Puregon. Kde ho seženu?

shejla
3. srp 2008

Ahoj holky,muze mi nekdo poradit,kde muzu sehnat Puregon,jsem samoplatce a tak bych potrebovala levnejsi leky .Jinak vsem preju hodne trpelivosti a uspechu ve snazeni.Shejla

pikusa
3. srp 2008

Ahojky je tady téma léky na IVF,kde se občas něco objeví,nebo na www.neplodnost.cz v diskusních forech taky občas někdo něco nabídne.Jinak už nevím............

emjee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daisy.k
9. dub 2009

Dobrý den,můžete mi,prosím,poradit?

Dokdy se musí spotřebovat otevřený puregon?Expirace je do 2010.
Moc děkuji za rady

len
9. dub 2009

Do čtyřech týdnů po otevření, na expiraci už pak nezáleží 🙂

daisy.k
9. dub 2009

děkuji,
a je tady někdo,kdo užil i starší injekce? Co tedy puregon může způsobit,jestliže je otevřený dýl?

daisy.k
9. dub 2009

prosím............................................................... 😒

len
9. dub 2009

No, asi záleží na to, jak moc prošlý byl, ale obecně bych tipla, že když hodně, tak prostě může být mnohem méně účinný 😒

daisy.k
2. čer 2009

jsem tu zase 😎

Je možné po puregonu otěhotnět přirozeně?Má kamáradka se s puregonem chystá k IUI,na kontrolu má jet až pozítří a včera ji vyšel pozitivní test,je 20DC.
Má s tímhle někdo zkušenost?

len
2. čer 2009

Puregon nastimuluje vajíčka a pak dochází k ovulaci. Pokud je v té době styk, ženská má dělohu, aspoň jeden průchodný vejcovod a chlap aspoň pár zdravých spermií, tak ano, při ovulaci se přirozeně těhotní celkem často 😉

daisy.k
2. čer 2009

len,děkuji za odpověď 🙂 ,věděla jsem,že po puregonu rostou vajíčka,ale nevěděla jsem,zda-li prasknou i bez Pregnylu.Zajímalo nás,zda teda mohla otěhotnět,když doposud ovulaci nemívala a proto musela stimulovat.Dnes si šla koupit další test,tak na ní právě moc myslím.

len
2. čer 2009

No, prasknout můžou, ale bacha - pokud by nebrala nějaký lék na blokaci hypofýzy, jaké se berou při IVF, např. Zoladex, Diphereline... Protože hypofýza pak nevyrobí LH a folikuly bez impulzu zvenku (Pregnyl) neprasknou. Oni ji nastimulovali a pak to nechali být? Bez Pregnylu, bez IUI, bez ničeho? A kolik dní je cca po ovulaci, že na kontrolu jede až pozítří? Normálně by se pozitivní test objeviil nejdřív 7, ale spíš 10-12 dní po ovulaci, tzn. že by ovulovala nejpozději 10.DC...

daisy.k
2. čer 2009

právě že stále stimuluje,dneska měla mít poslední dávku puregonu,myslím,že si píchala 100jednotek denně a ve čtvrtek se má provést inseminace.Na kontrole byla v pátek,dělali ji sono,ale folíky ještě malé,takže měla pokračovat v puregonu a no a ve čtvrtek na tu inseminaci.
Co by se ji mohlo stát,kdyby ty léky na blokaci neměla??? 😨

len
2. čer 2009

No tak v tom případě to těhotenství bude dost těžko, když stále ještě stimuluje, od pátku asi těžko stihly folikuly narůst, popraskat, vajíčka se oplodnit, uhnízdit a ještě stačit produkovat hCG, to je technicky nemožné 😉

Ty léky na blokaci se berou jen před IVF, aby se 100% načasovala zralá vajíčka na konkrétní hodinu. U IUI den sem-den tam nehrají roli, takže se nedávají, jsou hodně drahé a celkem zbytečné.

vanuska
11. dub 2010

Holky prosím nevíte jestli jsou v Puregonu - balení 50 IV taky nějaké jednotky navíc jako je to v balení 300,600 nebo 900 IV? Díky

jennyska
30. říj 2013

@vanuska @len @daisy.k @shejla

Ahojky snažilky, těhulky a maminky, mohly byste prosím napsat svou vlastní zkušenost k lékům na IVF, které užíváte? Tj. estrimax, duphaston, neofolin, estrofem, puregon atd.

Máme totiž na MK takovou naši knihovničku, kterou si se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme a je v ní i téma IVF léky, tak pokud by to šlo, pomohly byste ostatním ženám, které si právě procházejí stejným obdobím a hledají radu, tip, zkušenost...

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/leky-ivf/ a nebo ke každému léku zvlášť 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte.
Janča

eviv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dlapovamonika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paolapou
10. lis 2015

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli místo pera Puregon mohu použít inzulínové, tetka má tři, které nejsou používané, tak mi příjde zbytečné investovat, do pera Puregon... Nevím přesně jak je to z dávkováním... Děkuji za odpověď

bedrich2
12. pro 2015

@shejla
koukni na sbazar.cz

if.v
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bedrich2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rips
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dlapovamonika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ejbinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bedrich2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ejbinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dlapovamonika
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ejbinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
etra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ejbinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz