Psychosomatické nemoci, co je za tím?

lynks
7. bře 2012

Když doktoři na nic nepřijdou, ale Vás něco pořád trápí - buď ekzém , který jste dosud neměla, nebo bolest zad, závratě.. začala jste přemýšlet, že je na vině vaše psychikaí? Hledám zkušenosti, příběhy, někoho, kdo to vníma podobně.

Začala jsem po porodu trpět bolestí zad, která se projevuje jenom někdy, před rokem se mi na pravé ruce udělal ekzém a žádná mast si s ním neporadila, dokonce se šíří dál. Jak se podívat do sebe a zkusit napravit to, na co mě projevy těla upozorňují?

lynks
autor
3. říj 2012

@cervena_vila ale jinak skvělý článek!

lynks
autor
4. říj 2012

@blandik to vitariánství tě asi láká, že to tělo chce, možná potřebuješ dočerpat nějaké vitamíny, minerály...ale přijde mi to dost složité..musíš vědět co s čím a jak kombinovat aby se to dalo jíst dlouhodobě bez následků. Myslím , že nejlepší je to v létě, v zimě tělo potřebuje vařenou a teplou stravu. Ale zkusit to můžeš, třeba jako formu detoxu na pár měsíců.

blandik
4. říj 2012

@lynks - no já si připadám jako v pasti, protože fakt moc nevím, co mám v obchodě kupovat, když vyloučím vše, co se mi nelíbí, tak tam krom ovo a zel téměř nic nezbývá...osobně chci zkusit ráno - odšťavněné ovo, zel, jen tu vodu..pak ovocná snídaně nebo bezlepková kaše (pohanka, jáhly) s ořechy, medem...a pak dělenou stravu z vařené zeleniny s přílohou (opět bez lepku) a něco podobného na večeři, kde bude občas ryba, maso...a na jaře uvidím - taky cítím, že tohle nemůžu dělat v zimě...Ale přímo detox s miminkem nemůžu...To už ani nepíšu o tom, že manžel ted pořád poslouchá Henriho Monforda (tuším se tak píše) a ten nejí 9 let, vyživuje se nějakou pranou - což je nějaké energie, která je kolem nás všude...asi jsme na nějaké křižovatce..hledáme si v tomto místo, protože zkoušíme i různé věci z toho Tombaka a cítím, že nám to dělá dobře...

andu
4. říj 2012

@lynks: Až dám do pelechu děti, zkusím se mrknout, jestli jsoutam i další obratle. Já teď musím popátrat po alergii na zvířata. Jako malá jsem byla kočičí máma a žádnou alergii (asi jen ekzém) jsem z toho neměla. Pak to přešlo v tu alergii a teď už to mám i u psů.... Z koček mě řežou oči i nos, ze psů mám jakýsi ten orální syndrom, když mě oblíznou :/ Tak si na to dávám bacha, neb máme psy i kočky, ale někdy to prostě neuhlídám, zapomenu... Prostě to nechci 😀

Jinak k jídlu, já měla období cca 2 měsíce úplně bez masa, bílé mouky a bílého cukru... Bylo to fajn, odlehčilo mi to, ale teď zas na zeleninu nemám nejmenší chuť... Ovoce kvůli alergiím taky skoro nemůžu, hlavně ne to doporučované české sezónní...

lynks
autor
4. říj 2012

@andu jejda, to musí být na palici, pokud jsi kočky milovala. Já jsme taky kočkomil. Kdyže ti to začlo ty alergie? Z naroděním dětí?
Můj přitel kdysi, tak neměl alergii na kočky, my jsme je měly v bytě, ale po čase, když jsem je začala brát jako svoje děti a upřednostňovat je před ním, tak si ji vypěstoval.

