Rady od zkušené maminky těm nastávajícím

marki
2. únor 2006

Ahoj kočky, protože mě příchod mimouše čeká za necelé tři měsíce, snažím se sehnat co nevíce informací nejen v kurzech, ale všude možně. Proto vám sem nakopíruju rady jedné super maminky (má dva puberťáky 15,14 let a malýho 7m Vojtíška). Nemusíte se těmito radami řídit, spíš pro vás můžou být inspirací:

1. PRANÍ
Já pořád peru a nemůžu si vynachválit tekutý prášek pro miminka LOVELA je to úplně super do té doby, kdy ti mimčo nezačně baštit mrkvičky nebo jestli budeš používat klasické pleny látkové což si myslím že je NA PRD tak to bys nevyprala ale na takovéto obyčejné praní je to SUPER. Krásně voní, prádlo je hrozně svěží a přitom nenavoněné moc uměle víš jak to myslím. NEAVIVÁŽOVAT vůbec nepotřebuje to miminko a po LOVELE bude krásně měkkoučké uvidíš. Hned od začátku jsem prala a peru na 30 stupňů úplně to stačí a vypere si doteďk úplně všechno. Praní v RUCE nedoporučuji nevypereš to nikdy tak jako pračka, ztráta času a opravdu když dáš šetrnej program peru na EKO a ještě na VLNU tak věci a sama vidíš co máš ode mě, jsou krásné a kdybys viděla ty, co jsem měla na Vojtu úplně malinkaté, nebyly známky nošení.

2. LEHÁTKO
My jsme lehátko kupovali hned ze začátku, protože Vojtík šíleně trpěl na vetříky a vlastně od měsíce nám doktorka, která učí miminka plavat a hodně ví o motorice a vývoji, nám doporučila a vůbec nám nedoporučila právě autosedačku vajíčko, do kterého maminky dávají miminka a myslí si, jak jim je dobře. BLBOST !!!!!!!!! Nedělej to ikdyby stopadesát kamadárek to tak dělaly a řeknou ti, jak se to miminku líbí. V autě ANO to nevadí je tam jak v bříšku ale celé dopoledne aby ho měly na stole v kuchyni a vařily u toho to je ŠPATNÝ. Lehátko co jsme měli mi se dalo polohovat do sedmi poloh a ta nej........ byl skoro leh trochu vyvýšený ale krásně Vojtík ležel a nepoloseděl. Bylo mu tak dobře, přenášeli jsme si ho a taky houpali, to naše se dalo houpat ale myslím, že každé lehátko to tak má, když je jakoby podsunou rádoby nožičky tak se houpe takže DOPORUČUJI. Jo a dokdy? Do té doby, než se začne otáčet my ho měli do půl roku. Pak jsme koupili krmící židličku, která má tři polohy takže ta úplně dole je jakoby ve vajíčku a sedm poloh výškových, má dva pultíky a zezačátku tam Vojtík byl v té úplně naležato poloze, viděl protože židlička se dá vysunout do výšky ke stolu a byl na pohodu. Má kolečka, takže s ním jezdíme po celém bytě, teď ho v ní krmím, dám si ho níž, sedím třeba na sedačce v obýváku a krásně baští takže ikdyž je dražší než klasické krmící židličky které se nadají polohovat já si nemůžu stěžovat a od půl roku v ní krásně sedí.

3. PLENY my měli od začátku PAMPERSKY do porodnice jsem si kupovala úplně ty nejmenší myslím 2-5 kilo ty NEW BABY nevím jestli to píšu dobře a protože jsme byli dlouho malinkatí vydrželi nám. Ale maminky co měli prcky tak kolem těch tři a půl kil je využili jen v porodnici takže být tebou, toto balení si koupím jen jedno do porodnice a pak už ty další 3-6 kilo ty budeš využívat myslím tak do dvou měsíců opravdu těch jsme si nakoupili nejvíce. Ubrousky nejvíc jsem spokojena od PAMPERS ale ty bílý s heřmánkem, opravdu jsou nejlepší. Nejsou navoněný jako ostatní, nedráždí a je tam heřmánek a krásně je po tom prdelka hlaďoučká fakt že jo!!!!!!!!!!!! Teď už máme PAMPERSKY jen na spaní, na noc a na cestování a na doma, kdy ho přebaluju co hodinu aby se prokopal a dal chvíli pokoj máme obyčejné třeba dobrý jsou z ROSSMANA nebo z BILLY, HYPERNOVY mají obrázky a stačí. Pampersky jsou lepší v tom, že opravdu ikdyž je tam jak říkám NACHCÁNO tak nejsou těžké, nestudí a lepítko pořád lepí ale u těchto obyčejných je plena hned těžká, mokrá jakoby taková studená a lepítko lepí jen jednou pak už led izolepou (přeháním nedělám to jen přirovnání.)

