určite sú starí rodičia rôzni, ale myslím, že vnúčatá ľúbia všetky. ( nemoralizujem, ĺebo ma vylúčite 😉 😉

petule.h
12. lis 2008

mám švagrovou od manželova bráchy...mají 2 děti kkluka a holku , pak se narodil po terce náš tom a ten byl nej...děda ho furt chválil o terezce nic moc neříkal,spíš nikdy nic až mi to bylo trapné, jak pořád říkal, ten tom je nejhezčí a podobně,teď máme 2 dáítě i my a už se to nějak srovnalo...jinak absolutně jsou to newhlídací babi a děda, naši jsou perfektní tomovi se odmala věnují a lukáška začínají taky hodně brát, rozdíly rozhodně nehledají...se švagrovou se stýkáme často a bylo jí to dost líto, jediná vnučka a tak odstrkovaná..ničím se nezavděčila, ale opravdu naštěstí je to pryč

slunicko552
autor
12. lis 2008

Tak třeba se to spraví i u nás až bude malý větší a bude vyžadovat více pozornosti.Ale jeden příklad-když měl prcek asi 3-4měs.šla jsem ho uspat,bylo to u našich.A podotýkám,že to všichni věděli.Zavřu dveře a synovci začali běhat po chodbě kde mám svůj pokoj a u toho samozřejmě křičet.Přitom naši mají barák,bylo to v létě takže klidně mohli jít na zahradu.Otevřela jsem dveře a říkám uspávám malého.Všichni tam stáli a smáli se jak si kluci hrajou.Ti nepřestali a ještě přidali na intenzitě.Za chilku zase otevřu dveře už dost nas...a mamka říká s úsměvem co nespí,že?Myslela jsem,že vyletím z kůže.A když šli spát kluci muselo být všude úplné ticho.Tak jsem podotkla,že teď budu řvát já u jejich pokoje 😒

karot
12. lis 2008

Já zatím nemám srovnání,protože náš synek je prvním vnukem na obou stranách.
Ale jelikož to ani jednu stranu pořádně nechytlo(mají vnuka rádi jen na fotkách),myslím si,že nejoblíbenější nebude nikdy. 😀
Mě to už tolik nevadí.Vyrovnala jsem se s tím už dávno a snažím se myslet na příjemnější věci. 😵

slunicko552
autor
13. lis 2008

karot to je taky hezké ☹ .Zvlášť když je to z obou stran.

karot
13. lis 2008

Slunicko,................já už to beru tak,že je to jejich problém/škoda. 😉
Akorát mi občas přijde líto to,že já vlastní babičku nezažila,protože mě obě(vlastně i dědové)umřely,než jsem se narodila a Adam je má,ale je mu to k prdu. 😅
Teď mu to nevadí,ale až půjde do školky/školy,bude to horší. 😖
Ono je to víceméně tím,že jsme oba(já i manža)nejstarší z dětí a nejmenší oblibě.Takže se to bude přenášet i na naše děti.
Až moje mladší ségra(mazlíček rodiny)bude mít děti,tak to pro moje rodiče budou určitě nejlepší vnoučata na světě. 😉

slunicko552
autor
13. lis 2008

Tak koukám,že u vás je to spíše naopak než u nás.Malému je to teď taky jedno,ale přesně jak píšeš,až bude starší bude to jiné.Snad se to spraví.

radka83
13. lis 2008

ahoj tak u nás je to tak ,tchýně má dva syny,manželův bratr má dvě děti,nejprve dcetru(13) a pak syna(4). Máme roční holčičku.Tchýně ale preferuje jen vnuka.Toho když nevidí tři dny tak je nemocná,na dcerku se třeba nepříjde podívat celý týden když byla nemocná a to bydlíme v jednom domě.Je to hrozné nemůžu to pochopit,jak někdo může mít takovou povahu a dělat mezi vnoučaty rozdíly.Teď tomu ještě tak malá nerozumí,ale co až začne,děti to vycítí.Ach jo ☹

slunicko552
autor
13. lis 2008

radka přesně tak nechápu jak můžou dělat rozdíly mezi vnoučaty a někdy tak okaté.Právě,že nejhorší na tom je,že to odnesou ty děti,které za nic nemůžou.

