Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
zuzka.o
3. bře 2010
Prý při trojčatech je nárok na placenou pomoc (klidně maminka v důchodu, nezaměstnaná,...) na 8hod denně.

Není mi to líto, TOL.... já myslím, že je to záhul i s jedním, záleží, jaký to mimi je,jestli spinká, papá, je zdravé.... a já budu mít určo obě ty nejhodnější dětičky na světě 😃 😃 😃
verled
3. bře 2010
zuzi:to je optimismus.-)
zuzka.o
3. bře 2010
VER ...já doufám, že to je realita 😉
svoja
3. bře 2010
holky jak jste na to s velikosti obleceni pro mimi? Barunce porad je 56, ale davam uz i 62...

mmch u nas noci dobry, rano uz ani kapicky ani pecky davat nemusim....prdi sama a dobre🙂...ted zase spi🙂 uz podruhe behem dopoledne🙂
cat79
3. bře 2010
Toltec jo´jo, už mám dokonce o 1kg méně než před porodem, ale to teď asi tim kojenim a tim zánětem😞(

Zuzi teeeda trosjčata to bych si to šla asi hodit...ba ne, to bude mazec náhodou🙂))

Svoji nám je také pořád 56 a 62 jsou nám velké ty věci, ale už je pomalinku vytahuju🙂))

Jinak teda kojeni zase děs...už jsem si myslela že o bude OK, ale asi ještě ne😞(((
...jdu najít v debatách něco o tom zánětu...tak zatím....
svoja
3. bře 2010
CAT jaj, to me mrzi, ze to jeste neni dobry....

jinak, ja mam asi o 2-3kg mene nez pred tehu, ale videt to moc neni tedy...
angetha
3. bře 2010
Já se radši nevážím |-|
Při trojčatech prý nárok je, ale jen aby se ta osoba starala o děti a to ta maminka nechce, takže její maminka spíš uklízí ale prý si nějaký ten kurz pečovatelky udělá
Cat snad už ten zánět nadobro zmizí..
a my začínáme dávat 74, ale 68 měla malá docela dlouho, ve 3 m. 62 určitě
moncicak3
3. bře 2010
ahoj holky, jdu vás dočíst...
moncicak3
3. bře 2010
Prostej sprutík trvá tak týden, vydrž to, je to těžký, ale dá se to 😉

Cat držím pěsti, aby se zánět zlepšil 😉

holky to byla dneska noc 😞 né, že by Terez brečela, ale v noci se 2x spustil monitor....jako neječel, ale vzbudilo mě to pípání, tak jsem to hned vypnula a klepala jsem s Terez, se mi to zdálo nekonečný, ale ona se jen spokojeně otočila a spala dál....tak jsem to znovu zapnula a bála jsem se usnout a po 10 minutách znovu 😞 teď spí, zase tak tvrdě a já k ní pořád chodím a vždycky s ní trošku zaklepu, abych viděla že dýchá....chjo, to je děs, ale prý mimča někdy tak tvrdě usnou....ale byl to teda příšernej pocit 😢
amallie
3. bře 2010
ahoj holky, nestíhám dočítat.........

Amálka už zase nejí 😞 😞 😞 V nemocnici mi doporučili takový specální mlíko jí dávat, co je na předpis, jenže jí nechutnalo, tak jsem se na to vykašlala, když pěkně jedla a dávala jí mateřský a dokrmovala Nutrilonem a ono se zdá, že asi má fakt nějakou tu alergii a že jí to dělá neplechu 😞 😞 😞 Bych se šla zastřelit, co jsem to za husu, fakt ]-(

Plus má zase ještě nějakou bakterii v moči, sice je to prej z kakání a není nikterak nebezpečný a čistě teoreticky to má hodně dětí a ani se o tom neví, ale jako i tohle může bejt příčinou, že zase nejí............. teď babo raď, čím to je.

