Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
vallis
5. led 2010
tu som za kaktusom 😃
hehenaautor
5. led 2010
tak třeba mi to pomůžeš rozlousknout ty VALLI, když SAC šla na kutě... 🙂

SAC broooou 🙂 x-) x-) x-)
vallis
5. led 2010
Tož to si me zaskocila nevim
vallis
5. led 2010
Sac dobrou a krásné sníky a at Janicka za 5 minut dostane hlad 😃 😃 😃
prosteja
5. led 2010
SAC brou, já už se taky budu loučit 😉

HEHE no nevím, mám takový tušení, že se narodí prva Kubíček 😃 tak uvidíš.... jinak k těm kontrakcím, nám v porodce říkali, že důležitá je pravidelnost..... takže prý ani není důležitý jak moc to bolí, ale jestli je to opravdu pravidelné a ty intervaly se zkracují....... takže prý jakmile budeme mít 2 hodiny kontrakce minimálně po 5 minutách pravidelné a navíc každá z kontrakcí bude trvat 30 vteřin, tak jdeme rodit... prý ideální čas přijet do porodky, tak jsem zvědavá 😃
carculka
5. led 2010
sac..dobrou 😉

holky a tak se to semeno ma teda varit jo?

prostej my mely pred tydnem cca 1600
prosteja
5. led 2010
a jinak prý to máme počítat tak, že začne kontrakce, takže mrknout na čas a počítat do začátku další kontrakce 😉 tak jak to píšeš.... a ty intervaly by měly být kratší jak 5 minut.... no a jedna ta kontrakce by měla zároveň trvat půl minuty 😉 už se vidím v praxi fakt 😃
sacvi
5. led 2010
jooo prostejko přece nebudu jediná kdo se s tím trápil 😃

hehenko a lepší než jen zalít horkou vodou je to fakt povařit..to je pak slizáček jedna chuť 😃

hehe já měřila akorát vždy kdy začla..ale moc dlouho zase ta kontrakce netrvala..fakt nevím jak dlouho asi..a ty poslední dvě hoďky doma byly kontra po 3-8min ale většinou po 5ti..při porodu po 3min.
prosteja
5. led 2010
SAC já tě prokoukla 😃 zatím jsem ale odhodlaná....

CARCUL tak to jste fakt asi menší
😉
prosteja
5. led 2010
jinak holky fakt to tady jede teda.... já myslela, že tu ponocovat budu jediná 😃 no ale už se budu loučit, půjdu za manžílkem, prý mi zahřívá duchny 😃
prosteja
5. led 2010
tak se mějte moooooc krásně, doufám, že budeme mít klidnou noc a vylezeme ráno v nějakou rozumnou hodinu, abych za váma stihla zajít než půjdeme na bus 😉 všem přejeme sladký sny x-) x-) x-)
sacvi
5. led 2010
píše se že po dvou hodinách těchto pravidelných kontra by měla prdnout voda a já to tak měla přesně na minutu 😃 A v porodce mi řekly že sem dojela akorát..otevřená na 5cm 😉
carculka
5. led 2010
holky jdu dat sprchu a ete nakouknu jestli tu ete nekdo bude
sacvi
5. led 2010
vali ty seš pěkně škodolibá 😃
sacvi
5. led 2010
Tak papa 🙂
vallis
5. led 2010
Nejsem |-|
vallis
5. led 2010
Dobrou noc všem
hehenaautor
5. led 2010
BYLINKY::::

PŘÍZNIVÝ VLIV MAJÍ:

Maliník - doporučuje se pít od 34 TT, má tonizující vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tak připravuje bříško na porod,
navíc čaj z něj je dobrý voňavý

Prcha chlumní aneb arnika - masážní olej s jejím obsahem zlepšuje prokrvení pokožky, zabraňuje vzniku pajizévek - striím,
odstraňuje také svalové napětí

Len setý - od 34 TT 1 lžíci denně, jak říká lidová moudrost, len nechá dítě hladce vyklouznout,
je to slabé laxativum, v uvedeném množství nevyvolá průjem, ale upraví stolici,
pozor - musí se vydatně zapít jinak působí opačně a způsobí zácpu.

Ke zmírnění otoků nohou pomáhá konzumace hroznového vína, jablek, chřestu a samozřejmě pití dostatečného množství vody.

Na zácpu pomůže pití jablečné šťávy, nejlépe na lačno, povzbuzuje střeva a navíc dodá tělu minerály a jíst potraviny bohaté na vlákninu.

Bolestem zad pomůže masírování s oleji, dobrý je z levandule lékařské a tymiánu, levandule zmírňuje bolest a tymián uvolňuje napětí ve svalech.

VHODNÉ PŘI A PO PORODU:

Skořice - skořice vyvolává porodní stahy, pokud je Vám její vůně příjemná je ideální si ho vzít s aromalampou do porodnice, také si její vůni můžete dopřát několik dní před termínem porodu, nám to bylo velice příjemné

Kontryhel - stimuluje zatahování dělohy po porodu, snižuje krvácení při porodu a spolu s meduňkou navrací energii po porodu a zvyšuje sekreci mateřského mléka, je ideální si čaj z něj vzít k porodu a pít ho i během hospitalizace až do konce šestinedělí

Dubová kůra - působí hojivě na pokožku, intimní mycí gel s jejím obsahem hojí zranění po porodu

Chlorophyl - hojí a zklidňuje zranění po porodu, v lékárně se dá koupit jako spray.

Na hemeroidy hojivě působí přiložený extrakt z habru obecného a zvýšená konzumace syrového ovoce a zeleniny.
hehenaautor
5. led 2010
šmarjá teď jsem si tak pšikla, že ze mě Klubíčko málem vylítl... 😃 😃 😃
hehenaautor
5. led 2010
jé tak všichni už spinuškají... tak páááá 🙂 brou noc! x-) x-) x-)
carculka
5. led 2010
tak nez jsem vylezla jste vsechny fuc..tak brou
blahovka.cz
6. led 2010
Ty jo zeny!!!!!!!!!!!!no co to bylo za vecerni drbarnu???Jako to docist od pul treti odpoledne se ani neda!!!! 😃 😃 😃 😃

My mame za sebou celkem dobrou noc,jen jsem vstavala dat dudlik 😉

koukam,ze jste ponocovaly,tak tu nikdo neni 😉 😃 😉
lillisek
6. led 2010
ahojky všem 🙂))

blahu: ahoooj 🙂))))

cat79 : Kačenko,nakoukla jsem do albíčka,a Denísek je moooc krásnej, moc Vám to spolu sluší... 🙂)))
blahovka.cz
6. led 2010
Je ahojky lilisku!!! 😃 😃 😃 vsak natalka je taky krasna princezna 😃 😃 rodila jsi taky ve Varech vid,spokojena? 😃
blahovka.cz
6. led 2010
je ta posledni fotka v albicku jak se natalka smeje,je kouzelna 😃
blahovka.cz
6. led 2010
teda holky vy fakt vyspavate 😃
blahovka.cz
6. led 2010
asi budu trpet samomluvou dneska
svoja
6. led 2010
bre rano:-)

blahu koukam, ze si tady povidas🙂

nase miminko bylo od pul seste vzhuru a usnulo az pred devatou...ted me spi v posteli 🙂 rano se nam vycurala do postele (nastesti jsem to pochytala podlozkou)- uplnej vodotrysk- na tohle je dobra, kdyz ji rozbalim, okamzite cura🙂 no a pak se poblinkala- byla opet prepapana me prijde. strasne se cpe a u prsa dela doslova psi kusy....auau :-N
blahovka.cz
6. led 2010
je on je taky nekdo vzhuru !! 😃

my jsme ted posvacili,hura konecne jsem taky do malyho dostala svacinku dopoledni,protoze jak je zvyklej jist po 4 hodkach,tak nic nechtel driv,uvidime jak bude papat obed potom

ted akorat davam dohromady fotecky nove na konika

svoji my byli taky vzhuru kolem 5- 5:30,ale jeste pak usnul
nuki
6. led 2010
Ahojky holky, moc Vás zdravím...tak jsem včera přidala pár foteček bříška..🙂))

Začni psát odpověď...

Odešli