karot
13. lis 2008

Slunicko,....................u nás je to ztracené předem,protože naši dělali rozdíli i mezi námi sourozenci.Brácha je o rok mladší a dokud se nenarodila ségra(ta je ode mě mladší o 3 roky),tak to šlo.Ale pak jsme šli jaksi stranou. 😖
Prostě si pořídili dalšího jedináčka,který je středem jejich vesmíru. 😅
Já se z toho akorát můžu ponaučit,že mezi svými dětmi/vnoučaty nikdy rozdíly dělat nebudu(v tom smyslu,že se vzhlídnu jenom v někom a ostatní mě nebudou zajímat)a to už kvůli sobě,protože vím,jak to někdy mrzí. ☹

slunicko552
autor
13. lis 2008

Tak to musí být hrozné.Neumím si to ani představit.Vyčetla jsi jim to někdy?

janinac
13. lis 2008

U nás je to tak, že manžel má sestru a ta má sedmnáctiletou holku a my máme 18ti měsíčního prcka...našeho malého vidí tchýně jednou za týden tak na hodinu a bohatě jí to stačí, aby ho mohla pomlouvat po vesnici a neteř si bere víkend co víkend...prázdniny..všechny volna...Takže bych řekla, že je to tak, že babičky mají radši děti od těch oblíbenějších dětí....
Moje mamina nedělá mezi vnuky (mám sestru a ta má dva prcky) žádný rozdíly...co dostane jeden dostanou i ty druhý dva.

olise69
13. lis 2008

baby, kašlite na nich! Však žijete pre svoje detičky, a presne ako píše karot zoberte si ponaučenie- nerobiť rozdiely.
Babky budú raz potrebovať pomoc, a ktovie či ju dostanú od tých vyvolených! ☹

slunicko552
autor
14. lis 2008

olise já bych kašlala,ale někdy mě něco tak naštve,že bych řvala.Hlavně kvůli prckovi,který za nic nemůže.Připadá mi kvůli němu dost nespravedlivé,aby se později trápil co dělá špatně.A stou pomocí máš úplnou pravdu,většinou pomáhají ti,kteří nejsou tak oblíbení.

karot
14. lis 2008

S tou pomocí máte úplnou pravdu. 😖

zdarec
14. lis 2008

je to pravda a myslím si, že je to spravedlivé, rodiče dětí zase většinou tak nějak nadržují těm mladším.
tak nějak se většinou děje to, že starší dítko má své vlastní děti dříve, než to mladší, tak je ta nespravedlnost vyvážená.

akzeret1
14. lis 2008

u nás je malá první vnouče na obouch stranách
naši by se pro ní zozkrájeli,tchyně si pro malou sama od sebe přišla naposledy před rokem, to ještě seděla v kočáru
sice jí pohlídá,když potřebuji klékaři,tedy,když nemůže moje máma tak řeknu tchýni,postará se o ní má ji ráda všechno v pohodě,ale připadne mi,že si to jaksi "odbude" a malá ma na měsíc na dva vybráno
je mi to líto.Už kolikrát jsem to říkala MM a ten na to,že chodí do práce já to chápu,ale jednou za týden za 14dní by si mohla udělat snad na pár hodin čas.Nechápu to a mrzí mě to ☹

slunicko552
autor
14. lis 2008

akzeret to moje skoro tchýně vidí malého tak jednou za tři měs.asi na 20min.a úplně jí to stačí.Myslím,že malému taky,protože na ni není zvyklý.

olise69
14. lis 2008

mne moja svokra niekedy dávno ked boli deti malé a ja som od vyčerpania odpadla, moja svokra povedala: " škoda, že nemáš mamu" . Tak čo už, pomohla som si ako vedela, odpustila ale nezabudla. Bohužiaľ.