Takže máme přejít na to speciální mlíko a uvidí se, ale už nás zase lákají do nemocnice. Tak nevím, v noci jsme vůbec nespala, jak jsem byla nervózní a dneska mám úplně potento den :-o Amálka už zase pláče, spokojenost nám vydržela pouze tři týdny, chjo......
angetha
3. bře 2010
Amalko to je mi líto 😞 😞
luciebx
3. bře 2010
amalko.. to je mi taky lito.. snad se to brzy uklidni....

holky ja si fotila pupika a nejaky novy vecicky pro mimi co sme vcera koupili.. se mrknete.. ale moc sme tho neporidli.. jen tak sme koukali co kde je..
zuzka.o
3. bře 2010
AMALI...to je mi líto 😞 Zrovna nedávno mi kamarádka vyprávěla o své známé,která měla nepapkací mimi, věčně plno křiku, nespavce, plně kojené, ale pít nechtělo.... a až v 10měsících se zjistilo, že má alergii na laktózu. Ona s ní chodila po všech možných doktorech, že přece tohle není normální, aby malá skoro nejedla a nikdo nebyl schopný jí tuhle diagnozu určit dřív. Co začala dávat správnou stravu, holčička se proměnila ve spokojené miminko. Ale nechuť k novým jídlům má doteď, vždycky olízne, pak to 5minut zkoumá v pusince a když plivne, tak už do ní nikdo nedostane ani sousto.
zuzka.o
3. bře 2010
Jinak se musím pochlubit, dorazily mi všechny spotřebiče do kuchyně.... jupíííí x-)
zuzka.o
3. bře 2010
A taky mi dorazil kočárek, ten jsem ještě neviděla, tak jsem na něj celá natřesená. x-)
luciebx
3. bře 2010
zuzko.. to vim jak se citis my mame taky kocarek u rodicu v garazi a taky sem ho jeste nevidela na zivo.. se nemuzu dockat.. asi tak za mesic a neco reknu manzovi at to posklada dokupy
toltec
3. bře 2010
zuzi vy teda utrácíte první ligu 😃 😃
amal, alergie na bílkovinu kravského mléka.. to to může být, doktoři to moc neznají.. a má to čímdál více miminek. Pokud Ti dali ten neokate nebo jak se to jmenuje v nemocnici, asi už tušili.. jinak pokud dáváš nutrilon - tak tam bílkovina je, v tvém mlíčku - pokud nevyloučíš VSECHNY věci co jíš a co v sobe obsahují tuto bíklovinu, tak je jí taky plné.
mám dvě holky kolem sebe co se trápily tím, že mrňouskové nejdeli, byli apatičtí a reagovali úplně stejně jak to popisuje i zuzka s novýma jídlama.. takže ten neokate je sice na předpis, i tak pekelně drahý, ale malá na něm vyroste bez potíží z těch prvních měsíců a pak budete moct přejít na nutrilon alergy a jiné jídla, ale doporučuje se min. do roka komplet bez té kravské bílkoviny a pak na gastroenterologii na testíky a zloušet. většinou to ale trvá dlouho a někdy ani tahle alergie nezmizí.. což musí být dost těžké pak hlídat přísun vápníku, na růst atd.. když už jsme na diskuzi, tak se dělím o zkušenost. Snad to tohle ale nebude a jenom ji otravuje ta E-coli. Holky od malinka jsme na tomhle holt špatně 😞
zuzka.o
3. bře 2010
LUCI.... já jsem kočárek objednávala přes net, tak ho chci co nejdřív složit, abych připadně měla čas na vyřízení reklamace. A jsem na něj děsně nadrblá...už abych ho vyzkoušela.

TOL...kočárek dostaneme od rodičů... no a teda ty spotřebiče, to byl nářez! Ale jsou potřeba, když chceme bydlet. Nejhorší byl teda jejich výběr, aby byly dle mých požadavků, nestály moc a vypadaly hezky. Tak snad se to povedlo.
luciebx
3. bře 2010
jj taky se tesim az ho pujdu projet.. haha jak kdybych mluvila o kole.. 😃

taky ho mam prez net.. ale videla sem skoro podobny od te stejne znacky v obchode.. takze dobry....

tak uvidime.. asi do toho dam naseho psika a pujdu ven hahah
zuzka.o
3. bře 2010
LUCI...hihihi....to by se pejsek měl.... zrovna dneska je venku tak krásně, že by to úplně stálo za prochajdu. 😉
toltec
3. bře 2010
jo a cat teda -1 kg to je suprrrrr!! i když teďka Ti to je asi skoro šumafuk když to nejde s tím kojením.. no ale teda fakt koukám, to je tím aktivním životem a cvíčem. Tak snad to odsypu pak taky rychle 😃
carculka
3. bře 2010
ahojky holky..