3. PŘEBALOVACÍ PULT a pod......... já hrozně chtěla ten klasickej s vaničkou NEDĚLEJ TO !!!!!!!!!! Zabírá to moc místa, využíješ to jen prvních pár týdnů a pak zjistíš, že pohodlnější je přebalování na klasické posteli v ložnici nebo kdekoliv jinde, než tam, kde ti bude stát tento pultík. My jsme si nechali udělat k postýlce takovej jakoby pultík , vypadá to jakoby vál na válení těsta, má to asi pěticentimetrovou ohrádku ze tří stran, do toho jsem si koupila molitan, na ten jsem si ušila z dětské látky potah a krásně jsem to měla u ruky jo a připevnili jsme ho na dva noční stolky, které se nám kvůli postýlce nevešli k posteli tak jsme je dali na sebe, na to ten pultík, na to ten pošitej molitan a bylo to. Ale vůbec jsem tam malýho nepřebalovala, měla jsem strach, že mi spadne, na posteli jsem mohla odejít KAMKOLIV, malej si tam krásně ležel, pod něj jsem pořád a doteďka dávám PŘEBALOVACÍ PODLOŽKY těch si taky nakup ty se neztratí, můžeš mimčo nechat na posteli se prokopat, pod něj tuto podložku kdyby náhodou bylo nadělení a můžeš si fakt jít třeba vyndat prádlo z pračky takže PŘEBALOVACÍ PULT nic moc!!!!!!!!!!!!!!! Vím o holkách, kterým stojí někde v kuchyni nebo obýváku a mají na něm jen krámy.

4. VANIČKA máme obyčejnou z IKEI, je malá ale my jsme Vojtíka už od šesti týdnů koupali ve velké vaně, protože plaval jako plaváček a doteďka už jezdíme i do bazénu se potápět a můžu doporučit. Va vaničce co nejméně, vím, je to pro maminky pohodlnější, položit prcka do vaničky pěkně ho tam nechat ráchat, kopat ale pro jeho motoriku a vývoj je to právě špatný. My jsme od začátku a to vím od té kamarádky hned vrzly malýho do vaničky, ŽÁDNÉ LEHÁTKO rovnou ponořit uši do vody, nevadí jim to VĚŘ MI a ve velké vaně taky, napustit vodu, položit, uši pod vodu a miminka se cítí jako v bříšku je jim tam dobře. To je moje ZKUŠENOST a děti, kterým se dává takovéto lehátko nebo cokoliv aby se jim nenamočily ouška se později bojí vody, jak mají vodu v uších řvou takže DEJ NA MĚ!!!!!!! Jo a na vanu do koupelny jsme si nechali opět udělat desku přesně na šířku vany, dolů jsme nalepily takovou pěnovku, prodávají to různě aby neklouzaly věci třeba v autě na palubovce, určo víš, je to takové dírkované jakoby molitan a to jsme dali na vanu a ono to neklouzalo, na to vaničku a nemusela jsem se zohýbat do velké vany kvůli zádům a tak. Teď to mám taky, malýho si na tom zesleču před koupáním, pak ho osuším a přenáším do ložnice, tam ho namažu, obleču a jde baštit a spát. Už vím, jak je v ložnici po koupání že prostě už tam zůstává a je to SUPER.

MOC DOBRÁ VĚC : Monitor dechu, chůvičky - k nezaplacení !!!!!!!!!!!!!!!!

