Psí rasa Bandog u dětí. Máte zkušenosti?

lakai.ka
23. únor 2009

Zdravím všechny maminky,které by mi mohly poradit. Jsem ve 4 měsíci těhotenství a z tohoto důvodu jsme museli dát pryč našeho 9měs. psa am. pitbulla. Nebyl agresivní,právě naopak. Ale miminko přišlo tak nečekaně,že nám nezbyla jiná možnost. Toto plemeno se svým temperamentem k malým dětem nehodí. Bez pejska ale být nechceme a tak procházíme internet a hledáme pejska vhodného k dětem. Velmi se nám líbí plemeno Bandog. Od chovatelů jsem četla že se hodí i k velmi malým dětem. Pejska plánujeme nejdříve za rok,ale i tak bych ráda věděla,jaké s tímto plemenem máte zkušenosti. Za každou odezvu budu velmi vděčná. Děkuji

titkovamiriam
23. únor 2009

ja mam dvoch pitbulov a boli k detom vzdy v pohode

slunicko552
23. únor 2009

Nějak nechápu,proč jste dali psa pryč a ani jste to nezkusili 😲 Pokud by byl agresivní,tak to pochopím,ale takhle 😕

kisska
23. únor 2009

tiez si myslim, ze si psa nemusela davat prec. Z osobnej skusenosti viem, ze keby som psa uz nemala, tak si ziadneho domov neberem. Nasu hafinu milujem, ale bez psa by to bolo ovela pohodlnejsie. Mam dost prace s malym, tak som velmi rada, ze nas Rhodezian Ridgeback je flegmatik, po vycviku a UZ TERAZ (ma 6 rokov) velmi nenarocny na starostlivost 😉

lakai.ka
autor
23. únor 2009

Viděli jsme jeho reakce k jiným dětem. Byl velmi neopatrný. A když jsme to konzultovali s chovatelem,tak nám řekl,že mělo přijít nejdřív dítě a potom pes a že by ho v našem případě nemusel přijmout jako člena rodiny. Byl velmi dominantní. Dali jsme ho pryč abychom zabránili případným problémům.

astrane
23. únor 2009

Souhlasím,pitbuli bývají k dětem milí...jen se musí poněkud krotit jejich temperament.Mohu-li mluvit za sebe,tak už si nepořizujte žádného psa...a prosím neuraz se,ale mě se takové jednání nelíbí.to je jako bych dala našeho psa pryč,protože víc štěká,přestože jsem dopředu věděla,že toto plemeno je uštěkanější...
A bandog je podle mě horší a hůř zvladatelný než pitbul.Kupte si velkýho pudla-ne,nekupoujte už nic a věnujte se miminku
P.S:Téměř u všech plemen vám bude chovatel tvrdit,že se hodí k malým dětem a je to pravda.Vždycky totiž stejně záleží na majiteli,jak se postaví k výchově a výcviku

danuska24
23. únor 2009

lakai.ka - oprav si udaje v pase..

sarinkam
23. únor 2009

Lakai.ka- plemeno bandog je specilane vyslechtene pro strazny ucely a to ze ti nekdo rekne ze je k detem v pohode bych vubec neverila. Jestli ti vas pes pripadal neopatrny, tak thle plemeno je jeste horsi. Cetla jsem o nem v odbornym casopise ,ze pri zadrzeni pachatele mu tu ruku rozdrtil.

Ale je pravda, ze i v kazdem plemeni jsou jedinci ruznych povah, Jinak musim souhlasit s tim co napsala astrane.

sarinkam
23. únor 2009

Jeste k tomu ze jste ho dali pryc- je to jeste stene, a pokud jste mu nasli vhodny domov, zvykne si brzo, a bude se v novem citit jako doma.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

>sarinkam:vím o tomhle plemeni vesměs vše. Zadej si do vyhledávače jeho jméno a možná změníš názor. Ono taky záleží na tom jakým výcvikem ho směřuješ. Je mnohem klidnější a vyrovnanější než pitbul protože je křížen s maloisním plemenem a taky ho vždy musíš koupit s pp.