je mozny ze mame spurt ve 14dnech?
a nebo ze mam naky divny mliko?behem nekolika hodin

cat..super ze zanet ustupuje..vydrz prtka vydrz...a -1kg,zavidiiim 😃

tol...no to ja taky v tehu nosila,saticky,pncochace a tak,tehu dziny mam uplne oddelany..a tak chodim v satkach,dlouhych svetrech,puncochacich a tak..a jedny dziny co jsem nenosila teda navlecu..no jo jsem ted prasatko dle drivejska ,kde jsou casy cisla 27 :-S
a vahu zasadne nee-nemam rada vazeni :-N jsem si vsugerovala ze vahu nemame uz pred lety 😃

prostej...koukam ze noc jak u nas-my do ctyr do rana spali tak po pul hodine..pak jsme k ranu teda usly

svoji-to jste drobecci ete 56 😃

ver.krasny fotecky x-)

prostej,ze zdravime hehe a moc se na ne tesime

luci..pupicek se uz kulati ale furt malinkatej a vecicky paradni x-)
prosteja
3. bře 2010
holky díky za rady a podporu s tím spurtem.... 😉 já teda doufám, že je to spurtík a že nemám třeba nějaký vodový mlíčko nebo něco.... snad ne, snad se to po těch pár dnech upraví... 😉 dá se to vydržet, přes den je to úplná pohodička, nejhorší je to nespaní v noci... 8-( to jsem pak ráno jak přejetá traktorem.. 😃 ale dneska v noci pomáhal dokonce manžel, když viděl, jak nespím a jen mžourám, tak šel přebalit, zlatíčko moje x-)

CAR že by jste měli spurtík takhle brzo? i když ono se říká, že je to kolem 3. týdne... 😉 jak se ti to projevuje?

HEHE jsem akorát napsala, tak že ji všechny zdravíte, kdyby napsala, dám zase vědět....
prosteja
3. bře 2010
jo a jak jste se tu bavily s tím oblečením a váhou.... tak já ani nevím, kolik vážím, doma váhu nemáme a nikdo mě nevážil jaksi od porodu... 😃 ale co jsem čuměla holky, tak obleču kalhoty, který jsem před otěhotněním nenavlíkla přes boky.. :-o jak do mě rvali ty hormony, tak jsem neoblíkla skoro nic a teď obleču všechno :-N akorát budu muset něco udělat s bříškem, to samozřejmě zůstává takový neforemný, povolený a špíčkatý 😃
carculka
3. bře 2010
prostej bud ridky mliko nebo spurt....od vecerniho koupani jen kojime,nespime,knucime atd
luciebx
3. bře 2010
carcul.. dekuji za pochvalu....

tak sme se ted vratili z prochazky skoro hodinku sme byli venku.. a psik lital za balonem jako blazen a ted tu lezi a spinka.. kez by to tak bylo i u deticek ze? :-N 😃
ja si udelala latecko a koukam telku...

jinak holky.. na mmb mam profil.. vcera sme byli v obchode next a koupila sem na prodej par boticek.. capacku a tak podobne.. i na starsi deticky.. kdyztak mrknete.. a vecer mi i konci aukce na par boticek a capacku treba se vam neco libi..

ID 217645

http://www.mimiaukce.cz/seznam_aukci.php?user=2...
prosteja
3. bře 2010
CAR aha.... tak my to máme tak celý den... malý špatně spí, pořád vrká ze spaní, když už zabere, nebo nezabere vůbec... a kojíme tak po 1-2 hodinách, takže hádám, že u nás je to ten spurt... ale Davídek nerozlišuje jestli v noci nebo přes den, má to stejné 24 hodin.... 😉 tak uvidíš.... kdyžtak bys to musela říct pediatrovi... 😉
verled
3. bře 2010
hojda🙂)
cat, svoja:dite dodža obě.-)))já mám furt 8 nahoře😕a kojim jak zběsilááááá

a pár 56 uý jsem vyřadila, ale tak ys evejdem, on je hrozná žižala🙂
prosteja
3. bře 2010
a já mám zprávy od HEHE, bohužel ne moc dobré... 😞 psala jsem jí, jak jsou na tom, jestli už ji převezli a má Kubíka u sebe a tohle mi napsala:

"Teď mě převezli, Kubu jsem ještě neviděla!A je mi dost blbě - bolí to jako prase!" 😞 😞 😞

to je mi moc líto, snad jí brzo Kubíka přivezou aspoň na přiložení....
carculka
3. bře 2010
prostej no my to tak mame od vcerejsiho koupani a cely dnesek,mame furt hlad ale furt a knourame atd..vubec nemuzem zabrat..ted usla ale za tak na chvilku urco

Začni psát odpověď...

Odešli