andu
5. říj 2012

@lynks: Ani přesně nevím, kdy to začalo... Co si vybavuju, tak ještě před těhotenstvím se mi to začalo projevovat. To mi začaly slzet ty oči. Pak, když jsem byla těhotná, nastěhovala jsem si naši seniorku (16 let) na 3 roky do ložnice a postupně mě ta alergie přešla... A možná potom se mi to zhoršilo. Nedávno mě olízl pes od známého (a to jsem se kdysi se svou bíglicí dělila o zmrzku :p 😀) a opuchla mi půlka obličeje, mazec... A to se mi stalo poté, co se mi projevila alergie na mandle... Dala jsem si hrst v posteli a šla si dát horkou sprchu - a už to jelo... :/ To jsem nemohla ani mluvit, celá zahleněná, musela jsem si dýchnout kortikoidu a vzít ditihiaden! Ještě, že tu ty věci mám 😝

A k těm hrudním obratlům: "Další hrudní obratle (Th9 až Th11) souvisí s nadledvinami, ledvinami a močovody.Chceš-li být i v těchto partiích zad bez zdravotních potíží, vyluč ze svého života vše nepotřebné, nelpi na křivdách a nehledej odplatu."

lynks
autor
6. říj 2012

@andu díky moc za ty obratle. Hned jsem našla v sobě ty křivdy, které by to mohly být, taky mi dělaly problém ze spánkem.

Zdá se , že tobě se ty alergie postupně přidávájí? Kočka, pes, mandle.. jsem zvědavá jna co přijdeš, co by to mohlo vyvolávat. Mě vůbec nic nenapadá.

andu
6. říj 2012

@lynks : Jojo, máš pravdu, ty alergie jsou čím dál horší. Jak množstvím, tak projevem! Jako dítě jsem měla akorát na prach a roztoče a je toho čím dál víc. Teď jsem hledala a našla, že alergie je vlastně strach z toho, co považujeme za nečisté... Především u těch zvířat. A je to asi pravda, když nad sebou víc zapřemýšlím. Je to dáno možná tím, že máme zvířata na zahradě a je pravda, že vanu už neviděly, kdo ví jak dlouho. Do toho ten Ostravský bordel a je to... Když tak nad tím uvažuju, možná mám fakt alergii na Ostravu 😀 Byli jsme totiž v Jeseníku a tam jsem se normálně mazlila s kotětem - a úplně bez jediného projevu alergie! Byly jsme v domě, kde těch koček žije snad osm a já nic, žádná reakce! Teď jsem byla řešit u jedné paní, co zachraňuje pejsky, že si od ní vezmu štěně. Má těch psů doma asi 7 a všichni mě oblízali a já na to strašně myslela, pořád jsem koukala, kde bych se opláchla... No a samože, nejdříve svědění ekzému na puse a pak i lehký otok pus (ale byla jsem vybavena opět dithiadenem, tak jsem to zvládla 😀)
TAKŽE, je to určitě o tom, jak si to v hlavě nastavím! Při mazlení s tím kotětem mě ani nenapadlo o alergii uvažovat, při návštěvě psů jsem to řešila už hodinu dopředu...
Tzn. budu si muset vymyslet nějakou mantru. Něco ve stylu, že zvířata jsou čistá... Nic mě nenapadá 🙂)) Nějaká inspirace, prosím? 🙂

Jo a taky jsem teď četla článek o tom, jak jsou lidé naivní, že zpívají mantry v hebrejštině atd. Že my přesný význam neznáme a můžeme si tak i uškodit. No ale nezlobte se na mě, tahle je úžasná

https://www.youtube.com/watch?v=jaJPfnCi1t8

😉 Vždycky mě rozehřeje. A právě mám ráda, že jsou zpívané. Což se svými mantrami udělat neumím, hehe

eveluska
6. říj 2012

@andu prosim kde hledas ty informace o obratlich apod.?
Mne ted taky - z kojeni - boli nejvic hrudni pater, ale narovnavani, cviceni apod. na to pomaha 🙂
Co jste tu nekdo psal s tou bolesti hlavy? Me casto boli hlava u rodicu, myslela jsem, ze je to tou Prahou, ovzdusim, dlouhou cestou sama s detma autem apod. .... ale treba je to jeste neco jinyho?

eveluska
6. říj 2012

jeste nevite nekdo jak je to s problemy s pleti, akne? Nasla jsem jen to, ze se clvk sam sebe stiti, ale to mi prijde zacarovanej kruh, navic spatny pocity o sobe mam az kdyz uz se ta plet zhorsi, predtim ne..... Mam ted (zase) strasny vlasy a plet a nevim, co s tim, hlavne neni moc cas to nejak moc resit a citim, ze bych se potrebovala hlavne vyspat 😅

lynks
autor
6. říj 2012

@eveluska viz akné : napadlo mě, že to je ukázka miněnění o sobě samé. Jsem ošklivá, koukněte se, takový pocit oběti. A nemyslím být ošklivá fyzicky.
Kůže je taky izolace od vnějšího prostředí, mezimost tvého nitra a toho co je venku. taky se dá kouknout na reflexní body po těle a podle toho zjisit co je v nerovnováze. Např. akné na bradě - děloha.

andu
6. říj 2012

@eveluska : Kniha: Co nám tělo říká od Hrabicy

eveluska
6. říj 2012

@lynks no je vidis, to jsi mi pripomnela vlastne ty zony - nevis, co je akne na tvarich? dekuju 🙂 Myslis, ze to muze byt jako ze ze sebe nemam dobry pocit dusevne?

lynks
autor
6. říj 2012

@eveluska že prý by to mohlo být -rozpor mezi tím co cítíš a chceš, v sexualitě. Tváře se červenají když jsi nesvá a stydíš se, taky spojitost ze sexualitou. Mohlo by to být takhle?

eveluska
6. říj 2012

@lynks Jako rozpor mezi tim co mam a co chci nebo mezi tim, co si myslim, ze chci a co chci podvedome? dekuju moc 🙂

lynks
autor
6. říj 2012

@eveluska 🙂 no na to si musíš odpovědět sama, odpověd jistě znáš... 🙂

ještě jsem našla, že je to jako ochrana, aby jsi nemusela být v kontaktu s lidma, aby se ti vlastně nikdo nemohl přiblížit a tím ti ublížit.Ale to je jenom tehdy, když se v čase když ti vyraší akné, stráníš lidí a zůstáváš doma.Využíváš svoji kůži k tomu aby ses mohla cítit pořád neštastná.a tím maskovat ten pravý prblém, strach z lidí a jejich schválení tebe jako dobré bytosti.

Dáva to smysl?

eveluska
6. říj 2012

@lynks nevim, vlastne moc ne..... spis mi posledni dobou proste chybi sex a mlatej se mnou hormony, jsem unavena... ale prave ze bych si sama nepriznala, co skutecne chci, nebo ze bych nechtela lidi... nevim, to mi moc nesedi.... taky jsem to ted po docela dlouhy dobe dostala, tak mozna je v tom hodne horm. nerovnovaha z toho kojeni apod. ... sama vlastne moc nevim.... kazdopadne jako cca 14ti leta jsem mela problem s akne hlavne na cele - co je to za zonu? a pak kolem 20tky a ted na tvarich a od prvniho porodu na brade - coz teda vysvetluje ta deloha.... Obcas me poboliva podbrisek jak 6ti nedeli, ale furt si rikam, ze po druhym tehot. brzy za sebou je to asi normalni, ze uz je to telo asi trochu rozhaseny a potrebuje cas.... ale vlastne nevim....

lynks
autor
7. říj 2012

@eveluska ano, je to také hormonální nerovnováha, to je první symptom, pak když si tohle nevšímáš a nedáš do rovnováhy, pak se neřešený problém přijde ukázat na kůži 🙂

lynks
autor
17. říj 2012

@blandik tyjo, teď jsem koukla na tvé údaje a vidím, že už máš termín!.
Ale chtěla jsem vyzvídat, co Miškův exzém, jestli je už pryč a co se změnilo pokuď jo.

