Prý se dá poznat pohlaví dítěte podle chutí na jídlo

nikousek1
6. led 2015

Ahoj těhulky ! Jsem ve 20tt a zatím stále nevím, co to je, ale mám se to dozvědět už příští týden. Jen by mě zajímalo, jaké jste měly chutě VY v prvním těhotenství? Někde jsem četla, že podle chutí se dá poznat pohlaví a to tak, že KYSELÉ a SLANÉ = kluk, SLADKÉ = holka. Co vy na to? A znáte i další takové "povídky"? Ještě jsem slyšela, že když maminka ztrácí na kráse, bude to holčička a naopak chlapeček... No čiňte se 🙂

aklin
6. led 2015

Moje mamka mi říkala, že když přibývala na kráse, jedla sladké (koblihy a zmrzlinu) byla to holka, a taky to tak cítila aniž by to dříve věděla. U mě je to tak, že jsem v 17 týdnu, zatím nevím co to je, dítě nespolupracuje. Jím hodně sladké (želé bonbony, sladké pečiva), a mléčné výrobky (jogurty, plesnivé sýry, kefíry, podmáslí, pomazánkové másla). Takže se můžu domnívat co to je. Jeden mi říká, že čekám kluka, a druhý holku. Tak já nevím. Nechám se překvapit u doktora. Snad se to dozvím už tento pátek 🙂

alboo
6. led 2015

@nikousek1 🙂 já sem asi vymykám, všem takovým pravidlům. V těhotenství mi to slušelo snad nejvíc za život i když mi bylo blbě skoro furt, tak sem furt slyšela, jak mi to sluší (myslela jsem, že mě jen utěšujou,a le když se podívám na fotky, tak měli pravdu), ani sem mo nenabrala a do 8měsíce jsem měla i tkovej ten typ břicha na kluka a sladký jsme skoro celou dobu nemohla vidět, což je u mě skoro i divný a máme holku 😎

nikousek1
autor
6. led 2015

@alboo Tak teda gratuluju 🙂 No možná to je u každého tak podle čemu věří. Kdo ví, nechám se překvapit 🙂

nikousek1
autor
6. led 2015

@aklin To jsme na tom skoro stejně 🙂 A co by sis přála víc?

nonacek
6. led 2015

@nikousek1 tak ja nevím když jsem byla těhu ze synem chutnali my taveny sýry,jogurty a rajčata,blumy..
a teď my chutnají divný kombinace ku příkladu jsem včera snědla trdelnik a nato jsem si ukrojila a kus salámu.. tak nevím co to znamena... ze by dvojčata 😆😆😨😨😨😨😨😨😨😨😨

ivi88
6. led 2015

Ujizdela jsem na sladkym a mame holcicku. Kamaradka zase jela cely tehotenstvi na chipsech a ma kluka. Takze u nas dvou by to sedelo 😀

katerina32
6. led 2015

Mám 4 děti a mě to sedí úplně přesně, 3 holky šílený chutě na sladké, vlastně jsem nic jiného nesnesla a u kluka to bylo obráceně, takže na tom možná něco bude 🙂 u poslední jsem tušila hned od začátku už, že je to další holka 🙂

craki
6. led 2015

NO hele, ja ujizdela na citrusech (holka), ted jedu na sladkem (holka), miluju kysele okurky (kluk) a fast foodem taky nepohrdnu (kluk) a cekame kluka 🙂
To same s pleti, rika se, ze u holky se zhorsi plet protoze ubira na krase... Oblicej jsem mela jak pubertak a cekame kluka 🙂
Ono je to podle me zavisle spis na tom, jak se tvoje telo s tehotenstvim vyrovna

nikousek1
autor
6. led 2015

@nonacek no teda, zajímavé :D

hany_bany
6. led 2015

No já jsem ty babské rady taky pročítala a něco mi sedí na holku a něco na kluka, tak nevím. Chuť mám na všechno, i když oproti dřívějšku vzrostla chuť na sladké, pleť se mi trochu zhoršila, takže to by vypadalo na holku. Naopak jsem četla, že když je nastávající maminka zimomřivá, tak to bude kluk, nevolnosti jsem neměla, to taky ukazuje na kluka... no uvidíme, třeba už se to dozvím zítra.
Tady je článeček: http://www.jaknamiminka.cz/pohlavi-ditete-jak-p...