....a jo ještě co je SUPER VĚC je BABY VAK ten jsme měli, v albíčku tam o něm píšu, že když měl malej větry tak v něm byl schoulenej jako v bříšku, cítíl moje srdíčko a bylo mu dobře. Na nakupování je to paráda, když pláče, když jdeš třeba jen do sklepa pro brambory zase přeháním ale já jsem potřebovala třeba pošťačka zvonila, šupla jsem ho tam, nebyla mu zima, cítil mě a šupajdovali jsme. Máme ho doteďka, už tam neleží ale jakoby sedí a je zvyklej, je mu dobře a lepší než ten ŠÁTEK - pozn. - u tohoto baby vaku si nejsem jistá, jiná maminka mi zase napsala, že jí ve vaku její holčička nechtěla být a koupila si šátek, kterej je pro ni super - holt každé mimi je jiné 😉

Nakonec rada poslední........nejvíc mimi potřebuje TEBE, tvoji náruč, teplo🙂

Pokud budete chtít, příště vám sem přepošlu radu o kočárcích (vlastní zkušenost té maminky) a nebo pošlu odkaz na stránky, kde je toho hodně o těhotenství a mateřství napsáno... 😉

ambret
22. črc 2008

Berunka, já jsem se do své role vžila poměrně snadno. Vše jsem uměla, když jsem mamině pomáhala se sestřičkou v porodnici mi chválili že jsem šikovná. Sama jsem se starat nemusela, měla jsem okolo sebe známé, ale je jasné, že to hlavní jsem musela dělat já, neboť se na mě můj tehdejší přítel vykašlal. Jinak u těch dvou už to bylo vše v pohodě. Nový tatínek, všechno bylo Ok 😉

vrana
22. črc 2008

tak mi nedá se nezapojit... vlastní zkušenost teda zatím nemám, ale přikláním se k tomu, že když to dr. dovolí, tak po porodu s kočárkem na procházku, proč ne. Prospějete jak mamině, tak mimču. Procházkou ovšem nemyslím brázdění obchodních center a ježdění sockou. V tomhle jsme s MM naštěstí za jedno. A naopak vůbec nechápu maminky, které ty sotva vylíhnuté mimísky narvou do autosedačky a tráví s nimi hodiny v obchoďáku na kafíčku s kámoškama, aby ukázaly svoji novou hračku. Ono to 6 nedělí asi má svůj důvod že... Takže měsíc to za barákem s kočárkem nebo doma fakt přežiju, než tahat malou hned do takový koncentrace lidí...

No a teď maminy "nákupčí" do mně 😀

ygreen
22. črc 2008

beru: mě spí v kočárku jak kdy, a doma taky,takže uvidíš jakej bude ten tvůj malej zázrak 😉 a pak se podle toho zařídíš. Taky je rozdíl, když některé holky dřepí s dětma v bytech. My máme velkou zahradu, bazén takže můžu jít s malym jen na terásku a tak podobně.

jinak jak jsi se ptala, tak manža byl se mnou 14 dní doma a to bylo to nejluxusnější, co jsem od něj mohla k porodu dostat 😵 😀 v noci jsme se střídali, já si mohla i z počátku dát během dne hodku dvě siesty s kafíčkem a tak. Jinak pár probdělejch nocí je normálních. Prdy, průjem, zácpa, blinkání, ale to se za pár dní naučíš řešit. Naučíš se jak malému pomoct a tak 😉

ygreen
22. črc 2008

vrana: 100% souhlas. A taky strašně závisí na počasí.

womenne
22. črc 2008

ahojky tak my sme začali chodit vonku po 2tyždnoch a sam dokino povie že sa s dietatom musi chodit von každy den za každeho počasia samozrejme ked je zdrave.dieta sa musi otužovat lebo potom je nachylne na choroby,aspon takto mi to vysvetlela alerg.Apo.uplne suhlasim.My sme chcodili aj v mrazoch my sme mrzli a maly si nadherne spali aj 3hodinky 😀 a v autobuse sme takisto chodili lebo nemame auto a na rehabilitacie sa nedalo nijako dostat 😉

vrana
22. črc 2008

ygreen: přesně. Navíc, on ti doktor řekne, jestli je to zrovna v tu roční dobu a podle stavu miminka vhodný. Prostě přijde mi trochu sobecký tahat to malý hned mezi lidi, jenom proto, že maminka nechce sedět doma na pr..li a nudí se.
Ale jak říkám, procházky venku jsou super a už se na ně moc těším, a pokud to v říjnu počasí dovolí, určitě s kočárem vyrazíme. Jen jsem ten typ, co se prostě v šestinedělí nepojede podívat ani na kolegy do práce. Zastávám názor, že si nejdřív zvykneme sami na sebe a na prostředí a nejbližší lidi a teprve pak mezi davy. Však si toho ještě užije.

berunka
22. črc 2008

vrana: take se priklanim k souhlasu s tebou a tvym nazorem.predstava ze v nejake pliskanici brouzdam pul dne s malickym prckem venku se mi proste nelibi.a obchodak a kaficko s kamoskama to jsi vystihla presne.to je radsi pozvu k sobe domu,tam semuzou na mimi podivat taky a ja budu mit klid na dusi,ze mi na nej nekdo neco neprskne. navic prcka nabalit kdyz bude zima,pak s nim jit do tepla obchodaku kde mu bude vedro taky nic moc:(

ygreen: manzel si chce vzit taky po porodu dovolenou a i moje mamka se na to tesi,taky si vezme volno aby mi v zacatku pomohla. ja ted cerpam prave mraky informaci na netu,takove ty triky z praxe. to je nejlepsi,zkusenosti jsou k nezaplaceni nez nejaka teorie.

womenne
22. črc 2008

no baby tak ja som mohla snivat aby si manža zobral dovolenku aby mi pomohol,a takisto rodičia.No skor si myslim že je lepšie odzačiatku byt sama na všetko rychlejšie sa do toho dostanete

vrana
22. črc 2008

beru, jo to vedro v obchoďáku... Jen si vzpomenu jak to kolikrát snášíme my dospělí, ty davy, ovzduší a tak 😀
Manža plánuje na první týden taky dovču, aby si malou taky pořádně užil a vzájemně jsme se poznali. 😀 Myslím, že to fakt ocením, máme psíka a 3x denně ven s ním a s malou hned takhle ze začátku, to si neumím představit. Hlavně zatím vůbec nevím, co mě čeká za stavy, už teď se mnou hormony docela mávaj, takže myslím, že budu ráda, když si budu mít doma s kým pokecat, odpočinout když bude potřeba a tak.

Mám docela výhodu, že mám 1,5 roku starou sestřičku, takže máti to má v živé paměti, tak když tak poradí a pomůže 😉

berunka
22. črc 2008

womenne: ja jsem zase strasne rada,ze manzel hned rekl,ze bude se mnou a prckem ze zacatku aspon tyden doma.ten tyden uz te nevytrhne co se tyka samostatnosti ale ohromne ti to urcite pomuze psychicky a hlavne i tatinek si udela hezke pouto k miminku kdyz bude pomahat s zacatky. prostte jsem rada,ze hned bez rozmyslu rekl,ze mi bude k ruce ze zacatku.vyborne vari takze i to ze udela idlo mi hodne pomuze.a budeme doma jako rodina.kdyby to nebylo mozne nedalo by se nic delat,proto jsem rada,ze to mozne je 😉

vrana: uplne sdilim tve nazory.sestinedeli je na to aby se clovek sehral s miminkem,prisel na jeho rytmus a udelal si nejake navyky.ne aby hned letel do Tesca nebo do prace se s mimiskem ukazovat.navic ja pomalu za vsema obchodama budu muset dojizdet.takze to opravdu nechci.vim,ze se ma chodit s prckem ven za kazdeho pocasi,ale urcite na nejakou rozumnou dobu.ne ze proste si reknu uz se nudim tak jdeme ven nebo prcek uz dve hodiny breci tak pujdeme na prochazku at mam klid.

ygreen
22. črc 2008

women: manža byl stejnej amatér jako já a dostali jsme se do toho spolu a taky rychle 😉

sylvar
22. črc 2008

tak já se přidám, malá se narodila v květnu,koncem května jsme přišly domů.Nikdo se mnou doma nebyl,teda po týdnu přijela ségra,ale přítel chodí domů po 16 hod, to mi moc pomáhalo, vzal malou a šel s ní na 3 hodinky ven a já si zdřímla, nic jsem nedělala, jen jsem si zdřímla nebo jen ležela a to bylo moc fajn.Jinka s malou jsem ven chodila hned, na tři hodinky, jinak nespala 😝 ale mě to nevadilo, bylo teplíčko,někdy až až,ale chodily jsme do lesa, kde byl chládeček, dobrý to bylo, hezky se na to vzpomíná, hlavně ty odpoledne byly luxusní 😀
jinak, nakupovat jsme s malou jezdili,to je fakt...
co mě štvalo, že nějak rodina nectila šestinedělí a byl u nás hned někdo na návštěvě 😠 ale já se cítila v poho, jen unavená z nespaní,ale to jsem po odpoledních doháněla...
určitě není nic špatného být s miminkem venku, ba naopak, mě moc bavilo jezdit pořád s kočárkem a můžu říct, že kavárny mi teda nescházely...
sem tam jsme šli posedět na zahrádku na pizzu, to bylo venku,takže v poho, i když okolo lidi, no ale těm se nešlo vyhnout ani venku 😔 😉
dost mě ale dostávaly maminky, co měly v těch třicetistupňových hicech děti v čeicích a svetrech, to mě hlava nebrala, malá jezdila v plence a tričku...max.přes sebe plenku...i když jsme přijely k dr(každý týden na vážení)vždycky jí sundala ponožky, že je teplo, že nejsou potřeba a já jí je ak vždycky nasadila zpět,pač i mě je bez ponožek zima 😀

aponchie
22. črc 2008

beru ty jses fakt neskutecna 🙂 delas tady z toho co jsem napsala ,ze chodim s malou od narozeni bloumat do teska a chodit na kavy..to prekrucujes slova a pokud dobre vidim tak ste vsecky skoro zatim tehu a ty kecy jak to bude a nebude sou k smichu az budes fakt mit urvane decko a budes s nervama v prdeli tak pujdes ven nebo ho nechas rvat kdyz budes vedet ,ze ti usne??narazis na vsecko a prekrucujes uplne neskutecne a vymyslis si neco co sem nenapsala...ja uz se fakt nedivim,ze ti na volne diskuzi nikdo nemohl prijit na jmeno a to jsem se te zastavala a snazila se ti porozumet...pa 😝

vrana
22. črc 2008

beru: souhlas

ygreen: vidím to stejně, hezky ať se to naučíme spolu, jako pat a mat 😀

berunka
22. črc 2008

vrana: koukam ze mas stejnou knizku o tehu a porodu jako ja 😉 ja si ji nemuzu vynachvalit,je moc fajn.

sylvar: kdyz je teploucko tak si myslim,ze prochazky jsou ok.nekdy je venku v chladecku lip nez doma.pokud tedy neni 30 stupnu,to je venku hrozne a mimi v te korbicce musi mit jeste vetsi vedro. nabalovani deti mi taky hlava nebere a to jenen u malych deti ale i u vetsich kdyz vidis jak to z nich pomalu tece jak jsou zpocene:(

ygreen
22. črc 2008

Já chodim s prckem každý den tak na 1-2 hodiny a většinou to zakončíme nějakým menším nákupem v sámošce.
Do práce půjdu s malym až mu budou tak 3 měsíce, dřív ne. Každý si ho chce pochovat a sama jsem nejdřív neměla v jeho nošení jistotu a bála se ho dát z ruky. A navíc sem nechtěla aby na něj někdo něco prsknul. Chtěla jsem dopřát Tobíčkovi klid a pokoj na rozkoukání se na světě 😉 A ještě jsem sockou nejela. Zatím nebyl důvod a popravdě brouzdání po obchodech jsem si užila za celý život až až a klid rodinného života mě teď naprosto vyhovuje.

ygreen
22. črc 2008

aponchie: měj trochu nadhled. Bavíme se teoreticky, né o tvém případu. Každý ať si život s miminkem zařídí jak chce. Berunka se baví o tom jaký to asi bude a chce znát náš názor, udělat si představu a tu si hýčkat. Nemáš právo jí nadhazovat že si to maluje tak a tak a třeba bude mít fakana. To už rovnou můžeme říct, že by těhotné neměly vůbec diskutovat o tom jaké to bude mít dítě, když ho třeba ani nedonosí, že 😝

vrana
22. črc 2008

beru, myslíš Pařízka? Taky mi vyhovuje. Je to psaný tak nějak jinak než ostatní těhu knížky, odborně a přitom to člověk pochopí.

No myslím, že asi téma procházky opustíme, protože to vypadá, že coby nastávající matky nemáme téměř právo se k tomu vyjádřit a mít svůj názor na to, jak to budeme dělat už teď, protože po porodu se to změní a asi budeme chytřejší 😀 Já nevím, že se většina diskuzí strhne úplně jiným směrem než byla původně založená.