blandik
17. říj 2012

@lynks - jo, jo přesně zítra mám termín, miminko je vysoko (tedy bylo v pondělí), nic se nechystá..a v pátek jedu poprvé do porodnice na kontrolu (asi 75km daleko), jen s Miškou, tak bude sranda,kdybych tam náhoudou začala rodit..co s dítětem?
Ekzém nebo co to bylo se zahojil sám, asi to byla ta reakce na maliny, nejspíše jsem mu překyselila střeva, protože to bylo spolu s průjmem, kde měl pecičky malin, a já do toho měla nachlazení, které miška nedostal..ale bylo vidět, že to jeho tělo bojuje s nachlazením, měl pidi rýmu, a kýchal....jsem ráda, protože mě právě vůbec nepřišel nějak přecitlivělý nebo že by nějak vzdoroval, byl nevyrovnaný poslední dobou..je fakt, že to měl v době, kdy jsme slavili jeho jmeniny a narozky hned za týden a to měli přijít tchánovci a vztahy nejsou zrovna růžové, takže možná nějak vnímal tu mou nervozitu, vnitřní - protože je to takové, že oni nesouhlasí s tím, co děláme a já pak nejsem pořádně schopná jim dát vnouče tak, jak oni by si přáli a Miška o to sám od sebe nejeví zájem, chce tam chodit jen s námi, sám tam nechce být ... a tchánovci u nás byli naposled před létem, na narozkách..jinak se vídají relativně často, ale u nich..Vidíš, i tohle mohl být důvod, tak nějak všechno dohromady. A jak se daří tobě?

lynks
autor
18. říj 2012

@blandik Tak ti moc držím palce, ať se ti povede ponořit hluboko do porodu a prožít ho tak, aby to bylo pro vás obě krásný zážitek!
SNad do pátku začnete, abys nemusela jezdit s Miškou tak daleko, a i kdyby bude to tak jak to má být 🙂
To jsem ráda, že je ekzém pryč a on nenastydl, má imunitu zřejmě v pořádku .Můžeš mu pak zase někdy zkusit dát maliny a vyloučit jiné vlivy - tchánovce a uvidíš jaká bude reakce.
A jak je se mnou? Já se začala cítit dost vyčerpaně, nechala jsem se skolit menší angínou (volání o opečovávání, oddech) dokonce jsem šla k doktorovi, ten vzal krev a výtěr ale nic! se nenašlo, žádný bacil. Jedla jsem česnek a jeden den jsem se válela v posteli. To jsem si dopřála. Zmizelo to, ale zůstalo suché pokašlávání, tak jsem šla nad tím vším popřemýšlet do welnesu na zámek! Fúúú, jaká pohodička, spala jsem dosyta, četla, saunovala, bazénky, a dnes se těším domů plná energie a nové trpělivosti se vztahem a svojí cestou a učením se.
No a tobě držím palce ve všem a posílám moc energie 😎

blandik
18. říj 2012

@lynks - děkuji. Já taky to nachlazení odnesla, sice jen asi pět dní...taky jsem pila maliny, prý je to přírodní atb /ale max tak 3-4 lžíce dospělý, což my dali miškovi asi i více, jelikož mu ty maliny vyluhované moc chutnají) a pak jsme měli doma nařezaný česnek, děti mají čichat česnek, když jsou nemocné (je někdo nemocný), taky přírodní atb. Já myslím, že miška má doboru imunitu - halvně je to o tom, že od té doby, co je se mnou doma /od února) v podstatě nebyl nemocný, ve školce často - myslím, že to souvisí hodně i s psychikou a že proto ty tříleté děti bývají ve školce vemli často nemocné, nejsou tam úplně v pohodě..
Takže ty jsi taky stonala. Ten welness musel být moc fajn..píšeš o nové trpělivosti ve vztahu, chceš napsat více? Taky vnímám věci kolem sebe jako cestu, jakoby najednou věci začaly být zajímavější o ten prožitek a možnosti volby. Nám moc pomohla ta jiná výchova, učíme se na tom s manželem vlastně spolu vycházet, jsme spolu 17 let, takže náš vztah určitě potřebuje hodně skutečně tolerance a svobody a respektu k tomu, co druhý dělá, nezasahování...jen je zajímavé, že tolerovat dítě je nějak jednoduché, tolerovat dospělého není jednoduché...Já doufám, že se mi podaří prožít porod tak, jak bych chtěla, že snad nebude žádná komplikace, ale hlavně si přeji tím odžít tu první zkušenost s porodem.