ninive211
6. led 2015

Já ujížděla na sladkém (kromě asi 2 týdnů v 2.měsíci, kdy mi bylo víc blbě), první trimestr jsem měla obličej jak puberťák (Co puberťák! Daleko horší!Naštěstí pak to zmizelo a už dobrý) a máme holčičku. Nevolnosti jsem měla jen slabé, takže jsem si dlouho myslela, že to bude kluk, naštěstí utz v 13.tt předpověděl holčičku a v 16tt a 22.tt ji jen potvrdil.

jaenik
6. led 2015

Ahoj, já na začátku těhu úplně omezila brambůrky, na kterých jsem byla vždy doslova závislá, měla jsem chuť na sladké, maso jsem nemohla ani vidět, kyselé okurky mě stále neberou, obličej, záda a výstřih, jak puberťák, a čekáme chlapečka. Takže možné je, že se podle chutí dá určit pohlaví, ale všechno má své výjimky potvrzující pravidlo 😉

nonacek
6. led 2015

@hany_bany a jen pro zajímavost počali jste miminko před ovulaci a nebo v den ovulace?
To Já zase bádám tenhle způsob početí 😀
Jinak to mám podobný jako ty chutna my vse ,ale fakt je ze my chutnají dorty... je my často na zvracení.. na druhou stranu jsem zimomriva tak nevím.... k oplodnění nevím kdy došlo .. 😀 milovali jsme se obden před ovulaci i v den ovulace 😀

nonacek
6. led 2015

@ninive211 a k oplodnění došlo před ovulaci?

nikousek1
autor
6. led 2015

No tak tu ovulaci bych taky neřešila, měla jsem nepravidelnou MS a o ovulaci nebyla žádná řeč. Teda dokud mě doktorka nepřesvědčovala zavádět si tam teploměr a měřit si denně teplotu. To jsem nedělala, jelikož mi to prostě nefungovalo. Jinak sex taky obden, někdy každý den či 2x denně. Takže kdo ví 🙂

hany_bany
6. led 2015

@nonacek Jo, to přesně nevím, klaplo nám to hned, takže první měsíc jsem ovulaci ještě nesledovala. Původní myšlenka byla "volný průběh", ale to mi moc nešlo na to nemyslet. Milovali jsme se obden, ale řekla bych, že po jednom večerním sexu jsem pak druhý den dopoledne cítila pobolívání v podbřišku, což mohla být ovulace. Takže si myslím, že ovulace přišla tak 12 h po sexu.

yildiz
6. led 2015

tak ja pridam svoje 🙂 v kazdem tehu me to o hodne vic sluselo vse se zlepsilo vlasy nehty plet atd ! proste parada ! a ja teda sladke jinak nejim ani nemam chut a nevyhledavam ....a v tehu jsem jedla vse na co bylo chut bez problemu zadny okurky , rybicky atd 😀 ale pridala jsem to sladke takze jsem musela mit denne neco sladkeho ...mam 3 holky 😀 takze mozna to sladky by bylo priklanejici se k holcicce jak rikaji babske rady ale to ze holka bere krasu to u me neplatilo ba naopak ! 😀 takze je to ruzne ...navic jsem vzdy otehotnela kratce po MS takze 🙂 to pak taky podle tech predpovedi vychazelo na holku ...taky i podle mesice poceti a stari krve ..vse holky ....vyslo to ...mozna shoda okolnosti atd ..navic z me strany umime jen same holky 😀 nemame u me v rodine ani jednoho kluka 😀

takarazestinusakur
6. led 2015

No nevím podle babských povídaček: břicho do strany , tloustnoucí manžel, tmavší vlasy, horší pleť, chuť na sladké = holčička a tohle vše jsem měla a přesto podle fotky to vypadá, že čekáme chlapečka...u nás to podle babských rad měla být holka...tak uvidíme, zda to přece jen nakonec nebude holka 😀

ninive211
6. led 2015

@nonacek Nejspíš den před ovulací. A byl to teprve náš druhý sex v daném měsíci (10DC a 14 DC - to jsem otěhotněla, 15DC byla asi ovulace). Měsíce předtím jsme zkoušeli tu metodu "obden" a nic.