astrane
23. únor 2009

Právě že to bylo ještě štěně-ty jsou divoký a neukázněný...Ale měli by ještě půl roku na výchovu a výcvik a kdyby se do toho opřeli,jistě by se to dalo zvládnout.Mám taky dominantního psa.Všichni se jí bojí,když jde po ulici všichni jí uhnou-lidi i psi i krávy...(ty teda nepotkáváme na ulici 😀 )A je ostrá a kouše.A byla asi rok a půl stará,když se narodil syn.Ale byla zvládnutá a žije s námi dodnes.
Kousala už jako tříměsíční štěně a byl to boj,takže vím o čem mluvím.je to pes s charakterem a my si jí moc považujeme.Poslouchá jak hodinky,ale vyžaduje spravedlnost.
tak si příště kupte pudla,když už něco nutně musíte mít,ne psa-osobnost.Tedy ani bandoga,je to taky bojový plemeno,jen větší a dle toho co vím ostřejší a problematičttější,pouze pro zkušené chovatele a to vy bohužel jak vidno nejste

titkovamiriam
23. únor 2009

u nas bolo jasno ak by ktorykolvek pes ublizil domacemu ide prec do psieho neba,mala som rada ked mi lezali na bruchu ked som deti cakala a ked opatrne onuchali balicek s porodnice 😀 .dnes je starsi pes uz ozaj v dochodkovom veku ma 16 a fenka 4 🙂

sarinkam
23. únor 2009

přeju Ti hodne štesti, s bandogen ho budes potřebovat. Není to ironie. Ja si jen nedokazu predstavit, jak skloubit takoveho psa s ditetem. Jak si představujes vychazky? budes zvladat psa a decko najednou? Sama chodim s detmi a vodim 7 psů stredniho plemene, takze netvrdim ze to nejde, ale ja mam uplne jine plemeno

kisska
23. únor 2009

miriam - u nas to bolo podobne ked som bola tehu. Babula to vedela skor ako ja a strazila si ma ako poklad 😉 . Ja som naozaj rada, ze je uz starsia, ze ju netreba vychovavat. Aj dlhsie vydrzi, ked je treba, vonku ju netreba voditkovat (byvame na kraji dediny, tak chodime najviac po poli), posluchne na slovo. Naozaj si neviem predstavit, ze by som teraz mala vychovavat stena. Lebo ked to chce mat clovek poriadne, tak sa musi psovi naozaj venovat. Lebo co zanedbas jeden den, lebo "nemas cas", "nechce sa ti", "nevladzes"..., tak druhy den musis urobit raz tolko... A uz neskusa "upratovanie vo svorke", ci by nahodou maleho nemohla preskocit... ale ako uz dievcata napisali, zalezi nielen na plemene, ale aj na povahe kazdeho jedneho psa a samozrejme na vychove...

lakai.ka
autor
23. únor 2009

sarinkam:
Z toho důvodu si psa pořídíme až podle toho,jak to budu zvládat. Dříve ne.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

astrane:
Velmi by mě zajímalo co máš za plemeno. Neznáš mě ani mého psá abys mě mohla soudit. Temperament můžeš usměrnit pouze dostatečným pohybem a věnování se psu. Nevím, jak bych zvládala dospívajícího psa a miminko.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

astrane:
Navíc to nebyl partnerův první bojový pes a má už s nimi nějaké zkušenosti. Navíc náš pes nebyl vůbec uštěkaný,byl hodný. Ale velmi teritoriální a přísnější při hře a krmení. Navíc přítel teď nemá tolik času kvůli světové krizi,aby se mu mohl natolik věnovat. A já bych ho sama nezvládla. Bojový pes má přijít do rodiny,kde už dítě je.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

Tak jak si nevybereš charakter v člověka,tak ani v psa ti nikdo nezaručí,že z něj vyroste skvělý rodinný pes. Náš se bohužel k dětem nehodil a tím jsme zcela přesvědčeni. Byli jsme s ním v pana Iva Eichlera(spec. na problematiku a výcvik psů) a ten nám to potvrdil. Stálo by mnoho peněz a času jeho usměrnění a možná by to bylo i zbytečné. Navíc nevím jestli dítě nebude mít nějakou alergii. Vím že se teď má skvěle a my ho můžeme kdykoli navštívit.