lynks
autor
18. říj 2012

@blandik koupila jsem toho Tombaka, čtu ho, přemýšlím o informacích o kterých píše. Mě můj muž naučil se ptát, nevěřit slepě, když někdo někde něco tvrdí. Tím pádem je tam pro mě hodně otázek.Chtěla bych vědět víc, jak lidský organismus funguje, co se jak tráví a tak.Hodně se ta jeho kniha podobá Jiřímu Cingroši -

http://www.zdraveveci.cz/news/sedm-kroku-ke-zdr...

tu mám doma už dlouho a je psaná velmi čitelně.

No a ke vztahu - dlouho jsem věřila, že partner má za úkol dělat mě štastnou. Taková vysoká očekávání, která nikdy nemohla dojít naplnění se žádným partnerem. Teď to konečně vnímám jinak. Už to zní jako klišé, ale já v tom vidím svoji pravdu velikou - "Já sama sebe mám povinnost dělat šťastnou" a proto chci nechat partnera být jaký je, přestat vnímat jeho chování jako nemožné. Přesně jak píšeš, naučit se být k němu taková jako se učíme být k synovi.S Vikem mi to jde opravdu líp. NO a teď začíná tohle uvědomění ve mně zakořeňovat a konečně se cítím spokojená.

Vy ale jste spolu pořádně dlouhou dobu! Úžasné, že jste chtěli spolu růst.I z toho mám radost, že jsou lidi okolo , tam ven, co se dokážou měnit, co hledají v sobě a ne v jiných. Držím palce, aby to šlo líp a líp.

No a k porodu, tvůj první porod se ti asi nelíbil. Nevěděla jsi co čekat,porodní fabrika tě schroustala a na koci pásové výroby vyplivla úhledný , leč nejistý a stresovaný balíček ☹ Teď jsi už připravená,asi už máš přesnou představu, jak by to mohlo probíhat.Děťátko bude u tebe, kojení bude přirozené, klapka/ ..máma podruhé 🙂 a snad se ti podaří líp zpracovat pocity z toho prvního porodu.
Já taky doufám, že budu moct ještě jednou opakovat svůj porodní zážitek.

lynks
autor
1. lis 2012

Tak Tombak mě zklamal na plné čáře :((

lusy82
13. lis 2012

Ahoj, nevím jestli se sem tahle otázka úplně hodí, ale tohle téma mě docela zaujalo a myslím si že my budete rozumět. Malej měl vloni problémy s průduškami, měl zacelý rok asi 6x antibiotika, nakonec jsme skončily na respiračním a dýcháme ecobec a v případě nemoci bereme Arius na podporu imunity. No a tady jsem se chtěla zeptat. Mám totiž strach jestli se tím nesníží jeho přirozená tvorba imunity. Jestli mě chápete. Jenže když mu ten arius nedám, tak je stršně dlouho nemocný ( tím mylím jen kašel rýma ) a když mu ho dám je do dvou dnů fit. Slyšela jsem že imunita se tvoří hlavně tím že tělo projde nějakou nemocí a tělo si tak na to vyrobí protilátky, no a když mu dám tu imunitu jakoby " uměle" tak si myslím, že to tělo zlenivý a navykne si na to. Znáte někdo tento lék a co si o něm myslíte?