Tak mohla by přijít nějaká mamina s užitečnýma zkušenostma, od toho to tu snad je ne? Tak haló, maminy, co nám necháte i vlastní názor, kde jste?

sylvar
22. črc 2008

se vyjadřete 😉

womenne
22. črc 2008

Vrana a Beru svoj nazor si vytvorite ked sa vam narodi babo,ked mu bude lepšie vonkutak pojdete aj ked bude mraz,alebo teplo-nie horučava 😉 darmo sa hnevate to su naše skusenosti a tie nam nikto nevezme,nemusite sa nimi riadit.Vy ked budete maminkami budete mat vlastne skusenosti,každe babo je ine a na každe ine plati.Takže sa nehnevajte ked niekto napiše svoje a nesuhlasi s vašimi kedže niektore babo ešte nemate a neviete čo to obnaša 😉 tak prijemne čakanie

sylvar
22. črc 2008

dyť o tom to tady je 😎
chodit moc mezi ůidi dobrý určo není, to je jasný 😉

vrana
22. črc 2008

ygreen: díky, přesně jsi vystihla můj pocit

aponchie
22. črc 2008

ygreen me prijde ze si vystacite sami a nepotrebujete treba slyset vubec nekoho kdo ma nejake zkusenosti 😅 a beru nema pravo si vym,yslet narazky na neco co sem nikdy nerekla 😉
vrana neschytej se 🙂 myslim,ze jste se vyjadrovali i beze me k tematu prochazky a neustale narazeli na kaficka bacilky pcikani a teska a hrozne cesty a silnice 😉

aponchie
22. črc 2008

btw zeptali jste se treba ambret me nebo sylvar nebo nekoho kdo ma delsi dobu dite a umi s nadhledem uz neco poradit nebo podelit se o zkusenosti?nevidim nic zatim jen tlachate o tom jake to bude 😀

womenne
22. črc 2008

bacilky može doniest manža ked pride z prace a dostanu sa aj cez okno to nebudete vetrat bacily neriešte to je blbost

vrana
22. črc 2008

womenne, ale nápodobně. Nikdo tady neshazuje chození ven, jen prostě nesouhlasím s trajdáním mezi lidma, nikoliv v přírodě, v šestinedělí a to s vaším dovolením nezměním ani po porodu.

Samozřejmě že spousta věcí bude po porodu jinak, než si člověk představuje teď. Ale zkuste si vzpomenout když jste vy byly těhu, co jste řešily a co vás zajímalo a rozhodně řeči "zasloužilých matek" typu, počkej až to bude na světě, to budeš mluvit a dělat věci jinak, každá těhotná '"potřebuje".

berunka
22. črc 2008

aponchie: ja te fakt nechau.jedinkrat jsem nezminila tve jemno a nezlob se na me ale styl kterym pises sve prispevky me opravdu zarazi. zejmena reci typu ze ty nase kecy nemuzes poslouchat apod. holky maji pravdu kdyz rikaji,ze to tu vypada ze asi jen maminka muze mit svuj nazor a nastavajici tehulka jen musi prikyvvat hlavou.no nic.
tohle tema se jmenuje zkusene maminky radi nastavajicicm,ne ze nastavajici museji ve vsem souhlasit.a konec 😝

ygreen: dekuju za podporu,uz fakt nevim jak ji vysvetlit ze tato diskuse ne netoci kolem ni ale ze debatujeme vseobecne a chceme znat nazory druhych 😒

vrana: jj Parizka. presne jak rikas,sice to bere odborne ale nemusis k tomu mit slovnik 😀 😀 a docela hezky tam pripravuji na to co nas ceka. ja budu rodit u Apolinare,takze je to primo od zdroje 😀

pirlenka
22. črc 2008

Ap, klííííííd. Jakobys Beru neznala 😝 😀 Kdekoliv na ní narazím, tak mám dojem, že to ona začíná dusno v diskuzi.
Jinak k tématu, myslím si, že dost věcí přehodnotíte podle toho, jak se budte cítit vy a jak se bude chovat nejen vaše miminko, ale i vaše okolí 😉 Řiďte se svými smysly a dělejte to, co je příjemné vám 😉

aponchie
22. črc 2008

beru i magor po precteni od meho prvniho prispevku az po sem pochopi na co narazis 😀

aponchie
22. črc 2008

a btw beru hod sem link na tu diskuzi kde jsi vsecky neustale nekolik dni urazela 😉 uvidi vsichni tvuj styl psani a nechytej se neceho co neni pravda vy ocividne nepotrebujete zadne matky co maji deti aby vam rekli svuj nazor 😉

pirlenka ja jsem klidna 🙄 😠 😀 😀 ja jsem v pohode ja neresim ze neco delam tak a ze by to mel nekdo delat tak jak ja to je hloupost jen to vidim pac sem byla tak trochu stejna pred porodem plna idealu 😀