hany_bany
6. led 2015

no a podle těch nevolností - manželova babička mi říkala, že poprvé byla v pohodě a měla kluka a podruhé zvracela tak úmorně, že musela jít do nemocnice, tak to si myslela, že to bude holka a byl to taky kluk...

jaenik
6. led 2015

Holky, já se před otěhotněním soustředila hlavně na srovnání cyklu pomocí Kontryhelového čaje a hned po úspěšném rozjetí opožděné MS právě tímto čajem a jejím skončení se zadařilo. Doba snažení = 3,5 týdne 😀 Takže ani otěhotnění krátce po MS u mě na holčičku neplatilo. Prostě jsou nějaké signály, které platí všeobecně, ale ne vždy. Mně např. 1. trimestr bývalo šoufl, ale víceméně jsem nezvracela. Stejně tak známé, co čekaly chlapečka. Naopak známé, které čekaly holčičku, se polovinou těhu doslova prozvracely. Ale výjimka je teď jedna holčina z mého okolí, které bylo také celý 1. trimestr špatně neustále, a porodila Vojtíška 🙂

jaenik
6. led 2015

Jo a ještě tchýňka mi předpovídala holčičku, protože mám prý kulaté břicho 😉

jaenik
6. led 2015

Já prostě věřím na 6. smysl nastávající matky. Já cítila od začátku, že to bude vytoužený chlapeček, nebyla to víra v něho, nebylo to zbožné přání, já to prostě VĚDĚLA! a nějaké babské rady mi byly šumák a bylo mi i šumák, že nikdo v chlapečka nevěří (manžel má 2 dcery z předchozího manželství, takže sám ani nedoufal, že by se mu to tentokrát mohlo podařit 🙂 ). No a teď jsem za hvězdu, hlavně u manžela a jeho rodiny, že to opravdu vyšlo 😀

denca1988
6. led 2015

podľa mňa sú to úplne hovadiny 🙂ja som nemala kulate briško a nevolnosti žiadne a vedle mi leží holčička....počkaj si na lekára a jeho odpoveď nie tieto kecy (sorry za výraz)

jaja01k
6. led 2015

Tak v prvním těhotenství jsem jedla víceméně jen sladké a máme kluka. Teď spasu všechno, sladké už tolik ne, a měl by to být zase kluk 🙂

takarazestinusakur
6. led 2015

@jaenik mě ten 6. smysl nějak zklamal, byla jsem přesvědčená o tom, že čekáme holčičku...takže pokud na fotce není nějaký blud jako např. pupečník, pak bych na svůj 6. smysl spoléhat raději neměla 😀

jaenik
6. led 2015

@takarazestinusakur 🙂 U mně se moc často 6. smysl nevyskytuje, za život jsem ho měla asi tak... řekněmě 4x, 5x? Ale vždycky to vyšlo 😉

aklin
6. led 2015

@nikousek1 mym pranim je holka, ale at je to kluk nebo holka na tom nezalezi, opravdu nejvice si preju aby to bylo zdrave. 🙂

smisekivuska
6. led 2015

No tak já nevím, ale já jak nikdy nemusela čokoládu, tak jsem denně snědla aspoň proužek a máme kluka 🙂

takarazestinusakur
6. led 2015

@denca1988 Oni i ty lékařské "kecy" stojí za to. Celou dobu chodím do poradny s tím, že to teda bude kluk a na prosincové kontrole jsem se potkala s novým doktorem (starý pán) a ten - kromě děsných fotek z utz, na kterých nebylo poznat ani, na co se člověk dívá natož, kde je zadek - prohodil: "čekáme holčičku, co?" "Co prosím? Měla jsem dojem, že paní doktorka říkala, že chlapečka..." "Aha, no já vlastně na utz nic pořádně nevidím..." super, tak proč kecá, když nic nevidí!!!... 😀 😀 😀 Ve výsledku bych si měla nákup oblečků na miminko nechat až na březen, kdy snad už s jistotou budu vědět...

Jinak je to jak píše @aklin je to jedno, hlavně ať je mimčo zdravé 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru