Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

berunka
22. črc 2008

aponchie: kolikrat a jak ti mam uz sakra rict,z nikdo si nic nevymysli protoze o tobe jsem nemluvila.nemam to zapotrebi. a jestli tlachame?tak at aspon je nam dobre a popovidame si.o tom to je ne? jestli ti to vadi tak se nemusis zapojovat ne? jen zas ty nemluvt takhle osklive o nas.co je pro tebe tlacahni je pro nas prijemny pokec.

pirlenka
22. črc 2008

Tak koukám, že to klííííd mělo být spíš pro Ber 😝 😀

ygreen
22. črc 2008

aponchie: on nadhled je fajn, ale nezapomeň, že člověk lecos zapomene. První týden jsem myslela že mě hrábne, teď si to už nevybavuju a říkám si, že to vlastně bylo už od počátku docela snadný.
A říct svůj názor zní asi jako: "já to dělala tak a tak proto a proto"a né " já to dělala tak a tak a vy si to moc malujete, však uvidíte, že to pak bude úplně jiný".

A o těch silnicích jsem psala já. Není to žádná narážka na nikoho, vždyť ani netušim kde bydlíš. Já jako neřidička bych musela jet nejblíž na Černý Most sockou - to se mi do 6 týdnů nechtělo. Takže pěšky, ale to zase půjdu dlouho u frekventované silnice a to se mi taky nechtělo. A hlavně holky chtěj vědět jaký to je první týdny po porodu, né třeba 2 - 3 měsíc. Teď je trápí to co bude hned potom co přijdou domů z porodky.

berunka
22. črc 2008

aponchie: mluvis uz z cesty. bud se vyjadruj k tematu nebo odejdi 😉

zdenucha
22. črc 2008

Souhlasím s Ap, pirlenkou,Luckou-Berunka je chytrá jak knížka,jsem zvědavá co bude říkt,až bude mít mimčo na světě........... 🙂 já jsem teda s malou,která se narodila na podzim ven chodila páč doma to nešlo stále plakala,vracely jsme se domů jenom na kojčo,toť můj názor............

vrana
22. črc 2008

aponchie klid, tak nám řekni, co je pro nás užitečné z tvého pohledu a přestaň řešit beru. Neznám ji, nicméně tady s ní problém nemám. Nikdo ti tu neubližuje a téma chození ven jsme opustily.
Tak myslím, že bojová nálada by fakt stačila. O tom to tu snad není ne? ☹

aponchie
22. črc 2008

a propo pislenka ma pravdu udelam pokazde to co je nejlepsi pro me a pro dite tzn pokud treba vidim,ze dite jeci rve a nejde utisit jinak nez kdyz si ho vemu k sobe a budu kojit tak to udelam ikdybych mela kojit 20x za den,to same se spanim..znama si lajnovala jak bude mimi chrupat v postylce a ona bude zpusobne vstavat a chodit k nemu aby si nezvyklo na velkou postel..no muj nazor je,ze je to kravina..jasne kazdej to bere jinak ja tak,ze sem si ji vzala k sobe a byl klid takze proc to tak neudelat..a od 6mesicu spala sama ..to same flaska..ale fakt je treba to uzpusobit az tomu diteti v danou situaci pac nektere si treba na to zvykne a nechce usinat jinak nez s rodicema ..ale jak ja rikam detstvi maji do 6let pak uz jsou jen povinnosti tak si to maji uzivat je to detstvi a k tomu patri flasky dudliky a vsecky takove veci ,ktere v dnesni dobe treba nekdo hrozne moc uspechava a bere tem detem..treba moje pediatricka je velmi racionalni a milujici pani ma 5deti ! 😀 kdyz sem ji hystericky rikala ze mala chce flasku na mliko v roce a ze by mela mit aventicek a bejt jako ostatni deti rekla mi tuky tuky na celicko proc to delate???rikam no uprimne proto,ze ostatni to taky delaji..ona na to ale je to mimi i v roce je to mimi!!ma na to narok 😉 jednou vsecko odhodi i cumel i flasku a hlavne nic nedelat pro lidi! 😀

yasmin07
22. črc 2008

já se přidám 🙂 ...já nakoupila spoustu oblečků, který sice super vypadaly, ale mimčo do toho prostě nenarvete 😠 Takže lepší kupovat věci, který jsou fakt pohodlný. Taky jsem měla spoustu oblečení vel. 56, zbytečně, malá z toho rychle vyrostla, takže mám věci, který neměla ani jednou na sobě 😖

berunka
22. črc 2008

ygreen: nema cenu se k tomu vracet prootze uz se to obraci uplne jinam nez jake je tema.proste my mame svuj nazor a holky taky a hotovo.jestli si tu potrebuji chladit zahu na nekom a rikat pockej az se to narodi zmenis urcite nazor. nikdo me ani tebe nezna a tudis nemuze soudit jake budeme 😉

vrana: kdyz si nekdo udela radoby obrazek o nekom tak uz se asi jen tak nezmei.ale me je nazor Ap. celkem jedno. staci mi jak pise - reci stylu vase kecy apod.to mi proste prijemne neni.