astrane
23. únor 2009

Já jsem napsala jen svůj názor na zveřejněná fakta.Vím,že jste měli své důvody proč ho dát někomu jinému,ale ten bandog může být totéž a pokud už teď nemáte čas věnovat se dospívajícímu psovi,jak píšeš,myslíš,že ho budete mít s miminkem,případně malým dítětem a pubertálním bandogem(nebo pak třeba dítětem a miminkem?)nevím,jak máte vplánu to řešit.Z tvého prvního příspěvku nebylo zřejmé,že jste radili z odborníkem a bylo to jeho doporučení,tedy mi to přišlo nezodpovědné....
PS Znám lidi,co měli bojového psa a pak děti,takže tady bych to taky nebrala jako obecně platné tvrzení.
PS Mám dominantníkho belgického ovčáka a to je taky pes k neutahání-i po 40km procházce navolno si chtěla vždycky ještě hrát...denně jsme s ní trávili venku asi 4 hodiny a to aktivně,myslím,že s pitbulem si nezadala,i když povahově je to něco jiného...
Nic ve zlém...prostě to vyznělo tak,že se vám teď nehodil a nechtělo se vám věnovat čas výchově a výcviku dominantního psa...tak se nezlob...
Ale bandoga bych si stejně rozmyslela-co třeba bulteriér,nebylo by to lepší?Přece jen nejsou tak ,,akční" jako třeba pitbul

astrane
23. únor 2009

Přiznám se,že bandoga jsem viděla asi 2x,bohužel ani o jednom nemohu říct,že by to byl normální a zvládnutý pes.Ale je pravda,že tam to asi bylo hlavně páníčkama,kteří taky nebyli zrovna standartní majitelé psa....a třeba je měli bez PP a zkoušek povah a po labilnícjh rodičích,to já nevím.Jen nedělali plemeni dobré jméno... ☹

Pokud se ti zdá,že jsem psala příliš ostře,tak se omlouvám....jen už vím o příliš mnoha lidech,co si koupí psa a vůbec u toho nepřemýšlí a když jim přerůstá přes hlavu,tak se ho zbaví a když čekají dítě tak taky,aby neměli doma chlupy apod,přestože vědí,že pes žije přes 10 let a oni si ho koupili třeba v 25 a pak se diví,že čekají dítě a nemají ho komu dát 😠 A jsou to hodní psi a vhodní k dětem a často jdou pak do rodiny,která už má malé děti a tak...Jenže jim se prostě už nechce jim věnovat čas!Jsem ráda,že to nebyl váš případ...

astrane
23. únor 2009

jo ještě o našem psovi-ten popis cos tu psala o tom vašem-to je ten náš jak vyšitej 😉
Asi bych měla uvést na pravou míru,to kousání našeho psa -kousala by,kdyby si myslela,že si to může dovolit. a taky by nám dávala pěkný kapky.Dlouho se snažila být vůdcem naší smečky,ale my jsme se snažili víc 😀 A děti jsme jí pak už vysvětlili...
na bandoga určitě budeš muset mít taky silnou autoritu a pokud nejsi autoritatativní typ,šla bych raději do nějakého mírnějšího plemene,protože s ním nejspíš budeš nejvíc času trávit právě ty.I když máš pravdu že dominantní jedinci se najdou všude.Zkušený chovatel by měl ale mít štěňata odpozorovaná a měl by umět odhadnout,jaké je...a podle toho pomoci s výběrem

ygreen
23. únor 2009

lakaika: můj názor je ten, že bojový pes NEPATŘÍ do rodiny s dětmi - nikdy, maximálně když jsou děcka v pubertě a dokážou ho zvládnout.
Jinak mi přijde divné dát pryč jedno bojové a pořídit si druhé 😖 pořiď si retvívra nebo labradora, nebo nějaké jiné od přírody hodné plemeno.
Ale jsou lidé, kteří trpí na bojová plemena - chápu že tihle psi někomu imponují a vím, že většina z nich je hodná, ale na druhou stranu mají v sobě geny, které žádná výchova nepřeprogramuje. A ruku na srdce, necháš lézt svoje milované miminko na zemi a necháš ho v klidu sahat na psí hračky, nebo do psích misek? Já jo 😉 (mám bladhounda).

astrane
23. únor 2009

Jé bladhound je krásnej!A neslintá moc? 😉 (říká se to...)

yukki
23. únor 2009

Môj pes bol vždy dominantný - brala som ho bohužiaľ už dospelého, k ľuďom u ktorých vycíti strach a k deťom, ktoré sa ho ani nebáli, sa správal vyslovene dominantne a myslím, že by bol aj hrýzol, keby mu bola daná príležitosť. Tiež sme chodili na cvičisko-bez podstatného zlepšenia.
Keď som domov priniesla malú-a to nebolo už žiadne bábo ale chodiace dieťa bez základného strachu zato vo veku častých pokusov na zvieratách a všetkom živom-tak počas prvého týždňa sa dali dokopy, môj pes je fantastický trpezlivý vychovávateľ a verím, že jeho prítomnosť v dome nám v začiatkoch veľmi pomohla. Som veľmi rada, že to tak prebehlo, ale iný scénar som si od začiatku ani nepripúšťala.
Nejedná sa o bojové plemeno.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

Určitě to pro nás nebyl jen rozmar a to,že se nám pes momentálně nehodil. Stále mě trápí,že už není s námi. Brala jsem ho jako druhé dítě,ale to určitě znáte. Bojová plemena máme rádi. Nemyslím,že to nejsou psi k dětem,jen se to musí aspoň trošku pojistit výběrem správného chovatele a vrhu. A taky nějakou dávkou zkušeností. Určitě pejska chtít budeme,otázkou je budoucnost a jak se bude vše vyvíjet. Retrívra ani jiné z těchto plemen nechceme. Prijde mi,že je to jen dosavadní boom,že je to nejvhodnější pes k dětem, přitom existuje i mnoho jiných plemen a to i mezi bojovými psi,kteří jsou vhodní k dětem. Bandog je velmi diskutabilní plemeno,ale podle mně za vše můžou jen média. Tak jako v pitbulla. Akorat se musi koupit v dobrého majitele. Tak jak jsi psala o těch 2 lidech co je měli. Podle mého si tímhle psem jen dolaďovali image. A na takovéto pózy v chovatelů se musí dát pozor. Tím že Bandog není oficiálně uznaný,dochází v mnoha případech k jeho nepřípustnému křížení a potom se rodí opravdu nadměrně agresivní jedinci. Proto se to musí ošetřit pp.

lakai.ka
autor
23. únor 2009

Jinak u bulteriéra mi přijde temperament stejný jako v pitbulla,ale možná se mýlím. O tomhle psovi toho moc nevím. Je těžké si zvolit jiné plemeno,když už má vaše sympatie někdo jiný. Rozhodně si ale už nepořídíme pitbulla. Z důvodu že nechceme náhradu v podobě stejného plemene. Ani Bandog by ho nenahradil. On byl totiž jedinečný. A asi by nám ho jiný pitbul moc připomínal.

astrane
23. únor 2009

Bulteriéry znám osobně 3 a všichni jsou úžasní.Je to trochu psí ,,tank" ale myslím,že tak aktivní jako pitbull není.Pitbuly znám taky ze cvičáku a byli senzační-hrozní mazli 🙂
On zase belgičák je pes jednoho pána a nikoho jinýho nechce poslouchat a když je hodně dominantní,je s ním kříž.Trvalo nám asi rok,než uznala,že šéfovat teda asi fakt nebude 😀 Ale my jsme věděli,že kupujeme ostrýho psa-byla dle chovatelky nejdominantnější z vrhu-řekla nám to,když si ju manžel vybral 🙂 Nikdy se nenechala hladit od cizích,ani jako štěně a s dětma to je tak,že ona si je vychovala,takže se jí vyhnou od chvíle,kdy se začali batolit.Naštěstí je napřed varuje a to už vím,že dělají něco,nač dle jejího názoru nemají nárok,tak to jdu všechno usměrnit... 😀 V tom se na ni mohu spolehnout.Jinak děti nikdy neměla ráda a rozhodně se to nijak moc nezměnilo-bere jen naše...
Mě by se líbil příště československý vlčák 😀 tak uvidíme-belgičačce je 10let
Pravda je,že co jsou děti,nemáme na psy tolik času,kolik bychom si představovali....a přáli....musíme to všechno nějak rozumně podělit

jindri
24. únor 2009

lakai.ka: ja bych ti doporucila psa plysoveho.
Jednoho psa se zbavite a uz premyslite o druhem?? Pes neni vec!

martimarti
24. únor 2009

Souhlas 😉 😉

yukki
24. únor 2009

jindry, súhlas.

natalien
24. únor 2009

My máme bullteriera a pořídili jsme si ho 2 roky předtím, než přišla na svět Nella. Nikdy ale opravdu nikdy by mě nenapadlo dát ji (fenka) pryč. Taky nepochopím, že jste se tak rozhodli, aniž byste se přesvědčili o soužití s dítětem. Ale to je vaše věc. A z vlastní zkušenosti můžu říct, že se Lea chová k malé úplně na max. a respektuje ji. Nedovolí si nic, už od malinka jsem je nechávala pod mým dozorem samozřejmě, pospolu a nikdy jsem je od sebe neizolovala. Můžu říct, že si ani jiného psa u nás doma nedovedu představit a rozhodně vím, že další bude opět bulíček.