Radosti a strasti na samote s dětma

arietiska
22. led 2010

Po tom, co jsme doma právě běhali se štětkou v ruce a vymetali komín /stejně to nepomohlo a ráno nás to čeká znova/, jsem se rozhodla, že zkusím zjistit kolik tady mám zpřízněných duší. 🙂 Topíme dřevem, neustále odhazujeme sníh, místo uklízení raději bobujeme, lyžujeme, stavíme ze sněhu, jezdíme na motorkách atd.

Nejsem žádný eko-ani bio-maniak, který by v tom chtěl setrvat na vždy. Přestože je to často romantika, chvílemi i na budku! A o tom bych občas ráda pokecala.

My v současné době z rekonstrukčních důvodů bydlíme už druhý rok na chaloupce, která je celoročně zařízená, ale přeci jen je to chaloupka a ne vše je komfort. Jako např. vymrzlé WC, do koupelny jen s přímotopem po určité době, vstávání do chladu z teplé postele atd.. 🙂

Prostě bydlení ve starém baráku, v rozestavěném baráku atd., ale ne až tak z vlastní vůle ... 😉

mywiel
23. led 2010

No my tiez prerabame dom akurat a este nas caka komplet zvacsanie kupelne a prerobenie kachliciek. Ale ja to chcem skor nez sa prestahujeme, lebo burat mur z toho bude hrozne prachu a neviem si predstavit ist byvat s malym dietatom do takych podmienok kde mas vkuse prach. Potom uz ked tam budeme byvat také ze vymalovat jednu stenu alebo krb to mozeme uz aj ked budeme zabyvani ale tieto velké prace to chcem aby bolo predtym. Teraz vymiename komplet stresné okna za nové, aj tak si neviem predstavit ako by mala poobede spavala v takom prachu a hluku. Tak drzim palce nech to mate cim skor dokoncené. 😉

arietiska
autor
23. led 2010

No tak stěhovat se budeme asi tak na léto už. Doufejme ... 😀 Ale práce na baráku bude samo stále. Oprava starého domu, je prostě oprava starého domu. Navíc život na vsi, zahrada aj. radosti. 😀 To prostě nemá konce, ale o om to je. 🙂

Ráno jsme proštourali komín a ihned topili. Přeci jen 13st není zrovna moc, ještěže dítě co mám se tak rádo válí v pytlíku a peřinách. Máme takový ranní rituál po probuzení, válení se v posteli vč. snídaně, pohádky. Než se zatopí, nahřeje obleční, vypije teplý kafe je to fajn. 😀 /Aby na mě někdo neposlal socku, synátor má přímotop v pokojíku a tam má teplo až do probuzení/. Je legrační, že když se něco pokazí tak přesně v době, kdy nemá. Teď být bez kamen v mrazech -20 nic moc.

arietiska
autor
23. led 2010

mywel: úplnou rekonstrukci koupelny na baráku jsme dělali ještě v době, kdy jsme tam bydleli. Já těhotná 2 měsíce před porodem, měsíc rozkopaná koupelna, pač zedník nějak nestihl přijít na domluvený termín, prach absolutně všude, chodili jsme na WC bez splachovadla, kde všude kolem byla suť a díry rozklopaný, voda v barelu na zahradě, leč jinde se mně pod kohoutek nevešel kýbl. 😀 Prát sebe, prádlo jsem jezdila ke tchánům ... bylo to super, naštětsí jsem neporodila dřív a na vecko jsem chodila jen 1x za noc. 😀

arietiska
autor
25. led 2010

Jsem se úplně ztratila ... 😉 Tak co,nikde nikdo?