lynks
autor
14. lis 2012

@lusy82 ahoj, myslíš lék na alergie Aerius?Jestli ne, tak napiš prosím složení toho tvého léku. Zeptám se na malého jídelníček? Když jsi vysadila ten lék tak jste někde byly, kde mohl chytnout něco?Co mu je při vysazení -jaké příznaky.Co mu našli na průduškách 6x po sobě?Tu samou bakterii? Klidně se rozepiš víc..
Obecně, pokuď cítíš, že ten lék pro něj není to pravé ořechové tak máš pravdu.Matka obyčejně má na tyhle věci intuici.
Dala jsi zajímavou otázku k zamyšlení a zkoumání.

lusy82
14. lis 2012

@lynks Jo jo, ten myslím. My ho akorát dostali na ty průdušky. Měl opakovaný zánět průdušek. Nic vážného, akorát je hodně dušný, na rentgenu mu nic nenašli a doktorka nás poslala na respirační kvůli zamezení případného astmatu. Na alergii přímo jsme ještě nebyli a nemám pocit že by mu něco nějak vadilo. Ten Aerius jsme brali přes zimu pořád a přes léto jen když byl nemocný. K tomu dýchá ten Ecobec a při dušnosti Ventolin. Je pravda že od té doby máme s průduškami klid ale na kašel, rýmu a dušnost trpí stále. Pohybujeme se často mezi dětma a taky chodíme na plavání. Přijde mi poslední dobou, že tam je víc chloru než obvykle a taky vím že doktorky to nemají moc rádi, právě kvůli tomu chloru.
Jinak jídelníček - snažím se vařit zdravě a dávat mu hodné ovoce a zeleniny a kupovat kvalitní jídla i když u nás to moc možné není. Jinak masu moc nedá. Zato miluje sladkosti a někdy nejde zabránit tomu aby to s nimi nepřehnal, obzvlášť když jsme někde na návštěvě, což jsme často. Takže ráno máme většinou rohlík buď s Lučinou nebo marmeládou, dopoledne pojídá piškoty, nebo křupky a dám mu nějaké ovoce ( jí akorát banán nebo mandarinku občas jablíčko ) K obědu sní většinou jen přílohu se zeleninou ( sirová okurka nebo rajče, víc nechce ), maso jen občas kuřecí. Přílohu jí jen bramborovou kaši nebo knedlíky, ale i tak tomu moc nedává. Ke svačině mu dávám něco z mléčných výrobků, jogurt s přesnídávkou, instantní kaši, občas tvaroh. k tomu někdy piškoty nebo kukuřičné lupínky. A pak během dne někdy ovoce. No a večeře mc slavná nebívá, nejšastěji pečivo s lučinou a se zeleninou Někdy to zapíjí krabicovým mlíkem. Jinak ho 2x denně kojím, vím že bych měla na požádání, ale nemám už na to nějak náladu. Chtěla jsem přirozený odstav, ale nevím jestli na to mám. Malej je u toho dost neklidný stále mě kope nebo šťouchá. Ani bych takhle nemohla být nikdy podruhé těhotná ( ale to už jsm asi odbočila 🙂 😉 )
Jinak je malý dost živý, hodně pobýhá nevydrží moc posedět ( kromě u pohádek ) a taky nerad nosí ponožky takže má věčně studené nohy, což taky není dobře, ale je těžké ho k tomu dokopat.
No a jinak právě mám strach o tu jeho přirozenou imunitu, když mu takhle tímhle dopomáhám, aby na tom pak nebyl závislí jak jsem psala nahoře.

lynks
autor
14. lis 2012

@lusy82 takže mu nedělali výtěry, odběry, nevíš co mu působilo zánět průdušek. Škoda, je potřeba se za tím pídit, doktoři často napíšou antibiotika aniž by měli reálný důvod. Tím se pak ničí "dobré" bakterie v těla a "zlé" bakterie mají větší šanci se usídlit.
Nevím proč teda berete lék proti alergiím, když nemáte žádnou potvrzenou.Ani sama z toho nemáš dobrý pocit. Ptej se dokotorky proč to předepsala, nech si vše vysvětlit. Určitě je lepší pro dětský organizmus být bez léků a nemyslím že ten Aerius je pro něj životně důležitý, opravdu spíš může oslabovat imunitu. A jak říkáš, imunita se získává tím, že organizmus přijde do kontaktu s bakteriemi, viry a zapamatuje si tu "srážku" a příště se ubrání líp a dřív.