ygreen
22. črc 2008

Tak to už by stačilo, ne 🙄 Nevidim nic špatnýho na tom, že má Berunka svůj názor. A určitě se tu nesnaží mluvit jako kniha.
Můj malej doma nepláče a na procházky chodíme jen proto, že je nám venku hezky. Né proto že musíme. Diky bohu.
A tahzle diskuze není o chození ven. Takže buď poraďte nastávajícím maminkám nějakou dobrou radu, fintu nabo trik a nebo nepřispívejte.

aponchie
22. črc 2008

beru beru neustale se vracis a me to vycitas? 😀 beru btw ty mas ciste svedomi jak se vsema mluvis? 😀

pirlenka
22. črc 2008

Hi hi, Vrana tu bude mít za chvilku spojence, ne??? 😀
Holky, však pohoda, nedivím se Ap, mě teda názory Berunky přišly jako rýpnutí a to nejen proto, že jsem už s ní měla tu čest 😝 Ono už tady dost rad bylo zmíněno, spíš by to chtělo nějaký konkrétní dotaz - který ale nemůžete mít, když jste do toho ještě "nespadly" a pořád máte mímo v bříšku 😉

berunka
22. črc 2008

yasmin07: co bylo to obleceni,ktere se spatne oblekalo? ja jsem si zatim koupéla dupajdy s rozepinanimi v rozkroku a vypadaji celkem fajn, otazka bude az je poprve oblekneme 😢

ygreen
22. črc 2008

my máme taky dudlíka, střídavě kojim a střídavě dávám z flašky MM i UM, v posteli s náma nespí, rád usíná sám ve své postýlce - 15 minut čumákuje do stropu a usne, do postele si ho beru ráno po druhym jídle, protože to má ranní bolení a prdíky a už by sám nëusnul, tak mu houpu nožičkama a přitom klimbáme tak do 9. Jo a přes den chrápe v peřinách na postely.

lucenek
22. črc 2008

jé čus babuchy vidím že to tu se starou známou žije 😀 😝 😝 😝

vrana
22. črc 2008

ap, konečně normální příspěvek. Díky.
Taky si zatím myslím, že malá s náma nebude spát v posteli, ale až bude hystericky řvát každou hodinu, tak půjde veškerý předsevzetí stranou. Taky ji chci tak v půl roce dát vedle do pokojíčku a že nakonec tam skončí třeba ve dvou letech, no bóže. Prostě teď mám nějakou představu jak co budu a nebudu dělat a uznávám, že až to prtě bude doma, tak to asi budu řešit za pochodu všechno jinak. Prostě se ukáže. Je těžký si teď představit, jak to bude v reálu. Sice mám 1,5 starou ségru a všechno to vidím, ale s vlastním to bude jaksi jinačí...

pirlenka
22. črc 2008

Berunko, můžeš mi laskavě VEŘEJNĚ napsat, jaké já mám komplexy??? Proč mi píšeš IP, já si tu můžu napsat, co chci a co cítím 😝

lucenek
22. črc 2008

pir asi se stydí mě taky psala urážlivé IP a ne veřejně...bojim bojim 😝

aponchie
22. črc 2008

stara znama beruna mi poslala IP kde mi tvrdi abych vypadla ze o me nikdo nestoji! 😝

ygreen
22. črc 2008

pirlenka: já hodila na jedné předešlé stránce nápady, které mě přišly, že by mohly holkám pomoct - co koupit a co je naopak blbost.

beru: asi věci co se přetahujou přes hlavu

berunka
22. črc 2008

psala jse ti do IP protze dodrzujupravidla diskuse a tam je ze osobni veci si mas resit v IP a je tim rusit diskusi vis? zkuse se tam mrknout.bez vasich prispevku by tu byla celkem pohodova diskuse.

aponchie
22. črc 2008

ygreen bud rada!!uprimne..pokud by mi mala spala v pohode sama tak ji tam necham,ale ona spala semnou uz i v porodnici ,ale podvedome sem chtela asi ja 😀

pirlenka
22. črc 2008

Aaaaa, Lucenek, další účastnice skvělých Berunčiných výlevů v jiných diskuzích, že 😉

lucenek
22. črc 2008

apon jo???? 😀
já jsem zase zakomplexovaná kráva 😀 😀 😀 búúúú ale vemeno ještě nevlastim 😀 😀 😀

pirlenka
22. črc 2008

Ygreen, já vím, diskuzi jsem četla.

aponchie
22. črc 2008

vrana jasne planujeme planujeme dovolena skola dite uplnej Nadenicek 😀 😀 😀 mala sla spat do pokojicku cca v roce a muzu rict,ze nejvetsi psycho sme mi rodice asi pac dokud sem nevstoupila do pokoje abych zkontrolovala zda spi byla v klidu jinak me proste citila a vrtela se a manza me buzeroval at ji dam pokoj ,dokonce sme ji i budili!!pac se nam zdalo ,ze jako v 6mesicich spat 6hod v kuse neni mozne ..hlupaci no 😀

pirlenka
22. črc 2008

Lucenku, brzy budeš...dvě 😀

vrana
22. črc 2008

Jak se vám sekly Dr. s odhadem velikosti a váhy podle utz a pak při porodu? Jestli má nějaký smysl brát v potaz ty jejich odhady, co se týče nakupování velikostí oblečení?

berunka
22. črc 2008

ygreen: naprosto souhlasim 😉

lucenek
22. črc 2008

holky co máte míma mimo bříško...kolik látkovek máte...jen klasika pod hlavu na utření na bryndání a tak...nemyslím látkovky jako polenk. metodu