Je fajn, že se snažíš dávat pozor na to co jíte - zkus dávat víc zeleninových polévek, zvlášť teď v zimě - je potřeba zahřívat organizmus. Teplá vařená zelenina - už nedávej rajče, okurku, to jsou letní zeleniny, ty teď způsobí že tělo bude muset vydávat energii na sebezahřátí a nebude mít energii na boj s bakteriemi/viry.
Dáváš moc mléka, a cukru - obojí ve větším množství jedy- tělo na ně reaguje stejně a snaží se obojí neutralizovat - zase vyčerpává a nezbývá na boj s vnějšími vlivy. Mléko zahleňuje - děti co jedí hodně cukru a mléka, mají pořád nudli.Sleduju to na bratrových dětech. Můžeš si to taky vyzkoušet a vyloučit s jídelníčku na měsíc.
Podíve,j to je u nás tak zažitá věc, že mléko, maso se musí, jinak je dítě podvyživené - není to pravda, můj syn nemá ani jedno a neměl zatím žádnou nemoc , ani nebral na nic léky.A taky chodíme plavat a mezi děti a do center. Dá se to, jen je třeba si víc o tom nastudovat, jestli tě zdraví svoje a dítěte opravdu zajímá.Dělej mu k snídani kaše - třeba ovesnou s vodou a sladem, k tomu namleté oříšky a vařené jabko/hrušku. Mimochodem , četla jsi někdy složení chleba co prodávají v supermarketech? Hodně chemikálií - a co chudák tělo zase udělá, bude bojovat s chemikáliemi v potravě.Čti si složení na všem, jestli tam něco najdeš co neznáš, tak to nejez - jednoduché.
Uctyhodné je že ho kojíš, nepochopila jsem, že bys měla na požádání - jak to tedy děláš? Jinak to přirozená odstávka nebude 🙂 U nás to proběhlo právě tak, že když si řekl, pak ho to nenapadlo celý den jenom večer, pak usnul bez toho, najednou jsme zjistili, že už dva dny nekojili, potom další za 3 dny, pak za týden a najednou už ho to ani nenapadlo.
A studené nožky at tě netrápí 🙂 zřejmě to má místo otužování - ukazuje i tobě jak na to 🙂

lynks
autor
14. lis 2012

tím nechci úplně zavrhnout mlíko - ale bylo by lepší zaměřit se na kysané bio produkty, a smetanu, kolikrát na "normálních " jogurtech a zakysankách jsou použité škroby na zahuštění, ne přirozená fermentace. Taky je dobré na imunitu kysané zelí . opět nejlepší domácí, nalož si do jakékoliv sklenice, malé děti mají tyhle chutě obyčejně rády.
Zdá se, že tvůj klučina je docela silný, že se z toho všeho už dostae a bude v budoucnu víc zdráv než nemocen a to mu přeju.
jinak tady tipy na zdravé dobroty:
www.jimejinak.cz

cervena_vila
14. lis 2012

Jak jsem pochopila, běžně se Aerius píše i na divné dlouhotrvající kašle - že to trochu utlumí a dítě se pak cítí líp. Tak ho měla na léto Leuška. Byla jsem za to docela ráda, protože každou noc kašlala až do poblinkání a s tím Aeriem to nebylo tak hrozné. S koncem léta to přešlo, takže jsem Aerius zahodila a postupně zas vrátila do jídelníčku mléčné výrobky.

Studené nohy je podle mého to poslední, co vede k nemoci 🙂 já chodím celý život na boso (doma, venku jen ve slušném terénu) a Leu mám problém po ránu obléknout celou, vždycky má něco holého, většinou právě nohy nebo zadeček.